Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

berenika39
31. kvě 2012

@verbalinka jj, to mi taky alergoložka řekla, že u malých dětí se těžko stanovuje diagnoza a medikace - všechno se mění v závislosti na věku, období,prostředí.....že se to právě často řeší jak říkáš - pokus,omyl

ined77
5. čer 2012

ahojky 🙂 ,
u nás se začíná pokašlávat, ale nutno teda říct, že matýnek chodí do školky už 12 dní! 😅 🙂
dnes ráno dostal jitrocelový sirup a uvidíme, zatím nic velkého...ťu ťuk ´tuk 😔 .
chtěla jsem se s vámi poradit....
matýnek ve školce prý opět ZLOBÍ...říkala mi včera učitelka, ale protože jsme museli frčet do kroužku, neměla jsem čas se jí vyptat na detaily.tak jsem se byla zeptat dnes ráno.jeho zlobení spočívá v tom, že BĚHÁ, NEPOSLOUCHÁ A DĚLÁ OBLIČEJE ....včera jsem to probírala se švagrovou, pracuje s dětma a říkala, že přístup té učitelky je těžce neprofesionální...zprvu si na malého stěžuje před celou třídou...rozumějte já stojím ve dveřích a ona na mě volá přes celou třídu, za druhé, že tohle všechno svědčí o tom, že je nedokáže zabavit....já teď fakt nevím co se ode mě jako očekává...já mu přeci nemůžu "dát na zadek" za něco, co dělal před šesti hodinama, domlouvám mu, ale vždyť víte jak to chodí u těchhle prcků...jedním uchem tam a druhým ven...všechno mi odkýve, slíbí, že ano, že bude hodný a za pět minut zase něco vyvádí.jak mu mám zamezit aby neběhal???....prý jde hlavně o to, aby si prý neublížil!!! . 😅 ..mám snad chodit do školky s ním a hlídat ho tam?
co si o tom myslíte?
já nechci matýnka v žádném případě nějak idealizovat, dobře vím, že je to kvítko čertovo, ale tohle "zlobení" mi snad ani jako zlobení nepřijde....přijde mi to jako v podstatě normální chování živějšího dítka 😕 až teda na ty obličeje....asi tím bylo myšleno vyplazování jazyka 😠 ...to on dělá, to jo 😔 .
jak tohle "trestat"? jak byste to řešili vy?
vím, je to trošku mimo téma, ale když tady je to samá rozumná duše, tak kam jinam bych chodila pro radu 😉 😀 😵 .

reruna
5. čer 2012

@ined77 ahoj, tak u nás jsou taky oba kluci nachlazení a já taky☹ počasí je o ničem....s tím zlobením ve školce, mám úplně přesně stejnou zkušenost jako ty - přesně - učitelka mezi dveřmi před dětmi mi vykládá, jak Míša neposlouchá, když po něm chce, aby přestal třeba běhat, nahlas se smát, skákat apod. při spaní vykřikuje (od 2 let po o nespí)... a moje pocity byly úplně stejné jako tvoje - co jako mám já s tím dělat? mám tam být s ním a zakázat mu to? tak jsem prostě řekla, že si s ním promluvím.... a mluvili jsme o tom pak doma s Míšou, že jde hlavně o bezpečnost... a taky mi připadalo, že jako profesionál by si s takovým chováním měla umět bez problémů poradit, existuje spousta technik a hlavně ten způsob podání rodiči....obecně kluci kolem 4 let jsou živější, souvisí to prý s nárůstem testosteronu v tomto věku...příště se zeptej učitelky, jaká opatření přijala, aby se takové chování už neopakovalo, zeptej se jí, jak řeší takové nevhodné chování - jestli jen křikne neběhej, tak se nedivím, že děti neposlechnou.....ty znáš Rabr, že? Tak jí řekni, co na malého platí u vás doma, že zabírá, když je zaměstnaný, že potřebuje pozornost a když ji nemá, tak na sebe upozorňuje jedno jakým způsobem, že když začne skákat a neposlechne,t ak by mohla třeba z toho udělat zábavu - jé děti, dívejte, jaký má maty super nápad, poj´dme všichni skákat jako žabky atd.nebo si ho vzít k sobě ke stolečku a něco s ním tvořit - vzít ho za ruku a dovést k nějaké hře atd. A při komunikaci s rodičem by učitel měl (aspoň podle toho, co jsme se my učili) postupovat takto - pochvala, kritika a opět pochvala. A vyplazování jazyka je podle mě něco podobného jako sprostá slova - prý zabírá, když mají děti nějaký koutek ve školce, kde se takto můžou chovat beztrestně - a když mají pocit, že můžou, tak to pak ani nemají potřebu dělat. A Matymu by měla prostě jasně ona říct, že si nepřeje, aby ten jazyk vyplazoval na ni, že ji to uráží - a ty samozřejmě taky vysvětli, že to pro děti možná je legrační, ale pro učiitelku ne

mates22
5. čer 2012

@ined77 ahojky, zdá se, že to je všude tak nějak stejné - já tohle řešila s malou, když se narodil Kubík, najednou naše panenka v koutě vystrčila růžky a zazlobila a hned bylo haló, paní učitelka mi to teda říkala v šatně, ne před dětma, to musím zase chválit, ale tak fakt jsem nevěděla, co bych s tím měla jako dělat, když sem to neviděla a vlastně ani nevěděla, jak přesně zlobila - jediné co mi konkrétně p.u. řekla, že Kačce někdo sebral její hračku z domova a jak se o ní praly, tak že nějak to druhé děvčátko uhodila. No tak jsme o tom mluvily, že se nesmí prát (i když jsem byla skoro ráda, že se přihlásila o svou věc a nenechala se sebou mávat - no ale to sem jí neříkala) a každé ráno se jí připomínalo před vstupem do školky, že nezlobit a neprat se a odpoledne sme se vždycky ptali...a ona jak chtěla být chválená, tak zlobit přestala. Ale ona je celkově spíš hodná a klidná, teda mimo domov, doma je to vzteklina pěkná. Ovšem když se mě ptala, jak teda tu hračku dostane, tak sem byla v úzkých, no řekla sem jí, že má jít říct paní učitelce, ale zavání mi to teda žalováním ☹

My zase teď máme problém s tím, jak obecně nechce do té školky, tak když je tam ráno jedna paní učitelka, je to relativně v pohodě- ona se jí hned snaží zabavit a povídat si s ní........ovšem pokud je tam ta druhá, která dítěti ráno podá ruku a odlifruje ho někam, aby jí neotravovalo, tak to bejvá i s pláčem ☹ . Je to o přístupu a bohužel se mi zdá, že učí i učitelky, které to prostě nebaví a tak to logicky ani nezvládají.

Co by na Matýnka platilo, to těžko říct, ale já bych to krom toho vyplazování neviděla tak černě - je to prostě kluk a zlobí ve školce, tak ať si tam s ním poradí, mají na to školy 🙂. Jen teda ten jazyk nebo grimasy, to bude asi na tobě, možná nějakej příměr k oblíbené pohádkové postavě, nebo vymyslet nějakou pohádku odstrašující, na Kačku příběhy trochu zabírají

mates22
5. čer 2012

jinak u nás zdrávo, ťuky ťuky, už ani nepočítám, jak dlouho chodí 🙂, tak nevím, jestli je to colostrem, nebo jarem 🙂 , ještě jí zbejvá 8 dní, pak dovča a pak už nepůjde, tak si dělá čárky 😀. S kubou jsem byla dneska na tom očním znova, oční vadu teda nemá, tak prej alergie na pyly...máme teď vysadit všechno, i aeris ...a pak alergo, ale to až někdy. No na dovču s sebou přece jen aerius i zodak vezmu, přece ho nenechám případně trápit.

mjanca
5. čer 2012

ahoj holky,
Lucka je taky nachlazena, takze to, jak pokaslavala, tak se ji to ted hodne zhorsilo a kasle mi fakt casto .(. Ve skolce byla celkem mesic a pul, rekord! 😀
zitra nas ceka alergologie, tak jsem zvedava, co dr. vymysli, nebot mne to uz neba :(.
Mne teda uz nekolikaty den boli hlava. Venku zima, takze to nam moc nepomuze. Navic ji tchanovci chteji tento vikend na chatu, tak vaham, zda dat, asi se uvidi v patek. No a za 3 tydny odjizdime na dovcu, tak snad bude zdravo.

mjanca
6. čer 2012

ahoj 🙂
jsme zpet z alergologie. Dle spirometrie Lucka astma nema. Tak nechapu, proc porad kasle :(. dostala nejake zvykaci tablety, ucinek by mel byt znat po mesici, tak jsem zvedava. A mela by brat tu autovakcinu, tak ja nevim, zda ji to davat, ted jsem vysadila.

ined77
6. čer 2012

ahojky 🙂 ,
matýnek už dnes zůstal doma.to se dalo čekat.v noci začal chrblat a někde kolem 4.30 už jsem hlásila MM, že můžeme vstávat později 😝, jen doufám, že nám jako vždy zabere rychle stoptussin, dnes už dostal hned ráno, teď po o podruhé, tak snad se to moc nerozjede.katunka je zatím dobrá, ale oni se pořád kočkujou, tam tomu nezabráním 😅 .

@mates22
@reruna ..holky díky moc 😵. včera prý byl ve školce hodný, uč. hned hlásila 😉 .akorát mi pak matýnek říkal, že spinkal v jiné třídě 😕 , sloučení nebyli...moc to nechápu, ale jemu to prý nevadilo.....mně se to moc nelíbí 😝 .
domluva doma proběhla, ještě včera ráno v autě jsem mu promlouvala do dušičky...tak snad to nějaký efekt mít bude 😉 .
s tím vyplazováním jazyka...nevím kde k tomu přišel, dělá to až v poslední době.😒.i na mě občas😠 .
zkusím ale ten koutek, třeba to zabere 😉 .
co se týče vysledovanéhoo ze školky...když matýnka dovedu, podá si s uč. ruku a jde si hrát, ona je u stolu anebo tam něco řeší třeba se studentkama na praxi, odpoledne sedí u klavíru, hraje si a děti si hrají samy
😝 .pak se ale nedivím, že kluci peklí 😒 .já neříkám, že by ty holky byly špatné, to určitě ne, ale asi jen ještě nemají tolik zkušeností.
určitě se jich ale zeptám jak to řešívají! a přesně, on potřebuje být zaměstnaný, je velice hravý, zabaví se lehce, ale když je ponechán nějak jen sobě, tak blbne 😅 .

holky kam vyrážíte na dovču, není-li to tajné? 🙂 ....my letos budeme asi opět doma 😝 , ale podnikáme výlety, koupání, akce...tak je to taky fajn 🙂 .

ined77
6. čer 2012

@mjanca ..teda, ale to je super výkon, měsíc a půl ve školce 😉 .
ale je dobře, že to astma nemá 😵 .možná nějaká alergie na něco? 😒 o víkendu už má být myslím hezky, na chatě bude malé určitě dobře 😉 .

dagmik
6. čer 2012

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat, vy tu určitě máte někdo zkušenosti. V pátek jdu se synem na odstranění nosní mandle. Jdeme do Motola, ráno mu ji odstraní, pokud to bude v pořádku, odpoledne jdeme domů. Nevíte, kdy se pak chodí na kontrolu a jak dlouho by mělo být dítě mimo kolektiv. Dr. na ORL mi tenkrát říkala, že minimálně týden po by neměl do školky. Tak jen bych chtěla vědět, jaké máte zkušenosti vy. Díky předem.

ined77
6. čer 2012

@dagmik ..já osobně neporadím, ale třeba @berenika39 zkušenost má 😉 .

reruna
6. čer 2012

@mjanca je dobře, že tma není to astma - ale z čeho je pak ten kašel....co alergie na BKM? dělali jí testy i na to? prý se to může projevovat i tím dlouhodobým kašlem.....
@ined77 my jedeme na chalupu do Jeseníků, budeme podnikat výlety a jinak budeme doma

ined77
6. čer 2012

@reruna ...tak to máte krásnou dovču 🙂 .
a přeju ať jste brzy všichni jako rybičky! snad už se to léto umoudří a začne se jako léto chovat 😉 .

reruna
6. čer 2012

@ined77 no hlavně, abychom byli zdraví na tu dovolenou... no Míša je už lepší, v pátek jedou na výlet, tak snad by mohl, s Lukim jsem dneska byla u dr., protože fakt škaredě kašle, ale prý dobrý, v krkuu trochu zarudlé má, ale angína to není, dostali jsme kapky na rýmu a na kašel mucosolvan opět....

reruna
6. čer 2012

@ined77 jedem sem, je to na pomezí mezi Jeseníky a Orlickými horami http://www.ceskehory.cz/ubytovani/chalupa-19-ce... jedem ještě se sestrou a její rodinou a s mojí mamkou, celkem 4 děti na 5 dospělých, tak snad to vyjde🙂 K moři se chystáme asi až příští rok, až budou kluci ještě starší, já vím, že jezdí lidi i s menšími dětmi k moři, ale já se ještě bojím

ined77
6. čer 2012

@reruna ...já bych k moři aspoń teda s našima mrňatama fakt nejela 😝 😅 .včera jsme o tom debatovaly se švagrovou a já bych jela opravdu nejdříve až bude mít kačka aspoń ty 4 roky, i víc.tak, aby si to užily i děti i my, v mezích možností.aby i ty děti mohly jít přeci jen o chlup později spát atd. atd.o stravě nemluvě...cesta..no, při představě cesty mám osypky 😀 .nám stačí jet cca 50km v autě a je to očistec 😀 .

reruna
6. čer 2012

@ined77 přesně tak.... nám úplně stačí ta dovolená u nás 😀 pro mě by to byl příliš velký stres ta cesta k moři, než abych si to užila

mates22
6. čer 2012

@ined77 a my jedeme do špindlu, přímo do aquaparku hotelu, takže vstup je v ceně, tak doufám, že si to ta naše malá vodnice užije i když bude ošklivo 🙂. Jinak my moře nemusíme, máme rádi hory, ale tak s prckem to ještě taky nebude o tůrách, ale na Medvědín lanovkou třeba by se dalo a vůbec je toho v krkonoších dost, máme to blízko (původní plán Šumava ztroskotal na tom, že Kuba nesnáší cestování a po ani ne hodině začne řvát a řve a Kačka je zase zvraceč ☹ ) . tak jen doufám, že to bude dobrý.... no a pak už celá manželova dovča padne na opravy, úpravy a rekonstrukce baráku

kačku už druhej den bolí noha, stehno, říká, že někdy u kolene, někdy u kyčle, do schodů a ze schodů síká a dneska už kulhala i celou cestu domů ze školky, v klidu a na omak jí to nebolí - tak nevím, jestli s ní jít k dětský, na ortopedii, nebo jí jen nechat doma, nebo ani to ne..... asi to bude nataženej sval nebo tak něco................ovšem dneska ráno MM nahlásil ve školce, aby necvičila a co myslíte - no nechaly jí cvičit, skákat přes gumu ☹ a na procházce jí prej popoháněla paní učitelka (ve dvojici šla s kamarádkou, která má hodně špatné jedno očičko, blbě na něj vidí a druhé má zakryté, aby tohle procvičila a učitelka je prej furt napomínala aby se neloudaly, jednu skoro slepou a jednu kulhavou)

ined77
6. čer 2012

@reruna ...no teda ale řeknu, tak tam bych jela hned! 😵 ...nádhera a i ta vybavenost, tolik výletů po ruce a o přírodě určitě nemluvě...kam se hrabe moře 😉 .
a těch hřibů co tam určitě bude.....ojoj 😅 😀 .
tak ještě to zdravíčko a ke štěstí už nebude chybět vůbec nic 😵

reruna
6. čer 2012

@mates22 co dáváš Kačce proti zvracení v autě? Klukům sice v autě špatně nebývá, ale minule jsme jeli trochu delší výlet a malej se přejedl a v autě pak všechno šlo ven...a jak to děláš - dáš jí do auta sáček či co, kdyby něco? My jsme to teda nečekali a bylo to všude 😝 😝 pak musel zbytek cesty v mokré autosedačce...
A s tou nohou nevím, raději bych šla k dr. - asi bych nechala vzít crp, jestli tam není zánět, možná se nechat poslat na ortopedii a na rtg....nespadla někde? natažený sval taky dost bolí, raději bych ji nechala doma, když na to ve školce neberou ohledy 😝

reruna
6. čer 2012

@ined77 myslím, že ještě nemají obsazené celé léto.... a na zahradu prý přidali ještě trampolínu. Docela jsem se dívala, že i v zimě by to bylo pěkné, na zimní dovolené jsme ještě nikdy nebyli. Cena přijatelná, ale musí vás být víc no..... kdyby to bylo ještě s polopenzí, tak by to bylo dokonalé, jediné mínus je to vlastní vaření....ale snad to nějak se ségrou a mamkou zvládnem a večer budeme grilovat, jen ať vyjde počasí🙂

ined77
6. čer 2012

@mates22 ...taky super dovča 😉 .taky mám hory moc ráda 🙂 .pravda teda, já byla u moře jen jednou a jako bylo to super, ale jsem zase zastáncem toho, že i u nás máme strašně moc krásných míst a zvlášť s malými dětmi není radno pokoušet dábla...myslím nemoci a tak.jsem tak trošku poseroutka v tomhle a taky nesnáším když nevím co můžu a nemůžu čekat 😅 .
já vždycky slintám nad tatralandií....či jak se to jmenuje, ale věřím tomu, že to bude mastnější než zájezd do řecka all inclusive 😅 😝 😀.my jsme vodníci všichni 😀.
jejda, co to s nožkou kačka může mít 😨 ...že by rostla? 😕 ..nebo fakt natažený sval.. ☹
ty uč. jsou na konci roku už asi přetažené, či co 😖 .

ined77
6. čer 2012

@reruna ...přesně tak, chce to víc lidí a pak se i to vaření zvládne.však není nutné bůhví jak vyvařovat a večerní grilovačky..hmmmm, není nad to 😉 .
matýnkovi bývá v autě taky zle při delších cestách a já to teda řeším kinedrylem 😒 ...dám mu půlku před cestou a na zpátek většinou usne, tak tam to zaspí a není potřeba další chemie, ale zase mu to opravdu zabírá...zkoušela jsme ty homeo coculine či jak se to jmenuje a nic ☹ .

mates22
6. čer 2012

no zkoušela sem kinedryl, ale nezabral moc, pak ještě něco žvejkacího, myslím, že v tom byl zázvor, a taky nic....takže teď jsem k tomu přidala ještě pytlík :-d...ještě taky existují nějaká lízáta, ty sme zatím nezkoušeli

ona zas jako teplotu nebo tak nemá, ani to nemá nijak oteklý nebo něco, jestli nespadla fakt nevím, ona už to nehlásí, to víš, že furt odněkud padá a o něco se bouchá- ale zase je po mně a dělaj se jí modřiny a to nemá. No uvidíme asi ráno, ale doma si jí pravděpodobně nechám, aby to měla aspoň jakž takž v klidu

reruna
6. čer 2012

@mates22 to vypadá na ten natáhlý sval asi...to by chtělo asi klid

reruna
6. čer 2012

tak koupím pro jistotu ten kinedryl

mates22
6. čer 2012

@reruna ta chata vypadá fakt dobře, ukládám si odkaz na příští dovču 🙂.... já teda tentokrát chtěla s polopenzí, ale jinak mi ani to vaření zas tak nevy, navíc se dá navařit dopředu a ohřívat, aspoň na půl turnusu 😉 . tak ať vám hlavně vyjde počasí

ined77
6. čer 2012

@mates22
@reruna ...taky už mám chatu v oblíbených, co kdyby náhodou někdy 😉 😀 .fakt to tam vypadá moc pěkně 🙂 !
připomněla mi tu chatu nebo chalupu ve filmu na samotě u lesa....jen ta koza tam chybí, kanálie jedna 😀 .

mates22
6. čer 2012

@reruna taky si myslím, že to bude sval a potřebuje klidový režim - tý jo, že už by se školkou pro letošek skončila 😝 ...ke kinedrylu doporučuju i ty pytlíky pro všechny případy, resp. my vozíme takové ty pevnější igelitky, jsou velké, tak se tam líp trefuje 😖. Taky jsem někde četla, že na zadním sedadle je blbě jakoby proto, že oči nevidí pohyb, ale tělo ho cítí, tak podle té teorie když budou asi koukat celou cestu z bočního okna, nemělo by jim bejt blbě - no nevím teda. Jo ještě u nás pomáhá když si třeba zpíváme, asi to jakoby líp prodejchává a tolik se jí ten žaludek nezvedá

ined77
6. čer 2012

@mates22
@reruna ...docela hodně maminek mi už říkalo, že na auto nevolnosti je super dvd do auta, stojí to do 2 tisíc a efekt to prý opravdu splní.dítko kouká na pohádky, a tělíčko nemá na nevolnost "čas" 😕 .
časem to asi fakt pořídíme, i na dlouhé cesty to aspoń děti zaměstná 😉 .