Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

berenika39
13. dub 2012

@marjama chytrá holka, aspon řekne, co si myslí, neztratí se🙂.

Přeji všem hezký víkend, ,opouštím práci i rodinný krb a letím se švagrovou na Bídníky, už se těšíme, naposledy jsme viděly Kata Mydláře a krásně jsme si u toho pobulely, romantika jak hrom🙂)), tak máme tentokrát víc kapesníků🙂).

mates22
13. dub 2012

@marjama máme přesně tu samou odsávačku, mudra mi jí jako jedinou schválila, prokápnout libenarem nebo mořskou vodou a za chvilku odsát na nějakej nižší výkon vysavače....max. 2* denně, já většinou odsávám jen před spaním. Nevím, jak moc je to nepříjemný, syn nejdřív vyváděl, pak si odsával sám, teď zase trochu stávkoval :-d

mamkamarketa
autor
13. dub 2012

@berenika39 uzijte si vikend 😵

jave
15. dub 2012

@lojzina konečně ti můžu dát vědět, jak jsme dopadli u druhého dr. Ten potvrdil,že má tu mandli velikou a problém je i chronický zánět středouší, kvůli kterému neslyší. Takže při tom zákroku jí mají odsát i sekret ze středouší. Nakonec se mi podařilo zajistit termín na konci dubna. Ale nevím, jestli se to uskuteční, jelikož malá má rýmu a hrozný kašel. Tak nevím, jestli se mi ji podaří uzdravit, jelikož s kašlem bojujeme už 3 týden. Chci se jen zeptat, na ten zákrok musí být úplně zdravá, že jo???

ined77
15. dub 2012

ahoj všem 🙂 ,

u nás stále trochu zasopleno...teda hlavně kačka, matýnek zakašle cca 3x za den, ale stále takovým suchým kašlem.dávám mu stoptussin a teda nezhoršil se, až na tohle je úplně v pohodě, ale se školkou váhám....asi ho dám až ve středu na ten výlet.doufám, že se to počasí umoudří 😔 .

@marjama...ta odsávačka je fakt super, souhlasím s holkama 😉 .kačka už si odsává nosík i sama...nějak ji to baví 😀 .s matýnkem býval boj, ale on smrkal hrozně brzo, katunku už to taky učím a cosi už taky vyfoukne, ovšem do vysmrkání se to má ještě dost daleko 😉.
jak je martince? 🙂

@berenika39 ...bídníky mám taky ráda 😉 .já teda zatím viděla jen film...ale vzalo mě to 🙂 .
co petřík?...doufám, že lepší 😵

@mates22 ...jak ty a nožka? višňák zabral? 😨

jsem vám nenapsala dohru s nalezeným noťasem!..pán se zjevil asi týden na to u nás a donesl dětem hračky 🙂 .matyáškovi velké hasičské auto a katunce medvídka bolí to...ten je naprosto boží 😀 ...kýchá, kašle, jde mu poslouchat srdíčko a na pacce má náplast, kterou když sundáte, tak začne naříkat a třást se 😀 .
tak to bylo od pána milé 😉 🙂 .

tak všem krásnou neděli 🙂 !

berenika39
15. dub 2012

@ined77 bylo to moc krásný, fakt dobře udělaný, živá hudba, zpívali jak o život, ale chce to předem bud přečíst nebo někde alespon obsah....hrály tam i tři děti (tu malou Eponinu, Cosetu a ještě jeden klučina, cca 10 let) a ty byly k sežrání, profíci ...
Petr ok, rýma je pryč, acc docela pomáhá. dík.
S tím nb to je paráda, tak by to mělo na světě chodit, a od pána to taky nakonec bylo milé🙂

ined77
15. dub 2012

@berenika39 ...to musel být super zážitek 😉 .
příště to ACC taky vyzkouším.paráda, že je petřík fit...a to má po rýmě celkem rychle! 😉
nj, mělo by to tak chodit, ale jedno vím jistě, ztratit něco takového já, mám smolíka 😝 😅 .
nechci být skeptik, ale... 😉

reruna
15. dub 2012

@marjama odsávačka na vysavač je fakt dobrá, kluci si sami řeknou, že chtějí, mladší by chtěl pořád, a to se zase tak často nesmí, tak to musím před ním schovávat 🙂
Míša se dneska vzbudil s rýmou a kašlem, po 4 dnech ve školce...tak uvidíme, co z toho bude zase ☹

berenika39
15. dub 2012

@ined77 nechci to zakřiknout, ale on fakt mívá rychonemoce, od září jsme byli doma jen s tou mandlí a jinak viroza,rýma, 3-4dny. Ani jednou od začátku šk.roku neměl atb. Já i starší syn to máme naprosto stejně - chytnem kde co, ale je to rychle pryč, bez následků, nemusíme ležet, nemáme horečky, prostě jsme marod, ale neodpadnem a většinou to rozchodíme 😀 . Doufám, že to petr podědil.... 😉

mates22
15. dub 2012

Ahoj, u nás soplíkuje Kuba, asi to schytal o táty, kačka se drží, což je s podivem, že by zabralo to kolostrum? No kéž by 🙂 .

@ined77 Noha tak střídavě, což je divný, včera to byl celkem dobrý a dneska to zas bolí a trochu to opuchlo...no nevím, počkám do středy a zavolám kdyžtak na ortopedii se objednat, obvoďačka už asi vyčerpala možnosti.
Já tuhle našla mikinu i s peněženkou s dost penězma, ale nebyl tam kontakt, jen kartička pojištěnce, tak sem to zanesla na úřad, tam to na matrice zjistili a zavolali jí, ale paní se ani nezeptala, kdo to jako našel. Tak aspoň pocit jsem z toho měla fajn.
Pošli Matýnka až ve středu, má bejt hnusně, tak ať se mu to nezhorší a může si užít výlet.

@reruna ať je to jenom nějaký rychlonachlazení, to jsou ty změny teplot ☹
@berenika39 super, že je to lepší a už jste neměli žádnou hororovku

No holky, tohle Vám musím napsat, včera sme byli nakoupit a pak v KFC, děti nás ukecaly, chodíme tam tak jednou za rok. Manža si dal menu a pán za pultem, že ho nemá hotový, ať si sednem a že ho donese. Dobrý, my už najedený a menu nikde. Mezitím donesl to samé meníčko vedle ke stolu, chlapec už ho baštil a tak se šel manža zeptat a on, že už ho tam nes a dal ho asi někomu jinýmu....jako to se stane, pár lidí tam bylo, ale ten hoch byl dost drzej, že si vzal něco, co neplatil, to je jako by to ukrad, ne. No nadzvedlo mě to, ale ten obslužník říkal, ať to nechám bejt, tak sem to nechala, manža dostal dvojitou porci a salát zdarma jako omluvu.

lojzina
15. dub 2012

@jave ahoj...jj uplne zdrava....drzim palce,jsem jen na skok...budu pozdeji.kdyby te neco zajimalo pisni

lojzina
15. dub 2012

ahojte doctu pozdeji,pekny zbytek nedele 🙂

ined77
15. dub 2012

@berenika39 ....závidím, ale i přeju 😵 .
já i MM jen tak neodpadnem...běžné virozy zvládáme za pochodu...ale nesmí přijít něco horšího 😉 .
ale ty dětičky 😔 .

@reruna ...ach jo...to je prostě tím počasím, vidím to i u nás ☹ .ať je míša brzy v pořádku! 😵

@mates22 ...sím tě, co ty s tím máš?? 😨 ☹
zážitek...tohle nechápu...jak může někdo přijmout co mu nepatří? 😨 ...kolik tomu chlapci bylo? 😕
ale zachovali se super 😉 ...asi jsou taky zvyklí na ledacos 😒 😔 .
matýnka dám až ve středu, už je rozhodnuto 😉 ...navíc v úterý jedu ráno s MM k soudu, stejně by byl problém ho do školky dostat a pak i vyzvednout.hlídat bude babi, ale myslím, že už tak kol 10.30 budu doma, takže nic hrozného, ale měla bych problém včas uložit katunku a nechat ji vyspat ...nerada nechávám matýnka ve školce dlouho 😉 .
to kolostrum...je to drahé? 😕

@lojzina ..jak u vás? 🙂

jdu do sprchy a uložit matýnka, katulí zdá se už spinká 😵 .ráda bych zkukla něco v tv dokud nám jede 🙄 , kačka objevila kouzlo zapínání a vypínání a ne a ne si dát říct 😠 😀 .

marjama
15. dub 2012

Ahoj holky,
@berenika39
@mates22
@ined77
@reruna
díky za info o té odsávačce, určitě ji pořídíme.

@ined77
no Martí jakž takž, pořád teda smrká, ale rýma je už spíš bílá než zelená, tak uvidíme. Doufám, že to tentokrát přežijeme bez píchání uší. Jak si se ptala na to kolostrum, tak jsem myslím někde četla, že to stojí asi 900 kč na měsíc, aspoň doufám, že se mi to s něčím neplete.
@reruna ať je Míša brzo zase fit a není to nic hrozného!

Taky se musím pochlubit s dnešním kulturním zážitkem 🙂 Byli jsme na Hamletovi - doporučuju, fakt úžasný! Na konci představení všichni stáli a tleskali!

reruna
16. dub 2012

Tak Míša je dneska doma, chraptí a kašle, zítra mají ve školce maňáskové představení, tak uvidím, jak na tom bude, že by šel aspoň na to se podívat....teplotu zatím nemá. Dneska je tam ale škaredě, prší...

mates22
16. dub 2012

Tak Kačka se stále drží, šla do školky, dnes mají kino tak jsem zvědavá, jak moc zmoknou (pláštěnku tam má, ale jak jí znám, tak vymete každou louži) a jestli to neodstůně. Zítra mají ještě divadlo, ale myslím, že ve školce.
Malej prokašlal noc, není to ani suchej ani vlhkej kašel, něco mezi, tak nějak nevím, co mu dát. asi přes den ACC a na noc tussin, aby se trochu vyspal.

@ined77 to kolostrum čistě přírodní je za 900, určitě to bude to nejlepší, ale je to tekutý, což bych do ní nedostala, takže jsme na vyzkoušení vzali tobolky, jsou i s probiotikama, od tří let, vyjde to za měsíc na 400,-....a uvidíme. Ještě vyčkej, pak písnu, teď to bude zátěžový, tohle počasí - ale jestli se to aspoň trochu zlepší, tak půjdu do toho tekutýho dražšího, holky si ho chválej a dostanu to do ní stůj co stůj..

ined77
16. dub 2012

@mates22 ...tak jo, já vydržím 😉 .teď jim dávám ten multisanostol, nějak ho vzali na milost, ovšem na jak dlouho že 😅 .
těch 400 kč na měsíc by šlo, 900 kč už je pro mě celkem palba jen za tohle ☹ , ale zase kdyby to mělo pomoct...pak by to jistě nepřevýšilo výdaje při nemoci 😉 .

@reruna ...i matýnek je doma a jsem ráda, že do tohodle počasí nemusím tahat odpoledne katunku 😔 .
půjde až ve středu na ten výlet, i počasí se má vylepšit, tak snad si nedoveze nějakou rýmu.musím ho dobře obléknout 😉 .

@marjama ...holky, já vám tu kulturu tak závidím 😵 ...já nebyla nikde ani nepamatuju ☹ .
muselo to být super 😉 .
a fajn, že je martí líp, to už bude v pohodě 😉 😵 .

evaviki
16. dub 2012

@mates22 ja som kupila tekute, sice humus, ale ak dam 5ml do vody so sirupem, tak to vypije.. sice to nie je vzdy 100% nalacno, ale nevadi.. .-D

mates22
16. dub 2012

@ined77 hm, tak multisanostol sem si vypila sama 🙂 a s kulturou se přidávám, já byla naposled před Vánocema na šmoulech a předtím teda někdy v listopadu v divadle na Vaculíkovi a předtím snad pět let nikde ☹ . A to sem byla předtím zvyklá v Praze chodit do divadla skoro každej tejden..........

ined77
16. dub 2012

@mates22 ...my jsme byli naposled někde (v kině, odpoledne), když měl matýnek cosi kol necelých dvou let 😝 a to je vše ☹.ale snad v létě se občas ven dostaneme...aspoň babi říkala, že pohlídá 😅 😉.
jdu, děti volají a na mě něco leze...jsem jako přejetá traktorem 😨 ☹ .

reruna
16. dub 2012

@ined77 my jsme byli v sobotu na operu ve zlínském kině, dávali HD přenos z Met v NY, babička hlídala, kluci usnuli v pohodě, snad se vám taky podaří babičku ukecat na hlídání. My nechodíme nijak často, ale na podzim jsme byli na balet, v zimě na plese, teď na tu operu a chceme jít ještě na pizzu jen sami dva, ono je to potřeba si někam zajít i jako pár,a by se netočilo pořád všechno jen kolem dětí....

ined77
16. dub 2012

@reruna ...tak to je super! 🙂
u nás to není ani moc o tom, že by babi nechtěla, ale tchán "nemůže" být sám. i když je ona s námi třeba na koupališti tak jí 3x do hodiny volá a pod. 😒
ona by děti pohlídala, ale u nich doma, ale to je zase proti srsti mně....teda ne co se týče matýnka, ale kačky, na to mi přijde prostě malá ☹ ...navíc na něco podobného není zvyklá.myslím tím být někde přes noc 😉 .ale asi mi nezbude než ustoupit, přitom oni bydlí naproti, od nás cca 20m 😅 .
za chvilku máme výročí svatby, tak bychom někam rádi zašli...ale uvidíme no.však to nemusí být nutně večer 😉 .
teď jsme se o tom s MM bavili, že vlastně tak nějak žijeme jen pro potřeby dětí a náš vztah...není na něj prostě čas ☹ ...ještě i s tím, že on je v práci opravdu hodně.tak jsem pak vyřízená večer jak já tak i on 😒 .
oba doufáme, že se to s rostoucím věkem dětí zlepší 😅 .

marjama
16. dub 2012

@reruna Já jsem Martí ještě nechala taky doma. Půjde až ve středu, protože mají ve školce divadýlko.
@ined77 Taky zvažuju, že to kolostrum vyzkouším, ale je to dost peněz no ☹ Martí se vysmrká tak 1x za hodinu, tak snad nám ten Pamycon pomůže.

Všem marodům brzké uzdravení!

lojzina
16. dub 2012

ahojte....tak my sme se s M. bavili ,kdy sme byli spolu jen my 2 nekde....pred 6!!!lety!!! 😅 😕

ined77
16. dub 2012

@lojzina ...no, my na tom budeme velice podobně ☹ .nedá se no 😔 .

lojzina
16. dub 2012

@ined77 no neda,hlidani neni a vse se toci kolem deti 😝

ined77
16. dub 2012

@lojzina ...tak tak 😝 .jako my chodíme občas třeba na pivečko i s dětma, o to nic...ale jaksi není to ono že 😝 😀 .já už jsem beztak nesvá když mi u jídla nikdo nestojí a nežadoní 😀 .

lojzina
16. dub 2012

@ined77 presne do puntiku souhlasim 😀

lojzina
16. dub 2012

@ined77 joo,kdyby jen u jidla 😅

ined77
16. dub 2012

@lojzina ..teda na zahrádku myslím 😎 😲 😀 .