Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

verbalinka
27. bře 2012

@mamkamarketa ahoj, vy uz mate po? Jsem rada, ze to dopadlo dobre a snad uz bude dobre 😉 Wilik porad kasle, byli jsme na orl a chci se tebe i @berenika39 zeptat - zjistili mu stupen 2a. Je to hodne spatny? Ja tomu vubec nerozumim. A byli jsme v modranech na poliklinice ve 4.patre. Neni to samy misto, kde jste byli vy?

berenika39
27. bře 2012

@verbalinka jojo, to je vončo...tam jsem byla já s petrem i markéta s tomem. stupně jsou tři, první se čeká, druhý se rozhoduje - podle ostatních příznaků a třetí se rovnou trhá. Tobě nic neřekli - co dál?

berenika39
27. bře 2012

@verbalinka
tady je to dobře všechno popsaný, kuk🙂
http://nosnimandle.cz/

verbalinka
27. bře 2012

@berenika39 diky za odkaz 😉 To jsem rada, jsme se dostali tam. My mame na poliklinice nasi dr, takze jsme jen vyjeli do 4.patra 🙂 No, dr rekla, ze vyndat, ale me to vylekalo, tak jsme se dohodly, ze zatim to nechame, a pokud by byl hodne nemocny, tak se hned objedname.

berenika39
27. bře 2012

@verbalinka no vidíš, tak jste alespon jste pod dohledem🙂. tak se neboj. to je tedy fakt náhoda, jak jsme se jako potkaly v modřanech už tři odsud🙂 - vlastně 4, ještě mjanca..

marjama
27. bře 2012

@mates22 co to čtu, spála ☹ No my měli tuhle zimu atb už 4x, takže tak 😠 Hlavně ať jste brzo v pohodě!
@mamkamarketa super, že už to máte za sebou! Já jsem Martince žádné kapky nekapala, ani žádné čípky nebo jiné léky jsem nedávala. Kontrola u nás byla jen podíváním do krčku, byla to otázka 5 min. a byly jsme venku z ordinace 😉 Tak ať máte klidnou noc a dobře se to hojí!

Jinak je u nás celkem klídek. Dnes ráno poslední atb, fuuuuj hnus jahodovej 😝 Nevím, proč tomu neudělají nějakou lepší chuť!
Dnes jsme byly zase 2 hodiny venku, paráda. Martí teď hodně vyhledává děti, za což jsem ráda, že se konečně zapojuje do hry. Seděla jsem na lavičce a jen ji pozorovala, jaká už je z ní velká holka, až jsem z toho byla nějaká citově rozhozená 😝

evaviki
28. bře 2012

@mates22 spala?? booze, tie choroby snad nikdy nezmiznu... tak nech ste brzo ok..

@mamkamarketa ste sikulky, ze ste to zvladli.. aka bola noc?

mamkamarketa
autor
28. bře 2012

ahoj holky
@berenika39
@marjama
@evaviki
noc- noc (17-07) vzbudil se 2x jednou mel zizen a podruhe chtel curat. zadny plac, zadne bolesti 😵 noc uzasna. ty noci co sme meli se zanetem stredniho ucha se nadaji ani porovnat 😔 to byl des ☹ ale doufam,ze uz je to za nami 😵
@verbalinka ahoj, ty vy taky ☹ tedka jsem cetla operacni protokol a je tam zapsano,ze Tomas mel stupen IIb coz je jen o chup horsi nez ma Will. ja teda do tehle operace davam vsechny nadeje a doufam,ze pak uz bude opravdu klid 😵 kdybych vedela,ze to OPRAVDU nic neni a tomas to bude takhle brat...tak ted sama sobe nadavam,ze sme do toho nesli uz v rijnu 😠 😠

Tomase jsem se ptala, nic ho neboli, medicinku nechce 😵

@marjama vid? ja taky si rikam,ze to leti silene rychle. pred chvilkou jsem mela miminko a ttedka mam doma generala 😀

berenika39
28. bře 2012

@mamkamarketa to moc ráda čtu, uvidíš, že to bude dobrý. hlavně kdyby něco, už jste pod dohledem, nebudeš lítat od čerta k ďáblu🙂. šikovný jste.
už máte po kontrole?

mamkamarketa
autor
28. bře 2012

@berenika39 nene pojdeme tam na 13 h to maji kontroly po operacich. nechtelo se mi tam vlacet dopoledne mezi nemocny.
uz jsem se te asi ptala,ale v kolik jdete ke cmoudovi-jsem skleroza 😅

lojzina
28. bře 2012

@mamkamarketa ahoj,tak to je super,ver ze bude lip....a kdy do skolky,jak dlouho mate byt doma?ja vim predcasna otazka,napred se dat do kupy...

berenika39
28. bře 2012

@mamkamarketa ve čtyři🙂

llllucka
28. bře 2012

@mamkamarketa:taky jsem ráda,že vám to dobře dopadlo.

Mě doktorka "vyděsila",že Ádova trvalá rýma může být taky způsobená nosní mandlí.V pondělí budou výsledky z výtěru,tak uvidíme,jestli se tam něco neobjeví.

ined77
28. bře 2012

ahojky 🙂 ,
v rychosti dočítám, mladší spinká, starší s nejstarší koukají na pohádku 😉 .
po zdravotní stránce u nás stejně...stále se pokašlává, nic velkého 😉 .odpo půjdeme ven, je tam hezky 🙂 .
ha....řeknu vám včerejší - dnešní příhodu.našli jsme včera ve výtahu noťas, ráno jsem do toho čučela až vyčučela majitele 😉 ...tak mu volám, byl to pán od nás z baráku....za chvilku dofrčel a pořád mi strkal tisícovku...no bylo to až trapné, já to nechtěla...tak prý napíše dolů do vchodu poděkování 😔 😅.ale byl fakt rád..bodejť že....tak mě hřeje aspoń dobrý pocit 😉.

@mates22 ..jejda, spála...tak to mě moc mrzí ☹ .snad to malá nechytí 😔 .

@mamkamarketa ...super jste to zvládli! 😵 ...a tomík je teda spáč 😲 😀 !
veselo to dnes mám , to jo 😀 .

lojzina
28. bře 2012

@ined77 super 🙂 ,neni nad dobry pocit 😵

ined77
28. bře 2012

@verbalinka ...ahoj 🙂 .
jejda, tak další adept na mandličku? ☹
se dívám, že laurinka má už měsíc 😕 !...to tak neskutečně rychle letí 😔 .
a jak jinak, jde to? 🙂

ined77
28. bře 2012

@lojzina ...tak co už...takovou věc si člověk stejně nechat nemůže...a mě by taky potěšilo, kdyby se mi ztracená věc vrátila, ovšem stát se to mně....uvidím leda tak prd 😝 ....to vím zcela jistě 😀

reruna
28. bře 2012

Ahoj, tak nakonec to Míšovo zvracení přece jen nebylo z jídla, věděla jsem, že nejedl nic, z čeho by tak strašně zvracel... přece jen to byla viroza, Lukášek už to chytil taky, tak čekám, kdy ještě podlehnu já a mm.... Luki blinkal až nad ránem, takže už ne jídlo, ale jen vodu, co vypil v noci, ráno jsem mu dala čaj, tak nejdřív zase blinkal a pak už ne, teď spí...ufff 😝 Aby toho nebylo málo, tak Míša začal příšerně kašlat a má dost hustou rýmu.... teploty naštěstí nemají ani jeden....A zítra mají ve školce keramiku, tak se na to těšil...☹

ined77
28. bře 2012

@reruna ...ach jo, to je mi moc líto! ☹ .tak ať jste brzy jako rybičky!!! 😵

lojzina
28. bře 2012

@reruna no potes,ono porad neco lita ve vzduchu ☹ 😠 .at jste brzy fit,ty strevni prihody nebrat 🙄

mamkamarketa
autor
28. bře 2012

@berenika39 jee tak to moc drzim palce.
jinak hadej co? prijdeme tam a je tam cmoud 🙄 takze sme se tahali celou prahou UPLNE zbytecne 🙄
jinak teda cesky bych mu moc nerozumela 😅 ale zjistil,ze na nas muze anglicky, tak mel desnou radost. tomas mu potom potrasl rukou, pochvalil se a nejvetsi radost mel z maleho pytliku bombonu 😀
p.s. parkovali sme hned u tech kolotucu-Matt se zeptal jestli chce se tam jit podivat ''oh no no thanks'' 😀 ani podivat se tam nechtel. uprime potom co jse videla ty individua co to obsluhuji, tak jsem byla jedine rada

kjajule
28. bře 2012

Ahoj holky tak máme za sebou další nachlazení...tentokrát i s vysokýma teplotama...opět rýma kašel... ☹ Dostal pamycon do nosu aerius a mucosolvan kapky...už je to ted teda lepší dr. nám doporučila na imunitu tribox imugamin a nebo Biopron respiron...máte někdo zkušenosti ?

mamkamarketa
autor
28. bře 2012

@ined77 je ty ses poctiva! ale bezva. ja bych to udelala taky 🙂 kamaradka zaparkovala v OC. vedle otevreny auto,klice na strese. tak ho zamkla, napsala cedulku,ze ma klice a telefon na sebe. nakonec to byla pani s miminkem 😵 tak to potesi obe strany,ze dneska jsou jeste poctivi lidi

mamkamarketa
autor
28. bře 2012

@kjajule ahoj, neznam ani jedno 😕 to jsou imunostrimulatory? nebo co to je za leky?

kjajule
28. bře 2012

@mamkamarketa ježíš nechod na mě s takovýma odbornýma názvama...😀 nevim ten tribox jsou spíš vitamíny ...betaglukany s vysokou imunomodulační schopností(opsané z letáku)
a ten Biopron Respiron jsou rozpustné sáčky ...indikační probiotikum na infekce horních cest dýchacích (z letáku)...takže tak 🙂

kjajule
28. bře 2012

@mamkamarketa Ted bral přes 2,5 měsíce Preventan Junior ale změna vůbec žádná, jakoby to vůbec nebral... 🙄

dagina
28. bře 2012

Ahojky maminy,
vy co máte dítka častěji nemocné..., testuji od listopadu na starší dceři kravské colostrum, nedávám ani poloviční dávku co doporučují a fakt není vůbec nemocná, do školky chodí stále. Ale je to drahota, na měsíc nás to vyjde cca na 900 kč. Teď sice chytla nějakou virozu, ale nic hrozného to není. Zkouším i na sobě, ale beru jen omezeně a když mě něco chytne, tak to má mnohem menší ráz než předtím, do tří dnů jsem OK. Jen ty prachy jsou teda síla 😖 . Ještě testuji výrobky od Justu...

evaviki
28. bře 2012

@dagina ja davam colostrum necela dva mesiace... v skolke vydrzal mesiac, pak chytil hnusnu virozu s teplotami vyse 39. teraz je druhy tyzden v skolke, zatial ok.. tak snad.. ale v porovnani s tym, ze od listopadu tam bol maximalne 4 dni a hned ochorel, je to pokrok.. takze za mna colostrum.. kupujem od firmy LR. najprv som davala vyssiu davku, lebo mal rozhodenu imunitu, teraz davam tak 2-3 krat do tyzdna cca 5-8ml

evaviki
28. bře 2012

@ined77 to je hezkyyy.. ja som tiez taky poctivec, dokonca sa vratim do obchodu, ked mi zabudnu nieco nauctovat.. noo, obcas na mna teda pozeraju ako na blazna, ale ja mam aspon dobry pocit.. 😀

mamkamarketa
autor
28. bře 2012

@berenika39 tak co? jak ste dopadli?