Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mates22
19. črc 2012

@reruna to vypadá dost ošklivě, ale teda taky mi to "hojení" moc na neštovice nesedí, to kdyby to měl po celém těle, jak to bývá, tak to by pak byl samá děsivá jizva. S tím rozpoznáním nevím, asi si jí i říkala, že ste s nima přišli do styku, tak to prostě předpokládala jako nejpravděpodobnější. Naše doktorka třeba taky nedokázala poznat, jestli to jsou nebo ne, bylo to druhý den, malinko nalité a říkala,že nedokáže říct ani ano ani ne a nakonec to nebyly.

reruna
19. črc 2012

@mates22 s tím poznáním máš pravdu, říkala jsem, že to u nás řádí. Ale problém měla i moje mamka, která neštovice viděla už mockrát - u nás a loni u vnoučků, ta si nebyla akorát jistá těma velkýma puchýřema a to hojení se jí taky nezdálo a hlavně to nebyl ten klasický průběh - v hlavě a na tělíčku....jestli se mu to udělá na obličeji a budou z toho tyhle strupy děsné, tak to bude hrůza..

reruna
19. črc 2012

Tak mám zase novinku, už má stejný pupínek i Míša, zase na "divném" místě na neštovice neobvyklém, na lýtku, zatím jen jeden, tak uvidíme.... teoreticky se mohl nakazit ještě v té školce, nebo i už od Lukiho, ale nevím jak moc je nakažlivý ten opar, asi taky dost - tam nevím inkubační dobu, ale klidně to teda můžou být jak ty neštovice, tak ten opar, no uvidíme, jak se tohle bude vyvíjet - dávám foto

mates22
19. črc 2012

@reruna no jako tenhle pupínek mi neštovici připomíná, ale když to nepoznala ani doktorka naživo, těžko soudit z fotočky. Zítra snad budete moudřejší, tak nám pak hned písni. Klukům posílám hodně sil pro boj s pupínky, ať už je to co je to 😉

reruna
20. črc 2012

@mates22 @ided77 nejnovější info, byli jsme u dr., žádné další pupínky Luki nemá a ty co měl vypadají stejně jako v tu středu, ty strupy mu postupně odpadávají a po té mastičce se to lépe hojí mám pocit, takže závěr dr. byl, že to neštovice teď rozhodně nejsou a ani to asi nebyly, s nějvětší pravděpodobností to tedy byl ten opar herpes simplex a jak se mu to hojilo a odlupovalo, tak si tam zanesl nejspíš infekci a proto se to tak špatně hojí a ještě se mu jich pár vyrazilo po týdnu.
Míša má zatím stále jen ten jeden pupínek, což zatím podle ní neštovice taky nejsou, tak to ještě uvidíme do pondělka....
Dále má Lukášek zadní rýmu a trochu zvětšenou nosní mandli, proto po ránu už 2 týdny kašle, máme zvlhčovat nos mořskou vodou a můžem pokračovat s tou vincentkou sirupem
Ta hrčka na ručičce je podle ní gangliom a že se s tím nic nedělá, buď se to vstřebá nebo kdyby se to zvětšovalo, tak na ortopedii, upozorním na to pak i naši dr., až se vátí z dovolené, nevím kolik toho zapsala tahle zastupující do karty...
@ined77 tak co Matýsek?

ined77
20. črc 2012

ahojky 🙂 ,
@reruna...tak to je myslím na jednu stranu super 😵 .hlavně ať se mu to pěkně zahojí, vypadá dost škaredě ☹ .
hlavně že se ví co to je a jak to léčit 🙂 .
matýnek ...no zasychá mu to, myslím, že už to bude lepší a lepší 😉 .rozhodně má míň pupínků než katunka a taky jsou menší..tak myslím, že bude i dříve zahojený.kňourá teda pořád, ale noc byla o cosi málo lepší.teda taky i tím, že katunka se budila maličko 😉 .teplotky zatím neměl, tak doufám, že už nepřijddou 😕 ....kačka dostala zvýšenou teplotku až 4.den...matýnek je 5.den od prvního pupínku, to už myslím proběhne bez .
zato už jdu katunku potřetí za dopoledne přebalit 😅 ...pořád kaká 😠 😀 .
jo, zoubky 😔 .

reruna
20. črc 2012

@ined77 tak snad to už Matýnkovi ustupuje a bude se to už jen hojit, tak jste to zvládli celkem dobře. Dáváš mu na noc ten dithiaden? i tak se budí?
Lukimu se to bude hojit delší dobu a bude to určitě dlouho vidět, ale je to na kolenou a na té ručičce to je pod paží, tak to naštěstí není tak vidět, hlavně, aby se to už nevrátilo zase nebo nerozšířilo. Mám podezření, že to chytil na koupališti, protože jinak nevím....

berenika39
20. črc 2012

ahoj, po dlouhé době vás všechny zdravím, a přeji, at se nemoci vyhýbají všem obloukem. dočítám🙂.
jen chci napsat - kdo dáváte aerius - dneska jsem koupila v lékárně (na recept) mnohem chytřejší variantu, nebaví mě s sebou tahat s sebou tu láhev, lžičky, tchýně mu někdy naleje co se povede, no děs🙂))....mají to už v tabletkách, šumivých, v puse se to rozplyne, je to dětská verze, 2,5mg v jedné tabletě. tak třeba to někomu bodne🙂.

ined77
20. črc 2012

@reruna ...dithiaden dávám...dokonce jsem mu včera dala na noc celý 😔 ( z čistého zoufalství)...a stejně se budil ☹ .jinak 3x denně půlku.
já doufám, že už to půjde k lepšímu, výsev by měl dnes končit...tak snad 😉 .
ale když to shrnu, tak ano...neštůvek moc nemá, odhadem tak do 150 cca...možná 200 i s těma drobounkýma.právě že nemá vůbec nějaké velké boláky, kačka pár měla a celkově to měla ošklivější.
každopádněto nejhorší máme myslím za sebou, ale raději to 3x ťukám....protože už se fakt bojím cokoliv říct co se týče zdraví dětí 🤐 😅 .
no ano, z koupaliště by to mohl luki mít... ☹ ...to je hrozné...je takových nemocí, které by člověka ani nenapadly.... ☹ ...hlavně ať se mu to brzy zahojí, nebolí to a míša ať to nechytne 😔 .

reruna
21. črc 2012

@ined77 to je zvláštní, že mu dáváš tolik toho dithiadenu a moc to neúčinkuje, kluci jsou po 1/4 hotoví a spí celou noc, kdysi mi ho dr. dala na uklidnění dráždivého kašle v noci a te´d se mi hodil
u nás nic nového, Lukimu se to hojí a jinak nic, ani Míša nic

reruna
21. črc 2012

@berenika39 a je to pouze na recept nebo se to dá i volně?

berenika39
21. črc 2012

@reruna ano, jen na recept. já mám známou v lékárně. doktorka nám to spočítala při minulé kontrole, že nám to vyjde do další kontroly, ale o šest dní nevyšlo, tak mi to v ta známá dala, ale já jí tam ten recept pak donesu.

mates22
21. črc 2012

@berenika39
@reruna to jsem se taky chtěla zeptat, ten sirup si nechávám psát, malej to bere na alergii, tak bych jí příště aspoň řekla, ať mi písne tabletky.......... a nebo bych je i koupila, kdyby to šlo bez předpisu 🙂

mates22
21. črc 2012

@berenika39 pozdě, tak už to vím, díky 🙂

berenika39
21. črc 2012

@mates22 když si o ty rozpustné tabletky řekneš, určitě ti je napíše, myslím, že je to nové. nevím jistě.
Každopádně je to praktičtější, na víkend vezmu tři tabletky a je to, žádné sklo, láhev, lžička.

mates22
21. črc 2012

@berenika39 no právě, přesně o to mi jde, nehledě na to, že malej už ty sirupy nesnáší, teď má ty ATB a k tomu do něj dostat ještě i aerius je skoro nadlidský výkon ☹ . Akorát teď koukám na příbalový leták, že jsou tam tablety až od šesti let, tak uvidíme

berenika39
21. črc 2012

@mates22 nene, oni mají dvoje, jedny s obsahem 2,5mg a jedny s obsahem 5mg (ty jsou ais od těch šesti let a pro dospělé). Ty slabší dávkou odpovídají tomu sirupu, dáváš mu 2,5ml - je tam 0,5mg na ml - takže mu dáváš 2,5mg účinné látky. Já jsem na tohle opatrná, silnější bych mu nedala, ty slabší tablety jsou ok, neboj,.

mates22
21. črc 2012

@berenika39 tak to jo, tak to bude ještě starej leták 🙂, on sice bere jen 2 ml, nevím proč mu to tak napsala, ale už je zase větší, takže myslím, že 2,5ml a tedy tabletka by nebylo od věci. Díky

berenika39
21. črc 2012

@mates22 no přesně tak, je to myslím na váhu, petr má 15,5 kg a dává mu 2,5ml. Z orl jsme jeden čas měli i tři ml. Ale to je asi při stabilizovaným stavu, jen jako údržba, ok.

mates22
21. črc 2012

@berenika39 no Kuba má okolo jedenácti, ale když mu to dává k nějaké nemoci, tak to mu píše taky 2,5 ml, tady na tu alergii mu píše dva, tak asi udržovačka 🙂

mates22
21. črc 2012

@ined77 jak se držíte?

@reruna to je dobře že nic nového, ťukám 🙂

ined77
21. črc 2012

@reruna ...taky to nechápu, nicméně už dnes ráno nedostal a ani si na přílišné svědění nestěžoval 😉 .
na noc mu ale ještě čvrtku dám....kdyby náhodou 😔 .
to jsem ráda, že u vás nic 😵.snad ještě kus toho léta obě stihneme 😉.od pondělka má být zase hezky!

@mates22 ....díky, jde to 🙂 ...no i když...zdravotně je to určitě lepší, nové pupínky nemá a staré hezky zasychají 😵 ...myslím, že to u něj bude rychlejší než u katunky 😉 .
ale je vidět, že už by potřeboval ven (a já také 😝 )...děsně vyvádí...dnes fakt neúnosně, až jsem lehce bouchla a hned 2x ☹ ...teď mě to samozřejmě hrozně mrzí.máme ponorku evidentně oba dva...no co už 😔 ...odpoledne budu zase nejhodnější maminka 😎 😀 .

evaviki
22. črc 2012

my sme v nemocnici,herpeticka angina.. nestiham pisat,pak se ozvu..

mates22
23. črc 2012

@evaviki ale ne, tak moc držíme palce, ať je brzo líp

@ined77 co neštůvky? doufám, že už máte za zenitem a už budou jen zasychat

mates22
23. črc 2012

Jinak holky, Kuba v sobotu dobral ATB a řekla bych, že na něj zase něco leze, v noci špatně spal, nos má trochu ucpanej a vstával mi v půl šestý s pláčem (a to usnul až v půl desátý večer) a teď tu chodí a kňourá............ byli sme včera v lese, chtěl chodit po svejch, tak doufám, že sme ho nějak nepřetáhli, po tý nemoci, ale zase žádná štreka to nebyla. Odpo jsem slíbila Kačce kino, ale nevím, jestli ho v tomhle stavu budu moct nechat u babičky, nehledě na to, že se obávám, že po obědě vytuhne a my potřebujeme v půl druhý vyrazit.............tak to bude asi ještě s malou tóčo, už jsme to kino 2* odkládaly ☹

ined77
23. črc 2012

@evaviki ...jejda 😕 😢 ...tak se držte a ať jste brzy doma!!! 😵
ani jsem o nějaké herpetické angíně neměla potuchy 😔.

@mates22 ....děkujeme 🙂 ....jj, po neštůvkách zbyly jen stroupky 😉 .....tak si právě říkám, že bychom mohli zítra odpoledne na chvilku ven 😉 .a o víkendu na chatu na grilovačku... 😨 😎?...když je hodně namažu opalovákem a budou se držet stínu....co myslíš? 😕
jejda, že by na kubíka něco hned nasedlo 😨 ...ale tak snad ne...držím všechny palce!!! 😔
zoubky už má všechny?
myslím, že do kina klidně můžete, když nebude mít malošek teplotku, myslím, že to babička krásně zvládne 🙂 .

mates22
23. črc 2012

@ined77 ono je někdy lepší nevědět, zrovna tohle je mrcha ☹

No já myslím, že byste mohli, ale krémem nešetři 😀.
Ono ani nejde o to, jestli bude nebo nebude teplota, ale spíš, že když není ve své kůži, je děsně protivnej a chce jen maminku, půjdeme tak za hodinku pro chleba, vrazím ho do kočárku a uvidím, třeba usne a probudí se do růžova. Jako nic na něm nevidím, jen mi tu furt kňourá a visí na mě...ale možná je jen nevyspalej, on spal taky včera v autě, takže večer šel spát pozdě, možná se rozhodil, přece jen normoš už přes den nespí, jen nevím, jak ho teď srovnat dneska těžko vydrží nespat a večer mi zas neusne.....ale kdyby si chrupnul od deseti do jedenácti, tak by mohl večer i zabrat. No uvidíme............... zoubky snad má, ale já je nepočítala 😀 😉

ined77
23. črc 2012

@mates22 ...no u mě to platí každopádně..jinak bych se asi zbláznila a veškerý čas s trávila pozorováním dětí 😔 .

s kubíčkem uvidíš, ale držím palce ať to vyjde podle představ a jemu hlavně nic není 😉 .
děti napatlám silně 😉 😀 .
jo a zoubky....jééé, to já věděla o každém u matýnka...no a u katunky vlastně taky..... 😝 😅 😀 .tak to závidím 🙂 .

mates22
23. črc 2012

@ined77 já u kačenky vůbec nevěděla, u Kubíka teda jo, měl teploty a byl protivnej, ale kolikrát to bylo, to sem nepočítala. A slintal vlastně, takže to asi zouky nebudou, neslintá 😀 😅

ined77
23. črc 2012

@mates22 ...no asi by si tam i strkal prstíky....tak třeba je jen mrzutý, vyspinká se a bude dobrý 😉 .