Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mates22
7. kvě 2012

@lojzina
@ined77 ahoj holky, v sobotu jsme to nějak zvládli, sice to bylo náročnější, furt na to myslet a zapisovat. Čůrala 15*, ale jen ráno a v noci hodně, jinak po trošičkách. Vypila asi o 300ml víc než vyčůrala, prej je to v normě. Dneska jí vzali krev, moč poslali na biochemku a objednali nás na sono močovejch cest a ledvin..... výsledky v pátek, sono jednadvacátýho

jitrocelák jsem dávala až od dvou, ale jestli doktorka říká, že klidně, tak bych tomu věřila...u spousty léků se jen tak sichrujou, např. náš mladej baští probiotický medvídky, jsou taky od tří, ale mudra říkala, že tam to píšou víceméně proto, že je to bonbón, tak že jako ty malý to můžou spolknout........ i když u jitroceláku nevím

@evaviki moraxella jo, co to je zase za bacila ☹

mjanca
8. kvě 2012

ahoj holky, tak zitra po skoro mesici frci Lucka do skolky..... ja si tak preju, aby uz nebyla nemocna, mohla tam chodit a pak jsme krasne mohly ficet na dovcu, jedem prvni tyden v cervenci 🙂
Zuzka dobrala atb, zitra jdeme na kontrolu s ouskem, vypada to nadejne, ale z nosu ji trosku tece, mozna alergie, uvidime.

mates22
9. kvě 2012

@mjanca Lucince co nejdelší setrvání ve školce a Zuzce hodně štěstí na kontrole 😉

marjama
9. kvě 2012

Ahoj holky, nějak poslední dobou nestíhám dočítat ☹
@mates22 téda, vy máte ale zážitky co 😒 Tak hlavně ať jsou v pátek výsledky ok! A pak to sono taky!
@mjanca Ať jsou obě holčičky ok! Nástupy do školky po měsíci mám ještě v živé paměti 😠 Přeju, aby Lucka vydržela co nejdéle zdravá!

Jinak my máme rekord, dnes je Martí ve školce 12. den! Úplně se to bojím napsat, abych zase něco nepřivolala (ťuk, ťuk). Ráno jsem koukala na nástěnku a ejhle, naši prckové jedou v červnu na výlet. No mám z toho takové smíšené pocity. Nevím, jestli mám Martí pustit, přece jenom je proti ostatním prcek. Je to autobusem kousek za Prahu na nějaké kouzelnické představení. Hrozně řeším tu cestu busem. Tam žádné pásy nejsou co? A pak ještě otázku wc. Jsem na to totiž ujetá, myslím přes tu hygienu 😖 Myslíte, že jim učitelky pomůžou na wc nebo je pošlou vyčůrat samotné? Znáte, jak vypadá veřejné wc, někdy dost fůůůůůůj 😠 Já ho vždycky Martí utírám a obkládám papírem 😝 Ach jo, nemůžu se rozhodnout, pustit ji, nepustit ji. 😖

ined77
9. kvě 2012

@marjama ...gratuluju, to je pěkné skóre 😀 .
a já bych ji na výletík pustila, matýnek teda byl a vrátil se nadšený, dodnes o tom sem tam mluví...pro ně je to velikánský zážitek 😵 😉 .
a s tím wc..myslím, že v cizím prostředí je nikam na wc samotné pouštět nebudou...a samy jsou to ženy, tak snad tu hygienu dokážou obstarat 😉 .

@mjanca ...držíme palečky v obou případech! 😵 ...vlastně ve všech třech....i s dovčou 😉 🙂 .

jinak všem ahoj 🙂 ,
matýnek je doma, pokašlává, sice ne nijak moc, ale vzhledem k tomu, že katunka je nachlazená docela hodně to nechci pokoušet a nechám si ho do konce týdne raději pěkně v teple domova 😉 .
takhle to snad podchytím pěkně v začátku a bude to brzy pryč 😝 😉 .

mates22
9. kvě 2012

@marjama já vím, je to těžký, taky řeším ty autobusy a děsně trpím, ale vždycky si říkám, že jí přece nestrčím do nějaký bubliny 🙂 . Ten první rok jsem to taky hodně moc řešila, byla nejmladší ve třídě, jeli do ZOO a ty záchody mě děsily, ale ona už uměla čůrat venku sama, tak jsem jí řekla, ať se vyčůrá na bobečku a pak přijela s tím, že čůrali venku všichni a kdo neuměl, tak mu paní učitelky pomohly ... ale ruce teda nevím, jestli si myli, radši sem nechtěla vědět. Teď jedou za týden na Starý hrady, tam je takovej pohádkovej program, je to jen kousek, takže jsem nějak víc v klidu. Jen ten autobus mi furt nedělá moc dobře 😒
Pro dítě je asi dobrý mít ten sdílený zážitek, nebude mít pocit, že o něco přišla až si o tom budou ostatní povídat, se záchodem to nějak dopadne. Co jí zabalit do baťůžku takové ty papíry na prkýnko, co se prodávají, to by si tam mohla zvládnout dát sama......... ale je to samo na tobě, naprosto tomu váhání rozumím.

mates22
9. kvě 2012

@ined77 držím palce ať se rychle vylížete, Kačka se zatím drží, jen kdyby na ten záchod furt nelítala :-d

ined77
9. kvě 2012

@mates22 ...děkujeme 🙂 .ona pořád ještě tak moc čůrá?? 😕 ....a nějaké výsledky už máte?

jabber
9. kvě 2012

@mates22 autobusy pásy mají 😉 netvrdím, že všechny, to nevím, ale dcera pokaždé když jedou se školkou na výlet nebo na plavání, tak mají autobus s pásy, mají pokaždé ten stejný 🙂 Učitelky děti několikrát kontrolují, jestli jsou zapásané.
Taky jsem z toho měla vítr a bylo to to první, co mě u výletu zajímalo 😎
Takže se poptej ve školce, případně se domluvte s ostatními rodiči (nebo nějaký klub rodičů jestli tam máte) a požadujte autobus s pásy, existují, záleží co ředitelka kde domluví a objedná 😉

ined77
9. kvě 2012

@mates22 ...už to čtu nahoře, mně to nějak uteklo 😕 😔 .....tak to jsi se dobře naměřila teda 😅 .
hlavně ať jsou výsledky dobré!! 😵

marjama
9. kvě 2012

@ined77
@mates22
Holky, díky za reakci. Taky Martí nechci nijak vyčleňovat z kolektivu, aby jí pak bylo líto, že nejela. Ale pořád se to ve mně pere 😒 A s tím wc - no nějak si nedokážu představit tu organizaci, že by paní učitelka vysazovala a držela na wc jednu holčičku po druhé. Martí se tam podle mě pořádně ani sama nevyškrábe, a když, tak utře telíčkem celé prkýnko a pak se automaticky chytne krajů záchodu. 😒 Takže to ošahá prostě komplet všechno 😠 S papírem na prkýnko by to asi nevyšlo, protože ona se tam musí jakoby našoupnout zadečkem, takže by si to shrnula ☹ Čůrání venku myslím nehrozí, určitě půjdou vevnitř v tom divadle. No asi se "na férovku" zeptám učitelky, jak to dělají, když chodí čůrat na veřejné wc. Možná budu za blázna, ale co kolikrát vidím na prkýnku 😠 , tak to je teda fakt síla! A Martí je schopná si na to klidně sednout 😒

ined77
9. kvě 2012

@marjama ...přesně tak, normálně se učitelky zeptej...za blázna určitě nebudeš, hrůzu z veřejného wc má snad každý normálně čistotný člověk 😒 .výhoda snad ještě bude, že tam pojedou určitě dopoledne, takže by teoreticky mělo být vše čerstvě uklizeno....ale kdo ví jak že 😔 .

marjama
9. kvě 2012

@jabber dík za info o pásech. To jsem teda zvědavá, jaký bus objednali u nás! Musím s učitelkou hodit řeč a na všechno se poptat.

mjanca
9. kvě 2012

holky, nemate nekdo nejakou zkusenost s homeopatickym pripravkem lymphomyosot? Vim, ze ji predepisuji na posileni imunity a take na zmenseni mandle.... docela jsem ted cetla zkusenosti jinych mamin a dost si to chvali, ze to tak za 2-3 mesice pomohlo a deti marodily mnohem min... Ja porad nevim, jak Lucce pomoct, aby se ji neopakovaly ty kasle.

verbalinka
9. kvě 2012

@mjanca ahoj, já k homeopatce chodím a používat homeo jen takhle od boku nemá smysl. Na zmenšení mandle je dobrá i Silicea, ale každý lék je vždycky pro konkrétní typ člověka a nedá se s tím "hazardovat". Zkus si o tom léku zjistit co nejvíc informací - např. dítě, pro které je vhodné by mělo být: štíhlé nebo tlustší, stydlivé nebo nebojácné, bojí se zvířat, tmy... apod. Projdi infa na netu (knihách...), a pokud ti na tu konkrétní charakteristiku Lucka bude sedět, tak to zkus a neměla bys šlápnout vedle 😉 Ale bacha na prvotní zhoršení stavu a taky se změní i povaha.

mamkamarketa
autor
10. kvě 2012

ja nevim,ale ty homeopatika na zmenseni mandle....
dnes to je presne mesic co tomas chodi zdrav do skolky. jednou mel puldenni teplotu.jinak nic. zadny kasle,rymy...nic.takze u nas vyndani nosni mandle melo smysl 😵 jeste jednou diky @berenika39 za kopnuti do zadku spravnym smerem 😉 (btw.jak u vas)
takze ja bych se na naky homeopatika vyprdla a vyndala mandli. ono riziko toho,ze se zase zvetsi je dost velky.

verbalinka
10. kvě 2012

@mamkamarketa já homeo zkouším a když nezabere a bude mít tu mandli velkou, tak jí dáme odstranit na podzim. A teď zlepšení moc nepoznáš, protože nemoci s teplem mizí. Ale jsem samozřejmě ráda, že je Tom zdravý a bude super, když to vydrží už napořád 😉 Ještě dotaz - Tom taky není moc velký jedlík, viď? Zlepšilo se to po vyndání mandle? Will jí strašně málo. Někdy fakt jen uždibuje a je děsně hubený ☹

mamkamarketa
autor
10. kvě 2012

@verbalinka ja nejsem zastancem homeo. ale to je uz jedno. jen proste to je pro me krok zpet,protoze se ted mandle zmensi a v rijnu/listopadu ta situace se bude nejspis opakovat (moc bych ti prala,aby se to nestalo)
co se tyce jidla...tomas nemocema desne zhubnul.on nikdy moc nejedl.ale pred operaci mel 12,4 kg ☹ a ted po 6ti tydnech od operace ma 13,0 kg 😵 ji o neco vic,ale je na nem videt,ze ji uz s vetsi chuti 😵

kammka
10. kvě 2012

@verbalinka naše malá byla na vyndání mandle 1.3., rozhodla jsem se kvůli tomu, že mandle byla tak velká, že už omezovala i fci sluchu..
od té doby měla už 2x atb.. první hned po výkonu, pár dní po něm se jí do rány pustila infekce..takže to asi ani nepočítám.. pak před pár týdny, zánět středního ucha..
příští tejden jdeme na tympano, jak na tom ty uši jsou..
jinak já jsem teď ráno zahleněná, chraptím, přes den dobrý, ale po poledni mám suchý dráždivý kašel, to ale spíš alergickýho původu..
no a ve školce.... v šatně jsme potakly dvě děti: holčičku přivedla babička, a že jí nechá mikinku, když kašle..pak dorazil chlapeček s mamminkou, oba dost obézní, to je dost smutný....a kluk chrchlal docela ukázkově... to se pak není čemu divit, že je holka každou chíli marod..teď nás nejspíš zachránily ty volné dny, že je ve školce druhej tejden po třech dnech a to většinou jen do oběda... no uvidíme, jak to bude po prázdninách..snad po létě pookřeje a ostatní děti s ní.. a budou pár měsíců všechny děti zdravější..

verbalinka
10. kvě 2012

@mamkamarketa já nejsem propagátor ničeho, jen chci zkusit alternativu, než budem řezat. V létě se stejně mandle nevyndávají, takže kdyžtak v září naběhne 🙂 Ale pořád přemýšlím, jestli to není něco jinýho. On se škrábe, špatně jí, je pořád unavený... možná alergie... Já teď mám zkouškový, takže nemám moc čas to řešit. Ale chystám se s ním k dr, aby ho poslala na gastro, jestli má vše ohledně zažívání v pořádku a nechybí mu nějaké vitamíny.
Super, že Tom přibírá 🙂 Hlavně, aby mandle nedorostla a už jste se konečně těch blbých nemocí zbavili 😉

verbalinka
10. kvě 2012

@kammka hm, to je právě ten důvod, proč s tou mandlí čekám. Nejsem si jistá tím, že vyndáním se zbavíme nemocí. i když Will měl akorát tu děsnou angínu a laryngitidu a od tý doby (kromě stálého kašle, který prý s mandlí nesouvisí) je relativně zdravý. A ty máš prokázanou alergii? A na co?
U nás ve školce zase dopo chodí ven jen v tričku s krátkým rukávem. Při dvacítce to chápu, ale při 15 a míň mi to nepřijde vhodný. Ale já do školky teď nechodím a už nemám kapacitu a sílu pořád řešit ☹ Do toho ještě chci odsunout očkování Laury, takže trávím čas na netu s očkovacíma vyhláškama.

mamkamarketa
autor
10. kvě 2012

@verbalinka nerikam,ze jsi propagator. tak u vas to bude o nicem jinym..hele a nema zlataka?

mamkamarketa
autor
10. kvě 2012

@kammka bych se picla. hlavne,ze dite privede babicka. asi musi do prace,co? 🙄 bych vrazdilaaaa 😠
jinak koukam,ty uz jsi 30tt 😨

verbalinka
10. kvě 2012

@mamkamarketa já tím propagátorem myslela to, že jsem tě do homeo taky párkrát tlačila 😉 😀 Vůbec nevím. Právě budu dneska volat mudře, aby ho viděla a udělala výtěry a někam nás poslala - to bude boj 😖

mamkamarketa
autor
10. kvě 2012

@verbalinka hele sousedovic kluk mel naky rozdrapany bolaky a zjistili mu zlataka. ze pry muze zpusobovat kozni problemy. takze urcite vytery!

berenika39
10. kvě 2012

@verbalinka to jídlo s tím může souviset. jak dýchají pusinkou, tak když jí, a má plnou pusu, takse mu šatně dýchá, zkus si ucpat nos a jíst🙂. petr začal jíst mnohem líp, hlavně normálně rychle - nemyslímj jako o závod, ale dřív to převaloval v puse, polykal po kouskách, jedl jak vrabec. ted je sice pořád k jídlu ignorant, nemá čas, jídlo ho moc nebere, ale když mu jídlo dám, sende si, nají se - všechno sní - a jde. taky přibral - měl pořá 13,70 a ted má o kilo víc, dokonce jsem viděla na váze 15!!!! může to tím být.

mamkamarketa
autor
10. kvě 2012

@berenika39 gratulace. to uz je na sedacku 15-36 😀 😵 ja ho dneska musim zvazit. vcera ho pani ucitelka chvalila jak krasne jedl.pry si i pridal svacinu.bych chtela videt 😀 🙄

berenika39
10. kvě 2012

@verbalinka mě na to odsouvání (u nás mmr v 15ti měsících) pomáhaly nekonečné výmluvy - krásně to vyšlo skoro půl roku🙂 Jelijsme jako na hory, pak měl jako rýmu, pak jsem nemohla v den, kdy nás objednali, tak jsem se objednala, měli termíny dost od sebe, tak mi to procházelo. Myslím, že naší mudře to bylo jasné🙂))

verbalinka
10. kvě 2012

@mamkamarketa boláky nemá, jen ho občas svědí tělo a škrábe se do krve. Ale výtěry samozřejmě nechám udělat.
@berenika39 on pusou nedýchá, chrápe jen občas. Ale je to možný. Ale spíš to souvisí s nechutenstvím. Často ani nechce jíst a někdy třeba sní i 3 rohlíky najednou (ale to je bohužel hodně málo). Odsunutí očka se asi rušením nepodaří, protože se jedná o hexu a dr chtějí očkovat co nejdřív. Prostě dr řeknu o posunutí minimálně do 4 měsíce. Snad to vezme v pohodě a nebudu se muset hádat.
Fakt už si připadám jako blázen. Pořád dokola nad tím přemýšlím, sleduju ho a prohlížím. Pokud bych zjistila, že za to může mandle, tak jde na operaci okamžitě.