Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mjanca
1. bře 2012

@berenika39 Lucka byla loni v sezone dobra, ale brala aerius (bere i ted dlouhodobe), protoze ma proste casto kasel.. ale to pry mohlo byt mandli, tak se ted ceka. Kdyz nema rymu, tak nekasle v noci. Tak snad astma nema. Testy delaji jak z krve, tak i testujou na kuzi.. ale nepicha se to uz.

berenika39
1. bře 2012

@mjanca hm, nevím, aerius mám doma, váhám, jestli to nezkusit, myslíš, že by to mělo, v případě, že je ucpanej 😠 díky alergii, pomoct ?
dík za rady.

mjanca
1. bře 2012

je na splasknuti sliznic, mohlo by to pomoct, ja bych se nebranila a klidne ho dala, zas az takovej sajrajt oproti jinym vecem na alergii to neni. A muze se brat dlouhodobe.

berenika39
1. bře 2012

@mjanca zkusím, od mandle je to už 4 měsíce, a potřebuju i kvůli tomu mluvení, aby měl nos volný a mohl s ním dýchat🙂.
dík.

mates22
1. bře 2012

@berenika39 tak my teď přišli od doktorky, syn už je dobrej, ATB dobrat a říkala, že Aerius dobrat celej (a to je teda fakt na dlouho), že je to dobrý i jako prevence...takže bych ho zkusila

mates22
1. bře 2012

holky, dceři j zas cítit z papule, přijde mi, že to mívá před vypuknutím nemoci, tak se obávám...... doktorce už jsem to říkala několikrát, občas jí slabě smrdí i když jí nic není, ale to jen malinko, trochu mám strach i z cukrovky, ale prej to nic není, nevíte u cukrovky by jí asi zapáchalo stále, ne? Dneska je to takovej pronikavej zápach, ale nedokážu říct, jestli po acetonu, spíš ne...ale takovej jako nemocniční nebo já nevím

berenika39
1. bře 2012

@mates22 dík, dám ho, dva týdny zkusím.

msevy
1. bře 2012

Ahoj holky, tak tenhle týden začal Máťa chodit po 3 týdnech zase do školky (předtím marodil a pak jsme jeli na hory) a dneska mi ho učitelka odpoledne dávala s tím, že má pěkně odřenej nos od rýmy (ráno mu trochu začala) a že jí na to upozorňovaly maminky, tak abych zvážila, jestli ho zítra dávat. Tak to mě pos....! Jestli bude mít zítra zelenou rýmu, tak ho nechám doma, ať se k tomu ještě nepřidá kašel- jak je u nás obvyklý, ale štve mě to.

lojzina
1. bře 2012

ahoj...tak jedem dalsi kolo nemoci? ☹
@mates22 s timto bohuzel zkusenost nemam,aceton pry je ale citit z pusy pri dietach apod....

lojzina
1. bře 2012

Vcera na alergu sme dostali bronchovaxom na 3 mesice.pry preventivne,tak uvidime.

ined77
1. bře 2012

@berenika39 ... 🙂 mrknu u nás, snad někoho najdu 😉 .jen právě nevím jestli by klapla ta práce doma, protože když se něco učíme, tak mi matýnek oznámí, že to sice ještě neumí, ale naučí se 😝 ...a to je jaksi konec spolupráce 😅 .doufám, že s cizím by to vyšlo lépe a hlavně, že tohle u nás je jen dočasné, protože domácí cvičení nás samozřejmě neminou, to je mi jasné 😉 .

ined77
1. bře 2012

jinak vidím, že se tu cosi napsalo, dočtu večer 😉 .děti jaksi divočí a není radno je nechávat moc bez dozoru 😀

berenika39
1. bře 2012

@ined77 no ona mě právě varovala, abych ho neopravovala, neučila, nesnažila se ho nějak přimět jakoby k práci, ale abychom prostě v rámci dne sem tam zařadili něco z těch "cvičení", ani právě žádné "zavři tu pusu!" , že by se šprajcnul, to je logické, takže jen tak, mimochodem🙂. Dá se to zamotat do společného čtení před spaním, nebo u pohádky v telce, prostě aby si toho moc nevšimnul 😉

mamkamarketa
autor
1. bře 2012

@ined77 ahoj,
dekuji za optani. mandli ma zvetsenou,ale je to pry dane tim,ze mel ten zanet stredniho ucha. Vysetrovali mu ji pred mesicem (to byla v poradku) a od te doby byl ok,akorat mel 2 dny rymu,ale snad dobry 🙂
co u vas?
@lojzina to ho mate na dalsi 3 mesice,nebo 3 mesice celkem???

no tomas mel dneska karneval,samo musel jit a hadejte. prijdu tam,jedna holcicka kasel jak starej tuberak 🙄 jeste tresinkou na dosrtu bylo,ze pro holku si prisla babicka a ta opravdu nesla strhana z prace 🙄 🙄 🙄
@kjajule co u vas novyho?
@berenika39 aerius dej,jen nevim jestli k nicemu je 😖

lojzina
1. bře 2012

@mamkamarketa jak?nechapu?uz je pozde 😀 .ne vazne,no mame brat 10dni v kuse,20dni pauza,a takhle 3krat dokola.

mamkamarketa
autor
1. bře 2012

@lojzina ted to zase nechapu ja 😀
takze dohromady bude malej brat 90 nebo 120 tablet? pocitano s tim prvnim balenim

lojzina
1. bře 2012

@mamkamarketa 30.....divala sem s ejak to psala dr-10dnu jednu tabl.denne,pak 20 dni pauza,a pak zas 10dnu brat,a 20 dnu pauza,a jeste jednou a smytec 🙂

lojzina
1. bře 2012

@mamkamarketa jo to 1.baleni nepocitam,pac to bral v lednu a mel vic jak mesic pauzu

mamkamarketa
autor
1. bře 2012

@lojzina aha 😨 nam to celkem chce dat na 90 tablet? 😕

lojzina
1. bře 2012

@mamkamarketa jako kazdej den v mesici jednu???

mamkamarketa
autor
1. bře 2012

@lojzina nee jako 3 baleni kazdy po 30 tabletach
bere to pondeli,streda,patek. pokud je akutne nemocny (ryma,kasel) bere to 10 dni v kuse. a pak zase pondeli,streda,patek

kjajule
1. bře 2012

@mamkamarketa u nás nového nic...malej stále nudlu ale už konečně odkašlává, tak je to asi lepší...naštěstí je to tentokrát bez teplot hurá hurá...aspon neco...
Kašle jen když lítá po chotbě a zadejchá se...no jenže udrž ho v klidu když je normálně jak torpédo...☹

Já nevim prostě ty rodiče a prarodiče nechápu tak když mám nemocný dítě tak ho přeci necpu do kolektivu...☹
Taky na tom malej ted není nejhůř že by nemohl být ve školce od příštího týdne jdu do práce...mažel si bude muset vzít paragraf a pokud to bude na dýl jak 9 dní na co se smí paragaraf brát tak to bude prokládat dovolenou...no co jiného zbývá přeci ho nedáme do školky když není úplně o.k....:-(

lojzina
1. bře 2012

@mamkamarketa tak asi je to indi vindi?jinak nechapu.jako vam napsala 3 baleni?my to prvni brali kazdy den 1,a ted rekla ze to bude jen jako prevence,takze to davkovani s evlastne natahne.

berenika39
1. bře 2012

@verbalinka má už slečnu - Laura, 1.3. , snad neva, že to prásknu....má to u sebe v albu🙂))))

verbalinka
2. bře 2012

@berenika39 neva 😉 Treti vyvolavaci den vyskocila. Akorat Wilik doma blinka, takze klid snad nikdy nebude. Koukam, ze tady je to taky zajimavy :-/

mates22
2. bře 2012

@verbalinka achich ach, tak to vypadá, že si ani v porodnici neodpočineš od starostí ☹ , já dodnes říkám, že to byla jediná doba, kdy sem si trochu odfrkla, to ještě malej moc nevyváděl a v noci spinkal jako ostatní mimča v porodnici - to noční peklo přišlo až pak 🙂. Nemůže to mít malej od nervíků, že nemá mamku doma?

Velká gratulace a hodně zdravíčka všem

mates22
2. bře 2012

Jinak u nás situace zdá se dobrá, dcera ráno bez výrazného zápachu, bez teploty, bez rýmu, 2*pšíkla - takže odskotačila do školky a uvidíme. No doufám, že vydrží, zítra má Kubík oslavu dvou let, sjede se celá rodina, tak abysme to nemuseli rušit (jako loni ☹ )

berenika39
2. bře 2012

@verbalinka upřímně gratuluju, a malej bude fit, než přijdete domů, určitě, je toho všude plno, ale trvá to jen max jeden den a je dobře. At jste všichni zdraví a ty se brzo zotavíš.

ined77
2. bře 2012

@verbalinka ...jééééé 😵 , moooc gratuluju!!!! 😵 .a neboj, než se vrátíte domů, bude bráška v pořádku 😉 .

jinak všem ahoj 🙂 ,
u nás zatím docela zdrávo, matýnek občas smrkne, ale nic barevného, katunka od včera párkrát kýchla, tak už jsem nasadila stérimar, pro jistotku 😉 .
dnes je malý ve školce pátý den...tak snad půjde i v pondělí, uvidíme.na neděli mám v plánu vzít ho plavčit...ať strávíme nějaký čas jen spolu 😵 .tak snad ho něco nesloží 😔 .

chtěla jsem se vás zeptat.dostali jsme dvě krabičky vitamínů marťánků...jasně, že to malý hned chtěl 😅 ...je to k něčemu nebo jsou to jen kokina? 😅
můj nově zakoupený multisanostol asi zůstane pro mě 😝 .

@mates22 ..malá určitě vydrží a nic rušit nebudete 😉 .kubíčkovi dopředu vše nej nej nej!..hlavně hodně toho zdravíčka! 😵 😉
jinak s tím zápachem...tak to opravdu vůbec netuším 😨

ined77
2. bře 2012

jo, jsem zapomněla!...včera si jdu pro malocha a tam napsáno, že jsou všechny děti v zelené třídě...někdo jim tam prý HODNĚ zvracel 😖 😔 .