Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

eyael
6. bře 2012

ahoj holky, zas se po delší době hlásím. U nás poměrně zajímavý vývoj - před cca měsícem Anet zas měla hnis v očích a rýmy, mudra opětovně prohlásila něco ve smyslu, že ve školce jsou rýmy normální 😠 odmítla udělat i výtěry, že to nemá smysl. Dceru začaly bolet zoubky a dásně, prostě už jsem se naštvala a zašla na ORL, samozřejmě bez doporučení, páč to nám mudra taky jaksi nechtěla dát 😖 Na ORL udělali jako první věc výtěry z nosu a ejhle, dcera má v nose bakterii a streptokoka, kteří jsou příznakem chronického zánětu čelních dutin 😨 😠 Ta musela trpět! 😢 Takže dcera se tu půl roku trápí s dutinama, jenom kvůli doktorce, která to a) nepoznala b) neudělala základní vyšetření, které by hned ukázalo kam směřovat léčbu. Takže jí dávala léky naprosto na něco jiného než jí bylo 😠 Navíc podle ORL hrozilo zhoršení sluchu díky tomu zánětu ☹
S mudrou jsem se pohádala, hodila jsem jí to na hlavu a přešli jsme jinam. Tohle byla poslední kapka.
btw: když jsem koukla na net na tu bakterii a příznaky co měla dcera, vyběhla na mě diagnoza na první odkaz 😖

ined77
6. bře 2012

@eyael ..tak to je děsné teda! 😕 ☹
hlavně že už teda víte co to je a léčí se to...jako jsou ti dr. někteří normální?? 🙄
a dobře jsi udělala, taky bych se zhádal a odešla 😠 ....s takovým přístupem ať jde raději sázet žampiony 😖 .
jen se zeptám...co ti na to řekla? 😅

mjanca
6. bře 2012

u nas fakt des ☹. Zuzka mi tu cele odpo place, ted mela 38,5 a place i pri kasli. Je mozny, ze dopo to na pruduskach nemela a odpo jo? Ani poradne nespala ☹. Spiropent nemame a mudr. nam ho jen tak nepredepise. Navic ja rymuju a zacinam kaslat taky. Ja chci uz, aby tenhle kolotoc nemoci byl pryc :(. Sorry za vylev, ale nejak to na mne padlo.

ined77
6. bře 2012

@mamkamarketa ..no jen aby jsi to nechytla od tomáška.... 😔 , ale tfuj tfuj tfuj...přeju aby ne!!! 😵

ined77
6. bře 2012

@mjanca ...jéééjda 😢 .a prothazin nebo rectodelt nemáte? 😨 nevím jak rychle se tohle vyvíjí ale tohle není "normání " kašel, tohle zní až bronchiticky ☹ .podle popisu teda.

kammka
6. bře 2012

no já nevím, ale já neměla žádné doporučení k odborníkům v ruce ani nepamatuju...ale souhlas se změnou dr., my teda máme štěstí, malá ves a zaplaťbůh je fajn.. když jsem na podzim řekla, že ještě jedem na orl, akorát tam budem jak blbi sedět celý dopo, tak nás poslala do týnce, že je to blíž a skoro bez čekání..jen zvedla telefon a poptala se, zda by to šlo urychlit v případě, že nás doporučí na mandle, abychom se vrátily na odběr a že vytelefonuje výkon.. no nestihly jsme to tehdy, ale už máme operaci za sebou, sice malá dostala atb, ale já si jinak na MUDr. nemohu ztěžovat....
dobře že je dneska možný doktora změnit, ale spousta lidí se to ještě nenaučila, choděj k důchodcům, co na vše dávaj acylpyrin...a seděj na poliklinice na židli, na který by mohl sedět mladej schopnej doktor...

lojzina
6. bře 2012

@eyael hm,tak to je neco 🙄 😠 😠 😠 😠 ,dobre ze ste sli jinam 😕
@mjanca nems s ezac omlouvat,....chudera mala,a co doma mas?

urbisa
6. bře 2012

@mjanca ...něco podobného měl kluk v roce,nechci tě ale strašit.Nakonec měl zápal plic,poslechově byl pořád čistý,ukázalo se to až na tentgenu a z CRP,měl něco přes 500.Taky už plakal i při kašli a teplotil,jestli ji ale dnes dělali CRP a měla to dobrý,tak do večera by se to nemělo tak dramaticky zhoršit,já bych raděj zajela na pohotovost nebo hned ráno k dr. ...

ined77
6. bře 2012

@mjanca ...já nevím, ale pokud se jí to nezklidní, asi bych zajela na pohotovost...nechci nějak plašit, ale není přece možné nechat ji takhle se trápit ☹ .z nosohltanu takový kašel být nemůže, to určitě ne.tohle jen stékající hleny neudělají.

mjanca
6. bře 2012

crp bohuzel nase dr. nedela a ja blbec si o nej nerekla ☹ tak kdyztak rano pujdeme znovu ☹

mjanca
6. bře 2012

rectodelt kdyztak doma mam, ale zatim to na nej neni, tuk tuk tuk.

mjanca
6. bře 2012

jinak jsem ji dala ditustat, asi v 18 hod., kdy muzu dat dalsi davku? Lucka mi takhle prokaslala klidne i 2 dny a dr. mi rekli, ze je poslechove cista, ze mam davat sirupy na kasel, nikdo nic neresil, ze mi dite kasle co minutu ☹. Po 2 dnech se udelalo lip.

mjanca
6. bře 2012

dik holky, drzte nam palce. Ted je to o neco lepsi, ovsem teplota a jeji breceni mne znervoznuje a to dostala v 18 nurofen, tak jsem cekala, ze bude lip. To je jeji prvni takovyhle kasel ☹

mjanca
6. bře 2012

fakt uvazuju o navsteve alergologa, i kdyz jsem planovala na zari, protoze jakmile bude kasel, budu to resit i s jinym dr. nez s nasi pediatrickou. Nejak mi nesedi a to jsem ji mela hodne rada. Lecila mne i jako dite. Takze Lucce nedavam aerius a asi ji objednam.

ined77
6. bře 2012

@mjanca ...no uvidíte jak se to bude vyvíjet. ditustat myslím max 3x denně.a po něm by se jí to mělo zklidnit, ale pokud ne, tak bych asi jela.ještě zkusit třeba ten rectodelt.ten pláč mi značí, že ji to bolí a to není moc dobře ☹ .
držte se a přeji co nejklidnější noc! 😵

a všem ostatním přeji také pěkný večer a klidnou noc 🙂 .
jdu uložit malocha 😵 ...zase vymýšlí ptákoviny 😠 a snad hajdy k ordinaci čistit hlavu 😅 ..nebo taky.....chrrrrr 😔 😀

lojzina
6. bře 2012

@mjanca tezko rict,na kazdej kasel je neco jinyho...nam vsera zabral codein,ale ten dam jen v krajnim pripade a treba jen pulku.jestli ti kasle ze je ji i na zvraceni,tak mozna bych zkusila.pockej ale kolik ji je?

mjanca
6. bře 2012

@lojzina v cervnu ji budou 2 roky. Codein doma nemam, ani dithiaden, nic takoveho. Zvracela uz vcera , Zuzka vzdycky pri zahleneni. Ted jsem na ni otevrela okno, a je to o malinko lepsi. Ale jak kasle, tak place a to se mi fakt nelibi, navic je to hnusnej zahlenenej kasel.

lojzina
6. bře 2012

@mjanca my mame ten detskej,15ku.rada bych ti poradila,zkus jeste ten ditustat,jestli mas?mozna ji to boli na pruduskach???nam s eosvedcil brufen det.sirup-na bolest 😉 .toto znam,me loni tak kaslal mladsi,horor. 😒

mjanca
6. bře 2012

ditustat mam, ale dala jsem ho v 18 hod. muzu ji ho dat znovu?

mjanca
6. bře 2012

sirup na bolest dostala

lojzina
6. bře 2012

@mjanca pisu co pomaha nam,samo ze kazdy dite je jiny a tezko radit takhle na dalku,ale pri nejhorsim bych jela jak radi holky,na tu pohotovost

lojzina
6. bře 2012

@mjanca kukni na davkovani,ja nevim

lojzina
6. bře 2012

@mjanca me vysvetlovala dr,ptala sem se na prothazin a codein-codein tlumi centrum kasle,ale neleci,prothazin roztahne otekle dych.cesty a usnadnuje dychani.ted poznat co je co,ze... 😕 😖

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@mjanca no teda pokud ma horecky a kasle na nic necekam a jedu na pohotovost. navic codein pokud si to pamatuju dobre,je celkem drastak 😔
pockej mam v tom binec,ktera tvoje holcicka bere ATB?
@eyeal no teda, to bych pani doktorce sla zakroutit krkem 😠 😠 😠 na ORL chteli doporuceni? si delaj srandu,ne? ja chodim vsude bez doporuceni a chtit neco by si mohli jenom dovolit 😠 takze ted co? ATB a preleceni?

mjanca
6. bře 2012

@lojzina to ja asi nepoznam :( navic nase dr. mi tohle nikdy nenapise, uz by mi to pro Lucku davno dala...Zuza ma takovy kasel poprve. Jeste mne napada, ze tu mam Aerius, sice pro Lucku, ale snad by pro jednou nevadilo, ze dam Zuzce... uvidim, ted je tam klid

mjanca
6. bře 2012

@mamkamarketa atb bere Lucka, ta starsi (4 roky), mladsi nic, dnes jsem s ni byla, protoze ma od patka zvysene teploty a dneska mega kasel a poslechove dobra, ale behem dne zhorseni a horecku ma od patka nejvetsi .-(. Ted se zklidnila, zatim to nechavam

lojzina
6. bře 2012

@mamkamarketa samo ze je to drastak,ale nedavam ho casto,opravdu jednou za uherak,a min nez by se melo.je to takova nouzovka 😉 😔

lojzina
6. bře 2012

@mjanca tak ten aerius je dobrej,tim nic nepokazis

urbisa
6. bře 2012

@mjanca ..aerius můžeš dát tím nic nepokazíš....

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@kammka to mas pravdu,ale mladi schopni doktori uz jsou davno v trapu v cizine,kde jim zaplati.
ja jednou sla na pohotovost, nikdy v zivote mi takhle zle nebylo.stara pani doktorka-evidentne presluhovala. ona na prvni pohled mi rekla diagnozu, dr. v sanitce ji to neveril ani v nemocnici si nebyli jisti,ale stara pani doktorka vedela,ale asi to byla fakt vyjimka co vi a nedava na vsechno jak si trefne rekla penicilin 😉