Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
19. led 2012

@reruna 🙂 ...děkuju 🙂 .to jsem ráda, že nejsem jediná, která to tak vidí.jako ona ta uč. to určitě nemyslela zle, asi toho mají opravdu dost.mě se to akorát tak "dotklo"...já vím, že matýnek je divočák a je ho všude plno, se vším je hned hotový atd., ale že právě nikdo nikdy nic neříkal...tak mě to tak najednou překvapilo 😒 , ale možná si to jen moc beru 😅 .ale asi každá maminka chce slyšet na dítko jen chvály 😉 .

dnes jsem podala žádost na přemístění, jako ne kvůli tady tomuhle 😀 , ale vozíme malého přes celé město, tak bych ráda aby chodil do školky v místě bydliště 😉 .školka je to moc pěkná a mají i super venkovní hřiště a hlavně teda to máme tak 10minut normální dětskou chůzí 😉 .tak prý se nám bude snažit paní ředitelka vyhovět, tak snad to vyjde 🙂 .

ined77
20. led 2012

ahojky 🙂 ,
tak jasně že už mám atýnka doma, chrble jako tuberák ☹ .tak tentokrát vydržel 4 dny..nic moc 😝 .
mám koupený robitussin, prý je na kašel výborný dle kamarádky, tak vyzkoušíme 😉 .
a kačka už pokašlává taky ☹ ...čemu se divím, že 😒 😅 .
tak zdraví zdar 🙂 😅

reruna
20. led 2012

@ined77 to je děs s těma nemocema, syn je taky doma, vydržel 2,5 týdne, než dostal rýmu... no ona to ta učitelka možná myslela taky tak, že někdy ty starší holčičky jsou až tak úslužné, že to potom ty malošky nenutí, aby se snažili taky samy, tak jim možná tu pomoc zakázal...a věřím, že mrzí, když slyšíš na svoje dítě nějaké negativum, taky už jsem si to zažila, syn totiž od 2 let po obědě nespí, takže ve školce si sice lehne, ale někdy má komentáře, neustále chodí na WC a ruší ostatní....☹

mamkamarketa
autor
20. led 2012

@ined77 robitussin je super! jak pro deti,tak pro dospele!

zbytek doctu nestihaaaam

verbalinka
20. led 2012

@reruna cetla jsem v mamince skvely clanek o skolkach a tam psali, ze nutit deti spat neni spravne, kdyz nemaji potrebu. Dle me je idealni domluvit se s ditetem, ze vydrzi lezet a odpocivat cca 40 minut, a pokud neusne, tak muze potichu odejit si hrat a uc by ho zabavila nejakym ukolem. Nas taky nespi, ale vydrzi lezet celou dobu, coz nechapu, ale jsem rada, ze si odpocine. Doma pres rok nespi a ani nelezi.

reruna
20. led 2012

@verbalinka tak nějak to mají i u nás, ale problém právě je, že on nechce vydržet ani těch dejme tomu 40 minut, aby poslechl v klidu pohádku a potichu si odpočíval.... teda někdy se stane, že je to v pohodě a dokonce i usne, ale má dny, kdy si nechce ani lehnout, nebo na lehátku vykřikuje, něco si nahlas zpívá, chichotá se a ostatní pak nemůžou usnout... a doma vydržel tak do 3 let si ležet a odpočívat u hudby, ale pak už moc ne a nejhorší je, že na něm vyloženě vidím, že by ten krátký spánek po o prospěl, protože kolikrát je to s ním pak večer k nevydržení....

ined77
20. led 2012

@reruna 🙂 ..no jo, ale s tím nic nenaděláš, když spinkat nechce těžko ho do toho nutit.náš malý teda spává po o pořád, i doma, kolikrát i 3h.!, ale to je teda pak večer k neuspání 😅 .ale já jsem ráda, protože jinak by budil malou ☹ ...to je právě to, taky neumí být zticha , kdyby jo, už ho ani ukládat nebudu, ačkoliv je teda pravda, že když nespinká aspoń chvilku, bývá večer už dost protifka 😝 .
ještě k tomu oblékání...to máš pravdu! on tam má totiž matýnek frajerku a ta je k němu opravdu až přeochotná 😀 ...tak co by si to nenechal líbit že 😝 😅

@mamkamarketa 🙂 ..ano? taky máš zkušenost, tak super, doufám, že i nám dobře zabere.fajn je na tom to dávkování co 4h., tam očekávám rychlejší nástup 😉 .malý už měl dvě dávky a řekla bych, že už to není takový ten štěkavý kašel jako ráno 🙂 .uvidíme 😉

sheherazada
20. led 2012

tak koho zajímalo jak sem dopadla ohledně nesouhlasu s vyzvedáváním dítka ve čtvrtek po obědě, na základě rozhodnutí ředitelky, že matky na MD si budou brát děti po obědě, protože starší děti chodí na kroužky a nejsou učitelky. Volala sem zřizovateli, a ten mluvil s ředitelkou a dneska sem šla k ředitelce na kobereček.
No, prostě tam po obědě nebude a hotovo. Je ochotná mi zlevnit školkovný a že by ve čtvrtek chodit nemusela teda vůbec (no to je taky na prd) a tím jak sem to řešila, tak má problém s tím, že bere i z jinejch částí a dle mě má hlavně problém s tím, že bere sponzorské dary jako vstupenku do školky z jiný části. tož tak, takže mám nálepku matky problémistky a stejně sem nedocílila ničeho, ach jo. Jinak prej si o provozu školky rozhoduje sama. Takže pokud se rozhodne nebrat blondýny, tak je asi brát nebude a je to ok.

lojzina
20. led 2012

@sheherazada ¨dobry,no 😅 😠 😠 😠 😠 😠 😠 .No comment

llluckaaa
20. led 2012

@sheherazada To je děs. Co k tomu jiného dodat - snad budou ostatní ředitelky školek rozumnější a ochotnější.

Já jsem dnes běžela do školky v 7 hodin ráno dát nějaký papír (dítě mám doma, protože si přitáhl nějakou virózu a blinká a má průjem) a v naší třídě bylo 6 učitelek a asi tak 2 děti (seskupili se tam z ostatních tříd). Jsou tam opravdu hoooodně vytížené 😉

radka_h
21. led 2012

@ined77 Jéé to jsem ráda, že v tom nejsme sami. Náš Jirka si sedne na lavičku rozcapí nohy a čeká která z děvčat se ho ujme. ..Před učitelkou jsem pak za matku , která neni schopná naučit dítě se oblíknout a když jí říkám ,že do ma se obleče tak na mě kouká tak podezíravě, že kecám. Jen se na něm musí trochu razantnějš no 🙂 a jeho nejoblíbenější věta ted NEJDE TO nebo NEUMIM to mě dokáže vždy vytočit do běla. Vim že to umí a on to ví taky , jen se prostě zabejčí a nikdo s nim nehne

1983hr
22. led 2012

@radka_h Jé to my připomíná moji dceru,ještě nedavno jí holčička se třídy obouvala bačkory.Já na to koukala jak puk,učitelka se smála.☹N o tak jsem to zatrhla. Jinak většně slyším že to buď neumí a nebo nově neví.Prostě jí třeba řeknu víš jak jsme se domluvili že si uklidíš pokojíček.?A ona na to Aha,no nevím. Jenže ví i umí moc dobře jen nechce☹Nevim po kom je tak zabejčená.

ined77
22. led 2012

@radka_h 🙂 ...jj, to je přéésně ono.já vždy vyrostu tak o dva metry 🙄 .ale jak se má předvést třeba před někým nebo sám někam spěchá, tak je to šup šup 😠 .je líný jako veš 😠 😀 .
já doufám, že to prostě časem přejde, bojím se totiž, že když ho na to budu pořád upozorńovat a "vymáhat" to na něm, že se šprajcne ještě víc 😒 ale zase to nemyslím tak, že ho budu dál oblékat...ano, pomůžu třeba s mikinou s kapucí, tam má většinou problém se zamotáním hlavičky 😀 , ale třeba s bundou už se popral a umí si ji obléct 😉 .
nejlepší je nechat je s tím se poprat a jít po svém...vzdor přejde a najednou to jde...(většinou teda 😅 😉 )

radka_h
22. led 2012

@ined77 Přesně, když tady máme neteř tak se může přetrhnout a říká Aní koukej já to taky umim. A žádný nejde to najednou nezná 🙂 Hlavně ta pitomá zima je na oblíkání nejhorší, už se těšim na léto tričko kratasy boty a de se 🙂

radka_h
22. led 2012

@1983hr Ty malý hadi sou tak vyčůraný a moc dobře vědí, jak na to 🙂 tak bačkůrky si naštěstí obouvá sám bez něčí pomoci,ale když mi to učitelka líčila, jak si sedne a čeká. Živě sem si ho představovala, jak to v tu chvíli musí probíhat. Tak sem jí říkala atje na něj víc razantnější, že je v tomhle línje , jak veš 🙂 zejtra jdeme po 14 dnech do školky tak uvidím

1983hr
22. led 2012

@radka_h Jo moje malá měla o svátcích zápal plic a do mš šla až 18.1 tak doufam že tam nic nechytí.

ined77
22. led 2012

ahojky,
my houby poléčili kašel, dnes je to ještě horší než v pátek a má i teplotu 😢 ...takže školka zase nííííííc 😝 .
ale čert vem školku, jen ať je prcek v pořádku, je mi ho hrozně líto...ty skleněné očička...ach jo 😢 .
malá zatím ťuk ťuk ´tuk 😔 .

radka_h
22. led 2012

@1983hr to my měli angínu. Tak snad vydrží co nejdýl a nevrátí se nám to. To je i tim pitomim počasim..

radka_h
22. led 2012

@ined77 školka neuteče, hlavně aby děti byli zdraví a veselý. 🙂

petronelie
22. led 2012

Nedávám a matky co dávají bych na koupala do zadku!

mamkamarketa
autor
22. led 2012

@petronelie jo,tak to ja taky.

me jde zitra dite po 14 dnech do skolky,tak jsem zvedava,jak dlouho vydrzi,nez tam zase neco chytne 🙄

1983hr
22. led 2012

@radka_h Tak jen aby tam zas nějaká matka nedala nemocné dítě.To je tam časté a řeči typu já jsem samoživitelka tak co mam dělat.Ale tentokrát by mé fakt nasraly malá na tom byla moc špatně a ma oslabený organismus.

evaviki
22. led 2012

tak pokracovanie chorej holcicky.. dalsi den uz do skolky nedosla, ale v ten vecer ochorel zase Sebik, takze pani by som nakopala do zadku... ☹( vydrzal 4 dni!!!!!!!!!

mamkamarketa
autor
22. led 2012

@evaviki chudak. pani bych nakopala do pr***le fakt 😠 😠 😠 😠

mamkamarketa
autor
22. led 2012

jinak my byli v patek na ORL. no nevim co si o tom mam myslet 😒
sluch nastesti poskozen nema,ale bubinky ma pekne zjizveny a vpaceny ☹ mandli ma dobrobry
a reseni? ''no vite on je v zasade zdravej kluk. mandle ma dobry,vytery negativni'' usi ma pry dobre provetrany,takze ty trubicky taky nejsou potreba 🙄
no tak jsem rada,ze nemusi brat mandli,ale stve,ze zase jsem se nic moc nedozvedela 😒

gab7
22. led 2012

Ahoj,přečetla jsem si nadpis,zda dáváte nachlazené dítě do školky a pár Vašich příspěvků. 😉
Mám ve školce jednoho skřítka,druhý už je školák.A jakmile je školkový nachlazený,beru si očr,a jsem s ním doma.Bohužel,jak tu píšete je spousta maminek,které nachávají děti chodit do školky nejen nachlazené,ale dosti nemocné ☹ .U nás to ve školce začali řešit tak,že řeknou dotyč.,že dítko je nachlazené.Pokud se nic nestane - nenechají si ho pár dní doma.Doporučí p.uč.návštěvu lékaře,a budou chtít potvrzení,že dítko může navštěvovat kolektiv....Nevím,jak to funguje,neb minulý týden,jsem syna vedla zcela vyjímečně ráno,a potkala tam jednoho tatínka,co vedl dvě dcerky,řeknu Vám ta jedna měla takový kašel - že se ohlédl i tatínek,co byl vedle mě (a to chlapi si většinou ničeho nevšimnou).

gab7
22. led 2012

@petronelie naprosto souhlasím 😉

evaviki
22. led 2012

@gab7 u nás to tiez tak funguje.. Ak je dieta chore, tak spravia zápis do knihy a rodič to musi při vyzvedavani podepsat.. Ak pride dieta aj další den, tak povedia, ze musi doniest potvrdenie od dr.,ze moze do kolektivu.. Problém je, ze za tie dva dni stihne nakazit kopu dalších deti... Dnes som ho odhlasovala z oběda, tak mi majitelka školky pisala, ze dufa, ze nie je nemocný a ze bol na svadbe ok.. (cez víkend sa mi vydávala sesternica, maly tam bol tiez, ale asi iba 3hodiny, pak ho vzali naši domov, bol totálně ko)

mjanca
23. led 2012

ahoj holky
pridavam se k vam. K nam do skolky chodi deti, co jim tece z oci, nosu a kaslou a Lucka jen kolem nich projde a uz se v tom vezeme. Byly jsme na odstraneni nosni mandle, mela ji obrovskou, a sla na 2 dny do skolky a dnes rano parkrat zakaslala, nic hrozneho, tak jsem ji pustila, ale nebude to mit dlouhe trvani. Nechavala jsem delat autovakcinu, nasli ji zlateho stafylokoka. Dr. jsem volala a rikala, ze nez vakcinu, doporucila by mi nechat Lucku nechat ze skolky tak 3 mesice doma a na jare sledovat, zda neni na neco alergicka.
Zuzka uz ma 3 tyden vzdy na 2 dny teplotu kolem 38, je po ockovani priorixem a rostou ji spicaky, tak doufam, ze je to k tomu, nic na ni nepozoruju.
pocasi des, porad hnusnej vitr, zadna zima ☹ ja uz chci lepsi obdobi a zdrave holky 🙂. Nejvice mne stvou otazky - vy uz jste ZASE doma? ja udelala maximum, kojila dlouho, holky ji zdrave, jsme venku, otuzujou se, berou vitaminy, jsme od mala mezi detma - vic proste uz nejde.

wsmoulinkaa
23. led 2012

ahoj holky🙂
taky se přidávám🙂
přesně tak! ...to už jste zase doma???
štve mě asi toto: učitelku děsně zajímá co jí jako bylo????? 🙄
mudr mi řekla že je ve škole vůbec nemusí zajímat s čím je doma,stačí když napíšu do žk NEMOC! a učitelka se ptala holky co si má jako představit pod pojmem nemoc 😝 😠 co ji je do toho. Nejsem matka která nechá doma dítě jen tak aby se ulila...prostě vidím že je nastydlá např čtvrtek nechám ji doma co z toho vyplyne...když nic tak jde v pondělí...a už z toho dělaj,že se ulila! to mě tak štve! Já se snažím ji tam nedávat aby nenakazila jiné děti a vím že když ji není dobře,že se ani nemůže tolik soustředit a ještě je to špatně!
Ke všemu mi holka řekla že po nemoci cvičila,přesto že jsem ji napsala at necvičí. Učitelka ji řekla,že taky musí cvičit když má rýmu,že to není nemoc! Vůbec to nerespektuje! asi si tam zajdu!