Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
12. dub 2012

@reruna 🙂 ...no, matýnek je otrkaný dost myslím 😅 .ale ne...musím jim věřit, určitě na ně dají pořádný pozor 😔 .
tak to byli u nás 🙂 ..my jezdíme na lešnou každý rok, někdy i 2x a pořád je tam na co se dívat 😉 .to byl pěkný výlet 🙂 .

reruna
12. dub 2012

@ined77 my tam taky jezdíme rádi, nemáme to daleko

evaviki
12. dub 2012

caute, viem, ze to sem nepatri, ale nechcete niektora dziny z nextu, vel.4-5 rokov (110), uplne nove? Stali ma 429Kc (objednane cez mmb, za libru som dala 33kc), omylom som objednala dvojo rovnakych ☹ http://www.next.co.uk/g37602s3#813613g37 farba Mid wash

mates22
12. dub 2012

@reruna
@ined77 já letos vedla dceru jen na focení, byla nastydlá a paní učitelka, že se jdou fotit až za hodinu a že bude zatím barvit vajíčka - takže sem jí přes parádní tričko natáhla školkový, přes punčocháče tepláky a sukni sundala - no ještě fotky doma nemám, tak sem zvědavá, v čem se to vyfotila, snad se slíkla, přišla tak po obědě ze třídy, rozcuchaná ale byla značně...... a loni se zase fotila v zatrženejch punčoškách 🙂

Kačka na výlet jela hned první rok, byla nejmladší ze třídy, taky sem se bála, hlavně tý cesty tím autobusem a loni zase byli na lodi, toho sem se taky trochu obávala jak ten pytel blech uhlídaj, pak měli skoro hodinu zpoždění při návratu, no už mi moc hej nebylo, ale pak cestou od autobusu malá nezavřela pusu a byla táááák nadšená 🙂. takže @ined77 neboj, Matýnek určitě bude zdravej a šťastnej jako bleška 😀

dneska sme byli na kontrole po tý spále, malej trochu řval, když mu brali krev, ale nic hroznýho, sedimentaci máme OK, výsledky ostatní až v úterý. Moje noha se zlepšila, asi ten višňák, doufám a klepu

twininky
12. dub 2012

Ahoj děvčata, prosím vás mam na vás prosbu, studuji učitelství pro MŠ a potřebovala bych vyplnit dotazník ohledně mediální gramotnosti předškolních dětí, najde se tady některá ochotná maminka? Moc bych vám byla vděčná.. dotazník je anonymní a slouží pouze jako podklad pro seminární práci. 😉

evaviki
12. dub 2012

@twininky posli link do ip

ined77
12. dub 2012

@mates22 ...děkujeme 🙂 .
tak to jsem ráda, že takové popletené problémky nemáme jen my 😅 ...ale vždyť o nic nejde že, ale tak chceme mít ty dětičky krásné a upravené... 😉 😀 .
právě si myslím, že se mu ten výlet bude líbit, navíc s kamarádama...s učitelkou už jsem dopředu předdomluvila, že by mu dali vždy před odjezdem kinedril, bývá mu v buse a autě špatně a prý není problém 😉 .
zprávy od vás super, doufám, že všechny výsledky budou v pořádku! 😵

@twininky ...sice až tak úplně dobře nevím co je mediální gramotnost, ale ráda pomůžu 😉

twininky
12. dub 2012

@ined77 holky prosím vy co máte zájem pomoct, pošlete mi nějaké mailové adresy do IP na vás a já vám zašlu dotazník, nebojte je to jednoduchý, cca max. na 5 minut.... 😉

twininky
12. dub 2012

Holky všem vám moc děkuji za ochotu a strávený čas nad dotazníkem, kdyby to šlo pošlu vám mailem čokoládu 😉 🙂

berenika39
12. dub 2012

nestíhám vás ani dočíst, natož reagovat....každopádně at už ty nemoce někam zmizí🙂

@mamkamarketa jj, byli jsme na kontrole. v noci stihnul petr horečku, spustila se rýma, takže prý je to virové, máme ACC a Pamykon do nosu -atb kapky, nudle má zelené🙂. Ten záchvat dušnosti mohl mít od toho, jak se mu nahromadily hleny v krku přes noc, potřebovaly ven a průdušky se bránily stáhnutím, nemělo by to s astmatem mít nic společného.no nevím, věřím, že to bylo poprvé a naposled.

jinak někdo se ptal na ty vdechovátka (sama beru berodual), nám půjčila mudra takový prevít pro děti - váleček se zpětným ventilem, do toho se ventolin nastříkal, a peta si to dal na obličej a dýchal z toho, v klidu, do něj jde lék, ven ventilem vydechovaný vzduch.

urbisa
12. dub 2012

@kammka ....no on má ještě reflux,tak je to uplně naprd,snad z toho trochu vyroste.Já jsem byla po rodičáku na uřadu práce do tohoto ledna,celou dobu jsem měla brigádu 2krát týdně od 10h do 17h,to mi je hlídala mamka,teď mám dohodu o pracovní činnosti,můžu dělat 20h týdně,dělám v obchodě,mám super majitelku,když nemůžu tak prostě zavolám a je to,naprosto ideální,kdyby mi nevyšla vstříc tak bych zůstala doma jako žena v domácnosti,stačí zajít na zdrav.pojišťovnu,podepsat prohlášení,že se staráš o jedno dítě do 7 let,nebo o 2 děti do 15 let a můžeš být doma,jen si nesmíš nic přivydělat,protože zdrav.pojištění za tebe platí stát,asi tak.Ta práce mi vyhovuje,dnes jsem dělala 10-17,zítra jdu 12-17h,tento týden střídám dovolené,jinak chodím teď 3dny v týdnu
@ined77 ...díky,snad jo..
@verbalinka ...krev mu berou na alergu,chodíme tam od 2,5roku.Ty IgE protilátky souvisí s imunitou a ne s alergií,ne?Tak nám to vysvětluje naše dr...

mamkamarketa
autor
12. dub 2012

@berenika39 no tak to je dobra zprava (teda v ramci moznosti) ale to je fajn,ze to vypada,ze to mel z tehle virozy,. asi ti spadnul balvan ze srdce,vid? 🙂

berenika39
12. dub 2012

@mamkamarketa jj, jenom se ted furt bojim, ale to snad přejde, časem. zakašle a já ve střehu 😒

mamkamarketa
autor
12. dub 2012

@berenika39 to je mi jasny,toho se jen tak nezbavis. tomas si sahne na ucho a na me jdou mrakoty 😖

marjama
13. dub 2012

Ahoj holky, tak Martí se dnes probudila se zelenou nudlí ☹ Vstávali jsme už ve 4 h ráno, pak už nechtěla spát. Dopol. pomažeme k dr., chtěla bych napsat ten Pamykon, nemám s ním teda zatím zkušenosti, ale prý je na tu zelenou rýmu super. Hlavně ať se to Martí zase nevrazí do uší! 😒 Ve školce jsem ji omluvila zatím jen na dnešek a v pondělí uvidíme, snad se nám to přes víkend nerozjede v něco horšího! Má být stejne hnusné počasí, tak nám to aspoň nebude líto, že nemůžeme moc lítat venku.
U nás ve školce zatím o výletu nemluvili, tak uvidíme, jestli to bude i pro mrňousky. Zatím jsem o tom nepřemýšlela, jestli bych Martí pustila, no nevím, nevím.
@mates22 super, že se ti noha lepší!
@mamkamarketa já už jsem v mrákotách od rána z té zelené rýmy, už nás zase vidím na ušním, nééééééééé

mates22
13. dub 2012

@marjama ach jo, to je nikdy nekončící........držím Martince palce ať zůstane jen u zelené nudle, případně ještě líp ať zelená nudle do pondělka zmizí. U nás výlety probíhají až v červnu, jako školní na konci roku 🙂

@berenika39 tak pokud to bylo z té virózy, tak jen dobře, to už by se na rozdíl od laryngošky nemuselo opakovat... ale ve střehu už zůstaneš, nenaděláš nic, já když malej v noci zakašle, tak letím do lékárny pro rectodelt a spol., abych ho případně měla hned po ruce ☹

marjama
13. dub 2012

@mates22 díky, snad to Martí zvládne! Už sama říká, že musí hodně smrkat, aby rýma nevlezla do oušek, je z toho už chudák taky úplně vedle ☹

mamkamarketa
autor
13. dub 2012

@marjama pamycot na zelenou rymu doporucuju! je fakt dobry. ja si pro nej obcas i jela na pohotovost.
chudera ,mala. hele ale me nekdo rikal,,ze to,ze ryma se vrazi do usi je mytus. proste kdyz k tomu ma dite ''vlohy'' tak pry nepomuze nic. toho se ja desim. manzelovi naposledy pichali usi (obe) v 15ti letech. a to uz fakt smrkal dobre 😀 😔

marjama
13. dub 2012

@mamkamarketa hmm, tak to jsi mě moc nepotěšila ☹ Já jsem myslela, že se to tím smrkáním dá zachránit. No uvidíme, stejně to nezměním, takže nemá cenu se kvůli tomu nervovat, že 😒 Třeba když to podchytíme včas, tak to zvládneme bez píchání uší. Zatím jsem optimista co 😝 No uvidíme, co napíšu po pár dnech. Nejhorší je moje představa návštěvy pohotovosti o víkendu. Ach jo.

mamkamarketa
autor
13. dub 2012

@marjama jedte na karlak-snad to nebude potreba.
hele treba co dr,to nazor. ale ja se bojim,ze na tom neco bude. tomas k tomu dispozice ma-manzelovi fakt do 15ti pichali usi a dodnes s tim ma problemy. takze urcite v tom hraje roli i genika. tvar vnitrku ouska....

marjama
13. dub 2012

@mamkamarketa jo, jo to určitě, genetika hraje velkou roli. Já jsem měla jako malá píchané uši asi 20x, možná i víckrát. Takže Martí to má asi bohužel po mně ☹

mamkamarketa
autor
13. dub 2012

@marjama chjo to je bohuzel dost monzny ☹

berenika39
13. dub 2012

@marjama nezkusila jsi jí dát vysavač a odsávačku? petrovi toho jde ven mnohem víc, než když jen smrká,nastříkám olynth a pak odsajeme, jen občas....

marjama
13. dub 2012

@berenika39 to jsem nezkoušela. My máme jen takovou tu klasickou odsávačku s těma hadičkama, jak se to natahuje pusou. Martí totiž jako úplný prcek rýmu vůbec neměla, tak jsme odsávačku vůbec nepotřebovali. No a pak už uměla smrkat. To je nějaká speciální na ten vysavač že jo. Má to nějaký nástavec, který se na vysavač nasadí?

berenika39
13. dub 2012

@marjama je to strašně jednoduchá a chytrá věc, petr taky není nějaký rýmař 😉 , ale používala jsem ji už do mala, hlavně před spaním, po koupání...na hadici vysvače nasadíš takovou hadičku, na které je takovej prevít, který to sání reguluje - na tom je nástavec - ten si dá k nosánku, ne dovnitř nějak hluboko - a vysavač jí vysmrká. petr z toho ted už má srandu, udělá si to sám, a fakt to vytáhne právě ty "zadní" hleny, pak to hned vapláchnu vařící vodou, občas vyvařím. fajn je to dělat po kapkách, když je to uvolněné, nebo po koupání...nic to není, i dětská mi ted říkala, že je dobrý to tím čistit, na orl petu taky "odsáli" před vyšetřením. nemělo by se to dělat asi 100x denně, vysušuje to sliznici, ale při velké rýmě, při použití nějakého libenaru a tak, to pomáhá. vydrž, najdu ti to, stojí to asi 300,- káčé.

marjama
13. dub 2012

Jo a dneska jsem zažila u dr. šok. Naše dr. šla do důchodu a je tam nový dr. - chlap. Je mu cca 55 a je to takový "brouk pytlík". No i když vlastně vypadá spíš jako ferda mravenec, protože si holky představte, že on měl na sobě béžovou košili a k tomu puntíkovaného motýlka! 😝 Vypadal, jako když jde hrát nějaké představení pro děti, ještě nasadit červený nos a byl by z něho klaun, no hrůza! Když jsem chtěla napsat ten Pamycon, tak reptal, že lokální atb se moc nedávají, no nebyl ze mě nadšený, asi u něj budu v kategorii "problémové matky", která si stojí za svým a chce si něco vydupat. Nakonec mi je napsal. Nemám z něho ale vůbec dobrý pocit, asi budu zvažovat změnu dr. ☹ Martí po obědě usnula, je vidět, že jí ta rýma zmáhá. No jsem zvědavá, jestli kapky zaberou.
Všem přeju hlavně zdravíčko !!!!!!!!

mamkamarketa
autor
13. dub 2012

@marjama ahoj,s tim ferdou mravecem si me rozesmala 😀
ja bych dr urcite zmenila

evaviki
13. dub 2012

@marjama jestli se ti chce chodit s malou az na Mirak, tak tam je Mudr.Nedelkova, fakt uzasna dr.. Mam pocit, ze este berie nove pacienty, tak tam skus pripadne zavolat.. 🙂

berenika39
13. dub 2012

@marjama
http://www.babytip.cz/hygienicke-a-koupaci-potr...

jsem v pracovním procesu, tak mi to trvalo🙂

marjama
13. dub 2012

@evaviki díky za typ na novou dr. Jsem zvyklá,že tu naší jsme měli 5 min. od baráku, ale za dobrou dr. si klidně člověk dojede, že 😉
@berenika39 moc děkuji za odkaz, zkusíme pořídit, snad si to Martí nechá odsát. Teď tu u mě stojí u PC, viděla ten obrázek a ptala se, co to je. Tak jsem jí to vysvětlila a ona prohlásila: Už mám toho odsávání dost! 😀 Ona to totiž zná z ORL, když jí "odsávají" ten hlen a hnis z ouška a to musí být teda hnusný. A je to i příšerný zvuk, mně stačí to jen slyšet ☹ A prosím tě, přece se mi nebudeš omlouvat, že ti to trvalo, neblázni 😉 Jsem ráda, že v dnešní době se najdou ještě "normální" lidi, který jsou schopný si nezjištně poradit a popovídat si. 😉 Dík.