Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
11. bře 2012

holky, já jsem tááák ráda, že to není jen u nás 😅 .

@reruna ..jejda, tak snad už se to bude lepšit ☹ !

verbalinka
11. bře 2012

@ined77 na kasel na noc jitrocelovy sirup na dobrou noc. Pomuze na chvilku a pak je to zpatky. Manzel mu uz daval Sinecod a jine a taky nic. Od vcera zkousim Sinupret, ale jen ho to rozdrazdi ke kasli, nic nevykasle, tak jsem to vysadila. On i vypada nemocne - je bledy, unaveny... Laura papa pekne, i hezky spinka, pokud ji neboli brisko 🙂 Je to takovy drobek. Uz si to i obcas uzivam, pokud nebreci ona, Will nebo ja 😀

ined77
11. bře 2012

@verbalinka ... 😅 , úplně vím o čem mluvíš ☹ , ale to bude lepší a lepší, uvidíš 😵 .
na noc je super ditustat, zklidní, dítko nekašle a vyspí se 😉 .a super kapky jsou i tussin, vyzkoušela jsem na popud mates22 a fakt se osvědčily 😉 .
držte se! 😵

evaviki
12. bře 2012

hmm, v noci zase 39.. ☹ cez den nic.. kasle, len ked lita po byte.. inak ma len rymu, aj to nic strasne.. tak fakt netusim, co mu je.. :-/

reruna
12. bře 2012

@evaviki u nás prý řádí chřipka, dneska jsem volala ředitelce do školky, abych omluvila Míšu, tak mi hned říkala, že ve vedleší školce už mají 35 dětí nemocných a u nás to začíná - minulý týden měli pohádku v kině, všechny školky z města, tak se to tam vesele rozšířilo☹
Teplotu jsme srazili až o půlnoci, 2X sprcha, zábaly nožiček, zábaly hrudníčku, pořád měl 39 i po nurofenu a panadolu, no ale pak to naštěstí kleslo a sice jsme se moc nevyspali, ale dopoledne už jen teplota zatím
A zase jsem nechala 400,- v lékárně☹ Kupovala jsem i nový teploměr, ten co máme měří strašně dloooooouho, tak nějaký Thermoval rapid, prý je vítěz dTestu, ale ty digitální teploměry stejně každý měří jinak a nejhorší je ušní - ten měří děsně (máme levný canpol babies, tak ten teda ne...dítě má 38,6 a v uchu jen 36,2 - to je teda rozdíl, kdybych necítila, jak je rozpálený a nepřeměřila ho.... 😠 )

evaviki
12. bře 2012

@reruna my mame tento http://www.zdravotnickepotreby-eshop.cz/product... a je super.. rovnaky vysledok vysiel dr. v ambulanci, aj na pohotovosti (tam merali klasickym ortutovym).. no u nas to na chripku nevyzera, maleho nic neboli.. tak neviem..

mamkamarketa
autor
12. bře 2012

@reruna hele nekdo tu daval odkaz.ze tedka se siri epidemie naky zmutovany chripky,ze jsou horecky az ke 4oC ☹ tak at se malymu brzo ulevi
@evaviki a nema treba zanet mocaku? nepali ho curat?

evaviki
12. bře 2012

@mamkamarketa nepali.. nema problem s nicim, mimo rymy a slabunkeho kasle..

mamkamarketa
autor
12. bře 2012

@evaviki ty jo,ale 39 je fakt hodne vysoka teplota. nereknu,kdyby mel treba 37,7 ale 39 je fakt moc.. jak uz to ma dlouho?

evaviki
12. bře 2012

@mamkamarketa druhu noc.. ale ak dobre citim, tak uz ma teplotu aj teraz, nad 38 urcite.. musim zmerat.. napadlo ma, ci to nemozu byt nestovice.. vsade pisu, ze sa vyhadze, ale zatial nic.. myslite, ze moze mat tri dni teplotu a az potom sa vyhadzat??

mamkamarketa
autor
12. bře 2012

@evaviki ja mam za to (ale nejsem si jista) ze nestovice provazi teploty,ale az po vysevu puchyrku. ale nechci kecat. nestovice tomas nemel. no kdyby mel teplotu i zitra razila bych k mudre

evaviki
12. bře 2012

@mamkamarketa to si myslim aj ja, ze najprv puchyrky a pak teplota.. ☹ no ak sa to nezlepsi, tak zajtra pojdeme

mamkamarketa
autor
12. bře 2012

@evaviki treba to bude dobry,ale kazdopadne CRP,moc tim se nic nezkazi. nema vase mudra streptest?

evaviki
12. bře 2012

@mamkamarketa myslim, ze ma.. ale on ma hrdlo v poriadku.. to vidim aj ja 🙂 no nic, uvidime, ako mu bude.. akurat je nestastny, ze nemoze do skolky..

berenika39
12. bře 2012

u nás ve školce cedule jako hrom: SPÁLA!
To tu ještě nebylo☹

mamkamarketa
autor
12. bře 2012

@berenika39 spala ma kratkou inkubacni dobu,takze deti co se teoreticky nakazily v patek,jsou uz ted nemocne. tak snad se to nebude dal sirit

berenika39
12. bře 2012

@mamkamarketa aha, ani jsem nepátrala, dík.

mamkamarketa
autor
12. bře 2012

@berenika39 udajne to je 1-3 dny nekde pisou 1-5 dni,takze i tak je to teoreticky kratky.snad se vam to vyhne

sarihy
12. bře 2012

@berenika39 U dcerky ve školce byla spála před Vánocemi a nikdo to od té holčičky nechytl...Moje mamča (praktický Dr. pro dospělé) říkala, že zrovna spála není nějak moc infekční...Držím palce, ať to syn nechytne !

berenika39
12. bře 2012

@sarihy dobrá zpráva, děkuji. sama mám na spálu opravdu šílené vzpomínky (jsem starého data 😉 ), byla jsem v nemocnici bez rodičů, opravdu strašné trauma, vůbec jsem nevěděla, jestli tam nejsem jako napořád, jestli naši ještě přijdou, do dneška z toho mám můru. píchali mi pendepon, asi deset dní. dneska je to už asi jinak, ale mě spála nedělá dobře ani na ceduli ve školce 😝

sarihy
12. bře 2012

@berenika39 No jo, tak to je jasný - ta tvá osobní vzpomínka je na pytel teda...futajbl...Ta holčička, co jí měla u "nás" ve školce, jezdila na injekce do nemocnice, pak dostala na doma sirup ATB...ale celou dobu byla doma, neležela v nemocnici...Ale jak říkám - nikdo to od ní nechytl...Tak snad to tak bude i u tvého chlapečka !

reruna
12. bře 2012

@evaviki Míšovi taky nic kromě té horečky není, nekašle, nemá rýmu, nemá průjem, nezvrací, v krku nemá červené, jen občas ho bolí hlava, první den klouby a te´d zuby - dásně... u chřipky jsou prý ty horečky asi ty 3 dny a pak by to mělo odeznít, tak my ještě počkáme do zítřka a zítra když tak už půjdem k dr., u nás dopoledne dobrý, ale už má zase horečku☹
A s těmi teploměry já teda fakt nevím - ten, co jsem ráno koupila sice měří rychle, ale výsledek je o stupeň nižší, než tím, co mám doma a který měří dlouho... v návodu toho nového píšou, že když chci přesnou teplotu, tak musím stejně čas měření prodloužit až na 3- 5 minut, takže vlastně ten starý, co jsem měla doma, měří rychleji☹ tak zbytečně vyhozené dvě stovky☹
Ten bezdotykový, co jsi dávala odkaz @evaviki je dobrý, ale ta cena☹

@mamkamarketa tak to by mohlo být ono... 40 sice neměl, ale asi jen proto, že byl neustále dopovaný sirupy☹ doufám, že tahle noc bude lepší a zítra to snad přejde...jestli ne, tak jdeme k dr.

reruna
12. bře 2012

@berenika39 spála u nás ještě nebyla, ale spálová angína jo, to jsme naštěstí nechytli, snad to nedostane ani Petr

mamkamarketa
autor
12. bře 2012

@reruna spala a spalova angina je jedno a to samy

reruna
12. bře 2012

@mamkamarketa aha, tak jsem zase chytřejší 😅

mates22
12. bře 2012

nestíhám, doufám, že dočtu večer a že tu není žádná jobovka výše, všem marůdkům co nejpříjemnější stonání....my dneska po prázdninách prvně ve školce, zatím návštěvnost dobrá, tak jsem zvědavá, kdy to začne odpadat, co kdo odkud dovezl

evaviki
12. bře 2012

@reruna njn, cena silena.. ale maly videl teplomer a dostaval amok, tak mi nic ine neostalo.. vyhodou je, ze mozem merat aj v noci a neprebere sa..

mates22
12. bře 2012

tak jsem to dočetla a nic veselého, horečkářům přeju ať jim teplota spadne, naše děti jsou jakože snad zdravé, ťukyťuk, ale mají stále 37,3 až 37,4 ale už to neřeším, když jim nic není. Jen prostě očkovat je nenechám s teplotou, dokavaď nám nenapíše to alergo a imuno. S teploměrama - já nemít čelovej, tak je absolutně nezměřím, dcera klasickej schválně nedrží pořádně a malej vyvádí......... takhle je změřím i v noci a nebo mimoděk při hře 🙂, ten náš měří tak o desetinku víc oproti normálnímu, ale tak to si vždycky odečtu. A v uších už ani neměřím, tam to měří hámotiny děsný ☹.

@berenika39 držím palce ať se Vám to vyhne

reruna
13. bře 2012

@mates22 a jaký máš ten teploměr? naši zatím docela drží, ale měřím je teda už dávno v podpaždí, co není taky tak přesné a jak to trvá dlouho, tak se kroutí....a ten čelový, co máme je nap...d

mamkamarketa
autor
13. bře 2012

@evaviki tak co?