Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

verbalinka
16. únor 2012

@reruna přesně, je to o motorice a ne každé dítě to zvládá ve třech. Náš třeba umí sundat bundu, ale je vysoký a tedy má dlouhé ruce a nohy, takže to zvládá. Sama uč říkala, že je světlá výjimka, že prostě děti v tomhle věku mají kráké ruce. A mám stejnou stíhu - pořád ho hlídám a stačí, aby si jen kýchnul a už mě chytá hysterie, že zas něco chytil 😀
@ined77 já bych právě uč dělat taky nemohla. V současné době se ta výchova dost rozvolnila a někteří rodiče nějak zapomněli nastavit hranice 🙄 Ať je brzo líp. Taková malá prďolka a taková hnusná nemoc ☹ A separace byla drsná, ale rodičům došlo, co způsobili a radši si nechali dítě doma vyležet. Na některé rodiče asi nic jiného neplatí - bohužel 😠

ined77
16. únor 2012

@verbalinka ...jj, já vím, ale když si představím to samotné dítko někde zavřené ☹ 😔 ...
a děkujeme! 🙂 kačka..no to jsou ty rýmy věčné...u nás se fakt soplíkuje 3 týdny, týden klid a zase nanovo 😒 .
a to jsme měli v plánu jet do aqua parku..hahaha 😅 ..tak možná v létě 😝 😀 .
a co ty? mimískovi se v bříšku ještě stále líbí? 😵 ...už toho máš asi taky dost že...pro mě ten konec byl už fakt otravný 😝 ...a to jsem si ještě "chytře" pořídila zimní boty na zavazování 🙄 😀 .

mates22
16. únor 2012

@lojzina
@reruna
@ined77
@evaviki
dneska jsem zrovna obdržela pochvalu, jak se dcera obléká mezi prvními a sama, oni jsou tedy 4-5- ti leté děti, tak mě to potěšilo. Ale nedělejte si iluze, rukavice si dítě nezastrčí ani v šesti, ono to jde blbě i dospělákům 😉 , podle toho, co dcera hlásí, tak u nás stojí paní učitelka u vchodu a každému dítěti, co jde kolem tu bundu přes rukavice přetáhne-prosté a ideální, sice jim to zabere chvilku navíc, ale myslím, že za ty suchý ručičky to stojí.

@ined77 taky dávám probiotika od podzima do jara nepřetržitě, ale mudra mi je vždycky radí jako spásné, když něco (žlutý jazyky, mimochodem už konečně moc nemáme ....průjem....atd) a já jí vždycky říkám, ale ty my už dáváme 😀 😀

lojzina
16. únor 2012

u nas ma uc.u dveri zidli a jak odchazi,kazdyho poopravi a jdou 😀 🙂

verbalinka
16. únor 2012

@ined77 při tý představě zavřenýho dítěte je mi taky smutno 😢 Já trpěla ještě před pár dny a teď je mi normálně fajn 😀 Chodím ven (teď v úterý jsem upadla na ledu, ale to mě neodradí, když jsem celý těhu jen ležela), dneska jsem dopo krásně spala (dítě ve školce), takže mně je dobře. Přestala jsem čekat na porod a neřeším 😀
Will bojkotuje smrkání - prostě tím nosem nevyfoukne ani za nic. Takže má často zadní rýmu, která nejde odsát. Už jsem i vyhrožovala, ale na něho nic neplatí 🙄 A právě se dost děsím, že mu to jednou sedne do ucha. i když (je to drsný), ale možná, že by to bylo jediný řešení, jak ho donutit spolupracovat ☹

jjaanca
16. únor 2012

Chtěla bych se zeptat, jestli je normální, že děti ve školce když spí po obědě nesmějí smrkat. Já vím že tím ruší ostatní, ale přece jenom dcera je zvyklá pořád smrkat a jakmile má plný nos, tak to nesnese. Tuto zimu už měla 4x píchlé ucho. No a já si nemůžu dovolit když dostane jen rýmu zůstat s ní doma.

mates22
16. únor 2012

@jjaanca cožeeeee? to jako vážně takhle máte? No tak to by si asi paní učitlka, příp. ředitelka, za rámeček nedala, co bych jí na to pověděla.............. u nás to tak snad není, ale nevím, dcera smrká spíš před spaním, hlavně ale s rýmou nechodí, zatím si to můžu dovolit, ten luxus

mates22
16. únor 2012

@ined77 jé, já zapomněla na to spaní 😲 ... chodí po o v pondělí, protože to se hodí mně, a v pátek, protože to by tam spala sama (přeháním, ale spinkaj tam asi tak jen 2-3 děti, oni teda sloučej na spaní všechny 4 třídy, takže je jich tam nakonec víc, ale beru jako z jejich třídy)....v úterý a středu spí a ve čtvrtek má tanečák, tento týden ho měli už včera, tak si na dnešek vydyndala, že po obědě

jjaanca
16. únor 2012

No já to zatím slyšela jen od dcery a chystám se na to zeptat paní učitelky. No ale když mají spát tak si myslím že tam mají docela teror 🙂 Několikrát jsme hráli s dcerou hru, že je paní učitelka a my jsme děti ve školce a ona nás uspává. Pořád na nás přísně pokřikovala "ticho" při každém pohnutí, a "zavři oči" 😅 No jeslti kopírovala chování paní učitelky, tak tomu zákazu smrkání docela věřím.

kammka
16. únor 2012

@jjaanca no to je mazec...to bych se napřed zeptala učitelky, jestli je to pravda a zároveň se ooptala, jestli je cílem minimalizovat počet dětí ve školce, aby měly míň práce nebo proč??????

mates22
16. únor 2012

@verbalinka můj brácha bejval zavřenej i zdravej, byl hodně hyperaktivní a vztekloun a úči se s ním nechtěly zlobit...... ovšem mamka se to dozvěděla až mnohem později ☹ , docela smutný

mates22
16. únor 2012

@jjaanca jj, u nás jsou učitelky asi taky ostřejší, dcera si často hraje na školku a to je nějakýho komandování a okřikování - vždycky se musím smát, jak má naposlouchanej ten přízvuk i slovní obraty 🙂

ined77
16. únor 2012

@mates22 🙂 ...anoooo, i u nás...a bylo by dobré dávat probiotika!...ano, dávám, už od narození 😀 .

@verbalinka 🙂 ..tak to je super 🙂 .to máš dobré, že je malý ve školce...aspoň si odpočineš. my tu loni měli asi tunu sněhu a musela jsem s malým bobovat nebo ho aspoń tahat na bobech jako bernardýn 😀 .se divím, že jsem neporodila ddřív 😀 .
jen odpočívej 😵 .a bude to holčička teda, určitě? 🙂 .

@jjaanca 😕 ...no to snad ne??? to přeci nemůžou po nikom chtít aby se nesmrkalo! 😠 😒 já teda nevím ,ale náš malý v klidu spí i když mladší ječí jako pavián..nějaké dětské smrknutí přeci nemůže nikoho rušit a když, tak ať si je uč. vezme stranou, třeba do umývárny...to je hrozné tohle ☹ .

ined77
16. únor 2012

@mates22
@jjaanca ..náš malý vždycky o jedné uč. říká..mami, to je ta stará co pořád křičí 😕 .jako ono houknou na ty děti je určitě někdy potřeba, ale zase nejsme proboha někde v lágru ne 😒 .

ined77
16. únor 2012

jinak děkuji za tip!...na školku jsme si ještě nehráli..možná se z toho dozvím, proč ji teď tak bojkotuje 😔 😅 .

jjaanca
16. únor 2012

@ined77 Zajímavý, u nás je taky "protivnější" ta stará. 😕

vendularynesova
16. únor 2012

pracuju ve skolce jako ucitelka 🙂 ted uz jsem taky mama a je fakt, ze uz se na to taky divam jinak...Ono je to tezke posoudit, pokud je dite pouze lehce nachlazene, nikdy jsem nerekla mamince ani slovo, ale nektere maminy nam davaly dite do skolky i v takovem stavu, ze mi nad tim zustaval rozum stat...navic jsem se kolikrat dozvedela od prcka, ze ho maminka rano merila, ale mel jen MALOU teplotu...a co me stve nejvic - ze nektere maminky privedou dite do skolky a reknou - vecer mel teplotu, ale ted uz je dobrej - viditelne neni v poradku...za hodinu merim dite a teplota pres 38 ☹ Nevadi mi, ze detem musim utirat nosy, ale to, ze ty deti stejne z toho dne nic nemaji, jsou mrzute a nejlepe by jim bylo u mamy...ucitelky maji pravo dite odmitnout prijmout do skolky, kdyz se jim nezda v poradku...ale hadejte se...je to hruza ...a u maminek bez hlidacich babicek je to tezke...zacarovany kruh ☹

ined77
16. únor 2012

@mates22 🙂 ..já už na to taky zapomněla 😀 ..no právě, mně by se hodilo kdyby chodil domů po o třeba v pondělí, protože má na 15.30 kroužek a to prostě horko těžko stíháme. než se nasvačí je kolikrát po půl třetí, než se oblečeme a dokvačíme kus na zastávku...no vždy tam přiběhneme s jazykem na vestě 😒 .no a někdy bych ho chtěla vzít jen tak....ať má radost 😵 .
děkuju! 🙂

ined77
16. únor 2012

@jjaanca 🙂 ..mně to bohužel tak "zajímavé " nepřijde...spíš se to dá čekat 😔 😅 😀 .mladé jsou v klidu...milé, vstřícné atd....ještě nemají poničené nervy 😅 .

jjaanca
16. únor 2012

Je těžké posoudit tu hranici, ale dítě s malou teplotou ani z předchozího dne bych do školky nedala. Mě paní učitelka říkala že tam měli dítě které bralo antibiotika, učitelka se to dověděla až později.

ined77
16. únor 2012

@vendularynesova 🙂 ..je to o rodičích.bohužel tím trpí ale především to dítko, které by mělo být doma když už ne přímo v pelíšku.
jasně že ne s každou nudlí u nosu může být dítko doma, ale s teplotou prostě není co řešit....ono to nakonec vždycky nějak udělat jde...když se musí, tak jde...sice je to náročné, stojí to třeba i ztráty ať už finanční...nevím jak bych se mohla soustředit na práci a přitom vědět, že mojemu dítěti je někde zle a musí vykonávat nějaké aktivity.a to podotýkám sama nevím jak budu jednou dělat, hlídání téměř 0 😒 .
sebe do práce léky klidně nadopuju,ale dítě prostě ne.

kammka
16. únor 2012

@ined77 u nás ve školce nemáme nijak maldé učitelky.. a jen jedna je s prominutím kráva.. to se prostě nedá jinak nazvat.. bohužel ji naše malá bude mít příští rok.. naštěstí už tam bude ostřílená veteránka, třetím rokem, ale kdyby to přecijen byl problém, tak jak ráno zjistím, že by tam měla být odpoledne, tak si pro ni prostě dojdu po o...ta paní nebyla nikdy milá.. trauma z ní mají i někteří rodiče, jejichž děti už teď chodí do školky. znám jednu maminku, která holčinu po pár dnech ve školce odhlásila a dala ji až do předškolní třídy, mohla si to dovolit, byla doma s mladším.. mně je záhadou, že si ji tam ředitelka drží, to prostě nechápu.. ale je to vesnice, jsou tam nějaké vazby.. 😒

ined77
16. únor 2012

@kammka ..to je právě to, člověk nikdy neví kdo kde s kým... 😒
já tam u nás nemám ráda taky jednu a je to právě ta, která po malých křičí..ne sice kvůli tomu, i když ona se svým vzděláním by s dětma umět jednat měla...ale vždy co jsem na ni narazila..naštěstí vždy až odpoledne, tak mě akorát vytočila...jednou proto, že mi zakázala si tam na koberec položit katku...ještě neseděla, školka je v budově zš v patře, takže kočárek tam taky nemám jak vytáhnout a malou dole samozřejmě samotnou nenechám...zajímavé, že u těch mladších nikdy nebyl problém, malá pásla koníky, dala jsem jí hračku a za tři minuty jsem si ji brala...pomohla jsem jen malého doobléct..tato mi na to řekla, že prý malá nemá zdravotní průkaz 😅 a prý malý že se obleče sám...to by se mi malá asi rozpustila 😝 .. a ve druhém případě jsem našla na skříňce matýnkovi punčocháče smotané se slípkama, pohozené jen tak a počůrané.hned mi hlásila jako nějakou hrůzu, že se malý počůral...tak jsem jí řekla, že stane se, s úsměvem, načež vyletěla jako čertík z krabičky, že to už by teda nemělo 😨 😅 hájila jsem se, že se to stalo ve školce poprvé a nepamatuju, kdy se mu to stalo naposled 😝 .a když jsem se malého ptala co mu na to řekla tak prý ....jéééžiš marjááááá 😀 .

taková hrůza že 😖 😅

známá prý slyšela jak tato uč.na děti pokřikovala...pohněte smradi, já si na vás hlasivky furt ničit nebudu 😲 ...ale nevím já u toho nebyla, ale jestli je to pravda, tak je to teda děs ☹ .

evaviki
16. únor 2012

@reruna to si ma potesila, uz som si myslela, ze je moje ditko "nenormalne", ked si neumi zappnut zips.. 😀

kammka
16. únor 2012

no to teda jo.. to ta naše baba bude asi anděl.. ach jo, proč to takový lidi dělaj?? když na to nemaj?? ☹

jjaanca
16. únor 2012

Uf, u nás naštěstí z počůrání vědu nedělaj.

mamkamarketa
autor
16. únor 2012

ahoj holky, nestiham vas docitat..krafalky 😉
marudkum preji brzke uzdraveni.
chci se zeptat ci poradit ☹
syn chodi do skolky moc rad, ma tam skveleho pana ucitele, doma o nem s nadcenim mluvi, hraje si,ze spolu telefonuji, ukazuje mi,jak se ''zdravi'' ale od uterka mi skolku bojkotuje. stupnuje se to. dneska lezel na zemi a drzel se me nohy ☹ kdyz prisel pan ucitel dostal zachvat breku 😔 jsem z toho nestastna a az si pro nej odpoledne pujdu,promluvim s ucitelkou,zdali se neco nestalo ☹
jeste chci rict,manzel je sluzebne v zahranici. malej vi,ze je tata pryc,ze se vrati. mame i ''tabulku'' kde mame zakresleno kolikrat se vyspi,nez se tata vrati. presto se v noci budi place a vola tatu. myslite,ze nechce do skolky protoze se boji,ze treba i ja pojedu pryc jako tata? nemate zkusenost?

lojzina
16. únor 2012

@mamkamarketa ahoj...tak to je blbe,no co poradit-myslim ze jen jedno a to promluvit s uc.,snad busdes chytrejsi 😔

lojzina
16. únor 2012

@mamkamarketa me treba nedavno Maros asi 2 dny rano fnukal ze chybi ve skolce jeho nej kamarad,a le jak to popisujes ty,to se me zda vaznejsi teda 😒

kammka
16. únor 2012

@ined77
@jjaanca u nás taky ne... mají tam sprchy, paní učitelka nešťastníka opláchne a jede se dál.. mají dokonce i v pokynech pro rodiče, že je třeba mít v kapsáři náhradní oblečení od pasu dolů, kdyby něco.. no, my to tam nemáme už pěkně dlouho a nedávno se malá nad ránem počůrala, že se jí zdálo, že šla na wc.. :-P snad se jí to nepřihodí ve školce... 😖