Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@evaviki to mas asi pravdu 🙂 ale on nekasle.
@mjanca v pondeli rikal,ze ho boli hlava. ale nevim,jestli to nebylo k horecce? 😕 hele co si mela ty a mala za ATB? tomas ma peniciliin,ale to ma hlavne na tu anginu

mjanca
8. bře 2012

@mamkamarketa Lucka mela sumetrolim a ja nevim :/ nemuzu si vzpomenout

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@mjanca tak uvidime. no,na celo si nestezuje, ale jak rikam hlava ho bolela jednou. novim co si o tom mam myslet 😕 i nase mudra se podle zpravy desne divila,ze nema ATB ze nalez k nim urcite ma 😕

lojzina
8. bře 2012

@mamkamarketa ja ymslim,pokud ma neco treba v nose-Maros tam jednou ve vyteru mel hemofil,tak jo,stekalo to a kaslal jak blazen,s to prelecilo atb a bylo,ale ten kasel byl des...ale s tema dutinama nevim jak to je

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@lojzina on nekasle ☹ no ale tedka jsem ho vykoupala,delam mu veceri a chudinka usnul na koberci ☹ me je ho tak lito ☹ tak jsem ho prenesla do postylky A CHRAPE to je dobry,ne? jako,ze ta zadni ryma, dutiny,nebo co to je,ze to povoluje 😕 je to mozny?

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

haha on kasle 😵 tedka chrchlal tak az ho to vzbudilo no huraaa 😵 😵 😵 pardon,ale mam fakt desnou radost 😵 😵

kammka
8. bře 2012

@mamkamarketa naprosto ti rozumím.. to chrápání může být jak to tam měkne...

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@kammka co ma meknout? jako ta ryma?

kammka
8. bře 2012

@mamkamarketa spíš ty tkáně, že ustupuje otok a uvolňuje se to. a jak kašle, tak to stejká...ale zas se v tom tolik nevyznám..

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@kammka no kez bys mela pravdu 😵

lojzina
8. bře 2012

@mamkamarketa a kdy tam tedy jedete,do tech Modran?

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@lojzina zitra rano. teda ne do modran,maji jeste ordinaci kousek od nas,jsou to stejni dr,jen ordinace je kousek od nas. za coz jsem desne rada,mame to par stanic tramvaji od baraku,takze se nemusime nekde drkotat 😵
co u vas?

lojzina
8. bře 2012

@mamkamarketa tak moc drzim palce a at se to uz pohne nekam,nejlepe k dobremu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .jo,u nas to zije,zadna teplota,kasel uz taky ne,veselo.ale musime byt doma,ikdyz sem si rikala ze zitra pujdem na chvilku na vzduch,to si myslim ze neuskodi.pak dej vedet 😉 ,kjsem zvedava co vam reknou a hlavne aby vam pomohli,toto uz neni mozny:!

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@lojzina dekuju 😵 desne na to spoliham. dneska uz vypadal lepe,mel lepsi barvu,nemel takove kruhy pod ocima...ale pak mi zase usnul v 1630 na podlaze 😔 ☹
no doufam,ze mi daji uzitecnejsi rady,nez pondeli doktorka z ORL,co mi rekla,ze ma pocinajici anginu,ale ze UPLNE staci mu do nosu strikat vincetku,ze mu to stece do krku 🙄 🙄 🙄
aspon,ze u vas je lip 😵

lojzina
8. bře 2012

@mamkamarketa Budu na vas myslet 🙂

anehap
8. bře 2012

@mamkamarketa ahoj, omlouvám se, že sem tak vpadám(psaly jsme si už o uších v jiném tématu), jen jsem chtěla napsat, že máme se Sinupretem výbornou zkušenost 😉 - nám na ORL taky dr. řekla, že má malá zadní rýmu(měla ji od narozená často, klasickou vůbec), přitom jí teklo i z nosu, ale říkala, že zahleněná je šíleně, kašlala hodně, úplně chrčela jako "traktor", ale průdušky měla čistý, měla prostě všechno v nose a krku jakoby zaražený 😒 - no a ještě ten začínající zánět ucha. Ale doporučila nám právě Sinupret, že ten je na odhlenění super a fakt paráda. Už druhý den přestala tak šíleně chrčet, kašlala mnohem míň a za dva dny nám dr. na ORL říkala, že zahlenění mnohem lepší(díky tomu i to ucho), hleny jí víc stékaly(sorry za ten popis), prostě se jí všechno uvolnilo. Fakt mě Sinupret překvapil, moc jsem tomu nevěřila, už jsme sirupů vyzkoušeli až až....takže pro příště zkusím zase ten.To, že ti malý chrápe a začíná kašlat, je myslím dobrý, je vidět, že se mu to uvolňuje 😉 Ale dávej ten Sinupret aspoň 14 dnů, je to v letáku a i dr. nás na to upozornila. MM měl taky teď šílený kašel a byl zahleněný a taky mu hodně pomohl 😉 Ať jste všichni brzy zdraví 😵

mamkamarketa
autor
8. bře 2012

@anehap ahoj, vubec se neomlouvej-ja jedine ocenim zkusenosti a rady jinych 😉 😵 sinupret davam druhy den, a az vecer (no vecer usnul v 16:30) chrapal,pak celkem hodne kaslal a ted nic 😕
jsem zvedava co nam reknou na ORL. hele a kdyz na ty zadni rymy ti mala trpi...co to zpusobuje? jako proc to leze dozadu a netece to normos nosem ? tomas ji ma ted podruhe, poprve ji mel pred 14ti dny, ale celkem realne se obavam,ze mu ji poradne nevylecili a ma ji vlastne od te doby 😒

mjanca
8. bře 2012

@mamkamarketa to ze kaslal, tak bylo asi, jak mel tu rymu nateklou v krku a potreboval ji po probuzeni vykaslat, holky mi casto kaslou po ranu, i kdyz kasel nemaji. A obe trpi na zadni rymy, proste to tak je, nevim, co to zpusobuje. Jsem zvedava, co Vam zitra na orl reknou.
my jdeme zitra na kontrolu k pediatricce, budu urcite konzultovat, ze Lucka ma psychicky blok kadit, pritom to nechapu, nikdy na to netrpela a ted radeji cely den nejde a rve au au (vcerejsek se opakoval), vecer jsem ji donutila a vykadila se s silenym revem ☹. a jsem zvedava, zda ma vyleceny zanet prudusek, protoze mi ted vecer prislo, ze chrcela. Zuzka je bez teplot, vlhce kasle, tak s ni razim zitra dopo na prochajdu. Bud se to rozjede nebo ne.

anehap
8. bře 2012

@mamkamarketa to by mě taky zajímalo, co to způsobuje, malá ji měla poprvé asi v měsíci a přišlo se na to tak, že se nám často dávila, prožili jsme si hrůzy než jsme zjistili proč ☹ Jezdili jsme po různých vyšetřeních a nakonec řekli, že je to tou zadní rýmou. U miminek je horší, že leží a stíká jim to do krku, takže se tím dáví, jak už sedí, chodí atd, tak je to lepší. Nám jen dr. říkali, že miminka do roka mívají spíš tu zadní rýmu, než že by jim klasicky teklo z nosu 😒 Ale proč, netuším....nejhorší to měla do půl roku, to ji měla skoro pořád - až na nějaký přestávky. Pak asi do roka klid....a teď v roce a půl zase....někde jsem četla, že na to má vliv zvětšená nosní mandle, ale tu malé tenkrát jako miminku nekontrolovali, prý to dělají až tak v roce, takže nevím, co je na tom pravdy....myslím ale, že ten Sinupret mu pomůže, uvidíš, co vám řeknou zítra - někdy je lepší zkusit víc dr. - víc hlav, víc rozumu 😉 Ale chudáci prcci jsou někdy jako pokusní králíci ☹

anehap
8. bře 2012

A ještě - jak tu holky psaly o homeopatii, tak s tím mám taky super zkušenosti, už jako dítě jsem měla dětskou homeopatku, která mi je doporučila 😉 Homeogene je na bolest v krku výborný, na chrapot a škrábání v krku je Homeovox a na rýmu Coryzalia, všechno jsou to cumlací tabletky. U všech platí - čím dřív se začnou brát, tím líp - třeba u rýmy, jak začne kýchání, štípání v nose, tak hned začít brát a já jsem vždycky do dvou dnů bez rýmy 😵 Manžel byl zezačátku velký skeptik, teď už nic jiného nechce a taky mu zabírají 😉 Můžou to i děti, jakmile umí cumlat, můžou to brát.... 🙂 A už mizím 🤐 😀

mamkamarketa
autor
9. bře 2012

tak asi mi hrabe,pac se mi o vas zeny zda 😅
no ORL no-fajn bylo,ze sme cekali asi jen 15 minut. doktor sympos,ale vzasade ZPOCHYBNIL vsechno co nam driv (na ruznych ORL od ruznych lekaru) bylo receno a ze Tomas ma nosni mandli zvetsenou na 3.ti stupen (driv to udajne bylo dobry-naposledy sme byli na orl pred 10ti dny a tam na rekli,ze ji ma vetsi vlivem infektu,ale zase ze splaskne 😕 )ze NEMA zanet dutin, a ze ma tekutinu v usich (coz taky nikdy nemel)
takze vzit mandli,pichnout usi odsat vodu.
nevim co si o tom mam myslet, vsichni mi neco tvrdi a pak prijde tenhle doktor a vsechno je jinak, ale musim rict,ze jakmile sme vysli z ordinace (vubec neplakal,spolupracoval) tak jeste rekl,ze to byl moc hodny doktor 😵
tak ted babo rad 😅

evaviki
9. bře 2012

@mamkamarketa ?? tak to je sila.. asi by som chcela dalsi nazor, ak sa tak lisia.. tazko povedat.. ale nosnu mandlu by som dala skontrolovat, az bude naprosto zdravy, tiez by som sa priklanala k nazoru, ze splaskne..

mamkamarketa
autor
9. bře 2012

@evaviki no ja jsem z toho taky uplne paf 😕 vubec nevim co si o tom mam myslet. zase na jednu stranu si rikam,ze mu treba vezmou tu nosni mandli a bude pokoj? 😕

marjama
9. bře 2012

@mamkamarketa Ahoj, tak jsem si přečetla, jak jste si to "užili" na orl. ☹ My teda máme s ušima taky "bohaté" zkušenosti. Martí měla během 2 měsíců 3x píchaný ouška. Nakonec jsme právě byli na vyndání nosní mandle začátkem února. Měla ji zvětšenou - III. stupeň. Ale my jsme k tomu měli ještě další příznaky jako že, v noci chrápala, dýchala převážně pusou a začala hůř slyšet. Ale taky nám pořád říkali, že má tekutinu v uších. Nemá Tomáš nějaké z těchto příznaků? Jo a jestli nám vyndání mandle pomohlo, to zatím moc neposoudím. Jenom teď máme čerstvou zkušenost s rýmou, která trvala cca 3 dny, kašel asi 1,5 dne a najednou z ničeho nic, všechno bylo pryč a Martí byla ok. Takový rychlý průběh nemoci ještě nikdy neměla. Třeba to je tou vyndanou mandlí, ale nevím, nevím, spíš asi náhoda.

mamkamarketa
autor
9. bře 2012

@marjama ahoj,
koukam,ze ste na tom podobne? ☹
no tomas mel ted 9ty zanet stredniho ucha za 4 mesice 😔
tedka mi jeste volal kamarad,ze ma znameho pediatra ve vinohradske,ze mi napise papir do motola. ze tam je nejlepsi ORL v praze.je mi celkem jedno kam pujdeme,spis se bojim,ze treba ve statni nemocnici, mi ho ''odnesou'' a uspi beze me. coz proste nechci.
kde ste byli s mandli?

marjama
9. bře 2012

@mamkamarketa My jsme byli ve Vinohradské. Martí neměla žádné komplikace, vše ok. Byli jsme tam celkem 3 dny - první den nástup večer v 18 h, druhý den ráno v 9 h operace a třetí den po vizitě kolem 9 h nás pustili domů. A uspání probíhalo tak, že jí dali nějaký oblbovák - sirup normálně ještě na pokoji, já jsem jí sama převlíkla do "andělíčka" a ležela cca 10 minut se mnou v posteli. Postupně jsem viděla, jak to začíná působit. Jenom tak ležela a koukala "do blba". Pak jsem jí sama přendala na to lehátko, se kterým si pro ní přijeli. A cca za 30 min. mi ji zase přivezli na pokoj. Pak se se mnou chvíli "prala" po narkóze a brečela a pak na hodinku usnula. Když se probudila, byla úplně v pohodě jakoby jí nic ani nedělali. Jen ječela, že má hrozný hláááád. Takže u nás žádné odnášení násilím na operaci neprobíhalo. V klídku byla pořád u mě až do uspání. 😉

berenika39
9. bře 2012

@mamkamarketa tohle přesně měl petr, 3.stupeň, zahlenění všude, zadní rýmu - a doktorka prostě nic nenašla, že je zdravý....v uších volnou tekutinu tak, že by hluchej.
když mu dělali tu mandli, tak mu právě museli píchnout obě uši a tu tekutinu odsát.
všechno, co popisuješ, právě s tou mandlí souvisí - ty hleny nemají kam odtékat, zůstávají vzadu , jde to do uší, nic se nevysmrká, navíc ta mandle je pak zdrojem zánětu - jsou v ní ložiska. kolotoč. možná to je celý původ tomových potíží. můžeš to ještě ověřit jinde, ale.....

mamkamarketa
autor
9. bře 2012

@marjama tak to je fajn,ja se proste bojim,ze by mi ho ''rvali'' nasilim z naruce 😔

mamkamarketa
autor
9. bře 2012

@berenika39 no nevim,kde jinde. jako zase si rikam,ze kdyby mu tu mandli vzali,ze mu to rozhodne neublizi.
jen je mi divny,ze to nevideli driv 😨 (vysetrovali mu to optikou) a ze spatne slysi...to se mi moc nezda.. 😕

berenika39
9. bře 2012

@mamkamarketa nemusí nutně špatně slyšet, to záleží na poměrech v hlavě, každej to tam má jinak, někomu to tlačí a zalejhá, nekomu ne.
není doktor jako doktor, jak jsi se mohla sama přesvědčit.... 😝 , tak to tady asi prokoukli důkladnějc, no, nevím...ale není důvod tomu nevěřit.
nosní opravdu na nic moc není.....naopak, prý je pak menší nemocnost a když už, jde to snáz a ryhcleji.
Já si myslím, že pokud je ta mandle velká a robí neplechu, moc se to nedá opravit (existují léky, které ji jakoby zmenší, ale je otázka, jestli to zabere a na jak dlouho. Při infektu se vždycky zvětší, pak zase splaskne, ale když se to děje často, zůstane už velká a pak je problém. takže můžeš počkat, ale osobně si myslím, že není na co. Navíc si to v tomhle věku ještě nebudou moc pamatovat, později je to pro ně už víc vědomý problém. Hezky o tom píše nick strapco - myslím na SR stránkách, koukni. Je to lékařka ORL. zkusím ti to najít