Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
3. dub 2012

@berenika39 to chapu, tomas je celkem prispusobivej,ale tohle je jak si rekla kovbojka. 😒
snad to nejak vyresite,nebo si brat petu na hrb do prace 😀 😉

marjama
4. dub 2012

Ahoj holky, tak hlásím, že Martí je dnes třetí den ve školce. Zatím žádná nudle, tak snad vydrží hóóódně dlouho zdravá! Na Velikonoce máme naplánované různé akce, tak doufám, že nám to všechno vyjde a nebudeme doma marodit! Zítra nás čeká zubař, tak jsem na Martí zvědavá, jak bude spolupracovat.
@berenika39 jak píšeš o těch kobercích, my je máme ve školce taky 😠 Fakt to nechápu, musí tam být tuny prachu 😠 A to je školka docela krátce po rekonstrukci, takže u nás nehrozí nějaká změna k lepšímu. Kolena na legínách zatím teda ještě máme 😀 , ale abych to nezakřikla 😀 No a prázdninový provoz jsem ještě nezjišťovala, to bude asi taky mazec 😒 No ale do prázdnin daleko, nebudu si tím drásat nervy, jak to uděláme. Já teď nějak stíhám plánovat tak max. týden dopředu, takže co bude v červenci zatím neřešíííííííím. 😝

berenika39
4. dub 2012

@marjama u nás ty koberce jsou asi z dob krále klacka, hodně opotřebované, úplně drsné, no nic moc. jsou i všude na chodbách!!! čisto tm je, asi to musejí pořád luxovat, ale v době alergiků na každým kroku je to prostě špatně. tak jsem za tu výměnu ráda. kolena se rozpadají víc klukům,pořád jezdí po zemi autíčkama...needávno petr přišel s brekem, kolem pupíku červený flek, spáleninu, jak skočil plavmo za autem, tak sem u vyhrnulo tričko a normálně si to svoje malý břicho spálil...mi ho bylo líto, pálilo to jak čert, ted na to tričko, no nic moc, a zůstala mu tam jizva, takový flek, ale z toho vyroste...🙂.
At vydržíte ve školce až do prázdnin bez nudle🙂

reruna
4. dub 2012

@berenika39 koberce jsou u nás taky všude, aspoň co jsem viděla - teda v herně...ale zase když tam není podlahový vytápění a ty děti se pořád smolí po zemi, tak je zase asi lepší ten koberec... my doma taky máme koberec jen v pokojíčku, jinde ne...

mates22
4. dub 2012

Ahoj holky, hlásím, že dneškem jsme ve školce vydrželi tejden, o velikonočních prázdninách nefunguje, tak to budem doma všichni...no všichni ne, MM je na služebce a vrátí se až v neděli.

ke kobercům - taky je školce máme, zatím sem to neřešila, ale nevím, jak se synátorem, protože..... budeme mít asi doma alergika ☹ ....

...... dneska sme byli na kontrole s tou spálou, mudra ho prohlídla a trvá na tom, že to byla, takže dobrat ATB a za tejden sedimentace a CRP a výtěr ...no a já jí říkám, že se malej furt mudle v očičkách, koukla mu tam a že je má překrvený, že bude pilař, ale on taky mžourá do světla a tak nás poslala na i na oční....ale říkala, připravte se na výměnu koberců(no ty naštěstí nemáme), odstranění záclon, časté vytírání a čištění prachu, žádný zvířátka, tvářila se docela nešťastně, kor když sem jí řekla, že máme v rodině těžký astma

berenika39
4. dub 2012

@mates22 ty alergie to je peklo...já už mám od začátku takhle zařízený byt - bez záclon, závěsů, koberců....já mám astma, takže i kvůli sobě, a petr s alergií taky bude asi do plusu☹

mamkamarketa
autor
4. dub 2012

@mates22
@berenika39
holky ty alergie me mrzi a desne se toho bojim ☹ manzel ma tezkou alergii na roztoce,prach,pyl... vetsina jeho sourozencu jsou asmatici ☹
uz nevim co mam delat. mam specialni vysavac,koberce nemame, teda mame jeden kusovej u sedacky, povleceni co tyden vyvarim,zehlim...bohuzel v loznici mame zavesy snazim se je co 14 dni vyvaret... zaluzie k nam nejdou....
jeste premyslim na tou UV lampou,ale nevim,zdali to k nicemu je. nejhorsi na tom je,jedine co muze brat je aerius pro deti. ma IL a jedine leky co mohl,se prestaly vyrabet 🙄 😠

holky z jineho soudku...mame vsechny + -stare deti...
kdy ste davali deti do sedacky 15-36? nam zacal blbnout takovej ten cvakak na pasy. jako funguje,ale zapnout to je peklo 🙄 no a tomas ma nakej 98cm a 13kg to ho jeste tam dat nemuzem,co?

ined77
4. dub 2012

ahojky 🙂 ,

u nás se také stále zatím držíme, i ta katunčina rýma není nijak hrozná..teda nezhoršuje se....teď mě zase hlodá jestli to není spíš nějaká alergie na něco 😔 .

@berenika39 ...pošli nám petříka klidně na prázdniny, matýnek od něj pochytí slušné chování a petřík zhlédne moravu, myslím, že by byli dobrá dvojka 😀 ...slibuji, že slivovici náctiletým a mladším už vůbec nepodávám 😀.
no ale je to fakt pech ☹ ...co já, mně je hej že....navíc tady v tom pidi městě dá se říct, že jsou všechny školky tak nějak v dosahu, ale právě že matýnek má taky rád to své, na změny moc není, tak ho raději nebudu blbnout a bude doma....a pak ten začátek spolu nějak zvládneme 😵 ...třeba se nakonec po těch 2 měsících bude do školky těšit.....si to maluju že 😅 😀.
jo a koberce ve školce máme taky, ale ne teda všude...nicméně všechny školkovské punčošky drží na kolínkách jen silou vůle...ještě že se už otepluje 😀 .

@mates22 ....jéjda, to mě moc mrzí 😢 .je toho dnes opravdu všude plno....sice u nás zatím nic, ale divila bych se kdyby to tak zůstalo.....matýnek má na tvářičce takové suché místečko, flíček, když mažeme, dobrý, ale přestanu a hned to má vysušené ☹ ....musíme to zajít ukázat dr...
aspoń že vás nečeká domácí převrat 😔 .

@reruna ...tak to je fajn, že se po tom prášku aspoń vyspinkal 🙂 .mně by se to teď hodilo tak šupnout katunce 😅 ...ta má teď noci...děs běs ☹ .
tak se lečte ať jste do velikonoc fit a klučíci můžou vesele koledovat!!! 😵

@marjama ...tak ať vydržíte dlouho zdravé! 🙂
a zubaře určitě zvládnete výborně 😉 ...vidíš, i u nás nastal čas na preventivku...a tentokrát už i s katunkou 😅 .letí to, letí 😔 .

ined77
4. dub 2012

@mamkamarketa ...my máme autosedačku 9-36kg, takže matýnek je tam a pak z toho bude bobek.
já to teď řeším u katunky...tedy kdy z vajíčka a jestli stále vozit proti směru nebo už po směru.ona z toho vajíčka už pravda celkem vyrostla 😅 , ale trčí jí jen nožky, hlavička ne 😉 ..
co je IL? 😨

berenika39
4. dub 2012

@ined77 děkuji zanabídku, my jak jezdíme s manžou sportem na víkendy po celé republice, tak peta už má sjetou celou moravu (jezdíme Břeclav, pálavu, Uh.Hradiště.....) a je to tam úžasný!!!! Mám to tam moc ráda, hlavně kolem té Pálavy, krásnej kraj🙂. ted razíme poprvé do Břeclavi, za tři týdny🙂. Jinak kluci by se asi nenudili...nevím, jak jsi přišla na to, že by se někdo od petra měl učit slušné chování, protože ted zrovna blbne jak duracelka - včera přišel z jídelny ve školce po nohhách rukách, kroutil očima a že je opice a chce banán🙂)))))

@mamkamarketa chceš se opět pobavit? blbne nám zapínání na sedačce 🙄 🙄 , petr taky nemá 15, má 14,5....já počkám, až přeleze těch 15, se nějak bojim, hlavně jsem ho zkoušela dávat do 15-36kg sedačky a plave v tom a to není moc dobrý, ta sedačka by měla kvůli bezpečnosti to dítě obepínat, a to nehrozí...já vydržím, když vydrží to pitomý cvakátko. My tomu dáváme zabrat, cvakám denně x krát.... 😀 😀

lojzina
4. dub 2012

ahojte...my dali do sedacky 15-36 marose v jeho 3,5 letech...mel asi 15 kilo

lojzina
4. dub 2012

alergie sou kapitola 🙄

mamkamarketa
autor
4. dub 2012

@ined77 IL-intolerance laktozy. vsechny leky na alergii (xyzal,clarin..) obsahuji monohydrat laktozy. takze par minut po spolknuti prasku, je mu zle,ma neskutecny krece,krouti a je mu zle i nekolik hodin. takze proste nic nebere a trpi 😔
@berenika39 😀 😀 aspon v tom nejsme sami 😀 co mate za sedacku? my tuhle mame 2 roky a mam sto chuti ji vyhodit z okna,ale taky se bojim,ze holt nekolik mesicu s ni budem muset vydrzet 😒
teda cekat az bude mit tomas 15kg se asi nedockam 🙄 bude to tak odhadem v rijnu

berenika39
4. dub 2012

já sem zjistila, že mám 9-36kg, takže on by v tom mohl být, ale když se rozbije, tak to dost dobře nejde. je to Nania, jsme s ní spokojená, má odklápěcí opěrky, takže může nastupovat a vystupovat sám, ale bych právě radši už tu 15+, aby měl jen pás od auta, tyhle vnitřní pásy jsou v tom prostě už dost krátký...i když v létě bez oblečení by to možná ještě stačilo...nevím, tápu....

berenika39
4. dub 2012

takovou

mates22
4. dub 2012

@ined77 suché místečko na tváři - přesně to máme, ale on měl i jako malej docela exzémy hodně, teď co necháváme odstát vodu a mažeme, tak dobrý, ale na tý tvářičce to má furt, někdy je to vidět hodně, někdy míň ☹...takže co se divím, že bude alergik, že jo, nasadili sme Aerius a uvidíme

@mamkamarketa ty jo, to je fakt blbý, když ani léky nemůže, moje mamka je astmatička a těžká alergička, to vůbec nevím, jak by bez xyzalu zvládala, nám právě babička furt chce koupit čištičku vzduchu, jsem se tomu bránila, máme velikej barák a tak to by zas chtělo jakože i do pokojíčka i do obýváků (a tem má 48 m čverečních)...pak do ložnice by se to dalo přenést na noc, případně..... a to není žádná levná sranda

s tou sedačkou je to těžký, malá přesedala na 15-36 asi ve čtyřech, protože už jí koukala hrozně hlava, ale kila na to ještě neměla (měla právě těch 14,5), ona byla hrozně hubeňoučká žížalka, takže kde by ty kila vzala..... tak to sem byla trochu nervozní, ale zase aby měla hlavu nad to bylo ještě horší....myslím, že to testujou i na míň kilo, bývá to tak, aby si byli jistý.... a nebo fakt koupit takovou tu přes kategorii, takže 9-36. Jinak my máme sedačky Cybex a absolutní spokojenost - akorát od těch devíti je to jakoby s pultíkem namísto pětiboďáku a to ne každýmu dítěti vyhovuje, kór školkovýmu 🙂

mamkamarketa
autor
4. dub 2012

@mates22 no prave, my pujdeme do cybexu ten 15-36. a nevis kolik odhadem merila? ja si rikam,ze kdyby melpres ten metr,tak snad to takova tragedie nebude...
no o cistice sme taky premysleli,ale jak pises,je to draha sranda 😒

ined77
4. dub 2012

@mamkamarketa ...aha...to mě nenapadlo.chudák teda 😢 .

@berenika39 ...no skopičiny dělá každé dítko, slušným chováním mám namysli třebaže nevyplazuju jazyk na maminku a pod. 😉 😀 .
tak se někdy stavte až pojedete kolem 😉 ....vy cestovatelé 🙂 .

@mates22 ...hmmm, no matýnek právě krom vyrážky po pracím prášku v 6ti týdnech nikdy nic neměl, až teď tohle.taky to někdy není vidět vůbec a z toho mu to zase vyskočí.ono je to maličké, v průměru tak 2-3 mm, ale i tak no...bojím se, aby se mu to nerozlezlo...a hlavně v obličejíku 😔 .

mates22
4. dub 2012

@ined77 tak to my sme proti vám borci, Kuba to má tak 1*1,5 cm ☹
@mamkamarketa ona právě měla už kolem 110 cm a plus mínus těch 14,5 kg, byla zrovna fakt hubeňour, no... ...naštěstí my moc necestujem autem, já všude s nima raděj pěšky a babička jezdí spíš k nám, než my k nim do paneláku...

ined77
4. dub 2012

@mates22 ... 😢

brisalek
4. dub 2012

ahoj koukam,ze resite autosedacky i kdyz to sem nepatri tak se chci zeptat...male je 2 roky a skoro 9 mesicu ma asi 99-100cm a vazi 14,7- 15kg (podle toho na ktere vaze). Dali byste ji uz do autosedacky 15-36??? Potrebujeme 2 , protoze ji manzel vozi rano do skolky a ja pro ni jedu v poledne z prace. Ale bude to jen do zari (jestli ji vezmou do statni skolky) , pak budeme chodit pesky , tak mi prijde skoda kupovat 9-36, protoze nevim, jestli jsou stejne bezpecne.Mame MAxi cosi 9-18.

reruna
4. dub 2012

autosedačku 15-36 kg jsme dávali staršímu v 3,5 roce, z té menší už mu čouhala hlava a taky jsme ji už potřebovali pro mladšího, kterému už bylo malé vajíčko, měl 14,5 kg tehdy.
A Luki v noci spinkal po prášku dobře, ráno teplotu neměl, po svačině se komplet poblil, hodinu jsem uklízela☹ pak nechtěl spinkat, komplet se pos...l, naštěstí měl plínku na spaní, vyletěla mu zase horečka ke 38...no už jsme ji srazili, ale neusnul....takže fakt super 😝 to zase bude odpoledne.

mamkamarketa
autor
4. dub 2012

@brisalek resim to samy,zatim asi bohuzel zustane v 9-18 pac ma 98cm a 13kg.
ale na kratsi cestu po meste bych temer 15ti kilovy dite dala

mates22
4. dub 2012

@reruna co to chuděra má za hnusnou nemoc? Moc držím palce ať už je dobře

@brisalek tak jestli už se takhle blíží k 15 kg a metru, tak bych jí už pořídila

mjanca
4. dub 2012

ahojky, tak Lucku mam doma, kasle vic, tak ji do skolky nechci davat. Ma k tomu i rymu. Kasle hlavne, kdyz beha a klido pak 10x za sebou a k ranu tak pulhodky vkuse a sem tam pres den. Daly byste ji tchanovcum na chatu? sobota - nedele. Ja porad nevim :-/. A Zuzka pokaslava taky.

lojzina
4. dub 2012

@reruna jezisi,co to zas mate 😒 ,at jste brzy zase zdravi jak ryby
@mjanca tak uvidis aktualne v patek 😉

reruna
4. dub 2012

@mates22
@lojzina já myslím, že se poblil asi z těch hlenů, má toho v sobě moc, a hustý, sice odsáváme, ale i tak toho asi hodně spolyká... a taky ty léky - stoptussin, nurofen, dithiaden...nechtěl jíst, pak se ráno nacpal jogurtem - to asi nebyla dobrá volba, moje chyba a letělo to ven☹ odpoledne naštěstí už dobrý

lojzina
4. dub 2012

@reruna tak ale jak sly hleny ven tak to je jen dobre,ikdyz takovym zpusobem 😒

mates22
4. dub 2012

ahoj, tak já to zakřikla, malá dnes, že jí bolí hlava, vůbec nemohla usnout, te´d se mi tam mele v posteli a na krku jí tepna tepe jako zběsilá....a ve školce prej chřipka, jsem se dověděla oklikou od švagrový, co tam dítě ani nemá...tak sem zvědavá, co z toho zase bude

ined77
4. dub 2012

@reruna ..jejda ☹ .já bych mu jogurt taky dala...kvůli bříšku, kdyžř už je nacpaný těma léčkama 😔 .
doufám, že ti budou klučíci spinkat dobře aspoń v noci,ať si odpočineš! 😵
a samozřejmě přeju ať je brzy líp!!! 🙂

@mjanca ..no tak pokud nechrble nějak moc, tak jí v přírodě, venku bude dobře...určitě líp než ve městě 😉 .
takže bych ji dala 🙂 .

@mates22 ... ☹ ...držím palce ať to chřipajzna není!!!!! ☹ 😔