Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

jitafol
15. únor 2012

No ale zase udělat si kafíčko v práci to teda já osobně potřebuju každej den. Zas i ty učitelky potřebujou přeci přestávku né. Nikdo nejede na 100% po celou pracovní dobu a co si budem povídat ani my nejedeme doma pořád na 100%☹

jitafol
15. únor 2012

Za chvilku jdu domů z práce, už se na něj těším na prcka. Dostal kapičky na kašel a půjde do školky snad v pondělí, když se to nezhorší.

kammka
15. únor 2012

@jitafol ale u nás teda učitelka není v práci celý den, jako bývá většina profesí.. ta co začne ráno jde dom po obědě a ta co je tam do odpoledne přijde na oběd.. na to krmení jich tam je víc... 😀 😀 😀 ...aale jinak souhlas.. zase jsou období, kdy tam mají těch dětí minimum...

kammka
15. únor 2012

@jitafol zkusila jsi tymiánový sirup??? hit nejen na MK!!! 😀 dobře ředí hlen v dýchacích cestách, tím zkracuje léčbu rýmy a urychluje odkašlávání..účinky skoro zázračné..

lojzina
15. únor 2012

@ined77 ajajaj,hnis z usi 🙄 ,tak ale je dobre ze jde ven,ne?malymu takto vytekl po desne noci,rano sme valili na orl a dr ze pry je dobre kdyz prasknou samy a vytece to,nemusi s epichat,dala atb a bylo...at jste brzy zdravi 🙂 ...
u nas ve skolce je to jak tady vetsina pisete-uc.daji mokre veci uschnout,Maros me i sam kolikrat doma rikal zapni me to tak a tak,pani ucitelka to tak dela a je to lepsi 😅 🙂 ...takze asi pomahaji 🙂 ...
@mamkamarketa jeste berete bronch.?my dobrali a jdem noncem mesice na kontrolu a asi nam jeste napise,uvidime

jitafol
15. únor 2012

@kamma asi tak je to i u nás s tou docházkou učitelek, někdy jim toto závidim, ale zas na druhou stranu někdy není co závidět.

msevy
15. únor 2012

já dávala Máťu do školky s pocitem, že mu budou asi hodně pomáhat - doma se sice obleče, ale taky jak kdy. Ve školce ho chválí tak, že jsem si myslela, že si dělají srandu - ale podle učitelky se hodně dětí ještě ve 4 letech neumí samo pořádně najíst, vysmrkat, natož oblect. Takže ty šikovnější pomáhají pak s oblíkáním a svlíkáním těm pomalejším. Pak to ale odnesou ty rychlejší, protože se mezitím zpotí, jdou ven do zimy a rýma je tu hned. A to pomáhají oblíkat i učitelky. Takže občas si za to můžou i rodiče sami, když v tomhle nejsou důslednější. Ale to mě fakt šokovalo, když ho chválili, v jeho 3,5letech, jak sám pěkně jí, smrká apod 🙂 Pro mě v tomhle věku snad samozřejmost - skutečnost je ale jiná....

jitafol
15. únor 2012

@kamma o tom jsem ani zatím nikde neslyšela, snad nejsem za opicema? Tose koupí normálně v lékárně?

kammka
15. únor 2012

@lojzina to slyším prvně že je lepší, když to praskne samo.. ono se to právě líp hojí a s menší jizvou na bubínku, když se to včas píchne...a hlavně odsaje hnis...aspoň tak mi to tvrdí každý ušař včetně toho, kterého jsme měli na VOŠce na ORL...
@jitafol já jim to nezávidím ani trochu...hlavně žasnu, jak jsou nekonfliktní..ale co jim zbejvá.. já bych asi z některých mamin, co voděj děti do školky usoplený a chrchlající, vyletěla z kůže...

kammka
15. únor 2012

@jitafol uavříš doma za chvíli: koupíš kvalitní sušený tymián, já měla od Vitany. 250ml vody, do ní 200g cukru, svařovat na mírném ohni cca 20 minut, pak sundat z plotny a nasypat do toho tymián, nechat louhovat do zchladnutí, pak zcedit do skleničky.. dávat několikrát denně, vždy použít čistou lžičku.

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@kammka
@lojzina
nam taky na ORL rekli,ze je mnohem lepsi,kdyz se to kontrolovane pichne nez kdyz to praskne. hrozi vetsi jizvy.
@lojzina jojo mame ho na 3 mesice. jako ze 3 kabicky. u nas tuk tuk ten broncho-waxom je jako zazrak 😵

lojzina
15. únor 2012

@kammka no me to tak rekla.....

ined77
15. únor 2012

@mamkamarketa 🙂 ....ahojky, moc děkujeme 😵 .
já jsem si říkala, že to asi možné je, takový rychlý spád...to je potforstvo ty ušiska 😢 .
teď se stalo přesně co jsem čekala, katunka usnula před půl jednou a poslední nurofen měla v 10.15, tak jsem čekala, že ji ta bolest vzbudí a jasně že jo....tak jsem ji půl hodinky chovala než jí zabral panadol...ale jak mělo dojít k uložení, opět pláč ☹ .teď snad snad už bude spinkat...má chuďátko normálně regulérní kruhy po očima ☹ .
existuje nějaké úleva?...třeba teplý obklad nebo studený?nemáš babskou radu prosím? 😅

@msevy 🙂 ...pomáhá to psí sádlo?...přemýšlela jsem o něm, že ho pořídím 😉 .
a brzy se uzdravte! 😵

@kjajule 🙂 ...vítej v klubu 😅 ...já doufám, že příští rok už tady budeme soutěžit o to, čí dítko je ve školce nejdéle v kuse 😀 .

@jitafol 🙂 ...ono je to těžké, naprosto ti rozumím...já kdybych měla chodit teď s takovouhle nemocností do práce, tak jsem už 100% bez ní 😒 ☹ .
já spoléhám v zimě na tu kombinézu..nejsou holé zádečka a tak...i když teda náš malý se dostane sám leda do nohavic, dál ani boha...však už si uč. "stěžovala" ☹ ...no trénujeme jak se dá...už se fááákt těším až bude jaro a teplo 😉 .

@berenika39 🙂 ...malého si taky " troufnu" léčit bez dr....je to jak píšeš....přesně vím co uslyším a co mám koupit.akorát když si stěžuje na krk atd. tak letíme. akorát s malou ještě odvahu nemám, jak si aspoń částečně neřekne co ji kde bolí, tak to raději neriskuju...i když s nachlazením k dr. nechodím ani s ní..jen třeba na poslech, když se mi zdá že kašle....ono to kolikrát nejde poznat, jestli jsou to ztečené soplíky v krčku nebo kašel 😝 😅 .

ještě jsem zapomněla napsat...včera jsme s malou doletěly k naší dr., v 15h to jim končila poradna a pak měli do 17h., ale na objednání! 😕 ...což jsem vůbec netušila, takže nás nevzali 😝 ...prý až těsně před tou 17h 😒 ..prý ať to jdeme zkusit na ušní 😨 ...z toho jsem fakt hodně zklamaná, protože takový přístup jsem tam nikdy nezažila ☹ .mně nejde o to aby nás vzali přednostně, ale když je to akutní a s tak malým dítkem si myslím, že by ten kukanec do oušek nebyl přece na dlouho.no příště budu chytřejší a dopředu zavolám 😔 ....i ten ORL dr. se divil, že u dětského se objednává...ale tam nás teda vzali.

ined77
15. únor 2012

@mates22 🙂 ...děkujeme! 😵 ...já mám aspoň fajn dietu 😅 ...nespím, na jídlo chuť nemám, za to kafe mi leze už i z uší 😅 .oči jako angorák...radost pohledět 😀 .

reruna
15. únor 2012

@ined77 a kapky do uší vám teda nedali? my jsme loni takhle jeli na pohotovost taky, že Míšu bolelo ouško, ale řekli, že ten zánět teprve začíná, že to na píchání není, ale dali nám ATB a do uší kapky Otobacid proti bolesti, samozřejmě kapky do nosu a Nurofen na bolest a teplotu, trápil se asi týden s teplotama a bolestí a na kontrole u nás dr. říkal, že to ještě není vyléčené, že jsme na té pohotovosti byli moc brzy, kdybysme tam tenkrát jeli o pár hodin později, tak by mu to píchli a měl by klid... letos jsme se tomu píchání nevyhli, ale teda kromě toho šíleného zážitku při tom výkonu to pak bylo o dost lepší, už večer se mu ulevilo a na druhý den jako by mu nic nebylo....tak se divím, že vám na to ouško teda nic nedali, když říkali, že je trochu chycené...

reruna
15. únor 2012

@ined77 s ušima nemá cenu chodit na normální dětské, oni se stejně do těch uší nepodívají, nemají čím, takže s ušima hned na ušní

reruna
15. únor 2012

@lojzina no lepší je to asi jen pro tu dr. že nemusí ucho píchat a děcko jí tam neřve, ale jinak je lepší to píchnout, je menší jizva a rychleji se to hojí...

reruna
15. únor 2012

@ined77 jo a teď dočítám, že jí to ouško prasklo v noci samo...no tak ano, uši mají opravdu tak rychlý spád, kdybyste byli na tom ušním o pár hodin později asi by už viděli zánět a píchli to... u nás to bylo taky takhle rychlé naposledy, ale atb teda máte, tak to je hlavní

ined77
15. únor 2012

@kammka 🙂 ...díky za tip...sirup zkusím uvařit 😉 .

@lojzina 🙂 ...děkujeme! 😵 ...no mě hlavně zaráží to, že mám tak nějak vsugerované, že po píchnutí či prasknutí přichází úleva 😕 ...jenže ji to prostě po odeznění léčku asi bolí hodně pořád....podle tho pláče a chování 😢 .nebo je to normální?ATB chci dát až večer, cca v 19h., abych ji v noci nemusela budit, máme sumetrolim po 12h....možná až zaberou tak ji to bolet přestane? 😨 .

co se týče oblékání dětí ve školce...no fakt to těm uč. nezávidím 😔 ...co mě dá práci vyhrabat se se dvěma 😀 .ale je pravda, že vím, že i u nás přikládá " ruku k dílu" každý kdo může 😉 .to jinak asi nejde a hlavně v zimě 😒 .

ined77
15. únor 2012

@reruna ...no právě že mi dr. říkal jen, že jí mám dát 3x denně nurofen, jinak nic 😝 .a já na ni ještě v noci co pořád brečí když v oušku nic nemá 😔 ...chuďátko moje malé 😢 ...jsem měla skočit do auta a jet s ní na pohotovost.no příště budu chytřejší...já s ouškama zkušenost nemám téměř žádnou, malý to měl jen 1x...taky nedávno. ☹ .ale je pravda, že u něj to byla také otázka 2-3 h., před tím byl v pohodě, pak se odpoledne vzbudil a už plakal, že ho to bolí.

nééé, já nechtěla spílat dr....ale člověk je pak naštvaný a říká si...tak hergot, byly jsme přímo na ušním a vyvine se z toho tohle 😅 .
jinak dětští u nás kontrolujou uši vždycky a poznají že tam něco je nebo ne...druhá dr. bývá na pohotovosti a ta nás posílala s matýnkem na ORL tenkrát a ve zprávě bylo jasně psané, že má v oušku hnisavé puchýřky či jak to bylo formulované 😨 .

msevy
15. únor 2012

@ined77 - když je to normální kašel tak docela pomáhá, ale když to má z toho jeho astma, tak ne. Používám to i při rýmě - namažu to pod nos a na spánky a to docela zabírá. Aspoň ho netřeští hlava.

Davídek má pěkně vodnatý oči z rýmy, tak se začínám obávat, že se do soboty nevymarodí. Máme odjíždět na hory......

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@ined77 dej maly vys polstar, kapky do nosu (i kdyz nema rymu) mate aerius? panadol nedavej, dej nurofen (je protizanetlivy)
me rekli,ze tyhle obklady nebo du ucha davat cesnek,slivovici...to ze ne.
pokud ji to boli a je evidentne neklidna,popr. z ouska nic netece jela bych na ORL. pac se to mohlo zalepit tim hnisem 😔 jeste nam rekli,ze se ma do ouska davat kyslicnik. neboj neboli to, jen to prska a sumi. ''vyzere to ten hnis aby nezalepil bubinek.

ja to delala tak,ze jsem si vzala detskou vatovou tycinku (tu tlustou) namocila poradne v kyslicniku a nestrezeny okamzik to malymu se snazila vecpat do ouska.
preju hodne zdravicka

lojzina
15. únor 2012

@ined77 uleva pry prijde,ale asi ne uplna,a az ty atb zaberou tak je lip..u nas to melo rychlej spad,2 dny teplota nikaj vysoka a v noci najednou bum a hnis na polstari,kdyby to neprasklo tak by to bolelo jeste dyl a sly bysme stejnak pichat,fakt fofr akce 😔 .

jo za chvilu tu bude soutez ,,kdo da vic dnu ve skolce !"😀 .My se tam zrovna chystame,tak caute.

kammka
15. únor 2012

@ined77 ten zánět může být rozlezlýk na zvukovod a to bolí jak sviňa...vydrž s panadolem a nurofenem, jak zaberou atb, bude to lepší...

teda vypravovat se se dvěma musí bejt masakr.. já jsem nakonec ráda, že budem mít rodzíl mezi dětma skoro 5 let...

jinak pokud jde o uši, tak rovnou na ORL... tak se má čím podívat, čím odsát hnis.. má nástroje..jak píše reruna

msevy
15. únor 2012

holky, nevíte jestli můžu dát půlročnímu na noc trochu Ditiadenu? Dneska brečí pomalu každých 10min., skoro nespí..... Že by ho zklidnil

msevy
15. únor 2012

Na zánět ucha mi dr poradil: do lékařské gázy zabalit česnek, dát na noc do ucha - pomáhá skoro okamžitě. jenom dát pozor, aby česnek nevyčuhoval z gázy - mohl by popálit kůži

kjajule
15. únor 2012

Taky musim souhlasit s
@mamkamarketa a @jitafol ve školce, když se jde ven pomáhají všichni, učitelky, asistentky, kuchařky...
Stejně tak při obědě, ředitelka, učitelka vedoucí jídelny všechny jsou kruce a "kybycujou" 😀 děti aby jedly a nezlobily,krájej dětem maso apod...Boty a mokré věci z venku mají vždy narovnaný všude na topeních atd. Malýmu pomáhat učitelky musejí, protože si neumí např. sám zapnout bundu nebo omotat šátek atd atd...to znáte...
Jinak je teda samostatnej,akorát se občas zapomene s kámošem v umývárce a oba se zlejou 😅 Takže máme v šatně připravený komplet celý suchý převlečení a i když nejdou ven tak většinou , když přijdu tak má malej oblečení co měl ráno na topení... 🙂

Co je to ten broncho-waxom ? to předepisuje dr.?

saronka
15. únor 2012

musím se připojit do diskuse..dávám jen 1x týdně do školičky v RC..chytla tam bronchitidu z to pak zánět v uší..na to dost trpíme.. no je to 14dní co skončila bronchitída, týden co dobrala antibiotika na ouška..dala jsem ji do školky a chrchlající děti..tak máme zase rýmu jak trám..klepu se a´t to zase není v ouškách.. ☹

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@kjajule Broncho-Vaxom zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu u infekcí dýchacích cest. Byl prokázán ochranný účinek proti experimentálním infekcím u zvířat, stimulace makrofágů a B lymfocytů, zvýšení hodnot imunoglobulinů secernovaných buňkami sliznic dýchacího ústrojí. U lidí byl pozorován zvýšený počet cirkulujících T-lymfocytů, zvýšení IgA ve slinách, zesílení nespecifické odpovědi na polyklonální mitogeny.
Indikace
Prevence opakovaných infekcí dýchacích cest a akutních exacerbací chronické bronchitidy. Podpůrná léčba při akutních infekcích dýchacích cest.
Broncho-Vaxom pro adultis je určen dospělým, mladistvým a dětem od 12 let, Broncho-Vaxom pro infantibus je určen pro děti od 6 měsíců do 12 let (pro děti s polykacími potížemi je určen perorální prášek v sáčcích, pro ostatní tobolky).
Kontraindikace
Známá přecitlivělost na kteroukoliv složku přípravku. Dětem mladším 6 měsíců se přípravek nesmí podávat.
T

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@kjajule je to na predpis,ale u nas to opravdu zabralo. tomas predtim mel 7 zanetu stredniho ucha behem 2 mesicu ☹ a ted zlepseni o 200% fakt jsem nadcena 😵