Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

myskin
5. črc 2012

@reruna je fakt že to holkám začalo na hrudníku. Tak to třeba opravdu máte jenom potničky. Ty neštovky bych vám nepřála v tomhle vedru 😝 .

ined77
5. črc 2012

@reruna ...aha, už to vidím napsaly jsme ve stejnou dobu 🙂 .
to bude určitě v pohodě 😵

ined77
6. črc 2012

@reruna ...tak jak u vás??...pořád na vás myslím 😔

reruna
6. črc 2012

@ined77 díky. Ale já jsem ještě zmatenější, než včera. Lukimu to na zádíčkách úplně zmizelo, takže to byly určitě potničky, ale na ručičče mu zůstalo 7 pupínků a dneska vypadají více jako neštovice - jsou tam jakoby puchýřky, ale něco si už seškrábl, namazala jsem to pudrem. teplotu nemá a nikde jinde taky nic nemá, tak zase jsou dvě možnosti - bu´d to má rozškrábané potničky, nebo fakt ty neštovice - kdy se Kačka více vysypala?

ined77
6. črc 2012

@reruna ...hmmm...katunka do těch asi dvou dnů, první den skoro nic, druhý už víc.nejvíc ten 3 a 4 den, ale to bude asi u každého jinak.
kdyby to ale byly u vás neštovice, tak už z těch flíčků má pupínky nalité uvnitř tekutinou...tohle budou spíš potničky.a jestli si to malý škrábal, tak zpupínkovatěly 😉 .
můžeš to vyfotit?

mates22
6. črc 2012

@reruna nedočítám, jen ty vaše neštovice...držím palce, hlavně kvůli té dovolené. ...a jestli mu to mizí, tak to spíš nebudou, si myslím. To je tím vedrem a sluníčkem, malej je taky furt zpocenej , vyleze z vany a je zpocenej...takže má různé druhy osypů- potničky, takovou krupici bez zarudnutí a červené fleky s "puchýřkama".

@ined77 co matýnek? Stále se drží?

...jo a nám dneska v noci spadnul Kuba z postele, normálně přes zábranu, tak teda nevím, co už mu tam dávat, potřeboval by asi tu zakázanou síťovou postel....rána slušná a ležel na zemi jak rozpláclá žába a řval- no jak jinak. Ale snad dobrý, ani nevím, kam se uhodil, takže trochu sledujeme, ale vypadá v pohodě...teda protivnej je, ale to je tím vedrem a taky se včera docela přetáhnul večer, Kačka slavila narozky, takže se dostal do postele o 1 a 1/2 hodiny pozděj.

ined77
6. črc 2012

@mates22 ..ahoj 🙂 , jj, matýnek se stále drží...no počítám tak úterý až čtvrtek....to je mez, kdy by se měl sypnout...a teda plus týden dál 😔 ...chjo...to se fakt těším ☹ .
jejda kubík ☹ ....ještě že je v pořádku...chudáček, má na ty pády jakousi smůlu 😔 .
kačence všechno nejlepší!!! 😵

mates22
6. črc 2012

@ined77 díky, jsem ráda, že máme oslavu za sebou...je to vždycky celorodinné a jaksi náročné 🙂
...no kuba je expert, ale jak se mu ve spaní podařilo překonat zábranu, nechápu

ined77
6. črc 2012

@mates22 ...tak to chápu...taky tyhle nervy moc ráda nemám, hlavně totiž vždy trnu, aby děti vydržely jaksi zdravé...u nás neustále top téma 😝 😉 😀

mjanca
8. črc 2012

ahoj holky 🙂 jsme zpet, moc jsme si to uzili 🙂. Ale dorazili jsme s kaslem, vetsim, nez jsme odjizdeli, dnes v noci prokaslala Luca celou noc :(, pres den jakz takz. Hodne deti tam chodilo do herny s horeckou (to jsem nechapala) a pak naslednym kaslem, asi 2 anginy a 2 bolelhlavy. TaK snad to ustojime. Nestovice zatim nic, tuk tuk tuk.
a co vy, jak si vedete? 🙂

mates22
8. črc 2012

@mjanca vítejte doma, snad to ustojíte...jako s dítětem s horečkou by mě ani ve snu nenapadlo někam vycházet............ no nic, to je asi podobné jako s tou školkou, ale nemá to už vůbec žádné opodstatnění, to už je spíš čistá nezodpovědnost

ined77
9. črc 2012

@mjanca ....ahoj 🙂 , tak super, že jste to krásně zvládli 🙂 .
kašlík se poléčí 😉 .
teda s horečkou a angínou do herničky?? 😖 ☹ ....chudáci děti teda ☹ ..no přesně jak píše @mates 😔 .
u nás u daleko lepší, díky za optání 🙂 ...katunka už je samý stroupeček.ven teda ještě nechodíme, dnes třeba je pod mrakem, tak by se i dalo, ale jinak pařilo pořád sluníčko a chci ji nechat pořádně zahojit 😉 .matýnek zatím nic....čekáme to tento týden 😔 .aspoń jsme s ním chodili teď každý den co to šlo střídavě na koupaliště ať si užije dokud může 😔 ...opálený je jako od moře 😵 .

mjanca
9. črc 2012

@ined77 to je dobre, ze u vas lepsi 🙂 a Matynek to chytit nemusi, moje kamoska ma 2 deti, starsi holcina to donesla ze skolky a malej rocni prcek to zatim nechytil a to je to uz asi 20 dnu. Takze treba to vyjde a nechyti to 🙂
jojo, nezodpovednost, ja bych tam deti teda nemocne take nepoustela.. jenze rodice chteli mit klid, ze? :-/.
Lucka dneska lepsi, v noci vubec, pres den jakz takz.

ined77
10. črc 2012

@mjanca ...bylo by to krásné, kdyby to nechytil, ale u nás se zázraky zásadně nedějí 😀 😝 😀 .
super, že je luci lepší, to bude dobré 😉 .

mates22
10. črc 2012

@mjanca no jako třeba ještě tu školku chápu, že máma potřebuje chodit do práce a tak dá dítě i se soplancema do školky....ale jako na dovče, když tam ti rodiče jsou, fakt nechápačka...my minule vylili prostě třetí den dom, když měla malá horečky, co tam taky na pokoji...... tak hlavně ať už je Lucka v pohodě, snad na ní nic horšího než kašel nenasedlo a i ten kašel už jen dozní

@ined77 hele, víra hory přenáší, musíš na to nahlížet pozitivně, ty to děláš přesně naopak (jako bych sebe viděla) 😀

... u nás dobrý, trochu rýma, ale tu maj prakticky furt..... jen sestřenice mají teploty a jsou tu na prázdninách u babičky a Kačka nějak nemůže pochopit, proč jí tam nechci pustit, holky totiž lítaj po ulici na sluníčku na koloběžkách...... no nevím, tohle mi jako nepřijde moc v pohodě- ale možná, že to po telefonu máma dovolila, ona je švagrová v tomhle dost v pohodě, její holky stonaj minimálně a tak nějak moc nemoci neřeší (starší má za celej rok zameškáno 8 hodin a mladší nebyla asi tak 2 tejdny rozkouskovaně ve školce)....ale kdyby byly nemocný jako ty naše, asi by k tomu přistupovala jinak

mates22
10. črc 2012

tak jsem to dopsala a jdu za dětma, kačka se klepe pod peřinou, že je jí zima....no má osmatřicet, takže oprava - u nás nedobrý, něco se nám rýsuje, zatím nevím co ☹

ined77
10. črc 2012

@mates22 ...no víš co, kdyby šlo o virózu, tak budu třeba optimističtější, ale u neštovic je prostě maličká pravděpodobnost, že to ten druhý nechytí...navíc, dnes si matýnek stěžuje na bolest hlavičky a i bříška..také příznaky 😒 .i když trochu pokašlává, tak by to mohlo být i k tomu...hlavně ta hlava teda..ale co už...počítám s tou horší možností...max pak můžu být jen příjemně překvapená 😝 😉 😀 .
tak hlavička ani bříško už prý ho nebolí...mi teď hlásí 🙂 .
jejda co s tou kačkou je? ☹
hm a s teplotou na sluníčko...to teda nic moc 😔 .

mates22
10. črc 2012

@ined77 tak držím palce, třeba se vám to vyhne...i když já už na ně spíš čekám, přece jen je lepší dostat je v mladším věku 🙂.
Kačka právě usnula, tak jí asi není dvakrát, ale prý ji hlavička nebolí, v krku nic nemá......ona teda už v noci na včerejšek špatně spala, furt vstávala čůrat a napít a to mívá, než na ní něco leze, ale včera byla v poho, takže sem jí ani neměřila. Ještě ke všemu letní režim u doktorky, takže tu bude až ve čtvrtek.......... snad z toho nic nebude, jen nějaká virózka...pak je na řadě kuba, to zas budou čtyřicítky a ven se dostanem na konci prázdnin 🙂. Ale tak pozitivně budu myslet, třeba to pak nedostane

ined77
10. črc 2012

@mates22 ..ale jo, taky jsem na jednu stranu ráda, že už to bude za námi 😔 ....proboha ale proč v létě a zrovna v takovém počasí?????? 😠 😀. fakt ale je, že kolem je toho plno 😒 ....od známých to má malá čtyřletá a katastrofa, obsypaná až hrůza ☹ .tak zatím aspoń díky za to, že katunka měla takový fajn průběh 😉 .člověk si na to musí zvyknout a pak se to přežít dá 😔.co taky zbývá 😝 😉.
možná to u kačky nic nebude, prospí se, odpočine a bude zase dobře 🙂 .držím palce! 😵

mates22
10. črc 2012

@ined77 ...a to jsem s ní měla jít ve čtvrtek na očko, to mi jí asi neoočkujou 😀

ined77
10. črc 2012

@mates22 ....no to asi ne 😅 .

mates22
10. črc 2012

@mates22 tak únava to nebude, při 38,9 jsem vyměkla a dala nurofen, kočička se trochu otrkala, teplota spadla na 38, ovšem po 3 hodinách 39,8 - takže koupel, nevydržela dlouho čili naprd, protože je jí furt zima, klepe se, teď spinká..... ach jo, jak já tohle nesnáším, když nevím co jim je a jak jim pomoct (ještě sem si říkala, jestli není přehřátá, ale prej je u toho rudá kůže a to nemá). Tak doufám, že aspoň ty horečky nebudou delší než 2 dny............

mates22
10. črc 2012

@ined77 chichi, jsem z toho vyčerpaná a tak píšu sama sobě- ale to výše patřilo tobě 🙂

ined77
11. črc 2012

@mates22 ...ahoj 🙂 ,jak je kačce? 😕
u nás...no nevím...matýnek si stěžuje na bolení hlavičky a prý ho svědí tělíčko ☹ ...řekla bych, že druhé kolo je tady 😔 .a když jsem ho teď viděla, jak se mele a kňourá, že ho to svědí....tak to nechci vidět potom 😔 .to bude děs.
navíc naše dr. má opět dovču. 😒 ....musím skočit k zastupující a nechat předepsat dithiaden, u matýnka bude fenistil slabota ☹ .
my jsme dnes dopoledne byli chviličku venku....děti nadšené, katunka zdrhá z kočárku a chodí a chodí....tráva, kameny, hovínka...všechno jedno 😀 .ale jde jí to, je to šikulka 😵 .tak už je to ofiko chodec...tipuju, že brzy začne běhat 😔 .

mates22
11. črc 2012

@ined77 ahoj, díky za optání, no nic moc, v noci celkem dobrý, dostala v deset nurofen a vydržela s ním až do rána do šesti aniž by to přelezlo 38, ale dopoledne (resp. ráno, ale pro nás dopoledne v osm hodin) zase 39,4...je to na ní hned vidět, zaleze do postele, kňučí, že zima. No a co myslíš, Kuba od rána fňuká a je na zabití, ráno ještě 37,4, teď už 38,4 - no dala sem ho spát a budu chodit průběžně měřit, doufám, že to neskákne v tom spánku nad těch 39, to bych ho vzbudila a šup do vany a panadol - sice říkaj nesrážet až do 40ky, ale to už mi přijde přes čáru, nesrážím jen do 39 a někdy ani to ne, když vypadaj bídně ☹.
Zejtra ale asi napochodujem k mudře, sice to bude na 90% viróza, ale řádí nám tu taky spálová angína s kterou jsme v kontaktu byli a to bych nerada podcenila, doktorka je jen zítra dopoledne a pak až v pondělí odpo, takže jistota je jistota a u kačky už by to třetí den poznat mohla a Kubovi holt to předepíše případně podle ní. Ale doufám, že to nebude, už ty ATB nemůžu ani vidět.
S matýnkem to vypadá fakt asi na druhý kolo, to je mi líto, držel se dlouho.......... tak mu přeju aspoň nějakej lehoučkej průběh. A katunce gratuluju, za chvíli z ní bude "běžec letec", náš kuba zásadně nechodí, pouze běhá 🙂

ined77
11. črc 2012

@mates22 ...tak já to vezmu od konce...děkujeme, katunce vyřídím 😵 .
matýnek....taky děkujeme, kéž by...on snáší všechno velice citlivě...tohle bude pro něho děs běs 😢 (a pro nás/mě taky)
k dr. určitě skákněte...jistota je jistota 😔 .ty nemoci to je fakt děs ☹ .u spály bývá vyrážka v podbřišku ne?
a krk atd. v pohodě? nestěžujou si na nic? 😨
k těm teplotám...taky se snažím vycházet z aktuálního stavu nemocného...když vidím, že něco bolí, tak léček dám...nemám nervy na teploty přes 39 a nedělat s tím nic 😅 .
já hlavně přeju ať je to opravdu "jen" nějaká virózka a ať je dětem brzy zase dobře 😵

mates22
11. črc 2012

@ined77 no kačka si stěžuje jen po ránu a kuba neřekne, ale dělají oba takový to ehmehm....ale čepy teda u kačky nevidím. No vyrážka bejvá, ale právě ta holčička, co sme u nich byli jí prej taky neměla ☹ . A Kubík minule jí měl na hrudníčku, tak nevím. Já ale věřím ve virózu, pokud Kačce půjde teplota zejtra dolů, tak se na to snad i vyprdnu...... a budu doufat, že s kubou zas nepovalíme na pohotovost 😀

ined77
11. črc 2012

@mates22 ...no však uvidíš jak se to bude vyvíjet 😉
tak jsem se radovala, že matýnek usnul a ta opička spala sotva 40 minut 😝 .a už zase švitoří 🙄 😀 .

mates22
11. črc 2012

@ined77 ale zase dokud švitoří, nebude tak zle 😀

ined77
11. črc 2012

@mates22 ... 😀 ...to je fakt, zatím tu papulu ještě nezavřel 😀 .