Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
9. únor 2012

@mates22 ja myslela,ze to je kmen chripky? 😕 mozna se pletu

mamkamarketa
autor
9. únor 2012

@lojzina ahoj,tak co? drzite se ?

mates22
9. únor 2012

@lojzina díky, trochu mě to uklidnilo, já mám podezření, že mladší syn z toho měl už 2* ten dávivej kašel, co považovali za laryngitidu, poprvé k tomu měl vyšší crp a dostal ATB a podruhé mu našla čepy (dcera měla zrovna angínu), diagnostikovala angínu a zase dostal ATB - čímž by se vysvětlil i ústup kašle....jen doufám, že už se to letos nevrátí. Jinak ten bacil prý zůstávvá, dítě je pak nosičem a nemusí mu to nic dělat.....

mates22
9. únor 2012

@mamkamarketa nene, to není, je to nějakej bacil, co způsobuje různé ošklivé nemoci, vč. meningitidy nebo pneumonie, ale právě proti těmhle nemocem je očkování v hexavakcíně. Jen jsem myslela, že dítě pak nemůže chytit ten bacil a jak jsem teď pochopila, tak ho mít může (a dokonce už mu zůstane i po zaléčení), ale neměla by se rozjet žádná závažná nemoc...i když asi ani očko není jistota, znám případy zarděnek, encefalitidy i chřipky přes očko ☹

ined77
9. únor 2012

@mates22 ☹ ..jejda, tak to mě moc mrzí ☹ .tak snad se toho malošek zbaví 😨 .nebude to v sobě mít doufám navždy nebo ano?? 😕

jinak malý je třetí den ve školce, ale každé ráno kňourá, že tam nechce ☹ .toho jsem se přesně bála, že bude tak moc doma až se mu do školky nebude chtít chodit...hračky už tam zná, tak kam by se hnal že 😝 ☹ .a to se celkem divím, protože v tomhle počasí jsme pořád zavření doma, tak bych řekla, že školku uvítá, když tam má kamarády....ale třeba to zase přejde..akorát je každé ráno hned "veselo"..nechce se oblékat, umývat....ach jo 😒 .
ale zdravý zatím je.....ťukťukťuk 😅 😉 🤐

lojzina
9. únor 2012

@mamkamarketa ahoj...ano,zatim se drzime,v pondeli jde Maros do skolky,tak uvidime
@mates22 jj,ten bacil zustava,bohuzel,je v tom krku bezne 😖

lojzina
9. únor 2012

@mamkamarketa a co vy? 😉

mates22
9. únor 2012

@ined77 bohužel zůstane navždy, ale co už, já mám zase od malička streptokoka a dobrý, prý je to stejné.....

u nás je to se školkou přesně naopak, malá teď uhání do školky jen co otevřou a včera mě sprdla, že sem jí vyzvedla už ve tři, takže dneska to mámv pohodě, vyzvedne jí až manžel cestou z práce a já aspoň nemusím do toho sněžení - půjdem teda ted´ chvilku cournout s prckem ať se vyvětrá, ale jen obejdem blok, takže tak na čtvrt až půl hoďky, zatímco do školky a ze školky to je hodina - on se děsně vzteká, jak na něj sněží. Jen aby jí to nadšení a hlavně zdraví vydrželo - držím si palce a i Vám všem tady :-d

ined77
9. únor 2012

@mates22 ...aha, ale tak snad to bude teda dobré 😵 .
my taky jdeme, ale jen na poštu s balíčkem a zpět,potřebuji aby si malá ještě chvilku schrupla a na vzduchu většinou usne jako belinka 😀 .
to máte se školkou dobré 😀 , ale u nás se to určitě zase taky spraví...doufám teda 😅 .
ale máš pravdu, hlavně to zdravíčko 😉 .
taky se držte a pěkné venčení! 🙂

mates22
9. únor 2012

asi se zblázním, dcera dnes po 4 dnech ve školce přišla ospalá, zívá a prý jí bolela hlava - říkala paní učitelce, protože se jí ptala, že jako vypadá unaveně..........leží u televize ☹

lojzina
9. únor 2012

@mates22 tak toto znam,4 dny ve skolce,tyden a vic doma 🙄 ,tak treba z toho nic nebude.... 😉

evaviki
9. únor 2012

My sa chystáme v pondělí do školky... Akurat mi dnes volali, ze su tam neštovice.. Fakt ma poraziiii...

mates22
9. únor 2012

@evaviki tak si je alespoň odbudete, dcera se s nima setkala už 3* zblízka a nic, no ještě počkám a jestli je nedostane, nechám udělat test na protilátky (prej je mohla mít i skrytě a bezpříznakově) a případně očkovat - aby je neměla v pubertě, to pak už není moc sranda, no ne že by to u malejch sranda byla

mates22
9. únor 2012

@lojzina můžu se ještě zeptat, za jak dlouho spadly ty teploty když neměl ATB, nás se drží již 14 dní, teda kolem 37,5, ale dr. říkala, že doufá, že slezou samy

lojzina
9. únor 2012

@mates22 podruhy je mel asi jen 2 dny,moc si to teda nepamatuju,ale bylo to docela v poho,dr rekla ze do nej dalsi atb rvat nechce,at zkusime treba hexoral pastilky..ty zabraly a bylo to pryc,no proste podruhe mel lehci prubeh...14 dnu?to je neco... ☹

mates22
9. únor 2012

@lojzina on je ale v pohodě, radši bych ho asi neměřila, ale protože by měl jít na očkování (teda měl jít už v prosinci, ale zatím furt stonáme), tak ho musím co tři dny přeměřit, abysme pak věděli odkdy počítat 14 zdravých dní do očka....no tak zatím nepočítáme 🙂. Ale dcera měla ve třech letech teploty až 37,7 třičtvrtě roku, příčinu nezjistili, samo to odešlo. Ale teda neočkovala jí v tu dobu nic ☹, asi pro sichr

lojzina
9. únor 2012

@mates22 aha...tak jasny,s teplotou ...ja s mladsim mame jit na MMR,ale pred tydnem dobral atb,takze si dame pohov 🙂 .Ja osobne bych radeji odpocitala delsi dobu.No a jak dlouho ma ty teplotyy,?

sarihy
9. únor 2012

Ahoj holky, čtu vás a mám dotaz - přišlo by vám normální, že když při návratu z vycházky má dítě zcela mokré oteplováky, jako učitelka zkontrolujete, jako jsou na tom i ostatní vrstvy oblečení (= punčocháče, kalhotky...) ??? Dcerka se na vycházce počůrala (nestalo se to tak rok), neřekla to (to sice nevim, proč, ale tak je to 3-leté dítě, kteér holt ještě přesně neodhadne, co by mělo udělat...) a v těch mokrých punčocháčích byla celý oběd...Já přišla do šatny, mokrý oteplováky na topení (od učitelky), durch tepláky v šuplíku a Ellča vesele obědvá, zcela ledový zadek měla...no byla jsem v šoku...ale bohužel jsem se nezmohla na nic..A navíc dcerka má jet na týden na hory, tak doufám, že to neodstoná. Jsem divná, když si myslím, že by učitelky tohle měly zkontrolovat ??..kor když dávají na topení mokrý oteplováky ? Doufám, že bude v pohodě...

andyalukasek2008
9. únor 2012

@sarihy Jednoznačné pochybení paní učitelky si myslím...
Neříkám, že nikdo není neomylný, ale když si nevšimla v šatně a dcerka se třeba vyslíkla sama, přeci to musela vidět ve třídě, ne?
U nás třeba dětem rozvěšují věci na sušák a topení paní uklízečky, až jsou samy v klidu v šatně a děti už ve třídě myslím...

evaviki
10. únor 2012

@sarihy nemuseli. Mozno si mysleli, ze to ma zo sněhu, ak sama píšeš, ze sa ji to nestáva , tak ucitelku nemuselo napadnut, ze sa pocikala.. A kontrolovat kazdemu decku zadok, ak nic nepovie samé, to asi nebudu robit..

reruna
11. únor 2012

@sarihy asi si myslely, že má mokré oteplováky od sněhu a pokud měla tmavé punčocháčky, tak to není ani poznat, že jsou mokré, pokud nic neřekla a je jich tam 25, tak bych se nedivila, že se to může stát, loni jsem řešila se synem něco dost podobného, bohužel pak onemocněl, jak prochladl, ale fakt - oni když přijdou z té vycházky v zimě, tak je v šatně dost velký zmatek, pak než to všechno pověsí na topení, než se děti vyčurají, umyjou ruce atd. a pak už sedí u stolečku a jí oběd, tak opravdu si myslím, že si toho prostě učitelka nevšimla...já jsem tenkrát taky přišla pro syna po obědě a nevšimla jsem si ničeho, až při oblékání, když jsem na něho sáhla, na pohled bych to nepoznala...Od té doby jsem neustále do něho "hučela", že to musí říct... kdyby se to ještě někdy stalo

ined77
11. únor 2012

@mates22 ..jak jste na tom? 😨

@lojzina ...to jsi napsala přesně, 4 dny ve školce...a jasně že už dneska maloch kašle, takže v pondělí asi zase nic ☹ .no zatím jen občas zakašle ale je slyšet, že to nejspíš přejde do toho našeho štěkotu 😢 .tak přemýšlím už dnes nasadit robitussin? 😒

@sarihy ...no je to na houby to uznávám , ale viděla bych to přesně jako @reruna ...stát se to může raz dva ☹ .
přeju ať z toho nic není a hory vám vyjdou 🙂 .

@mamkamarketa ...jak u vás, držíte se?

lojzina
11. únor 2012

@ined77 ahoj...robitussin nemam vyzk.,ten je na stekot,?a tak nemaluj certa na zed,treba z toho tuk tuk nebude nic hrozneho 😉

ined77
11. únor 2012

@lojzina ...ahoj 🙂 , jj je to na suchý a dráždivý kašel.všichni to chválili, tak jsem zkusila a jo, myslím, že je to dobrý lék 😉.já jsem dávala vždycky stoptussin - kapky, ale to je hořké jak čert ( i když děti si už zvykly 😅).stoptussin sirup mi přišel o ničem 😕.
no kéž by jsi měla pravdu, ale já už z těch nemocí mám fakt noční můru 😅 .malá mi taky přijde, že zase nějak funí 😔 .

mjanca
11. únor 2012

ahoj holky
i ja se pridavam, Lucka po tydnu ve skolce opet kasle :-/. Kamoska mi radi dat 3x denne ditustat 😉 tak zkusime a uvidime. Premyslim,z e zajdu k dr. a zkusim pro L. vyzebrat broncho-vaxom.

ined77
11. únor 2012

@mjanca ..no s tím ditustatem pozor, ten je dobrý třeba na noc, na zklidnění průdušek, protože ony jakoby "přestanou" pracovat a ten hlen se tam usazuje!...teď jsem ho kupovala a bavila se o něm s lékárníkem, takže na noc o.k., ale přes den bych nasadila něco jiného....mucosolvan na vykašlávání nebo při suchém dráždivém kašli robitussin nebo stoptussin.nebo i přírodní...hedelix a pod.
nechci teda radit...jen, že mám čerstvé info 😀 .
držím palce ať to máte brzy za sebou 😉 ...je to fakt už děsné ☹ .

berenika39
11. únor 2012

U nás dtto, před dvěma týdny lehká viroza, za pár dnů dobrý, jeden týden školka, a šup - zahleněný, nudle nikde, kašel trochu, zvýšená teplota, takže po neděli doma. Nebere to konec. Ještě nebyl od začátku školky nemocný jakože u mudry, na atb, ani jednou. Ale ty rýmy a kašle a viroza, pořád dokola. grrrrrrrrrr

na kašel na petra funguje na začátku na takový ten suchý dráždivý kašel Ditustad, tři krát denně, a jakmile se to uvolní, tak Mukosolvan.

Já mám pocit, že to Pet rmá pořád v sobě, pořád má jakoby plný nos, i pokašlává, že je zahleněný...stačí pak návštěva školky a jede to znovu. Zkoušeli jste někdo SINUPRET? Mělo by to být právě na dlouhodobé použití po takovýchhle nemocech, na uvolěnění helnů a vyšištění horních i dolních cest dýchacích. Už jsem z toho otrávená, pořád do něj něco cpu, nemluvím o návštěvách lékárny s platební kartou, páč tolik hotovosit u sebe nemám☹ (včera: kapky do nosu, mucosolvan, nurofen na teplotu - nic světoborného, a 360,-)

mjanca
11. únor 2012

Kdyz Lucce se to po stoptussinu, hedelixu atd.. strasne rozjede :/, nez aby to pomohlo, tak je pak strasne zahlenena.
Lucka mela od zari atb jednou na zanet dutin, jinak zvladame doma.

lojzina
11. únor 2012

@ined77 je to otravny,porad dokola,a kdyz sou decka treba 2,tak se to stehuje sem a tam.Aaaa,nocni mura se budi 🙄 😀

lojzina
11. únor 2012

@berenika39 sinupret je dobrej,ale musi se jak pises,uzivat dyl 🙂