Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

lojzina
26. bře 2012

vidim ze resite vahu deti-Maros mel ve 3 letech 15kg 102 cm.rotaviry s nim taky pekne zamavaly...Ted 4,5 roku-18,3 a asi 107 cm

mamkamarketa
autor
26. bře 2012

@lojzina tyjo zensky. to ja mam fakt prtavce 😅

ined77
26. bře 2012

@mamkamarketa ....my měli na tříleté 97 cm a 12,7 kg 😉 .za půl roku se dost vytáhl 🙂 .

reruna
26. bře 2012

@ined77 on od narození moc nejí, měl reflux, takže kojení bylo problém, nepřibíral, no užili jsme si, příkrmy nechtěl, doteď si hrozně vymýšlí s jídlem. Lukin proti němu jí pěkně, ale taky má svoje - nechce kousky masa a skoro žádnou zeleninu ani ovoce do ruky neveme...

lojzina
26. bře 2012

u nas ji kloudne snad jen MM a Sebik 😀

ined77
26. bře 2012

@reruna ....jj, já to podobně měla s matýnkem...už od kója děs ☹ .ale teda bez refluxu, zase ale s mega prdíkama které skončily někde až po roce 😒 .vlastně dodnes mu vše začíná v bříšku...fakt...i angína 😨 .
je to s těma prďolkama těžké 😔 .

berenika39
27. bře 2012

Virtuální psychická podpora pro @mamkamarketa a Tomáška! 😉 😉 😉

evaviki
27. bře 2012

my sme taky zizala, trojrocna prohlidka 102cm a nieco cez 15kg tusim 😀DD Ale nohy ma dlhe jak blazen, kalhoty 104 su mu kratke (a velke v pase).. tak uz kupujem 110, no ale v tom sa asi totalne utopi 😀

mamkamarketa
autor
27. bře 2012

ahoj hoky ste zlaty 😵
hip hip hura uz to mame za sebou 😵 😵 😵
tomas je dobry. po probuzeni to byl des, vytrhnul si kanylu (tu hadicku) tak to bylo osklivy, jak z neho tekla krev ☹ vuuuubec nespal, spis nas ukoloval,co mu mame koupit za odmenu 😵 😀 obcas knourne,ze to boli,ale cekala jsem to horsi. tedka konecne od probuzeni z narkozy usnul 🙂
@berenika39 v kolik jdete ke cmoudovi? me celkem vyfakli,ze musime do modran,ze na andelu je rano cmoud. a cmoud,ze neni operater, takze ho musi videt fort nebo prokop..takze se zase podrcame prahou

mamkamarketa
autor
27. bře 2012

jo a asi si poridim sekyru abych rozsekala vsechny ty chytry dr. co mi tvrdili,ze tomas je zdravy 😠
pry ta mandle nebyla tak velika,ALE nerostla dopredu jako normalne (coz vysvetluje,ze tomas nechrapal) ALE rostla do strany a utlacovala eustachovu trubici 😠 coz presne vysvetluje PROC mel 7 zanetu stredniho ucha v pravem ousku a ''jen'' 2 v levem 😠

lojzina
27. bře 2012

@mamkamarketa ahoj,tak vitejte a hura ze je to za vama 😵 ...jinak-no comment posl,prispevek 😕 😠

ined77
27. bře 2012

ahojky 🙂 ,

@mamkamarketa ....posíláme velkou gratulaci, jste šikulky!!! 😵 🙂 😉

dnes jsem schválně matýnka zvážila, naposled byl vážený před nemocí, to měl těch 15,3 kg a dnes má 14,9kg 😒 .a to už papká pár dní docela pěkně.fakt je, že při těch horečkách nejedl skoro vůbec.
jinak u nás fajn 🙂 .zítra tady budu mít děti 3, hlídám neteř...je taky po ATB, tak je ještě tento týden ze školy doma...to tady bude čóro móro 😀 .ona má sice už 6,5r. ale je to hrozné šídlo 😀 .

@evaviki ...matýnkovi jsou 104 spíš ještě maličko větší, ale v pase plave kolikrát i v 98 😝 😀 .

ined77
27. bře 2012

@mamkamarketa 😕 ...tak to je teda síla 😢 .

berenika39
27. bře 2012

@mamkamarketa jupííí dobř že jste doma! bude to dobrý. super.
No a jinak - to mě po....copak to nikdo nepoznal? Takovejch doktorů jste oblítali! Tak asopn že jsi to neodkládala, buh ví jak dlouho byste se s tím trápili.
Čmoud je ráno ve stroupežnický? my jdem na to audio na 16.00 do modřan. a ke čmoudovi. tak nevím, asi migruje 😀 😀 😀

berenika39
27. bře 2012

@mamkamarketa ha, migruje...ráno Smíchov, odpo Modřany🙂
http://www.ent-privateclinic.cz/index.php?optio...

mates22
27. bře 2012

@mamkamarketa super, hlavně, že to malej zvládnul takhle relativně dobře

Jinak u nás nic moc, malej se v neděli večer osypal, no nic sem si říkala, nějaká reakce na jídlo, ale zhoršovalo se to a tak jsem s ním dneska klusla k mudře a hle, spála - takže máme zase ATB, tuhle zimu už pátý, fakt děs. ještě teda v pátek bude výsledek výtěru, ale prej se musí ty ATB nasadit hned při podezření...tak uvidíme. Vůbec nevím, kde to vzal, dcera v pohodě (zatím) až na rýmu, takže ze školky to není. Tam prý pro změnu řáděj neštovice ☹

a jinak ještě k těm žížalkám, malá byla fakt hubeňourka vytáhlá, ale teď na pěti letech měla 21 kg a 124 cm, a to teda taky nejí bůhvíjak, nějak se to ale srovnalo 🙂

reruna
27. bře 2012

@mamkamarketa tak jste to zvládli, a konečně bude třeba od těch zánětů stř. ucha pokoj 😉
@mates22 ty jo, spála.... ☹ to je pech...

berenika39
27. bře 2012

@mates22 ach jo. spálu mají u petra ve školce taky, už víc dětí. asi to řádí...prevít. přeji brzké uzdravení

mamkamarketa
autor
27. bře 2012

@ined77 ahoj,diky moc.koukam,ze budete mit doma veselo 😀 😉
@mates22 jee spala ☹ preju brzke uzdraveni-spala radi na podzim a na jare...

@reruna dekuju taky doufam 😵
@berenika39 tak cmoud fakt cestuje. my zitra jdeme k prokopovi. celkem jsem se tesila na cmouda. prijde mi desne vtipny jak mluvi 😅 jinak v instrukcich bylo zvyrazneno dneska nesmrkat 😕 zadny cipek nam nedali a ma kloktat hermanek haha opravu pokus o vtip 🙄 kapali ste neco malymu neco do nosu? jinak tomas za dnesek spal ctrt hodky a v 5 to zapichnul. tak doufam,ze noc bude klidna 🙂

berenika39
27. bře 2012

@mamkamarketa ten první den a noc jsem mu nekapala nic, asi by to pálilo....kloktat by asi nešlo, to chápu☹. jenom sem mu dávala nurofen.

mamkamarketa
autor
27. bře 2012

@berenika39 tak do me zase dneska porad dr. hucela at 7x denne kapeme do nosu. no strikla jsem mu parkrat nasivin,ale brani se,tak na to dlabu,at ho to neboli.
jeste prosimte, ta kontrola... to delaji optikou?

mjanca
27. bře 2012

@mamkamarketa jeee, vy uz to mate za sebou 🙂 to je super 😵 ja nekapala, Lucce to vadilo a dobry, cipek jsem taky nepouzila. Kontrola neni optikou, aspon u nas, ale jen koukne do krku pohledem. To se Lucka hodne bala, od rana brecela, ze nikam nejde, a dobry, nic to nebylo 🙂. Drzim pesti, at se to brzo zahoji a mate klidek, zvlada to super 🙂
@mates22 jejda, spala ☹.
Lucka vazi ve 4 letech 16 kg a ma 101 cm a Zuzka ma v roce a trictvrte 9,5 kg a asi 79 cm, taky drobek.

berenika39
27. bře 2012

@mamkamarketa já fakt nevím, nepamatuju si to, promiň...

mamkamarketa
autor
27. bře 2012

@berenika39 v poho,kdy na tom peta byl?
jo a ty mas u me veliky dik,za kopec do zadku at jdu do modran 😵 😉

@mjanca je tak snad taky jen juknou do krku, pac teda nechci aby mu tam zase strkali tu optiku...urcite ma nosik bolavy ☹ vy ste taky byli v modranech,ze jo?

berenika39
27. bře 2012

@mamkamarketa petr byl 23.listopadu:-). si to budu pamatovat dlouho🙂 jsem ráda, že jsi v pohodě, neděkuj, jen jsem předala zkušenost. mě spíš zaráží to, že my si tu jen tak předáváme naše vlastní poznatky, a lékaři nic....jako kdyby ses sama neodhodlala, tak co? měl by pořád diagnozu - mandle dobrá a dalších deset zánětů středního ucha, třeba ve finále poškozený sluch, nebo nevím co???? fakt mě to štve, že co si člověk nenačte, nenajde, nepohlídá, to není....

mamkamarketa
autor
27. bře 2012

@berenika39 to byla streda,to si zase pamatuju ja 😀
no to mi ani nemluv,fakt jsem vytocena. tomasova detska porad rikala,ze to je mandle. porad psala doporuceni na vysetreni a porad mi rikali,ze neee,ze mandle je OK 🙄
bohuzel v tomhle state zacina platit,ze pokud nemas znamy doktory nebo finance na soukromou peci, tak mas smolika 🙄 😔

berenika39
27. bře 2012

@mamkamarketa ty máš narozky nebo cooooo v tom listopadu? 🙂))
no jo, ještě že máme koně 😀 😀 😀 , já jsem se tu fakt dost poučila.

mamkamarketa
autor
27. bře 2012

@berenika39 tomas je 25.11. 😀 😉 navic sme v listopadu byli u amiku a ti meli dikuvzdani 🙂
jojo nebyt kone nevim co delam 😀 ale ono to je i smutny fakt. spolechat na dr se ti nee vzdycky vyplati.

berenika39
27. bře 2012

jééé tak to je náhoda...

@mamkamarketa

mjanca
27. bře 2012

@mamkamarketa byly jsme v Modranech, ale na kontrole uz u nas na orl v Pribrami