Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
15. kvě 2012

@kammka ahoj
synovi delali imuno v lednu. nevim jak moc podrobny byly ty testy.spis nejake zakladni. Ja si myslim,ze se delaji celorocne. tomasovi vzali krev na imuno+alergie. vse vyslo ok a mudra nam broncho-vaxom na zaklade toho napsala 😉
jinak tomas je doma po 6ti (!!!!!!!!!!!!!!!) tydnech s rymou. nic sileneho,ale je doma. v klidu.

@berenika39 co to ctu? 😕 chuderka mala. a proc mu brali krev? takze za vsechno (mandle atd) mohla ta mono? takze ma peta dietu? jinak gratuluju k pokoreni 15ti kil. ja potrebuju tomase vykrmit. jedeme na dovcu autem,a a rada bych tu 15-36. tahle mi pro nej prijde uz desne nepohodla. navic to je delsi cesta....
zase vaham,protoze tamta je asi nezpecnejsi,co? 😒

mates22
15. kvě 2012

@kammka ahoj
ach jo, tak alespoň, že to vypadá jen na nějaké nachlazení 🙂 . Co se Imunoglukanu týká, my dávalay 3/4 roku od pozdimu do jara a jakože nic, přes zimu hrůza a na jaře tak nějak klasika, rýma, teploty - prostě dávat nedávat, výsledek stejnej. Ale některé holky si to tu pochvalovaly, asi je to fakt individuální. kačce pomohlo to colostrum, dokonce teď už nedáváme, jedem v cyklu měsíc jo a pak měsíc ne a furt je dobrá, musím zaklepat. A když ho brala, tak ani nechytala od prcka ty jeho rýmy a kašle. Tak jen doufám, že to je opravdu tím a konečně jsme našli alespoň nějaký podpůrný prostředek.

mates22
15. kvě 2012

kačka v pondělí zvládla besídku, zejtra mají výlet, tak to vypadá nadějně 🙂, snad to nezakřiknu

berenika39
15. kvě 2012

@mamkamarketa hele já jsem z toho na větvi, nevím, asi jo, protože proběhl akutní fází té mono a jak to odeznělo, tak všechno dobrý - fakt slyší jako nikdy před tím a mandle má celkem malý (jako prý jsou větší, ale ne nic, co by muselo pod kudlu). samozřejmě už mám termín na zmenšení a na ty ouška - gromety 😝 😝 😝 , takže to vypadá, že to budu moct zrušit. Zítra jdem na kontrolu, za měsíc na kontrolní odběry.

A pozor, perla dne - manžel měl v noci zimnici, otek mu krk, mandle, je deset dní po dobrání atb - jakože na angínu - , jel znova k doktorce, a ted mi zrovna volal, že ho poslali do nemocnice na infekční, pro podezření na mononukleozu. Jako co to toto????? 😝
Čekám, až zavolá, jestli ho tam nechaj, tak se jdu picnout.

kammka
15. kvě 2012

ach jo, malý se to nějak rozjíždí..štěstí, že jsem doma a nemusela jsem ji dát do školky.. kdybych chodila do verku a ráno ji tam musela dát a během dne řešit hlídání, tak by už byla zítra assi dobře KO..
spala asi hodinku, přišla, vylezla mi na klín, opřela si o mně hlavičku a když jsem jí řekla, jestli je už vyspinkaná, tak že jooo...jestli si nechce lehnout...neee... tak si běž zalízt na gauč do deky a pak pojedem pro mlíko.. a odešla, já myslela , že si v ložnici hraje a ona ej tam zachumlaná do peřiny a spí.. a slyším, že kašle..do háááje..

@mates22 hmm, no mrzelo by mně, kdyby Fanynka přišla o výlet...zjistím, kdy a kam jedou...jestli je to něco, kvůli čemu bych ji nevezla ke tchýni..

@berenika39 asi se zmínil, že to u vás proběhlo..ještě se neděs.. 😢

ia.
15. kvě 2012

ach jo.... minulý týden měl mladej rýmu, nechala jsem ho doma, ať nenakazí další děti a ať se z toho rychle dostane. Rýma o víkendu odezněla, tak v pondělí hurá do školky. Dneska ráno měl zalepené očičko, odpoledne když jsem pro něho přišla tak jasný zánět spojivek, učitelka mi ho automaticky na další dny odhlásila...chjo, jak to dělají rodiče, co chodí do práce? už teď mám hrůzu z toho, jak budu v práci a ten mladší bude školkový....

lucenek
15. kvě 2012

@ia. Radu chůvy a paragraf....

berenika39
15. kvě 2012

@kammka se děsím jenom trochu 😀 . Píchli mu penicilin, na další tři si má přijet ve stř,čt,pá a výsledky z krve budou zítra. Máme ted jeden volný pokoj, jak se odstěhoval Míša, tak je na marodce🙂. Nervy moje 😝

ia.
15. kvě 2012

@lucenek no to je radost, fakt....Hlavně jako třeba večer je díky ok, ráno teplota, nemocné, a jak sháníš tak rychle chůvu? je to psycho, fakt..

lucenek
15. kvě 2012

@ia. mám dvě hlídají mi večery, kdy je Honza v rádiu a já mám noční nebo denní, pak ještě chodí ráno když končím noční a Honza jde do druhé práce.... a když se něco vysere....bydlí kousek a jedná má auto takže je tu fakt rychle....

ia.
15. kvě 2012

@lucenek tak to máš štěstí, já to začnu řešit za dva roky....

reruna
15. kvě 2012

@berenika39 teda, co to čtu....třeba to nebude ta mononukleoza...
@ia. no já tohle budu řešit už od září...už te´d mám děs z těch nemocí, ale naštěstí mám babičku a dědu v důchodu a v jednom baráku, tak snad pomůžou, akorát je blbé, že oni to od těch dětí taky hned chytnou a pro starší lidi ty dětské nemoci taky nejsou nic moc.... tak se budeme i nějak střídat s mm. Chůvu zatím neplánujem, ale kdo ví....

berenika39
15. kvě 2012

@reruna zítra budem vědět. ale je tedy vážně K.O. 😝 😝 oni to chlapi mají jinak, já vím 😀 , ale má horečku jak blázen, absolutně nemůže polknout, nejí celej den, spí na půl oka....zítra by měly být výsledky kolem jedenácté, tak podle toho mu nechají penicilín v injekcích nebo něco jiného nebo nevím...tím pádem mi nastaly děsný organizační problémy, nebudu to tu pitvat, ale prostě čára přes rozpočet 😝

reruna
15. kvě 2012

@berenika39 ach jo, tak to zvládněte!

berenika39
15. kvě 2012

@reruna děkuju 😎

mates22
15. kvě 2012

@berenika39 držím palce, manželovi, aby mu bylo líp a výsledky byly dobré a tobě, abys to všechno nějak zvládla

berenika39
16. kvě 2012

Tak jsem nejdřív odvlekla manžu na penicilin do nemocnice, pak ho upustila doma, letěla s malým na kontrolu, všechno šlo hladce. Malý KO dobrý, odběry za necelý měsíc, játra, uzliny, mandle - všechno se lepší a ustupuje. Tak doufám. Musí se to kontrolovat z krve ještě snad dvakrát. No ale zmenšení krčních nám doporučila, poslala mě za jiným ORL, abych neměla pochybnosti, jestli dělám správně. Ukazovala mi na obrázku, jak to má v krku vypadaat, když je mandle normální, petr to má fakt jinak 😝 😝 . Termín máme 15.6. v Kladně (ano, v té Rathově 😀 😀 😀 ), jen tam je v dosahu ten laser. Uši nevím,ještě mu je budou kontrolovat. Jako mám já tohle zapotřebí???? 😀 😀 .

Výsledky mm - není to mononukleoza, už ji prý překonal, má streptokokovou angínu, píchanej penicilín je prý správně, tak budem píchat 😀.

už to tu nebudu plenit naší marodkou, jsme mimo téma, ale fakt to trochu pomáhá, když se vypíšu 😉. Děkuji 😉.

verbalinka
16. kvě 2012

@berenika39 taky držím palce, aby bylo brzy líp 😉 A tu mono měl před mandlí, nebo po?

U nás akorát stále kašel a teď se k tomu přidala lehká rýma. Dr mu udělala výtěry a asi ho pošle na alergo. No a včera si ho po obědě vyzvedávám a učitelka říká "musím vás informovat - máme ve školce spálovou angínu, vši a roupy 🙄 Chápete to? Spála v květnu? A roupy? To si nemyjou ruce? 😠 😠 😠 Takže si zítra akorát užil besídku a do konce týdne bude doma.

berenika39
16. kvě 2012
verbalinka
16. kvě 2012

@berenika39 aha, takže po vyndání nosní mandle a teď ještě chtějí zmenšovat krční??

berenika39
16. kvě 2012

@verbalinka ano. prý mu tam vadí. bylo by škoda je trhat, polud je má relativně vpořádku, ale právě laserem to jen uberou, funkce zůstane. Bála jsem s krčníma na jednodenní zákrok, po narkoze domů, proto to Kladno, není to daleko. Jinde to nedělají. Měli bychom tam být přes víkend, v pátek zákrok a so+ne hospitalizace. Bude pod kontorlou, stejně se bojím.

berenika39
16. kvě 2012

Tohle:
Pro svůj význam především v dětství se úplné odstranění krčních mandlí u dětí s dnes provádí jen výjimečně, naproti tomu zmenšení zbytnělých mandlí laserem nebo pomocí radiofrekvenčního přístroje - tzv. Tonzilotomie je výkonem, který je stále častěji doporučován. Mandle jsou zmenšeny na normální velikost a jejich funkce zůstává nedotčena.

Indikace zmenšení krčních mandlí jsou potíže, které vznikají při mechanickém zúžení či uzávěru dýchacích a polykacích cest zvětšenými krčními mandlemi. Jsou to zejména potíže při dýchání (chrápání, zástavy dechu během spánku, noční dušení), potíže při polykání. Někdy mohou být příčinou zhoršeného dýchání nosem nebo způsobovat poruchu sluchu.

verbalinka
16. kvě 2012

@berenika39 no, vy si užíváte ☹ A nemá to souvislost právě s tím, že nemá nosní a sedlo mu to na krční? Chápu, že se bojíš. Komplikace tam mohou být větší, ale oni si ho pohlídají. V nemocnici budeš s ním?

berenika39
16. kvě 2012

@verbalinka ne, prý ne. on má ty krční zdravé (ted i díky té mononukleoze přeléčené i takovým super lékem, Entiazol myslím, který je na všechny breberky - bakterie, co by tam mohly škodit), ale prostě mu ta velikost mechanicky vadí - on pořád dýchá pusou, i když nosní nemá, protož e mu tam ty mandle zaplňují krk víc, než je zdrávo. Proto i pomlau a málo jedl (i dyž s chutí), jakmile mu ted po léčbě ty mandle oplaskly, jí rychle a dvakrát tolik. Stačí nachlazení a chrápe jak blázen. Nemám z toho radost, ale padlo to od ORL v modřanech, od pediatry, od alergoložky. Prostě to tak asi je, no.
Ano, budu tam s ním, to bych nedala, nechat ho tam. Prý je to tam ok, pátrala jsem.

mates22
16. kvě 2012

@verbalinka i u nás řádí spálovka,opět, já doufám, že se nám tentokrát vyhne, už jí znovu nechci

reruna
16. kvě 2012

@verbalinka já už se vším a roupům ve školkách vůbec nedivím, je to prý běžné a hodně rozšířené, ruce si určitě umývají, ale upřímně - náš 4,5 letý to stále neumí sám dokonale, on si to namydlí, skoro ani nepošudlí - nemá čas, trochu opláchne a já vím, že to neudělal pořádně...a nedělám si iluze, že to ve školce učitelky mají čas nějak více kontrolovat ...Vši už se u nás taky vyskytly, naštěstí nám se to vyhlo, roupy jsem tam ještě nezaznamenala, spálová angína u nás ve školce zatím taky nebyla
@berenika39 no máš toho hodně....tak snad penicilín zabere a maželovi bude líp - takže tu mononukleozu překonal a nevěděl o tom ? A teda Petr musí na tolik vyšetření, ta mono...musí být dost zákeřná asi....

U nás zatím dobrý, ale dneska mě učitelka infomovala, že Míša chodil podezřele často čurat a málo pil, takže mám podezření, že bude nachlazený...tak snad vydržíme do zítřka na tu besídku a v pátek mají focení

verbalinka
16. kvě 2012

@reruna mě teda roupy dost překvapily 😒 Nepodezírám školku, spíš rodiče 😅 Ale zatím se nám vši vyhly, tak snad i ty roupy a angína na něho (ťuk ťuk) taky nepřeskočila. Určitě vydržíte - byla by škoda, aby přišel o besídku i focení ☹ 😉

verbalinka
16. kvě 2012

@mates22 u vás taky spála? V květnu bych ji nečekala 😕

mamkamarketa
autor
17. kvě 2012

@verbalinka spala prave radi na podzim a na jare 😉

mamkamarketa
autor
17. kvě 2012

@berenika39 ahoj,
koukam,ze za mesic jdete na mandle 😔 budu moc drzet palce. co muzik?


zeny poradte mi trochu mimo tema 😉
nechce se mi zakladat novy tema...zbytecny...
jedeme na dovolenou autem (600km)
tomas je porad v sedacce 9-18kg. jenze uz ji mame pres 2 roky a blbnou ty zacvakavace na pasy. takze premyslime nad 15-36kg. podle vcerejsiho mereni (v obleceni) ma tomas 100cm a 14,7(!!!!!!!!) kg
jenze se bojim,ze je jeste malej a pas ho neudrzi,ze tam nejak podklouzne. 😕
a u ty 9-18 se bojim,ze uz je ten material unaveny.preci jen je pouzivana pres 2roky....navic ta 9-18 nema dobre testy,narozdil od te 15-36 😒
v jakych sedackach a od jakeho veku tam mate deti? ty 9-18kg jsou lepsi protoze maji 5ti bodove pasy,co?