Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mjanca
25. dub 2012

jo a myslela jsem, ze to nechytne Zuzka, ale prijde mi ,ze zacina, ryma plus 2x zakaslala. Takze tyden od Lucky. chjo, snad se ji to nerozjede, jinak mne odvezou, konecne bude teplo a my trcet doma 😝

mjanca
25. dub 2012

jinak tbc u nas bylo doted zdarma

ined77
25. dub 2012

@mjanca ...fakt?...já mám pocit, že dr. říkala už když byla katunka malinká, že jestli by jsme to očko chtěli, že se platí...ale to je jedno, dám ho tak jako tak 😉.
tak přeju ať to malá nechytí a můžete si užívat sluníčka!🙂

mjanca
25. dub 2012

tak my zitra razime s Luckou urco k dr., ma 38,2 a silene kasle ☹ vidim to na zanet prudusek a atb :(. Tak jen drzte palce, at to nechytne Zuzanka, at aspon s jednou muzu ven.

lojzina
25. dub 2012

@mjanca tak to je radost teda 😖

reruna
25. dub 2012

@mjanca no tak horečka a kašel, to je blbý...asi fakt ty průdušky...

@ined77 já mám jitrocelový sirup Mucoplant, jiný u nás neměli - já ho dávám Míšovi, protože už měl Stoptussin, Mucosolvan, tak ať má něco přírodního teď - ten kašel už ustupuje, je vlhký, tak ono by to asi pomalu přestalo i bez toho, ale tak nějakej účinek to třeba má...Ještě bys mohla vyzkoušet Stodal, to je homeopatický sirup na všechny druhy kašle... ale taky není bůhvíco...nám naše dr. řekla, že na kašel nic zázračného není - jo ještě mluvila o nějakém sirupu Kaloba - neznáte někdo?

mates22
25. dub 2012

@mjanca ach jo, tak držím palce, no co taky jinýho

@reruna na leták na kalobu sem zrovna dneska koukala v čekárně, no nevím, slibuje toho na můj vkus moc (kašel, bolest v krku, rýma), ale vyzkoušený to nemáme

@ined77 Tak Kačce se koukla do krku a přeočkovala, vybrala tu povinnou (tetanus, záškrt, dávivý kašel) a prej že za 14 dní další, ale já tomu dám minimálně 3 týdny

marty2008
26. dub 2012

Kalobu mi poradili na afty a docela to pomahalo.Jsou to kapky 20ml za 150,- docela drahy.

power700
26. dub 2012

ahojky po delší době..
tak my máme pro změnu neštovice. Má je starší, takže se už těším, jak to chytne mladší a budeme v krásném počasí, které konečně nastane, trčet doma. Ach jo.. 😒 Hlavně, aby to mělo normální průběh. pupínky má od úterý a má pořád teploty.

jinak Kalobu jsme také měly a vůbec nepomohla.. dost drahej špás. 😒

reruna
26. dub 2012

@power700 neštovice nezávidím, ještě jsme je neměli 😝 ale aspoň to budete mít za sebou
Tak kalobu říkáte, že drahý špás, no ještě že jsem to nebrala, už tak v lékárně utratím majlant...

power700
26. dub 2012

@reruna jj, já v té lékarně taky nechám tolik peněz..no, když jsou děti, tak to asi každý.
taky si říkám, že si ty neštovice odbydeme..
Malá je přinesla ze školky. Dalo se to čekat, u nich ve třídě je měly už 4 děti.

mjanca
26. dub 2012

ahojky, razime k dr.... Noc byla hrozna, mela jsem strach, jak kaslala, takze jsem s ni spala, frcel u nas zvlhcovac. Zuzka uz pokaslava taky, ale to se da cekat.
nestovice jsme nemely zatim, a ted je opravdu nechci.

mates22
26. dub 2012

@power700 jé, neštovice, já je čekám každým rokem a nic, to je asi jediná nemoc, kterou nějak nechytneme....jinak jsou naše děti lapače nemocí přímo ukázkový, jim stačí kolem někoho nemocnýho projít na pět metrů 😀 😀 😀 , tak držím palce, ať je průběh normální nebo radši lehčí

@mjanca to je mi líto, nesnáším takové noci, přijde mi, že jsem mnohem bezmocnější než ve dne. dej pak vědět............ nám by se neštovice taky po tom očkování nehodily, ale tady naštěstí neřáděj

mates22
26. dub 2012

jo, sem zapomněla, malá šla zase s řevem, tak já nevím...byla tam paní učitelka, co už jí měla jako malou a říkala, že to zvládnou a že to muselo nastartovat to stěhování, že o tom přemýšlela. Taky si to myslím, ale jsem klidnější, když je tam tahle paní učitelka, už si s kačkou užila svoje a ví, jak na ní. Ta druhá je mladá, nová a přijde mi taková jako, no nevím, nepříjemná, nesdílná a údajně není na děti moc hodná, i když naše si na ní nestěžuje. Tak uvidíme odpoledne, zítra mají čarodky, v kostýmu tu už lítala, tak třeba jí to uchlácholí 🙂

ined77
26. dub 2012

@reruna ...ahoj 🙂 , kalobu znám, doma mám, ale účinek řekla bych velice žádný 😝 .

zkusím dočíst 🙂

mjanca
26. dub 2012

tak je jasno, Lucka ma na leve strane zanet, ma augmentin na tyden. Zuzka odkaslava, tak uvidime, jak se to bude dal vyvijet. Jeste dala Lucce erdomed.

mates22
26. dub 2012

@mjanca chudina, ale ještě, že jste šli, ted´ by se jí mělo do víkendu ulevit, blbý je, že zrovna bude hezky a nebude moc na sluníčko - naše doktorka vždycky říká, když nejsou teploty, můžete na zahradu, ale s ATB ne na sluníčko, což jako my tam stromy máme, ale uhlídat se stejně nedaj, aby zůstali ve stínu. A Zuzance držím palce, ať to zvládne🙂

mjanca
26. dub 2012

@mates22 dik, snad ji bude brzo lip. Ted ma, chudera, 38,6, zimnici, neji, ale hodne pije a je hodne zahlenena :(. A kdyz zakasle, hruza.

mates22
26. dub 2012

hmmm, tak kačka má 38,5..nevím, jestli je to reakce na ten infantrix, nebo co? Mudra tvrdila, že by to mělo bejt bez reakce, chuděrka, přijde zejtra o ty čarodky. A utvrzuje mě to v tom, že budu chtít jít na tu imunologii, přece jen v pěti letech už by mohla mít nějakou imunitu, aby jí každý očkování nesložilo ☹

mjanca
26. dub 2012

@mates22 tak to mne mrzi, co to je ten infantrix? ale je to mozny, ze je oslabena, jak treba byva nachlazena, snad to bude dobry, drzime pesti.

mates22
26. dub 2012

@mjanca no je to vlastně přeočkování hexavakcíny, ale není tam už těch látek tolik, jen tři, proti tetanu, záškrtu a dávivýmu kašli. Ona jinak je dobrá, jen protivná byla, tak jsem vzala teploměr a ejhle..........taky držíme pěsti, lucinka je na tom zatím hůř ☹

berenika39
26. dub 2012

Tož jsme byli na té alergologii. Nechal si udělat kožní testy, hrdina, ale nic - u dětí to prý nebývá prokazatelné, spíš z krve, jdeme ještě na odběr. Nos má upcaný, dala nám aerius 😀 , k tomu sprej do nosu Nasonex a nějaké pastilky jednou denně na cucání, na splasknutí sliznic všude🙂. Nevím, jak se ot jmenuje.
Nicméně - říkala, že dejchat nosem ani pusou líp nebude, dokud bude mít v krku ty mandle, co tam má, že se mu normálně potkávají, že prý nic podobného dlouho neviděla, že kvůli tomu může být i ten sluch na nic, všechno mu utlačujou. Prý i málo jí a nepřibírá moc, protože to na to má vliv. tak mi to potvrdila nezávisle na orl. Závěr: jdem na zmenšení krčních mandlí, termín dostanu zítra, do měsíce určitě. musí se to dělat před létem, pak to nedělají, až v září, a je zbytečné, aby se trápil do zimy.
Ještě nevím, jestli tou jednodenní chir., jako nosní. Mám kontakt do Motola, možná bych byla klidnější s hospitalizací, přeci jenom je to větší akce než nosní. Mě flákne. Jaro.

mjanca
26. dub 2012

@berenika39 u tech krcnich bych sla asi do nemocnice, asi bych se po tech pripadech, co bylo v tv bala. Tak drzime pesti!

takyja
26. dub 2012

@mates22 To dělá ten dávivý kašel.. ten je nejagresivnější... už jsem ti psala i do diskuze o očku.. My jsme doma už 3. týden se střídavýma teplotama po monovakcíně. Chvilku dobrý, chvilku ne... 😒
@berenika39 To je mi malého líto... to jsou teda starosti. Já s alergiema bojuju celý život a bez Aeriusu a Nasonexu pro mne den nezačne. 😎

mates22
26. dub 2012

@takyja díky moc za obě reakce, už sem si to vygůglila, že je to častá reakce i ta rozmrzelost, ach jo ☹ . Tak ještě otázečku- asi zejtra do školky radši ne i když bude bez teploty, že? A jak dlouho to u vás ještě může trvat?, to mi přijde šíleně dlouho...my prej máme přijít za 14 dní na žloutenku, tak to fakt ne 😉

@berenika39 no tak to nezávidím, krční madle není nic příjemnýho, ale asi je to lepší teď, můj brácha byl na trhání ve třiceti, trpěl dost, tejden byl v nemocnici a ani jíst nemohl dlouho a právě mu říkali, že u dětí je to jako relativně v pohodě a čím je člověk starší, tím to je horší. Ale myslím, že by si to asi zasloužilo hospitalizaci

takyja
26. dub 2012

@mates22 My jsme velmi speciální případ. Nikdo si už netroufne odhadnout co a jak.. řešilo to X pediatrů, vakcinologů, imunulogů, ... Já sama nevím, ale vyhodnotili jsme s manželem, že je to lepší než mít dítě neočkované (v rozsahu hexavakcíny).

Já bych dcerku do školky být tebou zítra nedala, má oslabenou imunitu, může na to nachytat nějakou infekci a budeš ji mít pak nemocnou. Nechala bych ji doma přes svátky a pak šup šup... 😉 Taky jsem ráda, když má malá školku, po dvou letech 24/7 jsou dvě "volná" dopoledne úžasnááá... teď ale furt trčíme doma. 😒

A rozestup se žloutenkou bych viděla aspoň dva týdny po odeznění všech příznaků, včetně rozmrzelosti či nechutenství, větší ospalosti, atd. Raději ale měsíc... ale stihnout do prázdnin. UV záření neprospívá údajně očkování (nějaké studie uvádějí) a mít teplotu v horkém počasí je taky o rozum.

@berenika Taky bych se přikláněla k hospitalizaci. Pro jistotu.

reruna
26. dub 2012

@mjanca tak snad se jí po atb brzo uleví!
@mates22 do školky bych nedávala, nám vždycky dr. po očkování říkala aspoň den klidový režim...u nás jsou čarodějnice až v pondělí...ale ne ve školce, ve městě je nějaká akce - průvod, soutěže, táborák, tak snad do té doby budem ok, Míša už zakašle jen občas, ale Lukimu se to dost rozjelo a mě taky 😝 naštěstí jsme bez teplot, takže venku na dvoře můžem být, když je tak hezky
@berenika39 ach jo....asi bych raději volila tu hospitalizaci ....

ined77
26. dub 2012

ahoj 🙂 ,
o jéje, tak tady nic moc veselo ☹ .
my jsme dnes byli na té logo, ale...no nevím no, prý mluví strašně ☹ správně říká snad jen A, podle jejích slov...jinak průběh řekla bych klasicky logopedický, takže nic moc pro tak malého raracha, čekala jsem popravdě maličko něco jiného 😒 .
dostali jsme sešit, tam instrukce jak a co cvičit a další sezení máme 4.6., pak budeme chodit asi až od září, dřív to prý nemá cenu.je pravda, že matýnek neposedí, on je opravdu živel....ale s takovou..to jsme mohli začít chodit na logo sem k nám, logopeda taky máme 😔 .

@berenika39 ...tak to je mi moc líto ☹ .
původně jsem se chtěla zeptat jak to probíhá u vás na logo, ale nespěchá to...až budeš mít volnější myšlenky 😔 .

@mates22 ...a jejda, tak i teplota?...ať je brzy líp! 😵

@mjanca ....tak přeci? ☹ ...no snad to malá také nechytí, nebo alespoń ne v takovém rozsahu 😔 .

@power700 ...neštovice se nám také zatím vyhýbají, ale....si říkám, jestli by fakt nebylo lepší je chytit teď než např. v srpnu...takhle to měla s dětma švagrová, srpen, třicítky vedra a obě děti neštovice 😝 ...ta nadává dodnes když na to přijde řeč a to už je dobře 7 let zpátky 😅 .
ta ať mají u vás slaboučký průběh! 😵

@reruna ...stodal máme také vyzkoušený, ale já už se homeo fakt "vyhýbám"...prostě u nás to nefunguje a já o něm dost hodně pochybuju 😔 ....a že jsem toho vyzkoušela...peněz jak želez 😝 ....zlatý heřmánek 😅 .

malá nechce usnout...jdu ji zpacifikovat 😀 .

mamkamarketa
autor
26. dub 2012

@berenika39 ty jo,tak to me mrzi. ale urcite bezte do Motola. Motol ma pry nejlepsi detske ORL v praze. urcite zustante pres noc. je to opruz,ale krcni mandle jsou fakt neco jineho nez nosni 😔
hele budou mu je brat nebo ''jen'' zmensovat?

power700
26. dub 2012

@mates22
@ined77 jo, holky díky, snad to proběhne hladce, u té starší to zatím jde, ale je to v začátku, ale aspon se nechá namazat, spíš si říkám, jak to proběhne u té mladší, to je přeci jen šídlo.. 🙂
asi je to uplně nejlepší v zimě, to tě aspon neštve, že nemůžeš ven. a ted zrovna bude hezky, ach jo.. ale zvládneme to, zvladly jsme horší věci..