Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
13. bře 2012

ahoj 🙂 ,

tak vidím, že tady se marodí až až ☹ .
u nás zatím stále dobré...třikrát klepu...teda až na mě.....od včera mám ATB, zánět nosohltanu a uzliny jako pomeranče až za ušima 😝 😒 .ale snáším to dobře, kdyby mi včera ještě nevypověděla noha (nejspíš od páteře), bylo by to snesitelné 😝 .bych potřebovala nějakou technickou 😀 .fakt teda je, že včera jsem vytuhla hned po 20h. a moje milovaná dceruška to asi pochopila a žádala mě v noci pouze třikrát jen na napití a podaní dudlíku 😵 .hodná 😵 😉 .

@evaviki ..ten bezdotykový by se mi taky hodil, ale nemám ani odvahu otevřít ten odkaz kvůli ceně 😀 .
jak je? 😨

@berenika39 ...jéžiš, ještě spála..tak tfuj tfuj tfuj ať to na petříka nesedne!!! 😔
zážitek z dětství máš teda hrozný ☹ ...já si nedovedu představit, že bych musela třeba matýnka nechat někde samotného 😨 ..ale viděla jsem i v dnešní době na JIP děti, které tam byli bez rodičů..nevím, mohly mít nějakých 5+?...je nějaká věková hranice do kdy se s dítkem může být v nemocnici? 😕 ...mně by to srdce utrhlo 😔 .

@reruna ...chudáček malý, takové horečky ☹ .byli jste u dr. dnes?

@mamkamarketa
@evaviki ...ty neštovice...příznaky se objevují 2-3 týdny po nakažení.
1. - 4. den skupiny malých červených, velmi svědících puchýřků naplněných tekutinou, které se objevují nejprve na hrudníčku, na břiše a na zádech, potom kdekoli na těle.tekutina ve středu puchýřků bělá a zakaluje se.to vše provází mírně zvýšená teplota.
5.-9. den...puchýřky praskají a zůstávají po nich malé dolíčky.na puchýřcích se vytvářejí stroupky, které za několik dní odpadnou.
10. den....dítě vypadá opět normálně.
11. - 12. den...dítě již není infekční.
tolik z mé moudré knihy 😀 .

všem brzké uzdravení!!! 😵

eyael
13. bře 2012

tak jsem nakonec vyměkla a do školky jí nedala 😉 dneska jsme byly u nové mudry - pediatričky, udělala jí komplet prohlídku no a potvrdila tedy tu nosní mandli. Budu Anet objednávat přes ORL na vyndání.
@mamkamarketa - na jakou kliniku se s malým objednáváš ty? jsou dobří?

no a nová pediatřička veskrze pozitivní pocit. Anet poslala na oční (máme oba s mužem brýle), po vyndání mandle půjde na komplet krevní obraz a na alergologii (já jsem alergik).
Aduš poslala na neurologii, aby mohla začít povinná očkování, schválila nám rehabilitaci, jinak by nás tam poslala taky a taky na komplet krevní obraz. Ani jedno nás původní pediatrička neposlala.
Sice budeme mít teď lítání, ale alespoň budu klidnější, že jsou holky v pořádku.

mamkamarketa
autor
13. bře 2012

@eyael dohodila mi ji @berenika39 zatim mam super pocit 😵
no konecne ste se dostali k normalni dr 😵 jinak skvely ocni je na v pasazi ve vodickovy (nas tam taky mudra poslala 😉 ) meri detem zrak takovou tou pistoli,je to super 😵
jinak k tem alergiim, zkuseny ORL pri vysetrovani nosni mandle pozna sliznici zdurelou v dusledku alergie,tak bych urcite trvala na vysetreni 😉 pac ty krevni testy nejsou vzdycky smerodatny

ined77
13. bře 2012

@eyael ...paráda, věci se hnou kupředu 😉 😵 . s maličkou proč budete cvičit jestli se můžu zeptat?

mamkamarketa
autor
13. bře 2012

@ined77 jee tedka to ctu 😔 tak hlavne at je ti lepe 😉

mates22
13. bře 2012

@reruna my máme tento, ale ono to může být i kus od kusu http://www.bezdotykovyteplomer.cz/bezdotykovyte...

ined77
13. bře 2012

@mamkamarketa ...děkuju 🙂 !
já to přežiju, hlavně aby to děti nechytily 😔 ...proto jsem se taky dokopala jít k dr., po 100letech zase 😀 .
ale vzali mě hned, kvůli malé...takže paráda.ostatním jsem se omluvila a poděkovala, ale i tak...ty pohledy 😔 .ale co už no 😉 .
co tomík?...jo, jak to máte teď s tou školkou?...jo, už vím, máš ho vlastně doma že.... 🙂

reruna
13. bře 2012

@ined77 brzo se uzdrav! s tou nohou si zajdi na neurologii, jestli je to od páteře, tak ti doporučí rehabilitace
Míša je už dneska ok, tak doufám, že je to za náma a nechytíme to my ostatní...

lojzina
13. bře 2012

ahojte...tak sem jen letmo docetla a nestacim se divit co se tu deje 😕 ,marodi jedni 😠 😉 -at jste brzy zdravi,o vikendu uz ma byt jaro!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mjanca
13. bře 2012

ahoj holky
Lucka je uz uplne ok, chodime ven a vezmu ji i na tanecky, jen ji zatim nedavam do skolky, pujde az dalsi tyden (brala atb do nedele). Zuzka obcas jeste zakasle, dneska rano mela zase slepene ocicko, ale pres den ho ma uplne dobry a nic netece, tak chodime ven taky.
Zitra jdeme na alergologii, tak jsem zvedava!
Marudkum brzke uzdraveni 🙂

ined77
13. bře 2012

@reruna ..děkuju 🙂 !
tak to je super, že už je miškovi líp! 😵 držím palce ať je to za vámi 😉
no já budu muset jít...mám to už nějak od porodu, ale včera to fakt vygradovalo, neustála jsem na místě, křeče, brnění...radost k tomu všemu 😒

@lojzina ..jooo, já se tááák těším 🙂 .plánujeme výletík, tak snad nám do toho nějaký bacil nevleze 😠 😀 .

@mjanca ...super, že už je dobře 🙂 .
pak dej vědět co jste se dozvěděly na alergu! 😕

reruna
13. bře 2012

@mates22 a jsi s ním spokojená? zkoušela jsi, jestli měří jako ostatní? není totiž o moc dražší, než ten náš (máme canpol babies), ale ten teda v uchu měří o stupeń méně, než ostatní teploměry, někdy je i větší rozdíl a teplotu u spánku měří ještě nižší...

mates22
13. bře 2012

@reruna no v uchu měří hámotiny (jakože málo, i když dítě hoří), tak to nepoužívám. Na čele měří tak o jednu desetinku víc, než normální teploměr...taky jsem si myslela, že měří blbě, furt maj děti kolem 37,3, ale není to nakonec teploměrem. Dělala sem na sobě a MM srovnání s dalšíma 3ma teploměrama (lihovej, rychloběžka a rtuťovej) a sedí to. Pak jsem ještě zkoušela na jiných dětech, jestli třeba neměří nějak blbě děti, ale ostatní prcci měli normálně okolo 36,5.
Jen teda měřím vždycky na obou spáncích, protože mnohdy to napoprvé trochu zakecá, evím proč, ale prý na to má vliv okolní teplota a tak.....

evaviki
13. bře 2012

tak CRP nizke, ma jedno usko mierne zapalene, inak ok.. je to vraj hnusna viroza, teploty vyse 39 a mozu trvat aj 6 dni.. ak uz zajtra bude bez teploty, tak moze v pondeli do skolky, inak minimalne do stredy doma.. a mna jebne!!! a jeho tiez 😀

reruna
13. bře 2012

@mates22 tak to jo, náš u spánku měří hrozně nízké teploty - 35 a tak...asi ho teda vyreklamuju, protože jsem to tak jako ty zkoušela s různými teploměry na porovnání, na různých lidech, opakovaně a je to úplně na houby....

urbisa
13. bře 2012

@ined77 ...ahoj,já jenom k té nemocnici,s dítětem tam můžeš být do 6 let,i pár dnů po šestých narozeninách tě tam nechtějí,no spíš si to musíš zaplatit,jako doprovod s jídlem 700,- na den,nebo bez jídla 480,-,to je taková lepší dovolená,že?.Tak to chodí v Baťovce.....

mamkamarketa
autor
13. bře 2012

tak u nas zase zvraty 😔 byli sme dneska na kontrole po ty angine. no moc ma ok,angina je pryc,ale zjistila,ze ma tomas selest na srdicku ☹ takze ve stredu nas ceka echo a ekg 😔

marjama
13. bře 2012

Ahoj holky, nějak vás nestíhám dočítat. Všem marodům přeju brzké uzdravení!
@mamkamarketa tak to je fajn, že je angína pryč. Jen tě chci trochu povzbudit ohledně toho šelestu. Může to být jen nějaká maličkost, tak nevěš hlavu! Já mám šelest na srdci cca od 14 let (nedomykavost chlopně) a nemám žádné omezení. Jen chodím na kontroly a ty ještě flákám 😝 Subjektivně nemám žádné problémy. Jenom tím chci říct, že ten šelest nemusí být nic hrozného!

mamkamarketa
autor
13. bře 2012

@marjama diky,ja taky doufam,ale tohle jsou porad naky jobovky ☹ uz toho vseho mam plny zuby ☹

mates22
13. bře 2012

@mamkamarketa to bude v pořádku, dceři to taky zjistili po nějaké nemoci a na EKG jí udělali všechny vyšetření a pan doktor pak říkal, že to někdy bývá i po velké zátěži, jako je třeba léčba ATB, že se to tak poslechově tváří, ale nic tam pak není vidět.....no my máme prolapsy v rodině a dva infarkty a taky jeden kardiostimulátor, takže jsem nakonec ráda, že jí prošetřili....a vám taky moc držím palce

reruna
13. bře 2012

@mamkamarketa doufám, že to bude s tím šelestem na tom vyšetření dobré a neprokáže se to!

ined77
13. bře 2012

@urbisa ..že mě to nepřekvapuje 😖 😔
děkuju za info 🙂

@mamkamarketa ..myslím, že to bude tak jak píšou holky 😉 .my chodili s matýnkem od narození kvůli šelestu až do dvou let a pak už v pohodě.to bude určitě tou nemocností...držíme palečky! 😵

evaviki
13. bře 2012

@mamkamarketa neboj, detsky selest obvykle nebyva nijak nebezpecny.. ja som ho mala tiez, vyrastla som z toho.. do 14tich som chodila na kontroly raz do roka, potom uz nebolo treba..

mamkamarketa
autor
13. bře 2012

@ined77
@evaviki
@reruna
diky celkem me to vzalo. po vice nez 3 letech nam to rekli ☹ no nic ve ctvrtek budeme chytrejsi

eyael
13. bře 2012

@mamkamarketa díky za tip, zkusím je. Na ORL na Budějovické jsme se totiž moc neposunuli, udělali kontrolní výtěry, výsledky budou příští týden. ohledně vyndání nostní mandle pro změnu zas couvala, tak tedy nevím.
ta oční co píšeš je ta samá, co to dělala na naší poliklinice Budějovická, ale přešla pak do soukroma. A už to tady nedělá, takže budeme stejně muset tam. Už se vidím, jak se tam vláčím s kočárem a Anetou v závěsu ☹

mamkamarketa
autor
13. bře 2012

@eyael tam se za to taky plati (snad 200) ale furt lepsi nez diteti zadelavat oci rukou a nutit ho ''cist'' 🙄
bez do tech modran. vysetreni je zadaco,pak kdyztak zaplatis operaci.

eyael
13. bře 2012

@ined77 - cvičím s ní, protože je narozená o 6 týdnů předčasně a měla potíže s dýcháním, byla na podpoře na ARO. Taky se hůř vyprazňovala, špatně sála. Máme tu smůlu nebo štěstí, že je "jen" o 6 týdnů dřív, pro ty děti, co se narodili do 33tt zařídila přímo porodnice neurologa a fyzioterapeuta.

eyael
13. bře 2012

@mamkamarketa do modřan? jako oční nebo orl? já v roce byla s Anetou právě u té očařky co o ní mluvíme a platila jsem myslím stovku, tak asi zdražila? ale je mi to jedno, za ten klid to stojí...

mamkamarketa
autor
13. bře 2012

@eyael ORL - Modrany
ocni ve vodickovy. mozna to stalo 150,- nechci kecat,mozna 200,- fakt netusim,ale bylo to rychly a za ten klid to stoji,jak pises 😉