Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

jave
29. čer 2012

Ahoj, psala jsem tady před delší dobou ohledně trhání mandlí. Už to máme za sebou, ale i přesto malá byla už zase nachlazená, ale trochu s lepším průběhem. Tak doufám, že už to bude v pohodě.

@ined77 dcera prodělala neštovice před 3 týdny a syn s ní byl neustále v kontaktu a stejně se mu nic nevyrazilo. Takže třeba tvůj syn nemusí vůbec neštovice dostat. I když si myslím osobně, že když už je má jedno dítě, tak je dobré, když už je zároveň prodělá i druhé. Doktorka mi říkala, že u malého klidně můžeme počítat inkubační dobu 4 týdny, ale už tomu nevěřím. Tak přeji, aby malá měla co nejlepší průběh a měli jste to rychle za sebou. Jenom potom až se uzdraví a půjdete ven, tak nám dr. velmi zdůrazňovala, abychom mastili malou opalovacím krémem s faktorem 50, aby jí potom nezůstaly jizvy.

ined77
29. čer 2012

@jave ...díky 🙂 .prosím tě...je normální únava a spavost u neštovic?? 😕 ...nikde to není zmíněno, i když obecně je to nemoc jako každá jiná a organismus potřebuje nabrat sílu...to je jasné 😉

ined77
29. čer 2012

@jave ...a ještě..osobně bych teda byla raději aby to měli za sebou oba 😔 ...no uvidíme 😉 .

jave
29. čer 2012

@ined77 první dva dny byla trošku unavenější, ale potom už jí vadilo jen to, že se musí neustále mastit. Ale proběhlo to celkem v pohodě. 😉 Taky jsme chtěli, aby to malý dostal, ale asi bohužel. Ať to malá pěkně zvládne!!! 🙂

ined77
29. čer 2012

@jave ...aha, tak děkuju 🙂 .
tak třeba to malý ještě chytne, ink. doba je 2-3 týdny 😉 ...i když zase teď na ty parna raději spíš už ani ne že 😅 😉

reruna
29. čer 2012

@ined77 u nás taky navzdory předpovědi zataženo, ale teda teplo tu je, odpoledne máme ve školce opíkat buřty, tak doufám, že se nám ten déšť vyhne a taky je Míša dnes naposled ve školce, pak jsou prázdniny
i když to Matýnek chytí, tak do dovolené to máte za sebou. Infekční to prý je do té doby, dokud jsou na tělíčku nezaschlé ty pupínky, jak jsou všechny zaschlé, tak už je to prý dobrý...
My jsme zatím zdraví, ťuk, ťuk... za týden jedem na dovču, tak to musíme vydržet

ined77
29. čer 2012

@reruna ...to víš, nebe pláče se mnou 😅 .
ale já vím...ale ještě jsem to v sobě nezpracovala a fakt se bojím matýnkovi reakce ☹ ....on už je tak divoký a ještě když nemůže ven, je to vážně děs...navíc to co baví jeho nebaví katunku samozřejmě...a tatínka máme víc v práci než doma ☹ .
držím všechny naše palce ať u vás zdrávo vydrží a dovču si krásně užijete 😵 ...i ty buřtíky závidím 🙂 .
já udělám aspoń matýnkovi párek v rohlíku...jako bolestné 😅

ined77
29. čer 2012

@reruna ...a ještě mě mrzí, že jsem se nemohla rozloučit osobně ve školce ☹ .
ale včera jsme tvořili s matýnkem přáníčka pro paní učitelky, k tomu každá dostala merci a kytičku 🙂 .
do kuchyně jsme poslali velkou sklenku dobrého kafíčka a paní uklizečka dostala bonbošku 🙂 ...tak snad na nás budou vzpomínat v dobrém 😀

reruna
29. čer 2012

@ined77 krásná přáníčka 🙂 Míša měl pro učitelky kytky

ined77
29. čer 2012

@reruna ...my jsme to trošku přehnali 😅 , ale zase když přecházíme jinam..... 😉 ...jinak bych taky zůstala jen u kytičky.

reruna
29. čer 2012

@ined77 však jo, Míša tam bude ještě chodit 2 roky

ined77
29. čer 2012

@reruna ...právě....další velké loučení bude počítám až před odchodem do 1. třídy 😉 😀 ..
trošku jsem poslední dny na pochybách s tím přestoupením....doufám, že toho nebudeme litovat 😔 .tady byl mezi dětmi oblíbený...ale přijde mi, že on je takový ten typ, který si kamarády najde všude a brzy 🙂 ...tak snad ano...k tomu ještě tady měl mla´doučké paní učitelky, v té "nové" jsou všechny dost postarší....snad i tam na něj budou mít trpělivost 😔 .

katunka se vzbudila po 3.20! 😅

mjanca
29. čer 2012

@ined77 co to tu ctu ☹ to mne fakt mrzi ☹. At ma co nejlepsi prubeh! Taky vezem s sebou do Krkonos tanno-hermal lotio a jeste jsou dobra homeopatika - http://svethomeopatie.cz/hledam_homeopatika.php... Budem na vas myslet, mozna nakouknu, meli bychom tam mit wifi.
My zatim dobry, tuk tuk tuk! mame sbaleno a vyrazime asi za 3 hodky. I kasel lepsi. Tak snad nepojedem z Krkonos moc brzo :-/.

mjanca
29. čer 2012

@ined77 k nestovicim je normalni unava, muze mit i teplotu, takze jen at spi... vetsinou je to 10 dnu doma a pak je telo hodne oslabene, takze je lepsi ven na zvykacku postupne, radeji vubec do kramu, kolektivu, at nechytne dalsiho bacila. To telo se srovnava tak jeste 14 dnu :-/. Nejvetsi vysev nestovic je tak 4-5. den.
Opruz!

ined77
29. čer 2012

@mjanca ...držím palce ať se to u vás neobjeví a dovču si užijte!!! 😵
katunka má zatím tak vím já 10 pupínků...jeden ve vláskách, ale tam se to asi nemaže ne? 😕

já se odreagovávám pečením bublaniny pro neteřku a synovce 😅 ...oba měli samé jedničky 😵

ined77
1. črc 2012

ahoj 🙂 ,
info od nás....matýnek zatím nic ☹ , katunka je celkem obsypaná, ale zase ne nijak mega....ale je to velká šikulka, snáší to fakt dobře 😵 .akorát se bobek domáhá večer vany a evidentně by chtěla jít ven ☹.
musíme holt vydržet 😔.
matýnek je už druhý den s babičkou na koupališti, to jsem jí moc vděčná a taky to dobře vyšlo, že není v práci 🙂 .zítra už bude odpoledne doma MM, tak pokud bude matýnek ještě v pořádku, zajdu s ním k vodě já 🙂 ...potřebuju vypadnout, co nejdřív 😝 😎 .
psychicky jsem už srovnanější, ale nejhorší je to čekání na osyp matýnka...a hlavně se pak bojím jak to bude zvládat on 😔 ....to bude teprve masakr 😔 .
do toho ty vedra...fakt v lepší dobu to přijít nemohlo 😒 ....a když se podívám z okna z kuchyně, tak vidím přímo na přehradu plnou lidí 😝 ....mám chuť to okno zazdít 😅
kdybych aspoń nebyla takový vodní a slunečný živel..... 😖 ...tomu říkám pešek 😝 ...ale zase.....jsou to jen neštovice a zatím s klidným průběhem...mohlo by být hůř 😔 😉 .
užívejte sluníčka a pěknou neděli! 🙂

ined77
1. črc 2012

moje malá neštovička 😵

lojzina
1. črc 2012

ahojte.....nedocitam,nejak nestiham,dnes mam volno..tak jen doufam ze ste zdravi,a ouha,@ined77 si to pekne vyzira 🙄 ☹ .v blbej cas,ale budete to mit za sebou.drz se.

ined77
1. črc 2012

@lojzina ...díky 🙂 ...jo prd za sebou...ještě matýnek je na řadě 😢 ....prý se sice občas stane, že to sourozenec i při úzkém kontaktu nedostane, to se ovšem u nás stát nemůže 😝 ....tolik štěstí 😅 .
tak ve volnu odpočiň 😵

lojzina
1. črc 2012

@ined77 treba to nedostane,musis verit 😉 ...
no to nehrozi,deti po me hned v 6.45.skakaly,pustily animacek a bylo vymalovany 😝 😀 ,takze vstat,snidane,MM byl neco pomoct u prababi a mlada dospavala po hodove zabave 🙄 ,takze idealni volno,ne? 😅 .ted sme doma a navecer,az snad bude prijatelneji,jdem na chvili na kolotoc

lojzina
1. črc 2012

@ined77 chudera,jak je osypana 😖

ined77
1. črc 2012

@lojzina ...v tom horku to musí být fakt něco.... ☹ .
věřit? 😅 ....to by byl zázrak, čistý zázrak kdyby to nechytil 😔 , ale bylo by to krásné 😉 .
ve školce už měli neštůvky mockrát a nikdy nic....ale to je pravděpodobnost 😝 ..to dřív vyhraju ve sportce 😝
jj, rozumím....dětičky umí nechat odpočinout, známe 😝 😀

mates22
1. črc 2012

@ined77 ...a třeba už je měl, ani nevíš....prý někdy je průběh tak lehounký, že jsou 2-3 ve vláskách a třeba tři na těle a ani to nepřipíšeš neštovicím. Mi říkala tuhle mudra, když sem jí povídala, jak holky pili z jedné sklenky, objímaly se a nic.............. no držím palečky

ined77
1. črc 2012

@mates22 ...díky 😵 , bylo by to krásné, ale moc tomu nevěřím...víš, já jsem ten typ, který by si 2-3 pupínků fakt všimnul 😅 .každý den matýnka umývám, vlásky obden, hladím a muchluju...tohle by mi neuteklo ☹ .
jen se bojím, že on je takový cíťa...to co katunka snáší až neuvěřitelně, on by polovičně šílel 😢 .
pravda ale je, že ve školce už byly neštovice několikrát a nikdy nic nechytil....zase si říkám, jestli je má chytit, ať je chytí hned 😔 .kdyby náhodou fakt ne...nechám ho očkovat 😔.
neuvěřitelně mě ničí být zavřená doma...já vím, děti/katunka to mají horší...ale ☹ ...myslela jsem si, že když bude konečně léto, dají nemoci pokoj...za celý ten rok kdejakých bacilů 😢 ....
a jak se máte vy? 🙂

lojzina
1. črc 2012

@ined77 tak treba neter mela pupinky asi 4,po celym tele,dr pry,ze to na nest.nevypada...nakonec zaver byl ze teda to byly,ale velice lehky prubeh...
ted sme dosli z kolotocu,je tam na padnuti 🙄

ined77
1. črc 2012

@lojzina ...tak to se nám stát ale nemůže 😝 😅 .nepřeju si nic jiného než aby to skončilo a matýnek to nechytil 😔.navíc jsem nervní jak samice, nemůžu si pomoct, i když mě to hned vzápětí neskutečně mrzí 😢.chci vééén ☹.
na padnutí je i u nás doma...29 C 😝 (venku teď 31C)...a to počítám, že bude dnes nějaká zábava...takže ani v noci nevyvětrám 😠 ....pro pochopení:...nacházíme se 100m od rekreační oblasti štěrkoviště..v létě to tady žije 😖 , v zimě tu zdechl pes 😀

lojzina
1. črc 2012

@ined77 je to na budku,to ti verim,ja byvala,jak decka tak marodily,taky hotova,nervni jak samice je myslim jeste hoooodne mirny vyraz 😅 😀 😀 😀 .a nemuzete aspon chvili navecer na dvorek,jestli mmate?

ined77
1. črc 2012

@lojzina ..v paneláku nemáme 😢 ...hotová králíkárna 😒 ...mít dvorek nebo zahrádku, tak tam navečer do stínu určitě zajdeme...ale smolík ☹ .
já vím, jsou horší věci, aLE JÁ MĚLA TOLIK PLÁNŮ, MATÝNEK JE TEĎ ZE ŠKOLKY PŘES LÉTO DOMA, UŽ KVŮLI NĚMU JSEM SE TĚŠILA, ŽE LETOS UŽ TO NEBUDE TAK NÁROČNÉ JAKO S MIMINKEM...KRMENÍ A TAK...ŽE SI UŽIJEME SLUNÍČKO A VODU, NATÁHNEME TŘEBA MALIČKO REŽIM...TAKHLE SE BOJÍM, ŽE SE Z TOHO VYLÍŽEME NA PODZIM POMALU A MÁM Z TOHO PROSTĚ NESKUTEČNOU DEPKU 😢 .
jejda, pardon, ale nechce se mi to přepisovat 😵 .
děkuji za psycho podporu! 😵

lojzina
1. črc 2012

@ined77 ja chapu jak s ecitis,taky sme si tim prosli.nachlazene dite do skolky nedavame a stejne to pak takto dopada 😖 😖 😖 😖 .no co zbyva-zatnout zuby a byt asi rada ze jsou to ,,jen"nestovice...ja vim ze toto te moc nepodrzi ale je to tak.,no.to je tak dycky,ze,plno planu a pak bum 😠.my sme tak asi 2 leta po sobe travili doma,na dvore napustenej bazen a decka ekzem,takze mensi pokusy ze to nejak prekoname a budem s ekoupat,stejne ztroskotali,kluci s ehorsili takze hura,leto v obyvaku je taky prima...

ined77
1. črc 2012

@lojzina ....já vím já vím...uvědomuju si, že může být daleko hůř....to je jen ta lidská rozmařilost 🙂