Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
6. dub 2012

@berenika39 ono ale dneska davaji celkovou i kdyz to berou ''klasicky'' 😉

berenika39
6. dub 2012

@mamkamarketa jojo, jak kde..

mamkamarketa
autor
6. dub 2012

@brisalek sli sme az na sal.
tam ho muzi uspali v naruci (zadni trhani ditete od rodicu)
za 20 minut ho privezli na dospavaci pokoj,tam nam dr.vse vysvetlila (pooperanci pece,otazky) potom ho probrali-to bylo nejhorsi plakal,vytrhl si kanylu, nevedel a nechapal co se deje.
dr ho zkoukla,ujistila se,ze nekrvaci (ani kapka) zkontrolovala,jestli reaguje a rekla,ze bude cely den pospavat (zbytkova narkoza)
v aute ozil,chtel jist,pit. chtel odmeny za statecnost. doma dostal nurofen,jogurt,dzus. 3x pipnul,ze boli.
pak se chvilku prospal a dobry. pak uz nebolelo. v noci se nebudil. nic. druhy den chtel na kolo. uz nedostal ani nurofen. nic ho nebolelo 🙂
druhy den kontrola

mamkamarketa
autor
6. dub 2012

@berenika39 fakt jo 😨 bych nedovolila 😠
ale treba na karlaku deti uspavaj

mamkamarketa
autor
6. dub 2012

@brisalek
uprimne,jsem na sebe nastvana,ze sme to nepodstoupili driv ☹
desne jsem se toho bala,ale on opravdu po vyspani absolutne nevedel,ze mu neco bylo.
zanet stredniho ucha byl 10x horsi

berenika39
6. dub 2012

@brisalek, my byli tam co @mamkamarketa, takže taky tak, na sál jsem s ním šla já, počkala jsem, než usne, pak jsme na něj už čekali, nebyl bez nás. chtěl tátu, mohli jsme tam být oba v pohodě. petr akorát nebyl úplně zdravý (dětská řekla, že je), takže byl zahleněný, což oni zjistili při odsávání, takže jsem po operaci dostali atb, ale jinak dobrý. je to nepříjemné, ale pokud je to indikovaný, tak to pomůže.

brisalek
6. dub 2012

holky diky moc, zeptam se dr. az ta, za tyden pujdeme....kdyz tak se nacpu ke krcnimu i bez doporuceni. Ja tam chodim, tak ji treba vezmou a uvidim co nam rekne... jeste jednou dik

jave
6. dub 2012

@berenika39 taky řešíme vyndání mandlí. Chtěla jsem se zeptat, proč jste to konzultovali s dvěma odborníky? Lišili se dr. v názorech??? My máme jít na kontrolu a neustále řeším, jestli máme jít k druhému dr.

berenika39
6. dub 2012

@jave protože to někde kontrolují jen "ručně", pohmatem, a tou optikou je to samozřejmě objektivnější.
v nemocnici - řekli, že je to 2.stupeň, odstranit doporučují , ale nenutí nás...u dalšího ORL - třetí stupeň, mandle v zánětu, odstranit. obě vyšetření v odstupu týdne, takže se nic nemohlo změnit.
Pokud ti rovnou řeknou jasně, jak to vypadá, není důvod někam tahat dítě dál.

ined77
7. dub 2012

ahoj 🙂 ,
tak jen hlásím, že u nás po týdnu ve školce vše v pořádku, teda až na rýmu, ale to spíš přičítám střídavému počasí 😉 .
katunka hexu zvládla dobře...tak snad bude zase chvilka klid 😔 .
všem krásný a hlavně zdravý velikonoční víkend! 😵

mates22
7. dub 2012

@ined77 supééér, u nás taky dobrý 🙂-----

verbalinka
7. dub 2012

@ined77 paráda 🙂 U nás zase rýma, ale jinak taky dobrý.

lojzina
7. dub 2012

ahojky,nejka nestiham....jak travite velik.sobotu?

My jsem tuk tuk zdravi,jen u Marose jaksi nevim-sem tamn posmrkne,nerekla bych ze ma rymu,z nosu netece,nic,ale:strasne je mu citit z pusy,jakoby hnis nebo co 😕 ,i kdyz s enaji napije,tak porad,nemate s tim nekt.zkusenost?

mates22
7. dub 2012

@lojzina děti to občas mají, myslela sem, že je to předzvěst nemoci, ale asi to spíš byla vždycky souhra náhod, ted´ naposled smrdělo dceři 2 dny i po vyčistění zoubků a jazyky a nic z toho nebylo a malýmu tuhle taky, sice ne tolik, a taky nic....tak uvidíš, jestli to bude nějaká viróza, tak ona se rozjede

sobota - udělali sme dort velikonoční s ovečkou, dcera namalovala kraslici (jednu a pak, že už jí to neba) a teď tu máme na návštěvě babi s dědou a večer mě čeká beránek a zadělat na mazanec ............ 🙂

lojzina
7. dub 2012

@mates22 diky.....

marjama
7. dub 2012

Ahoj holky, tak u nás to zatím vypadá ok, ale nechci nic zakřiknout (ťuk,ťuk).
Dneska dopoledne jsme barvili vajíčka a Martí některá malovala temperama nebo dělala jen puntíky prstíkem. Ale moc dlouho jí to nebavilo 😀 Odpoledne jsme byli poprvé s Martí v divadle na Pejskovi a kočičce. Představení trvalo 60 minut, byly to 3 příběhy, fakt super! Martí vydržela sedět bez nás sama v první řadě jenom s ostatníma dětma. Moc se jí to líbilo.
Hezky si užívejte velikonoční svátky!

mates22
8. dub 2012

@lojzina tak mladýmu dneska zrovna smrdí z pusiny,...no dobral ATB, tak doufám, že je to tím a nebo jen tak, jinak mě klepne 😖

mates22
8. dub 2012

@marjama je to šikulka 🙂

lojzina
8. dub 2012

@mates22 a jak to smrdi?me prijde jako hnis 🙄

ined77
8. dub 2012

ahojky 🙂 ,
já už nebudu raději nic říkat, protože jen něco vyřknu, hned se to pokazí 😝 ..
malá má rýmu jako brno ☹ ...jasně, že to chytla od matýnka....ale snad zůstane jen u té rýmy a nepřidá se třeba i teplotka 😔 .kéž by..

včera jsme s dětma dopoledne gruntovali, odpoledne barvili vajíčka....matýnek by obarvil vejce pro celý barák klidně, tak ho to bavilo 😀 .a pak jsme šli na kafčo k babi a dědovi 🙂 ..
dnes jsme měli už první mrskače doma.....švagr se synovcem, švagr je zítra v práci, tak proto 😉 .ale bylo to fajn...ráno jsem upekla štrůdlík, opět za vydatné matýnkovi pomoci 😵 a udělala pár chuťovek.
matýnek to komentoval slovy....maminko, to jsme udělali těžkou práci že? 😀 .....je to komedoš 😵 .
a zítra to vypukne 😔 😀 .

@mates22 ..to jsem ráda, že i vy se držíte 😵

@verbalinka ...ta rýma už se ani nepočítá 😉 🙂

@lojzina ...tak s tímhle neporadím 😨 .....nikdy jsem nic podobného na matýnkovi ani na malé nezpozorovala.
přeju ať to nic není....nebo spíš, ať to nic neznačí 😉 😵

děti spinkají, jdu se trošku zvelebit 😅 .odpoledne máme v plánu zajít do cukrárny, na kafčo a matýnek si dá zmrzku bude-li hodný 🙂 .taťku máme v robotě, tak se holt musíme zabavit nějak sami 😝 😉 .

mates22
8. dub 2012

@lojzina mně to vždycky přijde spíš takovej jakoby nepřirozenej, jakoby lékovej, nemocniční, nezdravej, nejde to popsat, ale hnis bych zrovna neřekla....... nevím

urbisa
8. dub 2012

..ahoj holky u nás byl relativně dlouho klid,Matěj byl už 3 týdny ve školce,jen trochu rýma a kašel,nic hroznýho.Kuba nevydržel ani 2 týdny,ve středu pohotovost,angína,no a dnes začal šíleně kašlat,rýma jak hrom,fakt nevím,Ospen užívá od středy od večera,v utery asi znovu k dr.,půjde tatínek ať si to taky užije,dnes je tu zima,studený vítr,občas sněží nebo svítí sluníčko,chytrák tatínek šel s Matesem na fotbal,nikdo mu to nevymluví,potom nespím v noci já,ale to mu zřejmě je fuk,doufám,že to u vás tak nemáte žádná......pěkné velikonoce všem....

lojzina
8. dub 2012

@ined77
@mates22 diky za nazor,no snad to nic nebude,ja jen ze mme to neprijde normalni.jdem se oblikat a jedeme prababi poprat k nar.

marjama
8. dub 2012

@mates22 No taky jsem na ní byla náležitě pyšná 😀

marjama
8. dub 2012

@mates22
@lojzina
Holky s tím smrádkem z pusinky, možná je to blbost, ale já jsem si všimla u Martí, že je jí cítit z pusinky, když sní určitá jídla den předtím, např. někdy po vajíčku a skoro vždy, když máme něco v čem je česnek, tak ještě klidně třetí den po takovém jídle je jí cítit z pusiny 😒 Třeba je to náhoda, ale mě přijde, že je to prostě z toho jídla, no nevím, ale mám to tak vypozorované.
@ined77 Tak to máš bezva, že je Matýnek takový pomocník 🙂 Malou ať brzo přejde ta rýma! Jo, jo, cukrárna, tam bych taky ráda zaskočila, ale když se na sebe podívám do zrcadla, tak je mi ouvej 😠 Dneska zrovna měli v akci Nutelu, tak jsme teď s manželem užírali u televize, no ostuda, já vím 😎 Pořád se nemůžu dokopat k nějaké změně v jídelníčku 😠 a hlavně k pohybu.
Tak holky, zítra všechny polštářek pod kaťata, ať nás pak ty zadečky tak nebolej 😀

mates22
8. dub 2012

@marjama a víš, že možná jo, mladej mi včera dlabal bramboráky a minula zas dcera měla čočku a já do ní dávám i česnek 😀

.... hezkou pomlázku všem

ined77
9. dub 2012

@marjama ...no já si v cukrárně dám tak leda kafčo 😝 😉 .já právě jídelníček změnila cca před 2 měsíci a super....moc mi toho nechybí a hlavně, je to vidět 🙂 .plus občas cvíčo...pomaličku, ale jistě 😀 .
a nakopnu tě, MM shodil ..no je to právě cca rok 35 kg!!! 🙂

vvšem krásné velikonoce a kluci ať na to jdou s citem 😉 😀

ined77
9. dub 2012

@urbisa ...jejda ☹ .tak ať jste brzy zase jako rybičky! 😵

mates22
9. dub 2012

@lojzina tak jak to vypadá? u nás už dobrý

@ined77 tak a naše malá má už taky rýmu jako trám, no klasika, zejtra začíná školka, ach jo ☹ ...a nejpozděj ve středu to čekám u synátora, ve čtvrtek jdem na kontrolu po tý spále, tak to možná vemem i s kuk do krku v jednom 😀

reruna
9. dub 2012

@ined77 snad to zůstane jen u rýmy!
Míša už zítra půjde do školky, tak doufám, že nějakou dobu vydrží, Lukimu ještě teče z nosu, ale už je to mnohem lepší.
Dopoledne jsme koledovali, máme doma milion zajíců a vajíček... kdo to bude jíst 😝 😝