Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

urbisa
11. dub 2012

...holky,takže jak jsem předpovídala,dnešní noc chytl laryngitidu druhý,mě už z toho klepne,naštěstí přestal v 23,30h,jenže začal kašlat Kuba,který je teď hodně zahleněný,ten kašlal do 4h,no a v 6h jsem vstávala do práce,ani kafe nezabralo,bylo to jako bych si vzala nějaký oblbovák a aby toho nebylo málo,tak jsem chytla z toho z stresu kopřivku,bohužel na to trpím,naštěstí jen v menší formě,někdy nemůžu ani vyjít ven jak bývám napuchlá,pak se nemůžu divit po kom ty děti to všechno mají....všem marodům velkým i malým brzké uzdravení...já doufám,že máme do podzimu vybráno...

mates22
11. dub 2012

@ined77
@reruna
@lojzina nevím jak se mi to stalo, prostě mě to v noci vzbudilo, ale nebylo to moc nateklý, tak říkala, že nerv...a dneska když viděla tu konev červenou, tak že zánět a jestli sem se nekopla, no nekopla. Dala mi višňák, tenkrát ho měla dcera taky, když měla zánět v malíčku u nohy, ATB zatím ne, prý tak za týden by to mělo splasknout a kdyby ne, tak až pak. Ale dceři tenkrát zabral krásně, tak budu taky doufat 🙂

S logopedií, u nás byla ve školce a zkontrolovala předškoláky, zjistila, že má blbě sykavky (strká jazyk mezi zuby) a ostatní dobrý, zkoušela jí i L a říkala, že R umí a Ř bude umět. No a teď jsme byli v PPP kvůli odkladu a tam paní napsala do zprávy, že neumí S,C,Z,Š,Č,Ž,L a Ř. No ale dám na logopedku, předpokládám, že to pozná líp. Už tam nechodíme, ona to umí na požádání suprově, ale v mluvě tam ten jazyk dává furt a zlobí se, když jí to připomenu ☹. A náš Kuba třeba K umí hezky, ale sobě furt říká buba...zpátečník

mates22
11. dub 2012

@urbisa u nás naštěstí je laryngitickej jen synátor, dcera to od něj nikdy nechytí, my to doma měli taky tak, já nic a brácha na udušení. Tak hlavně ať už je dobře a ať i tobě sleze kopřivka co nejdřív. A pořádně se vyspi, konečně 😉

urbisa
11. dub 2012

@mates22 ..díky moc,už valím do lůžka,zatím to vypadá v klidu,tak to snad vydrží až do rána..

berenika39
11. dub 2012

@urbisa no prosím tě, to zní jak horor...moc přeju, at je brzo líp!!!!!!

verbalinka
11. dub 2012

@berenika39 jo, jde to 🙂 polud je Willík ve školce, tak je to pohoda. Laurinka v noci spinká, budí se jen jednou - nakojím a zase spíme. Takže pokud se nám vyhnou nemoci a školka bude fungovat, tak si nemusím stěžovat 😀 Doufám, že tahle noc už u vás bude v pohodě 😉
@urbisa to je děsivá noc. Ať jelíp 😉

Holky mandličky - kam v praze zajít na potvrzení/ vyvrácení kontroly nosní mandle? Byli jsme v modřanech a chci ho nechat ještě někde zkontrolovat a mít druhý názor. Díky 🙂

berenika39
11. dub 2012

@verbalinka já byla na bulovce, tam patříme spádově....na vyšetření nás objednali za cca tři dny🙂

verbalinka
11. dub 2012

@berenika39 a měla jsi doporučení?

berenika39
11. dub 2012

neměla. jen jsem tam naslepo zavolala na ORL, že potřebuji syna objednat.
ale předem varuji - bylo to tam neskutečně hnusné. pardon. jel tam s ním mm, nějak to tak vyšlo, čekali hodinu, mezitím tam přivezli babičku s rozbitým obličejem a nechali ji tam na chodbě na vozíku, v krvi, u toho čekaly ty děti, sestra nepříjemná....neklepat, ale po hodině někdo zaklepal a bylo čoro moro....to byl právě impuls, proč jsme prchli do modřan.

jajajbc
11. dub 2012

taky jsem měla holku první rok ve školce pořád nemocnou,naštěstí mam babičku ,která ji pohlídala,pak jsem našla doktora homeopata ,ten ji jak se říká rozebral,neléčil příznaky ale příčinu nemoci.musím řici že už 2rok nemarodí.pravidelně užíváme všichni celá rodina oscillococcinum a musím zaklepat různé epidemie se nám zatím vyhybají.i v naší školce chodí děti s rýmou a kašlem.protože asi všude platí jak je člověk dost často nemocný nebo dama s dětmi je první adept na vyhazov z práce.

verbalinka
11. dub 2012

@berenika39 díky. To si pamatuju, že jsi psala 😖 Já bulovku nerada, takže zkusím někam jinam. i když jsou modřany dobrý, ráda bych měla protinázor. Jeho dr vyloučila alergii a přiklání se k mandli. Ale on jen kašle a je zahleněný, ale skoro nechrápe, slyší dobře...

verbalinka
11. dub 2012

@jajajbc k homeopatce taky chodíme. Právě s ní chci řešit nosní mandli. Uvidím, jestli to pomůže 🙂

marjama
11. dub 2012

Ahoj holky, tak Martí se kupodivu drží ve školce i po Velikonocích (ťuk, ťuk). Hurá, hurá, no abych to nepřechválila, že 😝
@berenika39 No to je teda síla to lapání po dechu ☹ Ale zvládla si to super, to já bych se asi zbláznila a ještě kdybych byla doma sama, to si nedovedu představit. Martí měla 1x laryngitidu, otvírali jsme na ní okno a pomohlo to. Pak nás dr. poslala na nějaké inhalace do nemocnice. Tak snad to bylo něco ojedinělého a nebude se vám to opakovat! Držte se a přeju už samé klidné noci!
@verbalinka my jsme byli na ORL ve Vinohradské nem. Je tam ORL ambulance, berou i bez objednání, ale docela dlouho se tam čeká. Přístup docela dobrý. Nakonec tam Martí i operovali.
@mates22 ať se Ti nožka brzo zlepší! To je děs, nemůže být chvíli klid co, člověk musí pořád něco řešit 😠

jajajbc
11. dub 2012

všem maminám které mají často nemocné děti vřele doporučuji přečíst knižku od Mudr.Tomáše Lebenharta ,,Svlékl jsem bílý plášt´,,.přečetla jsem ji jedním dechem a musím říct že má pan doktor pravdu.další užitečná knížka je od Mudr. Tomáše Karhana ,,Homeopatie a děti,,.taky vřele doporučuji

ludva
11. dub 2012

Ahoj, jen náhodou jsem nakoukla a přečetla jsem si příspěvek od @berenika39. Moje holka má astma od cca 4 let, podědila ho po autorovi a vtipně se jí projevilo dříve než jemu 😲 Terka má alergii na určité bakterie, takže občas při nějaké rýmě nebo tak mívala jako malá záchvaty. Proto nesnáším unudlané děti!! 😀 Ba ne, to je sranda 😉 Nám se tedy nejvíc osvědčil sirup Spiropent, protože roztahuje dýchací trubku nepřetržitě těch 12 hodin. Ventolin dobrý, ale takhle malé dítě si myslím, neumí ten sprej tak dobře nasát jako dospělák. Berodual super na záchvaty 😉 Tak a teď nevím, jestli sháníš dobrého ORL doktora nebo ne 😉 Ale kdyby jo, tak je výborný dr. Vaverka z Letňan, kolem poledního se tam nečeká, rozhodně lepší než Bulajda 😎
Teda jak to tady vidím, tak se na školku vůbec, ale vůbec netěším 😝 Jinak držím pěsti, ať si školkaři školku užívají a moc nemarodí 🙂

jajajbc
11. dub 2012

@verbalinka pokusím se ve skratce opsat pár řádků z výše uvedené knihy.,,Lymfatický systém je pediatrům a krčařům spíše na obtíž.uzliny?antibiotika.zvětšené mandle?antibiotika.je to čím dál horší?vyříznout.lymfatický systém je detoxikační tkán´.pokud se vyskytne problém s uzlinami či mandlemi,je to známka přetížení systému což jasně značí že tělo je plné infekce a jedů.antibiotika situaci ještě zhorší.nelze podávat jakékoliv zabíječe infekce,pokud při tom nebo před tím nevydrénujeme lymfatický aparát.odstraněním nosních nebo krčních mandlí nijak nesníží zatížení organizmu jedovatými látkami a navíc zmizí důležitý zachytávač.atd atd.Další hřích dětských lékařů je POTLAČOVÁNÍ TEPLOTY.teplota by se měla podporovat.mikrosvět ale i rakovinové bun´ky ji nesnášejí.HOREČKA je na naší straně.pokud chci snížit vysokou horečku u malého dítěte je šetrnější studený zábal nebo vlažná koupel.Jsou děti ,které už ani teploty nemívají.atd atd.Tak že jestli to fakt není nutné mandli netrhat,nosní někdy vyroste znova.

urbisa
12. dub 2012

@verbalinka
@berenika39 ...díky moc,dnešní noc už v pohodě,zítra nás čeká s Kubou kontrola,tak snad to bude dobrý,příští týden,ale školka asi nehrozí,dr. mi řekla,že to vypadá na alergickou laryngitidu,Kuba nemá prokázané alergie v krvi,ale dr. z ORL zase tvrdí,že na sliznicích má alergický nález,že časem se tam určitě něco ukáže,ještě to by mu chybělo k astmatu a refluxu.Zítra kromě pediatričky nás čeká ještě alergo,jsem zvědavá co se zase nového dozvím..... 🙂

reruna
12. dub 2012

@jajajbc hm, to je zajímavé, o té horečce to vím, ale stejně když je horečka tak dávám léky, kvůli bolesti hlavy, na sražení horečky nám zatím léky moc nepomohly, na to jsou fakt lepší ty zábaly nebo vlažná koupel, sprcha, ale zase prý při infekci, kdy jsou studené nožičky se zábaly nedoporučují.....A s tím lymfatickým systémem je to zajímavé...

reruna
12. dub 2012

@urbisa ☹ ☹

kammka
12. dub 2012

@verbalinka malá má mandli fuč... jestli to bude mít efekt, to nevím, to by nesměly existovat matky, co daj viditelně nemocný dítě do školky... pochopím to, když dítě začne soplit přes noc, nemá teplotu a hlídání ani absence v práci nelze řešit..já mám obě babičky ochotný, nisméně obě 100km daleko.. mámě to sem trvá vlakem a busem minimálně tři hodiny...
já jí tu mandli dala vyndat kvůli sluchu, měla na jednom uchu omezenou funkci..což se teda opravdu srovnalo, výsledky jsou super. 😉 😉

kammka
12. dub 2012

@urbisa no většinou to bývá opačně: napřed alergie, pak astma.. ☹ ☹ ☹
tak jen aby byl co nejdřív v pohodě, veselej.. jak to máš s prací???, 😒

mamkamarketa
autor
12. dub 2012

@verbalinka
tomas nechrapal,slysel dobre. presto mandle musela ven. my byli na ORL v palackeho kazdy patek dopoledne je mudr. co se se specializuje na deti. zadny doporuceni nepotrebujes.my u neho byli. musis mu rict,at zkoukne mandli obema dirkama ( u tomase to neudelal a to byla chyba)
jinak treba tenhle pozna i sliznici u alergika (chodi tam i sousedovic kluk a opravdu rekl,ze ma alergicky zdurelou sliznici a ma pravdu.) u tomase to vyvratil.

verbalinka
12. dub 2012

@mamkamarketa díky za tip 😉 právě to alergo by se hodilo. On se stále škrábe, už se rozškrábal do krve, ale v krvi alergie není.
@jajajbc jojo, to znám 🙂 Ale zrovna u Willa se studené zábaly dělat nedají. Naposledy řval a brečel jak tur, protože měl horečku 41, ale klepal se zimou ☹ A je mi jasné, že každá nemoc něco značí. Akorát zrovna u Willa nevím co. S Laurou to asi nic společného nemá, protože ten kašel byl i předtím. Uvidíme, co vymyslíme s homeopatkou.
@marjama díky 😉
@urbisa a kdo mu dělal krev? Jen pediatr? Willíkovi právě dr udělala z krve igE a to vyšlo v pořádku, takže dle dr žádná alergie není.
@kammka jasný, pokud by hůř slyšel, tak neváhám 🙂 On je teda dost hlasitý (pořád mu říkáme, ať mluví normálně a neřve), ale když na něho šeptáme, tak slyší opravdu dobře.

mamkamarketa
autor
12. dub 2012

@verbalinka ono ta krev neni u tech deti kolikrat prukazna. zkuseny ORL pozna alerigicky zdurelou sliznici.
hele ted me napada. a delali mu vytery?
ten sousedovic kluk (co mu zjistili tu alergii) ma zlataka. a prislo se to,ze se drapal. ze pry nekdy zlatak zpusobuje kozni problemy

verbalinka
12. dub 2012

@mamkamarketa ne, výtěry nedělala. Ale pokud to bude pokračovat i po víkendu, tak si o ně řeknu. Nějak mám pocit, že jeho dr moc neřeší. Prostě mi řekla, že je to asi mandle a ať mu kdyžtak dávám zase aerius a toť vše 🙄 Ale moje chyba - u doktora si člověk musí pořád stěžovat a problémy přehánět, takže s Laurou už jsem poučená a hlásím každou blbost.

mamkamarketa
autor
12. dub 2012

@verbalinka urcite si o nej rekni. tim nic nezkazis. kdyby se cukala,tak ji rekni,ze ve skolce je x deti se zlatakem at kouka udelat ten vyter,

@berenika39
tak co? byli ste na kontrole?

ined77
12. dub 2012

ahoj všichni 🙂 ,
tak už mám matýnka doma 😝 ..ráno dost škaredě zakašlal a pak ještě několikrát, tak už jsem volala, že nejde.
doufám, že do středy bude v pořádku, ať může na ten výlet, protože to samozřejmě zmerčil...bavila jsem se o tom s učitelkou a rovnou i zaplatila...tak bylo hned mamíííí, jaký výlet??? 😅 .to nás taky ráno docela zachránilo, že kdyby byl nemocný, tak že by nemohl jet...jančil totiž že chce do školky 😔 😅 ...každé ráno kňučí, že chce být doma a když doma má být tak zas kňučí, že tam chce...moje nervy 😀 .
no chytil to zřejmě od katunky, jak jinak, ale myslím, že to máme podchycené v začátku, tak snad to bude brzy dobré 😉 .katunka je už taky lepší, tak snad si víkend s taťkou trošku užijeme.

@verbalinka ...jůůů, to je super, že je laurinka takový spáč 😵 .vstávat 1x za noc...můj sen ☹ 😀 .já byla dnes u té mojí marušky tak 20x 😒 .

@jajajbc ..je to zajímavé...ale, když já a homeo...no u nás to nějak nefungovalo, a že jsem tomu dala šanci x krát 😔 .

@urbisa ...přeju ať dopadnete co nejlépe!!! 😵

@mates22 ...ty brďo...tak kde jsi k tomu přišla?? 😨
buba 😀 ..tak říkal MM( je jakub) 😉 synovec a hodně dlouho 😀 ...to přejde 😉 🙂 .

@marjama ...super, tak se držte co nejdéle 🙂 !!!....matýnek vydržel 7 dní, ale to má jasně od katunky, takže tentokrát je v tom školka nevinně 😉 .

ježiš, to vám musím napsat...včera se fotili, já matýnkovi dala pěkné tričko už doma, aby se jako nemusel převlékat, no jenže...paní učitelka zavelela, že se děti mají jít převléct a jeho bobka nenapadlo nic jiného, než se převléknout taky....navlékl na sebe plonkovní tričko a v tom se fotil 🙄 😔 😅 .na otázku jestli si oblékl i riflíky, tak že prý ne 😅 ...tak to jsem na ty fotky opravdu zvědavá 😀 ..chudáček z toho byl nešťastný...prý že se chtěl taky převléknout do pěkného 😅 ...no příště budu chytřejší 😝 😎

reruna
12. dub 2012

@ined77 😀 jsem se zasmála na tom focení 😀 já jsem ho hned ráno taky nepřevlíkala, protože jak ho znám, tak by se při svačině zaprasil,t ak jsem mu dala na převlečení do skříňky a řekla to pro jistotu učitelce a na fotkách byl převlečený, tak to letos taky tak udělám - ale to je jedno, hlavně že bude mít Matýnek fotky ze školky a ještě na tom budete jednou vzpomínat🙂 tak ať se uzdraví, aby mohl na výlet, to jedou docela brzo, u nás až asi v červnu, aby měli hezky, já jsem loni Míšu na výlet ještě nepustila, jsem měla strach🙂 tak letos pojede poprvé

ined77
12. dub 2012

@reruna 🙂 ...já ho nejdřív trošku "sjela", ale on se tvářil tak nešťastně, že chtěl být taky pěkný 🙄 😵 ...nooo, to bude 😀 ...jako, ono to náhradní tričko není žádná hrůza, on chodí i ve školce pěkně oblečený, ale přeci jen no....ale přesně tak, máme na co vzpomínat a hlavně jsem ráda, že budeme mít památku na první školičkový rok 😵 😉 .
a výlet...no proto jsem se učitelky ptala, jestli to platí i pro tyhle malošky... strach mě ještě nepopadl, ale už ho začínám mít 😨 😅 .ale je nejspíš pozdě...kdybych mu řekla, že nikam nepojede, asi mě vydědí 😀 .

reruna
12. dub 2012

@ined77 to záleží asi na učitelkách, jak si troufají a taky na tom konkrétním dítěti, nám minule učitelka řekla, že těm maloškům to nedoporučuje, ale někteří přesto po domluvě jeli, byli to takoví ti "otrkanější", Míša tam loni chodil jen do oběda a vlastně skoro celou zimu byl více doma, jak tam a on je takový bojácný, tak jsem mu o výletě raději neříkala, byli v Lešné, uvidím, kam pojedou letos