Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

verbalinka
22. čer 2012

@berenika39 díky za rychlou odpověď 😉 On mu orl dr nahmatal zvětšené uzliny a jen tak řekl, že prodělal eb virus a že to je normální 🙄 Ale tahat ho zase na krev se mi nechce ☹ Ach jo. Co dr, to názor. A závidím ti pečlivou doktorku 🙂
Já se netrápím, jen mě unavuje pořád řešit, kde se mu v tom krku bere hlen, který ho nutí kašlat. A ten kašel mě rozčiluje, protože ho musím hlídat, aby si dával ruku před pusu a radši nekašlal na Lauru, i když nejspíš není infekční a ostatní maminky na mě koukají divně, že tahám nemocné dítě do kolektivu. Takže se pořád snažím najít viníka.
Ale zase pokud by EB prodělal, tak je lepší, aby se to vědělo, protože tělo je oslabenější... To je jedno. Počkám na naši ORl doktorku a snad se pohnem. A doufám, že už budou příští týden alergo výsledky.

berenika39
22. čer 2012

@verbalinka no to mi mudra říkala, že je lepší klidový režim, žádné velké akce - měsíc cca, a pak pomalu přidávat podle toho, jak se dítě cítí, regaovat na něj...petr se oklepal rychle, jakmile pominuly ty příznaky, byl ok.

jinak na alergo bych vsázela, někdy to nevypadá na souvisloti, ale dokáže to dělat spoustu nepříjemností, to není jen že dítě na něco raguje, ale právě ta alergie může rozjet zánětlivý proces v mírné formě, a pak se to táhhne

luthien.k
22. čer 2012

@mamkamarketa aha, tak to je mechanická příčina, to je něco jiného, ale až zapnu druhý PC, tak pošlu 🙂

@verbalinka, podle mě to nejde takhle jednoznačně říct, já bych to brala prostě podle toho, jak se mi dítě zdá, v jaké je celkově kondici. Určitě fundovaněji by na to odpověděla dr. Eleková, která je autorkou článků o tom, jak je škodlivé teplotu snižovat: http://lecivacesta.webnode.cz/news/fenomen-potl...

evaviki
22. čer 2012

@verbalinka no jo, lenze tie mladsie tam vraj maju surodenca.. .-( takze smola...

mates22
22. čer 2012

ahoj holky, nedočítám, nemám sílu, dneska jsme se vrátili z dovči, ovšem já s Kubou strávila 2 dny z toho v nemocnici s DG otřes mozku a na pozorování, spadnul z velký trampošky a bohužel hlavou na beton...víc snad zejtra, dneska už jsem hotová, totál ☹

evaviki
22. čer 2012

@mates22 ☹ ☹ ☹

reruna
23. čer 2012

@mates22 tak to mě mrzí☹ dovolená teda nic moc, ta trampolína neměla záchrannou síť? Je Kubík už v pořádku?

ined77
23. čer 2012

@mates22 ...ježiš 😨 😢 !! to mě moc mrzí ☹
a jak je na tom??

mates22
23. čer 2012

@reruna
@ined77
@evaviki ahojky, díky, jo je už v pořádku, modřina je už žlutá a boule splaskla 🙂, ta trampolína měla síť, jenže on se na ní hrnul, aby ho nepředběhla dcera a než sme doběhli, tak vylezl nahoru a šlápl do těch pružin a jak se lekl, tak bohužel jakoby zacouval, nebo lépe řečeno zaklonil se a pak padal po těch schůdkách v kotrmelcích a dopadl dole na beton hlavou....sice nebyl v bezvědomí a plakal, ale byl takovej zpomalenej, manžel v sobě 2 piva, tak sme volali pohotovost a ty hned poslali sanitku, diagnostikovali pak slabý otřes mozku a nechali si nás tam 48 hodin, že se minimálně musí sledovat. Takže mu pak druhej den udělali RTG i odběry, moč mu kontrovali ráno vždycky, měřili tlak a chodili ho po třech hodinách kontrolovat. Venku pršelo, přinesli mu spoustu hraček, tak tam byl spokojenej, odpoledne přijela i kačka a pojali to jako hernu (na pokoji jsme měli takovej domeček). takže akorát já sem tam byla otrávená.......

A pro zajímavost, po úrazu hlavy u dítěte nestačí prý sledovat 24 hodin, minimum je těch 48 a pak ještě trošku další 4 dny, prý i šestý den se to může projevit, ale procento je mizivé. Ale nejčastěji je to mezi 24-48 hodin, že prý dítě není zmenšený dospělý a tak krev z případné rány kape velmi pomalu. Sledovat se musí, jestli jsou zorničky stejné, únava, pocení, bledost (prej taková do zelena) a rozmrzelost...když se cokoli objeví okamžitě volat záchranku

reruna
24. čer 2012

@mates22 tak hlavně že je to v pohodě, i když pobyt v nemocnici asi není to, co jste si na dovolené přestavovali, to je i moje noční můra

mates22
24. čer 2012

...a ještě..... tím, že jsme byli v bazénu denně (kačka i 2* denně), tak sme si přivezli všichni rýmu a tudíž Kačka již do školky zavítá jen vyzvednout si výkresy 🙂

verbalinka
24. čer 2012

@mates22 ježiš, to zní děsivě 😨 Hlavně, že je v pořádku a díky za info, co případně dělat 🙂

mjanca
24. čer 2012

@mates22 teda, to mne mrzi, ze jste neco takoveho museli prozit :(. Hlavne, ze jste ok!
jdu pro podporu. Lucky nej kamoska ma ode dneska nestovice, ve skolce porad radi, v jeji tride to je 4. pripad za tento tyden ☹. V patek mame jet na dovcu, moc se bojim ☹. Hlavne, kdyz vim, jak s tou nej kamoskou se v patek cely den tulily, pusinkovaly, radily .... ☹. Takze se smiruju uz s tim, ze ta nase jedina dovca nevyjde :(. ja jsem z toho proste dneska hotova ☹. Zitra budu lepsi, jen, ze je to cerstva informace a porad mne hloda, jak to vlastne dopadne!

mates22
24. čer 2012

@mjanca díky, byla sem vyplašená, ale naštěstí to dopadlo dobře, ale přesně chápu, jak ti to teď šrotuje v hlavě, já tu první noc po úrazu ani nespala. je mi to fakt líto, ta pravděpodobnost je celkem vysoká, to asi nemá cenu si nalhávat, že ne. Ale třeba je nedostane, naše kačka fakt pila s kamarádkou z jedné skleničky, o objímání a pusinkování ani nemluvím, a tři dny nato se kamarádka vysypala, já to furt čekala a nic. Každopádně držím pěsti .
No my už prej na dovolenou nikdy nejedem, říkal MM, my byli naposled, když byly kačce 2 a ona druhej den vysoký horečky a jeli sme pěkně domů. A teď sme se po 4 letech odhodlali a zase tohle....takže už to zkrátka jistí jen chalupa mých rodičů v Lužickejch horách, tam nám to dopadá dobře 🙂 a je tam taky krásně, jen ten potok, co teče zahradou a v kterým se mi málem brácha jako malej utopil, ten mě trochu zneklidňuje 😀

@verbalinka i to děsivě vypadalo ☹ a není zač...ještě jsem zapomněla na zvracení a taky furt koukali, jestli chodí rovně, protože ty příznaky se prý různí podle toho, kde případně dochází k tomu krvácení. A teď jsem dočetla, co ta mononukleoza? To jsou teda zprávy pořád ☹

verbalinka
24. čer 2012

@mates22 Will předevčírem spadl hlavou ze židle na zem, ale s betonem se to nedá srovnat. My jsme na pády experti - před necelým měsícem jsem zase spadla s malou v náručí. Manžel říká, že bychom se mohli přestěhovat do Krče (nemocnice), že bychom byli hned u zdroje 🙄 😀 A mononukleoza je nepotvrzená a bevím, jestli ho trápit dalšími odběry... Pořád nějaké starosti, co... ☹

verbalinka
24. čer 2012

@mjanca pravděpodobnost velká, ale já bych tipla, že to nechytne. Záleží na imunitě. Držím palce 😉

mates22
24. čer 2012

@verbalinka no ze židle taky dobrý teda ☹

martinka1981
25. čer 2012

@luthien.k Katiiiii ked su končatiny studene zabaly nerobiť!!!!! Vtedy teplota stupa a dieťa by mohlo skolabovať!!!! Takže počkať kym teplota stupne až na max.(to zn.že ruky aj nohy su teple ako zvyšok tela) a potom davať zabaly!!!

martinka1981
25. čer 2012

@sarihy moja staršia dcerka prekonala febrilny kolaps v novembri min.roka. Na ten zažitok v živote nezabudnem 😔
Pri každej horučke som mala prišerny strach že čo ked to pride znova,ale zaroven som vedela že znižovať horučku neni pre imunity nič moc. A tak som zražala až od 39 a vyššie aj napriek tomu že malá prekonala FK. Ja neviem ,možno budem pre niekoho za šialenu ale proste to robim ako to citim.
Pisala aj dr.Elekovej,autorke už spominaneho članku o (ne)zražani telpoty a napisala mi mail . Ak by si mala zaujem prepošlem ti do mailu.
Alebo jej sama napiš, mail najdeš na google. My sme mali FK raz,zatial sa neopakovali tak by bolo možno dobre poznať jej nazor na to ak sa FK opakuju,čo to znamena 😕
Takže takto je to u nas 😉

luthien.k
25. čer 2012

@martinka1981 no vidíš, co zdroj, to jiné info, já jsem zase z více zdrojů četla, že když jsou studené končetiny, tak se mohou dělat zábaly těla, ale samozřejmě ne těch končetin. Ale jestli to máš od dr. Elekové, tak tomu budu věřit 🙂

berenika39
25. čer 2012

@mates22 jen vyjadřuju virtuální podporu, tojste si teda dali, ale fakt je, že to dopadlo dobře a to je hlavní🙂

mates22
25. čer 2012

holky, díky všem za podporu a jednu otázečku mám, máte mrňata očkovaný proti meningitidě? ty malé očkujou jen na typ C a naše mudra říkala, že většinou to stejně bývá u nás typ B a že to jako nemá moc cenu....ale mamka pracuje ve zdravotnictví a prý teď bylo několik případů céčka a obvykle to končí fatálně. Tak nevím, jestli to do nich naprat (poněvadž očkování se taky bojím a jsem ráda, že už to maj téměř za sebou) a nebo se smířit s tím malým procentem ohrožení ☹

martinka1981
25. čer 2012

@luthien.k hmm to je zaujimave.Ja som všade čitala a povedal mi to aj Dr.na Kramaroch čo sme ležali na pozorovani po FK že ked su končatiny studene zabaly nerobiť. Tak pisni dr.Elekovej 😎

sarihy
25. čer 2012

@martinka1981 @luthien.k Díky z info ! @martinka1981 Dcera prošla veškerým vyšetřením a je zcela zdravá, k FK je dítě náchylné do 5let věku, v 65% to nezanechá žádné následky ve smyslu epilepsie atd., takže já věřím, že dcera je ten případ. Každopádně já jako dcera lékařů klasické medicíně na 10000% věřím, takže dál budu dělat to, co považuju za nejlepší. Ale díky !

martinka1981
25. čer 2012

@sarihy ale samozrejme.Každy robime podla svojho najlepšieho vedomia a svedomia 😉
každopadne sa tu nikto nechce hadať,že jo? 😎

luthien.k
25. čer 2012

@sarihy no vidíš, kdybych já na 100% věřila klasické medicíně a lékařům, tak mám děti osypané ekzémy a to samé další stovky dětí léčených klasicky do té doby, než potkali Věru Zíkovou, nelékařku, která takovým dětem umí bezvadně pomáhat i bez titulu (a někdy lékařům navzdory) 😉 Čili já jsem o klasické medicíně ztratila iluze už dávno...

sarihy
25. čer 2012

@luthien.k
@martinka1981
Samozřejmě já se nehádám, jen jsem napsala, jak s k tomu všemu stavím. Chápu, že pokud má člověk dítě, na jehož léčení klasická medicína nefunguje, vyzkouší vše, co může, aby se dítě uzdravilo, ale já prostě jako první volbu mám vždy lékaře; naštěstí to vždy stačilo...

martinka1981
25. čer 2012

@luthien.k jj Kati,my tiež patrime medzi tu stovku 😝

luthien.k
25. čer 2012

@sarihy jasně, chápu 🙂

ined77
25. čer 2012

@mates22 ...ježiš, mně je úplně zle jak to čtu 😕 .ještě že to dopadlo dobře 😔 .
rýma ať dá brzy pokoj 😉 ...katunce začalo trošku téct z nosu taky ☹ ...a to jsme se k vodě ještě nedostali 😒 .
s tím očkováním...mám v plánu nechat očkovat matýnka proti mening.na podzim ( po domluvě s dr.) 😉 .katunku ještě ne v nejbližší době, tam nás čeká MMR a doočkování TBC.
pro mě je to taky pěkný strašák 😢 .MM je teda proti...teda celkově k očkování, ale nechává to na mně.