Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

kammka
16. únor 2012

@mamkamarketa promluv s učitelkou i tím učitelem... o samotě, aby teda u toho nebyl malej...jestli je to možné s ohledem na provoz školky ho zdržet..

reruna
16. únor 2012

@mamkamarketa hm....asi by to chtělo z něj nenápadně dostat, jestli se tam něco v to úterý nestalo, nebo si promluvit s tou učitelkou...možná na něj ten učitel trochu víc houkl? 😲
@ined77 no tak jestli je to pravda, tak teda fakt děs...

mamkamarketa
autor
16. únor 2012

@reruna kdyz se ho zeptam,co ve skolce,jestli mu treba nekdo neublizi,tak nic nerekne 😒
@kammka dekuju,zkusim najit nekoho z ucitelu nez me malej uvidi
@lojzina to nebylo pofnukavani ☹ suverene se drzel moji nohy a prosil me,at ho vezmu domu ☹
no nic pomalu jdu pro nej. snad se neco dozvim od ucitelu 😔

kjajule
16. únor 2012

@mamkamarketa Malej přišerl taky min. týden ze školky aěl škrábanec pod okem jako blázen a hl. hlubokej, učitelka nic nevěděla a malej mi to nechce říct...jinady vždy vše poví tady vždy jen krátce odsekne nic nic a vysype to ze sebe ješět než se ho dozeptám...☹
Jinak bych řekla , že má malej asi fakr trochu strach aby jsi ho tam nenechala, když už tatnek je pryč...☹

lojzina
16. únor 2012

@mamkamarketa ja vim ze to nebylo pofnukavani,pochopila sem to z toho 😒 ,tak pak dej vedet jak si dopadla....drzim palce.

tyrisa
16. únor 2012

Dceru do školky nedávám pokud je nachlazená....já mám tu možnost s ní být doma,ale rodiče co pracujou a nemají babičky na hlídání ve svém městě třeba nemají jinou možnost a těžko budou moci zůstávat s dítětem doma kvůli každé rýmečce.....

ined77
16. únor 2012

@mamkamarketa ...ahoj 🙂 ,
já teď řeším něco podobného, poslední 2 dny co šel malý do školky, tak vyloženě brečel a že chce za maminkou, doma hned ráno, při cestě a i ve školce ☹ ...tohle nikdy fakt nikdy nedělal...a nemůžu z něj dostat zhola nic...zítra plánuju promluvit si s uč., pokud to půjde.snad budu chytřejší...tobě bych poradila to samé...těžko říct, co se jim honí v těch hlavičkách ☹ .
doma je ale malý veselý, v pohodě...tak nevím..co tomík, doma se chová taky jinak? 😕

@reruna ..jj, to teda je ☹ .ale jak říkám...já jsem u toho nebyla 😔

mates22
16. únor 2012

@mamkamarketa to fakt vypadá, že je hodně rozhozenej z toho taťky, že ho nemá u sebe...... děti jsou citlivý na tohle a jestli nmanžel nejezdí často. Taky mě napadlo, jestli se třeba nebojí, že promešká až se táta vrátí........... pokud teda nebude nějakej zatajovanej problém ve školce ☹

mamkamarketa
autor
16. únor 2012

@kammka
@kjajule
@reruna
@lojzina
@ined77
@mates22
holky diky
na chodbe jsem potkala toho pana ucitele. no nevim 😒 byl takovej vykulej, dival se na me a koktal,ze dneska krasne zpival 😕 vubec nechapal,nebo nechtel pochopit,co po nem chci vedet. tak jsem si jeste chytla ucitelku,respektive studentku,co pomaha a ta mi rekla,ze se trosku zmenil,ze je divocejsi, vice se prosazuje,ale ze se detem nestrani,ba naopak a ze vi,ze nekdo z ucitelu s nim problem nema 🙂 to me potesilo,ale dneska sel sam domu a dobrovolne (normalne ho musi pan ucitel odnest,protoze odmita se mnou jit domu) nevim jsem z toho cela zmatena 😔 necham si ho tedko doma,nez se vrati manzel. treba to jenom opravdu tezce nese,ze je pryc 😔
@ined77 zmenil se. v noci se budi,place,vola tatu 😔 ☹ nema takove to nadceni z urcitych cinnosti a tak ☹
myslim,ze citi i urcity vztek,vuci nemu. dneska sme si povidali,ze vecer tata zavola na skype a tak nastvane, rekl,ze nechce tatu ☹ 😔 ale ty noci je to co me desi, nekdy proste place (jakoby mel nocni muru) nekdy place a vola tatu...martinek taky nechce do skolky?

mjanca
16. únor 2012

@mamkamarketa ja si taky myslim, ze mu chybi tata, ze se boji, ze se nevrati ☹. Nevis, jestli to neprobiral s detma a ty mu neco nenakukaly? 😕 Kdy se ma tatka vratit? snad brzo a snad se to uklidni! 🙂

reruna
16. únor 2012

@mamkamarketa chudák, tak se mu asi tolik stýská po tatínkovi - prostě mu řekni, že je asi na tatínka naštvaný, že je pryč, že to chápeš a možná se mu uleví

kammka
16. únor 2012

@mamkamarketa
@mjanca no... jesttli od některýho dítka neodešel táta a on si to špatně nevyložil... ☹

evaviki
16. únor 2012

@mamkamarketa mna napadlo to iste ako kammku.. ci sa niekomu v skolke nerozisli rodicia a maly sa teraz boji, ze to bude aj u vas.. nechaj si ho radsej doma, aby mal istotu, ze ty neodides.. a asi by som casto spominala ako ho tatinko lubi a ako sa lubite navzajom..

ined77
17. únor 2012

@mamkamarketa ☹ ...tak to je mi moc líto..tam to bude určitě v tom tatínkovi....náš malý se třeba nikdy neurážel, začal s tím až teď před pár dny...normálně se se mnou nebavil, když jsem odjela v době jeho spánku něco vyřídit 😅 😕 .nejdřív prý hodinu brečel a když jsem se objevila a donesla mu kokino, tak si to ani nechtěl vzít, ani mi dát pusu..no prostě mě tím totálně uzemnil 😕 ...tím teda chci říct, že těm dětem se to vnímání určité situace mění asi i v souvislosti s tím jak vyspívají atd.
asi bych udělala to co ty, nechala bych tomíka doma než se vrátí tatínek a pak uvidíte 😉 ,souvislost s učitelem může být prostě jen v tom, že jde o mužského 😒 ...chudák ale ten učitel 😅 ...
náš malý do školky nechce, protože se mu tam prý už nelíbí...na otázku CO se mu tam nelíbí, tak prý hračky 😅 😝 ..no uvidíme...dnes ráno byl opět hned pláč, že do školky nechce, ale venku napadal sníh, tak jsme mu řekli, že určitě půjdou ven se koulovat, na to se začal těšit 😔 ...tak doufám, že půjdou, jinak bude odpoledne oheň na střeše 😔 😀 .
jdu se věnovat mojí malé smradlavoučké dcerunce...má v plence poklad 😀

verbalinka
17. únor 2012

@mamkamarketa to mě mrzí, že je Tomík takhle rozhozený. A jezdí manžel často pryč? Je možný, že mu nějaké dítě řeklo, že jeho táta je taky pryč, akorát s tím rozdílem, že on odešel nadobro ☹ Určitě to bude dobrý a dej tomu čas 😉

U nás na dveřích je velký nápis, ať rodiče nadávají nemocné děti do školky, že tím porušují školní řád a dítě může být ze školky vyloučeno! Konečně něco, protože to odnášejí i učitelky a asi už je to štve. Mluvila jsem s jednou maminkou a říkala, že uč se pravidelně ráno s někým hádá, jestli je to dítě nemocné nebo ne.

kjajule
17. únor 2012

@verbalinka Dobrej nápad od školky, že na to takhle upozorní na dveřích aby bylo jasno..
U nás ve školce je teda hooodně maminek co mají druhé a jsou s ním na rodičáku, takže si berou i to straší ze školky často domů, když maj rýmu atd...takže to že je náš malej furt nemocnej přičítám už oslabené imunitě a tomu že nikdy nebyl tak často ve velkém kolektivu dětí...:-/

A musím zatukat , že rýma pomalu ustupuje...takže by jsme to přiští týden opet zkusily ve školce na pár dní....😀

mates22
17. únor 2012

Dneska mi volali ze školky, že se malá poblinkala a má teplotu zvýšenou - no tu ale naštěstí nemá, 37,1 je její normální teplota 🙂 . Vypadá naštěstí úplně OK a říkala i paní učitelka, že předtím kašlala a že v tom byly jako hleníky, takže asi bude spíš zahleněná, že by zase nastydlá? ☹, přitom ani rýmu zatím nemá...... tak jsem zvědavá, jestli se z toho něco vyvrbí a budem zase 14 dní doma ☹ .

1983hr
17. únor 2012

Moje malá dnes od rána blinká a učitelka říkala že tam maj v mš vyrózu.Takže je opět doma

verbalinka
17. únor 2012

Cedule asi zabrala - dnes ve tride jen 9 deti 🙂

verbalinka
18. únor 2012

Takže cedule zabrala, ale asi pozdě, protože v noci se Willík vzbudil s pláčem a šíleným kašlem. Nevěděla jsem, co mu dát, jestli nejet na pohotovost... Nakonec jsme ho přestěhovali k nám a počkali do rána. Ráno měl 38 a dopo jsme jeli na pohotovost a prý laryngitida. Poslechově prý dobrý, ale je děsně zahleněný. Dala nám Rectodelt čípek, pak máme dávat sirup na kašel a srážet horečku. Teče mu z nosu, kašle tak nějak divně "plicně", vykašlavá. Odpo 39,2 a kašle i v sedě, nejenom v leže. No, uvidíme ☹ V po kdyžtak zamíříme k dr. A to se s náma loučila, že se určitě dlouho neuvidíme a ať zavolám, až se malá narodí 🙄

lojzina
18. únor 2012

@verbalinka ahoj,my si s lar.taky uzili,at je brzy lip 😉

verbalinka
18. únor 2012

@lojzina děkuju 🙂 A jaký to mělo u vás průběh?

lojzina
18. únor 2012

@verbalinka no,nastesti sme to zatim vzdy zvladli bez pohotovosti,..zpocatku pomohl stud.vzduch a prothazin,ted uz mame sprej na inhal.,naposled ji mel kluk asi pred mesicem,ale vetsinou uz to tak nejk poznam ze se neco deje...ty prvni uplne co mival,tak proste prokaslany noce a straveny u okna nebo na dvore,vetsinou to tak bylo 2 noce a pak uz klid,....

mates22
19. únor 2012

tak my budem příští týden opět doma, malá prokašlala noc, má teplotu osmatřicet a popotahuje ☹

@verbalinka na laryngitidy trpí syn, málem se mi vždycky udusí, ale pomáhá hodně studenej vzduch, dávám hned prednison nebo rectodelt, to mi napsala doktorka při té první atace, abych to měla doma. Nejhorší je asi ten nástup, ta první noc a to už máte za sebou, pak to ještě doznívá tak dva, max. tři dny...pak už byl jen normálně zahleněnej.

kjajule
19. únor 2012

Asi jsem to předevčírem zakřikla...☹
zase nudlíme jako blázen chjoooo... 😠

verbalinka
19. únor 2012

U nás děsivá noc. Dusil se každou hodinu, rectodelt moc neúčinkoval. V půl třetí se vzbudil, dusil se a řval, že chce umřít 😢 Byl úplně vařící, dala jsem mu předčasně další Nurofen a naštěstí zase usnul a s pár zakašláním spal do rána. Už je mu líp a já doufám, že taková noc se už nebude nikdy opakovat ☹

@lojzina celou noc jsme spali při otevřeném okně, na sušáku ručníky a stejně se dusil. Co je tohle za děsivou, divnou nemoc 🙄
@mates22 to je mi líto ☹ Nejhorší je ten čas doma nějak přežít - stejné hračky, stejné knížky a hry... 🙄

1983hr
19. únor 2012

Tak u nás je střevní chřipka dotahla to dcera z mš☹Malá už je ok ale starší syn to těžce prožívá.

lojzina
19. únor 2012

@kjajule drzte se...
@verbalinka ajajaj,to je me lito.chudak malej,nam taky kolikrat trvalo nez ten cipek zabral,jak uz sem psala,mame inhal.sprej a ten pomuze okamzite...akorat teda teploty sme snad u toho ani nemivali.
@1983hr taky veselo se divam 🙄 ,at je brzy lip

mates22
19. únor 2012

@1983hr u nás to přinesl manža a dětem se to nějakým zázrakem vyhlo (že by ty vitamíny a probiotika, co do nich láduju ???), my si ovšem užili 🙂

1983hr
19. únor 2012

Já jim probiotika a vitamíny dávam a beztak to chytli☹Už je zle i mě s toho jak vidim jak blinká.Zase nebude ve škole,prvni pololetí tam skoro nebyl☹