Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
1. únor 2012

@reruna my ho davali na podporu chuti k jidlu-nejsem si jista,ze to k nicemu bylo. a nam dr rekla,ze nejvyvazenejsi slozeni ma multitabs

reruna
1. únor 2012

@mamkamarketa dík, mě jde právě o tu chuť k jídlu, syn měří 110 cm a váží 15,5 kg, a v jídle se většinou hrozně nimrá, nejradši by jedl jen sladkosti☹ a už 3 měsíce se nemůžeme zbavit rýmy, kašle atd...

mamkamarketa
autor
1. únor 2012

@reruna treba vam to pomuze 😉 muj kluk mel na 3lete 12,6kg 😖 takze to chapu,ale on neji nic. polivky,ovoce,zeleninu do pusy neda. maso plive, pecivo ji vyjmecne,obcas sni bily jogurt nebo bebe susenku,ale tim to hasne 🙄

evaviki
1. únor 2012

My sme dnes druhy den v skolke, som zvedava, ako dlho tam vydrzi.. Akurat ma vytaca, ze ma zase rano hystericke sceny.. dokonca mi dnes vravela suseda, ze ho pocula, nechapala, co sa deje (obvykle nie je pocut, ked breci).. Strasne jacal a jacal a jacal a ja som to nezvladla a dala som mu na zadek ☹ ☹ ☹

mamkamarketa
autor
1. únor 2012

@evaviki tak snad to zvladnete bez nemoci 🙂 ja mam tomase doma 😔 zase je nemocny ☹

mjanca
1. únor 2012

@mamkamarketa a ma teplotu nebo jen rymu? nejsi v tom sama, je nas takhle vic. Snad se to po mrazech nebo na jare zlepsi!!!!

mjanca
1. únor 2012

@mamkamarketa rikali ti neco ve skolce? mne ucitelka rikala, "to uz ji to ZASE skolilo? " jako kdybych za to mohla nebo co..... nemaji prijimat zanudlane a kaslajici deti!

mjanca
1. únor 2012

zvazuju jeste na posileni imunity saunu, solna jeskyne by se mi libila taky, mozna ji zkusime. ALe pred rokem a pul to vzdycky Lucka omarodila

ined77
1. únor 2012

ahojky 🙂 ,
tak jsem vás letmo dočetla a vidím, že všude se řádně marodí ☹ .
matýnek je i tento týden doma, on už by snad i mohl do školky jít, ale kačka ještě zdaleka v pořádku není a nechci, aby hned přitáhl domů něco dalšího 😒 .a že bych si na to mohla i vsadit že 😝 😎 .
jediné z čeho mám radost, že se poslední dva dny krásně rozjedl....to je fakt, na co přijdu, to zbodnu 😀 .on má malý takové období kdy víceméně nejí nebo jako vrabec a z toho zblajzne třeba dva brumíky najednou 😕 .
horší je, že se doma už evidentně nudí a je to s ním výživné 😅 .do toho ty mrazy...ale snad se aspoń všechny bacily spálí 😝 😉 .

lojzina
1. únor 2012

@mamkamarketa coooo?uz zase?

lojzina
1. únor 2012

@mjanca me taky rikala uc-on je vic doma jak s nama tady 😅 😝

mamkamarketa
autor
1. únor 2012

@lojzina jo po vcerejsim ranim kychnuti se mu vcera odpo spustila ryma ☹ 🙄 uz fakt nevim co mam delat 😔

lojzina
1. únor 2012

@mamkamarketa to je to pocasi,ne? 😔

lojzina
1. únor 2012

ale stejne-doma ho nechat musis... 😒

mamkamarketa
autor
1. únor 2012

@lojzina na pocasi svadim vsechno od rijna 😅

lojzina
1. únor 2012

@mamkamarketa to ja taky 😀 😖

mjanca
1. únor 2012

musi se promorit, vzdycky mne uklidni, ze je nekdo jako my 😀. Tyden skolka, tyden doma....

lojzina
1. únor 2012

@mjanca urcite nejste jedini 😉

mjanca
1. únor 2012

@lojzina ja vim, bohuzel deti mych nej kamosek se kupodivu docela drzi :-O a pak si prijdu divna, ze moje deti ne ☹

lojzina
1. únor 2012

@mjanca to znam,vubec to neres,zas maji ,,jinaci veci" a ty o nich ani nevis 😉 ....Taky sme si pripadla dycky jak pako... 😀

verbalinka
1. únor 2012

Holky, vy tady máte hodně zkušenosti s nemocema (nic ve zlém 😉 ) a potřebuju radu - dneska jsem volala na výsledky výtěru z krku, který proběhl v sobotu, kdy dr v nemocnici viděl v krku čepy a v tom výtěru se nic nenašlo - je absolutně čistý 😅 Jsem z toho dost zmatená, protože on bere atb na streptokokovou angínu a jediný, kdo ty čepy viděl, by ten dr a jen jednou. Ve čt i v pátek měl krk čistý, v sobotu prý čepy a v pondělí zase absolutně čistý. Je tedy možné, aby v tom výtěru nic nebylo a přesto měl angínu a v krku zánět? Volala jsem naší dr a ta říkala, že ona se k tomu nemůže moc vyjádřit, že ona v krku nic neviděla a že je možné, že kvůli tomu, že to nebylo na lačno, že se ten zánět "schoval, smyl" tím jídlem. Nejsem doktor, tak nevím, ale dost mě štve myšlenka, že by bral ty atb zbytečně 🙄

@reruna myslím, že ho bere syn od @berenika39 a chválí si ho 🙂 My ho brali taky a je pravda, že se to jídlo vždycky lehce zlepšilo, ale muselo se brát pořád. Je tam hodně B vit., co si pamatuju. Willík má 107 a cca 16 kg (teď po nemoci spíš 15) a nedaří se ho vykrmit a už jsem všechny snahy vzdala. S ním je to vždycky nárazový - někdy má den, kdy sní 3 knedlíky a někdy si jen 3x zobne a konec 😒

@mates22 tak 37,7 určitě není normální a mělo by se to řešit 🙄 Tak to jo, já myslela, že jí dr stále dává sirup, protože jí bere jako malou 😀

mamkamarketa
autor
1. únor 2012

@verbalinka ATB urcite nebral zbytecne mel vysoke CRP a u toho byly ATB fakt na miste. ale angina to nebyla. to by se prokazalo v sobotnim vyteru az po nem dostal ATB,takze to by anginu potvrdilo. spis by to chtelo hledat pricinu toho zanetu,kdyz v krku se nic nenaslo 😨

verbalinka
1. únor 2012

@mamkamarketa jo o tom CRP dr mluvila, ale právě bere atb na angínu a ne na ten pravý problém. No, uvidíme. Je bez teplot, atb musí dobrat a v po jdeme na kontrolu. Snad se v tělíčku něco někde neskrývá 🙄 A Tom je doma, jak čtu... Asi se s tím budeš muset smířit a vydržet do jara a snad se to příští rok zlepší 😉 Mně by se líbilo, kdyby ve školce na nástěnce viselo, co za nemoc mají ostatní děti. Samozřejmě ne adresně, ale aby rodiče měli možnost dítě víc hlídat a počítat s tím. Např. "objevila se angína" a já bych věděla, že nás to možná taky čeká. No a kdyby ty nemocný do školky nechodily, to by byl ideál 😅

lojzina
1. únor 2012

co me ale stve,ze kdyz dr udela vyter...,tak ten trva i 3 dny 😠

mamkamarketa
autor
1. únor 2012

@verbalinka a moc mel v poradku? co tedka bere ospen? tak urcite si v pondeli vyzadej kontrolni CRP!!!
no jo,je doma,ale snad se to nerozjede. dneska smrkal jen parkrat 😵
me teda vzdy prijde email,ze 1,2,3...deti maji tu a tu nemoc, vetsinou nam reditelka pripise i inkubacni dobu a priznaky nemoci,coz je super,protoze treba jak se projevuje spala jsem faaakt netusila. tak navrhni reditelce,at proste rodicum daji info jake nemoci koluji. u nas,pokud melo dite pozitivni vyter,musis nahlasit konkretne jakyho ''koka'' dite melo a reditelka zase posle email. proste musime hlasit s cim je dite nemocne.

jo a ty nemocne deti ve skolce..nooo uz fakt na to nemam, jednou si rano stoupnu ke dverim a budu dite po diteti kontrolovat 🙄

verbalinka
1. únor 2012

@lojzina to čekání na výtěr je fakt děs. Nám ho brali v sobotu a výsledky dneska 😠

@mamkamarketa moč ze soboty už si nepamatuju (a v těch jejich zkratkách se nevyznám), ale v pátek u naší dr byla v pořádku. To máte super zařízený, závidím 😅 Ve státní školce jsme rádi za info o vších 🙄 Ty bys byla u těch dveří dobrý inkvizitor 😀

lojzina
1. únor 2012

@verbalinka nam jednou brali ve ct,vyter sem si mela volat v pondeli 😅 😠 😠 ,ale to uz byl z nejhorsiho venku,a mel v nose stafyl.,a dr pry jak na tom je?kdyz sem ji rekla ze uz nekasle,a zda se me o dost dobrej,tak ze s tim s euz nic nedela pry... 😕 ,no,5 noci sme nespali,decko kaslalo jak ho drazdil ten sopel,no comment.
@mamkamarketa to neni spatnej napad.,a jeste tak mit v ruce pristroj na crp...naslouchadla a dreveny spachtle 😀

u nas je to tak ze infekcni nemoc musime hlasit uc,nebo aspon meli bysme,kdyz mel malej rotaviry tak sme pak rikala s cim sme byli,a pry toho bylo ve skolce vic...

evaviki
1. únor 2012

@verbalinka ja si teda nie som ista, ale podla mna moze mat anginu a cisty vyter, nie?? angina moze byt aj virova a mozno to testovali len na -koky..

andyalukasek2008
1. únor 2012

@mamkamarketa Prý ne, jsou to celkem drahé podrobné testy, tak to i chápu, navíc teď budou čekat, co s námi udělá ten bronchovaxon... Mezi námi, děti na ostravsku teď jsou fakt bobci chudáčci, krom zimních invrezí pravidelných tady máme i to sanování lagun, co z toho je za svinstvo raději ani nepsat..
Dneska dokonce pediatr si na mne samotnou udělal 15min čas a vše jsme to probrali, jsme posláni i na UTZ bříška, páč Luky měl jako kojenec reflux, a někdy se můžen stát, že ten reflux jakoby přetrvá, a aniž by to někdo věděl, vracející se jídlo v noci může infikovat dýchací cesty, tak uvidíme...

ined77
1. únor 2012

@verbalinka 🙂 ...to "oznamování" nemocí ve školce napadlo i mě, po jedné matýnkově nemoci jsem měla v plánu , že jak ho budu telefonicky nahlašovat, zeptám se jestli něco neřádí, ale MM mi to rozmluvil, že prý je to blbé 😅 .přitom kdykoliv ho ráno omlouvám, uč. se ptá co mu je, takže přehled určitě mají...akorát nic nikdy neřeknou 😒 .
ty čepy v krčku ...těžko říct, ale když je ten dr. viděl, tak je tam malý musel mít 😨 , ale jestli ATB tohle dokáže tak rychle zlikvidovat, to netuším. my jsme měli čepy v krčku po objevení ještě 3-4 dny.

@mamkamarketa 🙂 ....držím palce ať je to jen mini rýma 🙂 .