Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
22. bře 2012

@lojzina ...komůrku podobnou máme taky, i vevnitř podobnou 😀 😝.
v naší školce? 😲 ..my do nějaké chodíme??? 😀 😎
ne, vážně...netuším, 😕

lojzina
22. bře 2012

@ined77 no pockej,chodite,ne?nebo s eme to uz plete vsecko 😀

reruna
22. bře 2012

@ined77 proč jste se objednali na logo? Musím se zeptat učitelky, jak si myslí, že je na tom Míša, mě se zdá, že mluví celkem pěkně, akorát stále neumí R a Ř, ale má 4,5, tak na to má ještě čas.
@mates22 jo oblíkání - taky nevím, jak oblíct... včera u nás bylo ráno 0, takže měl samozřejmě nátělník, tričko s dlouhým, svetr a teplou jarní bundu, punčocháče, na procházku si ten svetr nebral, to mu naštěstí říkala učitelka, odpoledne jsem mu už tílko vyslekla ( měl to udělat sám po spaní, ale jaksi si to nezapamatoval) a vzala jsem mu z domu lehčí bundu (takže svetr a teplejší bunda do tašky) a taky ponožky, aby už domů nešel v těch punčocháčkách. Dneska to udělám taky tak - to je vždycky nějakého balení ... akorát ráno už bylo u nás 10, ta jsem mu dala jen tu lehkou bundičku už....a zítra má být ještě tepleji, tak mu ty punčocháčky asi vysleču hned, jak přijdem, aby už na procházku šel bez nich, i když nevím, oni bývají na zahradě a smolí se tam po zemi....

ined77
23. bře 2012

@lojzina ..ale jasně že chodíme, akorát málo 😀 .
už tě nebudu blbnout 😉 😀 .

@reruna ..malý trpí dyslálií - patlavost 😉 .školka mu sice hodně pomohla, ale stále dost patle hlásky, neřekne třeba táta, ale káka....a jiné samozřejmě, takže jsem si říkala, že počkám do těch 3,5 let a pokud se to rapidně nezlepší, začnu to řešit 😉 .on půjde do školy stejně až v 7 letech, je zářiový, ale i tak chci, abychom měli dostatek času vše napravit 😉 .u nás ve školce se logo procvičuje taky, ale až od 4 let.a to by jistě nestačilo.i když vnímám že řeč se mu stále vyvíjí, dopředu to jde, ale pomoc určitě neuškodí 🙂 .
punčošky bych asi ještě na dopoledne nechala...právě kvůli tomu pinožení po zemi 😅 😉.

jinak všechny zdravíme 🙂 ,
snad už to jde u nás opravdu k uzdravení.kašlou stále oba, ale už ne tolik. včera jsme dokonce byli odpo venku..hlavně proto, že katunka jaksi dopol spala jen 50 minut a dobrovolně by usnula až tak kol 17h.., což je na houby, takže jsem ji naložila do kočárku a tam se pak krapet dospala 😉 .matýnek byl nadšený, že je venku...já taky že 😅 .dnes půjdeme zase na chvilku a asi se zastavíme i u babi....už byli nějaké narážky, že jsme tam dlouho nebyli 😖 ...ovšem s marodama tam nepůjdu že 🙄 .navíc sami byli nachlazení!
no a zítra bych ráda jela ráno koupit katunce první botičky, ať ji můžu aspoń na ten písek vypustit 😅 ...v ponožkách mi to přijde nějak divné, navíc ještě až takové teplo není 😉 .
akorát teda nevím taky jak je oblékat, včera jsem měla docela dojem, že jsou navlečení moc, ale zpocení nebyl ani jeden....zase se bojím, aby hned neprochladli 😒 😝 .

marjama
23. bře 2012

@lojzina
@ined77
téda holky, vy jste ale včeličky! To já po nějakém jarním úklidu ještě ani nevzdechla 😝 Ale chystám se na vytřídění oblečení, musím prohodit zimní za jarní. A taky čekám další dávku jarního oblečení od kamarádky. Ona mi půjčuje vždycky po svojí holčičce. Holky jsou rok od sebe, takže plno oblečení vůbec kupovat nemusím 🙂 Vždycky jí pak za to kupuju aspoň nějaké hračky pro malou.
Jinak je u nás celkem pohoda, Martí už ouška nebolí a ani z nich už nic neteče, tak je to snad ok. To že jí je dobře se samozřejmě projevuje zvýšeným zlobením. Potřebovala by ven. Když jsme byly na kontrole u dr., tak jsme pak cestou zpátky zašly aspoň na hřiště na houpačky. Holky nevíte, jak to je s atb a sluníčkem? Vím, že se vždycky říkalo, že se při braní atb nesmí na slunce. Myslíte, že vadí i tohleto jarní sluníčko? Jak to řešíte? Chodíte s atb ven, když už je dítku dobře? Nám už totiž doma slušně hrabe 😠 , ale nevím, jak s tím sluníčkem.

lojzina
23. bře 2012

@marjama jo pry se s atb nema na slunko,ale tak ja osobne,kdyz uz treba atb dobirali a bylo hezky,tak prochajda do obchodu s malinkou zastavkou na hristi nam nikdy neuskodila 😉

lojzina
23. bře 2012

@ined77 no to doufam 😀

s tim oblikanim je to mazec,rano kosa a v 10 kdyz jdou s eskolkou ven tak uz je teplo 😅

marjama
23. bře 2012

@lojzina No my se právě chystáme v neděli k našim. Babička bude dělat kachničku, tak nás pozvali, mňam. Hned u baráku mají takové pěkné hřiště, tak se tam asi chvíli zdržíme 🙂

ined77
23. bře 2012

@marjama ...já bych to neviděla tak černě, i když se přiznám mě to včera taky napadlo, jestli to nemůže nějak škodit, ale zase...celý den na sluníčku nejste a za ty příkladně 2h se myslím nic nestane 😉 .tady je to asi myšleno třeba nebrat dítko na koupaliště a podobně, tedy v létě, tohle sluníčko sice hřeje, ale až tak nepálí 😉 .
jinak k včeličkám 😀 ...tak když už tvrdnu doma, tak ať z toho mám aspoń dobrý pocit 😀 .zimní věci už mám vyprané a sklizené 😎 ...tak jenom doufám, že ještě nebudu dolovat dětem zimní bundy a čepice😅 .
to máte super s tím oblečením 🙂 ...na nás už bohužel "nezbylo" 😅 ...švagrová má taky kluka a holku, ale její sestra také od našich o rok starší, takže vše šlo jí a co si budeme povídat, věci nejsou ze železa 😝 ...takže musíme vše kupovat, ale samozřejmě hodně bazárkové a pod., ale i tak jsou děti pěkně obléknuté 😉 .

marjama
23. bře 2012

@ined77 No s oblečením máme fakt štěstí! Holky mají i tak nějak stejnou postavu, takže nám všechno krásně sedí 🙂 Ušetřili jsme tím spoustu peněz, je to fajn. Akorát mám vždycky problém pak kamarádce něco za to půjčení vnutit. Ona za to nikdy nic nechce, takže to je boj ji přesvědčit, že aspoň hračku pro malou by si vzít mohla. Hlavně kupujeme pro její holčičku větší dárky k narozkám a k svátku, abych si nepřipadala úplně blbě, že se jí nijak nerevanžuju. 🙂

ined77
23. bře 2012

@marjama ...to chápu 🙂 .

reruna
23. bře 2012

@marjama při atb bych ke konci možná na chvilku šla ven, ale raději do stínu, ne na přímé slunce, to jarní někdy může být dost ostré, aby pak nebyla nějaká vyrážka...
@ined77 aha, tak to je jasné pak s tou logo, u nás má jedna učitelka nějaké logo vzdělání, tak s dětma cvičí před zrcadlem od těch 4 let, ale nejvíc s předškoláky... Míša začal mluvit pozdě, ale celkem hezky vyslovuje. Luki mluvil brzo, ale zatím dost komolí, neumí l, v, r, ř, přehazuje neustále slabiky, nebo písmena... no sranda je s ním

No a my abychom se nenudili, nebo abych nemusela přemýšlet, co oblíkat, tak dneska je Míša doma, vydržel ve školce celé 4 dny...o půlnoci se kompletně durchmarš poblinkal - samozřejmě všecko - celá postel, povlečení, deka, polštář, naštěstí mám chránič matrace, tak aspoň tak zůstala suchá... do rána celkem 5X, takže jsme se nevyspali, ráno ho bolelo hodně bříško, tak jsme šli k dr., tak prý má bříško plné vzduchu a bu´d je to teda viroza, nebo dietní chyba.
Teď už je mu dobře, teplotu nemá, vypil trochu čaje, dokonce snědl i 2 lžičky rýže a už vymýšlí, co by... Pořád přemýšlím, co včera jedl, že by mu z toho bylo takhle zle, ale nic mě nenapadá, měl to co obvykle, to co jsme jedli všichni, takže zbývá jedině školková strava - ale taky neměli nic nového... tak nevím...jestli je to viroza, tak to brzo poznáme..☹

ined77
24. bře 2012

@reruna ..jejda, tak to je mi moc líto! ☹ .
to blinkání je radost....s malým už se to naštěstí dá i vychytat, takže vše převléknu zpravidla jen 1x 😅 .pak máme v dosahu misku a když musím odskočit, dám mu ji přímo k sobě a zatím to vždy vyšlo.ale nemám to ráda, to vždy říkám..."zlaté" nachlazení 😝 😅 .
tak ať je bobek brzy jako rybička a bříško už nebolí 😵 !
co se týče logo ještě.matýnek začal mluvit pozdě, fakt až po 2.roce, to už pak mluvil i ve větách, do té doby říkal něco málo a hlavně měl i své výrazy a taky znaky...které si tedy vytvořil sám 🙂 .teď má slovní zásobu velikou, ani gramatické chyby nedělá nijak veliké...občas si plete rody, ale to je nic, akorát ta výslovnost no ☹ .s dětma se teda domluví, já mu samozřejmě taky rozumím, ale taky se někdy stane, že ne a to je pak vztekání 😅 😔 .hlavně nechci, aby se mu děti nějak posmívaly a pod....je ve smíšené třídě a ti starší si myslím toho schopní jsou.viz. syn mé kamarádky, o rok starší od matýnka už ho opravoval a řekl mu něco ve smyslu, že je trdlo 😒 ...tak to mě taky hodně popostrčilo...nechci aby zbytečně trpěl 😉 .
katunka zdá se bude mluvit dříve, máma řekla už v 10,5 měsících a dnes už pár slovíček říká...máma, táta, bába, dede, ahoj, bůůů, kykyký (kohout 😀 ), katka, tak tak, halo.....a už nevím 😅 😀 .ale holčičky na to jsou prý šikovnější 😉 .no hlavně ať je zdravá 😔 😉 .
s tou vyrážkou...myslíš, že je možné, že ta moje kopřivka byla ze sluníčka v kombinaci s ATB??? 😕 to mě totiž nenapadlo a venku, i když ne často skrz nemoc dětí jsem ale byla a pařilo pěkně....a vlastně minulou sobotu jsem jela docela dlouho autem a tam na mě peklo pěkně 😨 .já hledala příčinu v pomerančích nebo sprcháči, jinak je vše staré, ale tohle mě fakt nenapadlo 😨

jinak všechny moc zdravíme.... 🙂 !
venku krásně, tak začínáme pomaličku procházkovat a i písek už proběhl....katunka z něj měla také radost, ale už jsem jí lovila z krku nějaký list 😅 😔 .písek už taky koštla 😨 ...tak jen doufám, že si to tělíčko přebere a nic jí z toho nebude 😔 .ona je fakt jak vysavač, co najde, to strčí do puseny...to bude asi náročné jaro a léto 😅.
pravda, já co by dítko jedla např.hlínu celkem pravidelně a žiju, ale....... 😅 😉 .
no nic no 😀

všem krásný a ZDRAVÝ víkend! 😵

lojzina
24. bře 2012

ahojte 🙂 ...krasny zbytek vikendu.a posouva se cas 😖

mates22
24. bře 2012

zdravíme všechny, malá po 3 dnech ve školce rýma, ale jen taková čirá, tak laboruju, zda jí poslat v pondělí a nebo ne a dovést jí jen v úterý na focení...ale ono jí jako nic není, ani jí neteče z nosu, jen má plnej nos a musí smrkat.
Hezkou neděli (i když kratší 🙂

marjama
24. bře 2012

Ahoj holky, tak jsme dneska byly s Martí po dlouhé době na hřišti, no paráda, atb dobere až v út, ale doma už to bylo prostě šílený, když je venku tak krásně, to se nedalo vydržet 😀
@mates22 no já po naší poslední zkušenosti, kdy z rýmy nakonec zase bylo píchaní obou uší, tak při dalším náznaku rýmy asi nechám Martí hned doma. Ale jen z toho důvodu,že trpíme na ty uši. Kdybych věděla, že se jí to nevrazí do uší, tak jí s čirou rýmou pošlu do školky klidně. Takže bych dceru být Tebou klidně do školky dala v pondělí 😉

mamkamarketa
autor
25. bře 2012

ahoj holky,
tak koukam,ze uz jsou vsichni snad zdravi 😵
u nas je zatim zdravo,ale je to tim,ze nechodi do skolky. naposledy tam byl 1.3. 🙄 😅
tedka je fajn,ze je krasne. sme hodne venku. ani na hriste moc chodit nechce,ma kolo,tak drandi a ja za nim utikam 😀
@marjama ja teda tomase nedavam ani s pruhlednou rymou. jednak kvuli ouskam a ja taky prskam,kdyz vidim dite s nudli 😉 hele a mala ti nerekne,kdyz to ousko zacina? 😔 tomas jakmile mi rekne,ze boli vseho necham a utikame na ORL. tim sme hodne zanetu podchytili na zacatku a stacily kapicky...
krasnou zdravou nedeli vsem 😵
@marjama

reruna
25. bře 2012

@ined77 já jsem taky převlíkala 1X, to další blinkání jsme už nějak vychytali do kyblíku, ale teda byl to děs, no včera už mu nic nebylo, jen se mu rozjela rýma, a prý ho bolí při polykání a taky pravá tvář - tak asi dutiny, takže nejspíš zítra půjdem znovu k dr....ale teplotu nemá, tak včera jsme už byli i na dvoře, je tam fakt krásně.
Ta vyrážka může být i z těch pomerančů, i některých atb se nesmí pomeranče, u něterých se nesmí mléko, na sluníčko by se při atb nemělo, nebo to je prostě jen reakce čistě na ty atb...dr. by si to měl zapsat a příště tii dát raději jiné....
@mates22 uvidíš do zítřka, ale jestli máš možnost, tak ji v po nechej doma,když to bude dobré, tak ji dej v út na to focení...
@mamkamarketa to je dobré, že ti Tom vždycky řekne, ale znám dost případů, kdy zánět ucha probíhá bez příznaků a zjistí to až na orl, přitom dítě si vůbec nestěžuje na bolest ouška. Mě Míša minule teda řekl taky včas, dokonce říkal i že má zalehlé ucho, to prý moc dětí neumí poznat, jenže po tom zážitku s pícháním mám teď strach, že by mi vědomě i lhal, že ho ouško nebolí, jen aby nemusel k dr.

marjama
25. bře 2012

@mamkamarketa No právě problém je v tom, že Martí si vůbec nestěžuje, že jí bolí ouško ☹ Řekne to,až když je pozdě. ☹ No a když bude doma i s průhlednou rýmou, tak nemusí do školky chodit vůbec ☹ Je fakt, že teď po té poslední zkušenosti, kdy k tomu oušku měla i vysoký horečky, se budu bát každé rýmy a asi ji nechám hned doma.
Holky, přeju všem hezkou neděli! My jedeme k našim na oběd, bude kachnička 🙂

ined77
25. bře 2012

ahojky 🙂 ,

@reruna ...asi bych zítra taky raději zašla k dr. ať malého prohlédne a budete hned klidnější 😔.to blinkání věřím, že je šílené...hlavně vždycky trpím, když vidím jak se malému ten žaludek točí jak mlýnské kolo a nemůže se ani pořádně napít 😢.
svojí dr. o té reakci na ATB řeknu 😉 ...čert ví, čím to bylo...ale hlavně že je to pryč, vypadalo to strašně a ještě víc to svědilo 😠 😅 .

@mates22 ...taky bych ji nechala v pondělí doma a dala v úterý na focení...jistota je jistota 😉.

@mamkamarketa ...on už má tomík asi i vypěstovaný šestý smysl na to ouško 😢 .ale je to super, že ti to takhle poví.matýnek mi taky tenkrát hlásil, že ho to bolí, ale ten rozjezd u něj byl docela fofr...v podstatě během 2 hodin ☹ .
takže frčíte na kole? 🙂 ..no my musíme natrénovat šlapání, na odrážedle lítal už loni jako ďas, až jsem měla kolikrát strach...ale my to vypilujeme.už mám půjčené přídavné kolečka, tak plánuju zítra je namontovat a uvidíme 🙂 .

@marjama ..my byli včera na hřišti taky a byla to neskutečná pohodička....krásně, sluníčko...tak to má být 🙂 .
kachničku si užijte..já jsem na sebe teď zdravě "tvrdá" 😝 😀 ...takže já jen kuřátkuju 😀 .

krásnou neděli všem! 😵

PS: tu změnu času bych fakt zrušila 😠 .

ined77
25. bře 2012

zdraví třikrát zdar zdar zdar 😀 😵

lojzina
25. bře 2012

Ahojte 🙂
@ined77 hezky deti 🙂 🙂

lojzina
25. bře 2012

tak zatim to vypada ze jsme tu prevazne zdravi,no,slunicko dela divy,my s eodpo chystame na hriste a nakoupit

ined77
25. bře 2012

@lojzina ...ahoj 🙂 , díky 🙂 .
....pěkná profilovka! 😉 .
na zítra už se chystám!!! 😀

lojzina
25. bře 2012

@ined77 ahoj,diky,no MM si dela srandu ze mam cervenej nos,to ja proste mam,no 😒 😀
jo? 😀 ...Ja su zvedava,jdem poprve...bude to asi velky,prijde udajne i pan starosta 😀 .Smrtku sem uz videla,ceka na skolkove zahrade-krrrrasavice 😵 😀

ined77
25. bře 2012

@lojzina ..já nic červeného nevidím 😉 😀 .
to bude určitě super akce, moc si to užijte! 🙂 ...jen se divím, že se to koná v pondělí?...to je vázané ale asi k určitému datu že 😉 .já se v tomhle moc nevyznám, jsem městské děfče 😝 😅 😀 .

lojzina
25. bře 2012

@ined77 taky nechapu ze v pondeli...a neni to jedno 😀 .
tak deti vstavaji,za chvili vyrazime.

mejte se tu 🙂

mates22
26. bře 2012

Ahojky, dočtu doufám později, včera jsem zapla comp jen na okamžik...... takže my ráno připravený do školky, ale začala kašlat a hodně popotahovat, tak jsem si jí ohleduplně nechala doma a domluvila se ve školce, že zítra přijdeme jen na to focení - prý fotograf dorazí v deset, tak doufám, že jejich třída nepůjde až poslední - harmonogram zatím nemaj. Ve středu jdeme do PPP a ve čtvrtek uvidíme.

llllucka
26. bře 2012

Holky,co vám nejlíp zabírá na rýmu a kašel (už vykašlává).Díky.

mates22
26. bře 2012

@llllucka no nejlíp asi čas 😀 ....................ne vážně, na rýmu dáváme kapky, přes den mořskou vodu a na noc nasivin, na kašel mi přijde nejlepší mucoplant jitrocelovej od dr. theise, když je kašel ošklivej tak sinupret. Ale i naše mudra říká, že je to spíš tak pro pocit, že se to léčí, větší děti můžou na odhlenění i ACC.