Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
19. únor 2012

@verbalinka ☹ ...jejda, tak to je mi vás moc líto! 😢 moc přeju ať je dnešní noc o mnoho lepší ☹ 😔 !

jinak ahoj všem 🙂 ,
u nás ..malá stále ještě na ATB, ale nějak se mi to nezdá, je pořád zahleněná, v noci se dost budí pláčem a občas si tahá to ouško 😨 ...v úterý půjdeme na kontrolu, raději 😔 .
malý....občas zakašle..asi 5x za den...tak zítra do školky půjde a uvidíme, jinak nic, ani nesoplíkuje..dnes byli i s taťkou plavat, my čekaly s katunkou (spící) venku 😝 ...to jsou rodinné aktivity co? 😅 😀 ..to je tak, když je pojízdná jen půlka 😀 .ale zase jsem si v rychlosti proběhla DM, nakoupila spoustu zdravých věcí, tak jsem si to užila i já...kačka to totálně prospala 😵 ....a to podotýkám, že 2h v kočárku nespala od novorozeňátka 😀 ....ovšem po těch našich nocích...se není čemu divit 😔 .

@1983hr ....jejda, střevní chřipka, to je prevít 😢 ..přeju ať to máte brzy za sebou!

@mates22
@kjajule ...držte se a ať je brzy líp! 😵

@lojzina ...a co to máte za sprej? ventolin?...malému vždy hodně zabere a hlavně rychle spiropent, ale je teda na předpis.
už jsem si byla napsat, že chci po naší dr. napsat prothazin 😉 ..vždycky ji zapomenu o to požádat 😝 ...děkuju 🙂 .

všem hlavně klidnou noc 😔 😉 !

evaviki
19. únor 2012

ahoj holky.. my sa tiez pridavame, vo stvrtok mierna ryma, kedze sialene spal, tak som ho do skolky nedala.. v piatok sme isli k strejdovi do Kralik, nech si maly uzije snih.. tak sme ho v sobotu ucili lyzovat 😀DD akurat vecer zacal hned kaslat, takze ho zajtra necham doma a uvidime.. colostrum nezabralo uplne, ale mam pocit, ze to dost stlmilo a ma miernejsi prubeh, snad to nezakriknu.. (klop,klop)
ti, co ste chori, tak prajem skore uzdraveni.. drzte sa... :-/

ined77
19. únor 2012

@evaviki 🙂 ...držím palce! 😉 😵

lojzina
19. únor 2012

@ined77 berodual mame

ined77
20. únor 2012

@lojzina ..tak to neznám 😝 😀

lojzina
20. únor 2012

@ined77 je to nehormonalni,coz jsem chtela,a pomuze fakt hned,akorat teda neleci,no.

ined77
20. únor 2012

@lojzina ..aha, ale tak kolikrát ta okamžitá pomoc je k nezaplacení 😔 😉 .

lojzina
20. únor 2012

@ined77 tojo,my ho pouzili zatim parkrat,ale je dobrej,dala nam ho na alergu...a jak je vam?

kjajule
20. únor 2012

Tak dneska bez rýmy...asi ho zítra pošlu do školky uvidíme, kdyby se mu zase spustila nudle půjdu s nim k dr...ale tuky tuk...vypadá to na chvilku bez nudle...🙂

ined77
20. únor 2012

@lojzina ..ale jo, děkujeme, celkem to jde.malý sice pokašlává, ve školce je, ale uvidím jak v noci...asi ho nechám doma, raději 😔 .malá je taky daleko lepší, akorát v noci se často budí a pláče....ale to budou asi zoubky zase 😖 .právě se jdeme pomalu vypravovat a pojedeme si pro brášku 🙂 .....no, už mě zmerčila potfůrka a dožaduje se pozornosti 😀 .tak zatím páá a držte se! 😵

mates22
20. únor 2012

Tak to u nás spíše horší, dcera ráno měla přes 38, kašle pěkně ošklivě a nudlí o sto šest, omluvila jsem jí až do konce týdne, kašel stejně jen tak nepřejde. Z očkování zase nic nebude, to jsem zvědavá, jak to stihnem, potřebujem do června naočkovat přeočkovat záškrt, žloutenku a klíšťovku, takže všechno v termínech....... Příští týden mají ve školce karneval, děsně se těší, tak doufám, že to nějak půjde

ined77
20. únor 2012

@mates22 ..jéééjda ☹ , tak hlavně ať se z toho brzy dostanete! 😵

@kjajule ...držím palce! 🙂

a už fakt jdu 😝 😀

kjajule
20. únor 2012

@mates22 Taky máme příští týden ve školce karneval a malej se moc těší...tak doufám že nelehneme...☹

reruna
20. únor 2012

všem nemocným přeju brzké uzdravení, jak to čtu, tak u vás nic moc - střevní chřipka, laryngitida☹
U nás zatím dobrý,jenom mírná rýmečka, ale ve školce mají tento týden prázdniny, kvůli rekonstrukci jedou jen na půl plynu, jen pro děti zaměstnaných matek, tak je stejně doma.

mates22
20. únor 2012

@ined77 to je dobře, že je líp, hlavně malé. A ať vám to ve školce dlouho vydrží 🙂, případně jestli si ho necháš doma, tak a´t je zdravej doma 😀
@reruna děkujem, čekám, kdy začne synátor, s tím jak po sobě lezou a dcera si nedává ruku před pusu když kašle a kýchá ...... ☹

ined77
20. únor 2012

@mates22 🙂 ...děkujeme! 😵

@reruna 🙂 ..tak aspoń budete zdraví 😉 😅 .

ia.
20. únor 2012

tak si jdu ulevit....dva týdny jsem nechala doma syna s rýmou, aby nenakazil ostatní děti. Sice nakazil mě, ml.syna i manžela, ale co už, že....dneska první den ve školce, já vlezu do šatny, tam jak v čekárně u doktora, každé děcko nudli u nosa nebo kašel jak hrom...teď odpol už mi tu taky začal pokašlávat, že.... 😠 😠

kjajule
20. únor 2012

@ia. No tak to bych asi pěkně vylítla potkat maminku toho usoplenýho dítěte...☹ To by se z toho člověk pos... že? Já ho taky necvhvám doma s rýmou...tak jsem zvědavá až půjde zítra do šlkolky jak dlouho vyrží a kolik uvidím dětí s nudlí... 🙄

evaviki
20. únor 2012

ja som dnes bola ve skolce zaplatit na dalsi mesiac a ked poculi, s cim ho nechavam doma, tak si klepali na celo.. ze ho mam zajtra doniest, infekcny nie je, ma slabunku rymu (priesvitnu) a suchy kasel.. tak uvidime aka bude noc a podla toho..

kammka
20. únor 2012

ahojky, tak malá dnes ráno hlásek jak rákosníček, snažila se to odkašlat, ale nic.. teď je úplně v poho, ale radši si ji nechám až do mandlí doma, má jít příští tejden..i ko na gyndě jsem si přehodila, půjdu v pátek, to je doma tatínek. tak snad to vyjde a něco nakultivujou a bude autovakcína a bude to lepší.. ale musím říct, že lepší je to už teď, když jsem doma, malá chodí do školky až na osmou, je větší klídek na všechno, míň stresu..no tak uvidíme, jestli z toho ranního chraptění něco bude. zítra jdem na odběry před operací...

mamkamarketa
autor
20. únor 2012

@verbalinka ahoj,
jejda, to je strasny,kdyz ti tohle rekne milovane dite ☹ 😢 doufam,ze dnesni noc budete mit klidnou 😵
@lojzina prosimte k ty laringytide...jak to vznika? je to viroveho puvodu,nebo co? nebo to je jako zanet stredniho ucha? jako,ze k tomu ma dite sklony?ja se tohohle bojim jak cert krize. s usima uz to zname,takze vim co delat,ale predstava,ze se mi dite dusi..je mi jasny,ze bych spanikarila 😔

mamkamarketa
autor
20. únor 2012

@ined77
@kjajule
to jsem rada,ze je detem lip! tak snad to vydrzi 😵
@evaviki ahoj, tak treba to pomaha! drzim palce nevis za jak dlouho ma ucinkovat?
@kammka a to jdete s nosni nebo s krcni mandli?
@ia. to chapu, kolikrat to je ve skolce jako v plicnim sanatoriu 🙄 mm at zije ohleduplnost

lojzina
20. únor 2012

@mamkamarketa je to viroveho,ikdyz uz sem slysela i nazor ze i bakt.puvodu...jj,nekdo na to trpi,nekdo ne.Proc?snad ji nemate? 😕

mamkamarketa
autor
20. únor 2012

@lojzina neee nastesti tuk tuk. jen se snazim o tom dozvedet co nejvice at vim. nikdy nevis 😉
a jak u vas? s broncho-vaxomem?

verbalinka
20. únor 2012

@mamkamarketa ahoj, je to sileny zazitek a telo nevydrzelo a jsem nemocna taky. Jen kratke info - vcera v noci jsme volali zachranku, zase se dusil a modral. Jsem zvedava, jaky to bude dnes. Jinak laryng. je virova, prichazi necekane v noci a prvni pomoc je dite obleknout a v zime ven, otevrit okno, nebo strcit hlavu do mrazaku. Studeny vzduch splaskne natekly hrtan. Pokud nepomuze, ihned volat zachranku.

mamkamarketa
autor
20. únor 2012

@verbalinka tedka mam uplne husi kuzi a slzy v ocich 😢 ☹ to je strasny. ja desne panikarim a vubec nevim co bych delala kdyby se zacal dusit 😕 a prijela zachranka a dali vam nejaky dejchatko nebo neco?

lojzina
20. únor 2012

@verbalinka ahoj,ne ze by se me libilo co va spotkalo,ale spravne popisujes 1.pomoc-mrazak nebo okno ,my nastesti rychlou nemuseli nikdy volat,vetsinou to zabralo,ovsem nevim nevim jak dnes,proto mam raci ten inhalator.chudak malej,a co vam rekli?

mamkamarketa
autor
20. únor 2012

@verbalinka a ty mas nakou chripajznu? tak snad mala vydrzi dokud se neuzdravis

lojzina
20. únor 2012

@mamkamarketa no nevim,meli jsem ho mesic a pristi tyden jdem na ko,behem toho mesice mel tu laryng.a zhorsil se mu elkzem,coz bylo tou nemoci,takze nic moc bych rekla 😅 ,uvidim jestli nam ho da na dyl nebo co rekne dr.....

mamkamarketa
autor
20. únor 2012

@lojzina aha,me rekla,ze poradny nastup ucinku je po 3 mesicich 😕