Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
7. čer 2012

@reruna ...funguje to, děkuju! 😅 😵 ...to jsem zase o cosi chytřejší 😔 😀

berenika39
7. čer 2012

@ined77 digi v podpaží, ale to, jak to pípá, je moc brzo, normálka nechávám pět minut. pak to ukáže správný údaj. to pípnutí je k ničemu.

ined77
7. čer 2012

@berenika39 ...moc děkuju!...mě to vážně nenapadlo nechat to tam delší dobu 😅 .doteď jsem byla zvyklá na klasický rtuťový jako na měření v podpaží.
člověk se pořád učí 😀 .

ined77
7. čer 2012

holky, katunka chodí!!! 😵 😵 😵
sice stoupne a tak za deset krůčků kecne na zem, ale já myslím, že už je to ofiko 😉 😅 😀 😵

lojzina
7. čer 2012

ahojte,nedocitam nestiham.
@ined77 sebik taky tak,az v 15 mesicich,a nic nam neuteklo 😀

ined77
7. čer 2012

@lojzina ....já vím, ale stejně...oproti známým jsme jaksi pozadu a ty kecy 😠 😝 😉 ...ale je to miláček, sama z toho má obrovskou radost a snaží se snaží 😵

lojzina
7. čer 2012

@ined77 jaky pozadu,jeste sme v norme 😀 ,ale taky sem si vyslechla kde co uz...druhym uchem ven 😝

ined77
7. čer 2012

@lojzina 😉 🙂 😵

mates22
7. čer 2012

@ined77 já neporadím, my máme čelovej, pořídili sme ho když se Kuba narodil za penízky co na něj vybrali v práci MM......

mates22
9. čer 2012

@ined77 tak jak jste na tom? A co Katunka, už se rozeběhla, už za ní vlaješ😀 ? Mimochodem Kubík teda taky na roce neudělal ani krok, začal na 14 měsících.............. a teď taky neudělá - je furt jenom v běhu 🙂

ined77
9. čer 2012

@mates22 ...ahojky 🙂 , no katunka je rozvážná, nevím teda po kom 😀 , ale trénuje 😉 .běhat teda ještě neběhá, ale ťapkat ji baví.včera capkala chvilku i venku za ručku 😵 .
ale matýnek mě trápí...kašel se trošku zlepšil, zato ale začaly horečky ☹ ...teď má 38,7 😢 .
no uvidíme, kdyžtak mám auto, tak s ním zajedu 😔 .no a katunka už samozřejmě má rýmu ☹ .
ale máme doma přes víkend taťku, tak na ně chválabohu nejsem sama 😅 .
u vás zdrávo? 🙂 ...doufám, že ano 🙂

mates22
9. čer 2012

@ined77 to je mi líto, snad se to zlepší ☹ , u nás dobrý, kačka už se ptá, která noha jí bolí, takže v pondělí pošupajdí do školky, protože jinak jsou oba dva zdraví 🙂

ined77
9. čer 2012

@mates22 ...tak to ráda slyším 😵 .
no a my to nějak zase vybojujeme, co už 😔 ...aspoń že není nějak hezky, že to člověka tolik nemrzí 😉 .
u nás je to nějak prokleté...jak je taťka doma, marodí se 😒 .

mates22
9. čer 2012

@ined77 u nás hezky je, zrovna sem je konečně vyhnala ven, dopo jsme byli na kole a te´d už jen zahrada 🙂

marjama
9. čer 2012

@ined77 tak s teploměrem neporadím ☹ Já Martí normálně měřím ještě v zadečku, vůbec jí to neva a když má vysokou teplotu, tak je většinou úplně vláčná, takže ji změřím v pohodě. Tak hlavně ať vás ty teploty pustěj!

Martí začala dneska od rána smrkat, ale jen takovou bílou vodičku, tak uvidíme, co se z toho vyvrbí .... Přes den normálně drandila na kole a na nic si nestěžovala.

Všem hezký zbytek víkendu!

yma12
9. čer 2012

Pokud má dítko obyčejnou rýmu ( samozřejmě když to není taková ta hnusná zelená ), nevidím důvod proč by nemohlo do školky. Je jasné, že s teplotou, nebo s hnisavou zelenou rýmou, nebo s něčím takovým do školky děti nepatří. Kdyby bylo každé dítě se sebemenší rýmou izolováno , tak z čeho by si vytvořili obranyschopnost .

ined77
10. čer 2012

@marjama ...ahoj 🙂 , být to na mně, tak ho taky měřím v zadečku, je to rychlovka a hlavně přesné, ale nechce 😝 .dávám mu na výběr, nechce totiž ani v klidu chvilku sedět a měřit se pod pažečkou....ale vždycky raději, že se nebude vrtět a pak kńourá, že je to dlouhé 😅 ...ještě tak u pohádky, když je zaujatý, tak pak to jde 😉 .
no já jsem hlavně fakt netušila, že ten digi měří i po zapípání 😅 😝 ....a k tomu ještě mám pořád tendenci odečítat toho 0,5 stupně 😅 ....holt si musím zvykat, že už mám doma velkého chlapáka 😉 😀 .
držm palce ať se rýma nerozjede 😵 .
PS: k té vláčnosti😅...máťa včera odpoledne měl 38,6 a skoro tady běhal, kdybych ho nechala...nezmárek jeden😲 😀

jinak všechny zdravím 🙂 ,
u nás dnes už snad lepší, matýnek je zatím bez teploty, kačka trošku soplíkuje, ale nic velkého.akorát večer jsem byla trošku vyděšená, matýnek měl nějaký záchvat kašle a ne a ne přestat 😕 ....vzbudilo ho to kolem 22.30 a dobře půl hodiny to s ním lomcovalo 😢 .nakonec jsem mu dala půlku prothazinu a zklidnilo se to.a se mi už přes den zdálo, že ten kašel je daleko lepší 😨.
akorát jsem pak celou noc trnula a stále ho kontrolovala, protože v příbalovém letáku je psáno, že dětem do 10 let nepodávat, ale dám ruku do ohně za to, že mi ho napsala dr. právě pro matýnka když měl kdysi bronchitidu a že kdyžtak dát 1/4 na noc 😨 .mám doma i rectodelt, jenže čípek si prostě nenechá dát 😒 .
no tak snad už to bude jen lepší, ale i tak pokud přijde ještě horečka , tak zítra naklušeme k dr. 😔.
všem pěknou neděli 🙂 .

mates22
10. čer 2012

...a já to asi zakřikla, kačka popotahuje, Kuba v noci pořád plakal (nevím proč) a i teď je takovej divnej, vláčnej, uplakanej a nenaloženej, usnul mi na kole a chrápal slušně, teplotu zatím nemá, tak uvidíme, jestli na ně něco leze ☹

mamkamarketa
autor
10. čer 2012

@ined77 ahoj, doufam, ze marudkum bude brzo lip 😉 prothazin je bezva a dava se i mladsim detem. Tomas ho mel take 😉
Jinak tomas taky smrka, zacina se to barvit, takze zitra budeme doma. Pujdeme si pujcit nove knizky do knihovny a budeme cist 🙂 venku stejnak pocasi nic moc

ined77
10. čer 2012

@mates22 ...jejda, tak držím palce ať je to jen tlakem 😔 !...mně je dnes taky nějak divně 😝 ...

@mamkamarketa ...děkujeme 🙂 !
ať jste jako rybičky! 🙂
jj, medard...u nás to teda vychází zatím 100% ☹ ...aspoň mě to netáhne moc ven 😝 .

mates22
11. čer 2012

ahojky, takže kačka se školkou skončila.... celou noc pofrkávala a kašlala, dneska ráno že jí bolí v krku a má zvýšenou teplotu, takže zůstala doma. jen mě děsí, že to naprskne na Kubíka a ten si pak pěkně prostoná dovču, už sem si tam našla i dětskýho doktora, abychom věděli kam kdyžtak zajít ☹

reruna
11. čer 2012

@mates22 tak aŤ jste do dovolené fit, to je k vzteku a zrovna takové počasí, u nás teda už týden prší každý den, hezky bylo jen v pátek, ale to taky pršelo ráno a večer
@ined77 vy se taky brzy dejte do pořádku
No Míša šel dneska do školky, i když 100% to ještě není, já s Lukim zatím stále kašleme, bereme Stoptussin a kapky do nosu, já se z toho nachlazení nemůžu vyhrabat, už to trvá 3. týden....☹

marjama
11. čer 2012

@ined77 díky, rýma je zatím pořád stejná, sem tam smrkne, tak snad to bude ok. Co Matýnek?
@mamkamarketa Tak ať se vám rýma nezbarví do té hnusné zelené a Tomáš je brzo v pohodě!
@mates22 To mě mrzí, že máte doma maroda ☹ Snad to do té dovči vyléčíte a Kubík to nechytne! My taky vždycky něco máme těsně před nějakou důležitou akcí nebo dovolenou, to je ten zákon schválnosti no 😠

ined77
11. čer 2012

ahojky 🙂 ,

tak holky nevím...matýnek je už od včera od noci bez teploty, kašle sice pořád, ale ne moc a je to už mokrý kašel. dnes jsme teda šli dopoledne na chviličku ven, asi na 45 minut, žádné řádění, klidná procházka.ale potkala jsem známou a ona, že by s malým raději zašla na poslech jestli se nejedná o zápal plic 😕 ...tak mi to teď vrtá hlavou, ale zase si říkám, že by ty teploty/horečky snad přetrvávaly ne? 😨
k dr. jsme nakonec nešli, protože mi celkově přišel matýnek daleko lepší, ale teď si to docela vyčítám 😒 ....navíc dnes už dr. nestihneme a zítra je tam strašně blbě...jen od 11-11.30 a odpoledne na objednávku 😒 .
katunka dnes od rána chodí a chodí 😵 , rýmu snad ani moc nemá, jen mi přijde nějak vzadu zahleněná maličko.dávám jí sinupret+vincentku do nosíku, tak snad jí to zabere 😉 .

jo a perlička, jsem vám to včera zapomněla napsat!...normálně nám někdo v noci ze soboty na neděli na chodbě vykradl kočárek 😠 ...zmizela deka, labelo, můj lesk na rty, ale hlavně co mě naštvalo...z jednoho pásu to vyložení či jak to nazvat...to nechápu k čemu to někomu může být 😠 ...sažili se totiž dostat pod to polstrování....to jsou dnes lidi, to je děs ☹ .no a dnes při obědě na mě zvoonila kámoška taky od nás z baráku a jim čmajzli koloběžku...zapomněli ji za dveřma ☹ .no u nás to dopadlo ještě dobře, taky tam občas zapomenu odrážedlo, ale jsme tu 1,5 roku a za celou dobu se neztratil ani chlup....tak pak člověk přestane být obezřetný 😒 .
sice se neztratilo nic vyloženě cenného, ale naštve to stejně 😒 .
takových blbců co vrací noťasy jako my je zkrátka málo a každý dobrý skutek je potřeba náležitě potrestat 🙄 .
tak jsem si vám postěžovala 😅 .

@mates22 ...jéje, to je mi moc líto ☹ .no hlavně držím palečky ať to na kubulku neskočí a do dovči jste všichni jako řípy 😵 !!

@marjama ...tak to je dobře 😵 !!
matýnek...no viz výše 😉 .děkuju za optání 🙂 .

@reruna ...děkujeme 🙂 .no přesně, to je tím počasím...už by se to mohlo trochu ustálit.sice bylo hodně sucho, ale nic se nemá přehánět...já už tak chci teploučko a sluníčko....a děti jako rybičky 😉 .
tak hlavně ať se brzy uzdravíte 😵 !!

reruna
11. čer 2012

@ined77 teda to je děs s tím kočárkem, ale ještě vám tam nechali aspoň ten kočárek! Ale díky tobě a tomu příběhu o noťasu vím, že slušní lidi ještě nevymřeli 😉 No a s tím zápalem plic, já jsem teď taky docela postrašená, jinak jsem s klukama s kašlem k dr.. moc nechodila, když neměli teplotu a netrval ten kašel moc dlouho a jinak byli ok...ale právě z jedné diskuze mám příběh o chlapečkovi, který asi 2 týdny trochu pokašlával, jinak mu naprosto nic nebylo, pak mu najednou vyletěla teplota a prý ho bolí bříško, tak kvůli tomu bříšku šli na pohotovost a tam je strašně sprdli, prý jsou případ pro sociálku, že zanedbaná péče - on měl zápal plic. Přitom kvůli tomu kašli byli u své dr. asi 2X, tam poslechově ok.....a rtg ukázal zápal plic. Tak od té doby raději s kašlem k dr. jdu, ale myslím, že se nemusíš bát, jestli už horečky přešly a vykašlává, tak to spíš byla viroza a bude to už dobré

ined77
11. čer 2012

@reruna ...díky 🙂 .
no...ale s tím zápalem plic o moc klidnější teda nejsem 😅 .na ten poslech raději zajdeme, akorát kdy 😒 ...katka mi po 11h obědvá a pak jde spát...no, zkusím se domluvit s babičkou, jestli by ji nepohlídala.
děti mě dnes vypekly...matýnek neusnul vůbec a kačka spala přesně hodinu 😝 ...tak se jim jdu věnovat 😉 .

verbalinka
11. čer 2012

Ahoj, takže nejspíš záhada kašle vyřešena.
Pořád jsem řešila Willíkův kašel. Dr nás konečně poslala na alergo, tam tedy proběhl prick test (kožní) a nic nevyšlo. Takže tedy měl jít na krev, jenže dostal rýmu a vlezla mu i do očí a od dr dostal kapky do nosu a do očí. A do toho jsem se naštvala, že ten kašel pořád trvá a četla jsem rozhovor s doktorem, který léčí komplexně (ne jen následky) a našla jsem si na netu, kde pracuje a zjistila, že je tam i orl. Je to v Dobřichovicích. Objednala jsem ho a ve čt nás vzali. Popsala jsem doktorce stručně situaci a její první otázka byla: A rentgen dutin mu dělali? Samozřejmě ne, takže jsme dostali žádanku na rentgen a udělala mu výtěr z nosu. Dneska jsme od rána trávili po doktorech - ráno krev na lačno pro alergo (děsivé množství), pak rentgen dutin a po obědě odjezd do Hořovic. Dr si na orl přečetla popis a vylezl z toho zánět dutin. Když mi řekla, že z toho taky mohla být meningitida, tak se mi udělalo zle a po odchodu z ordinace jsem se rozbrečela. Došlo mi, co všechno se mohlo stát. Dostal atb a kapky do nosu, má být doma a léčit se (v podstatě byl celou domu nemocný) a po cca 10 dnech máme máme přijet na kontrolu. Přemýšlím, že změníme doktorku. Ještě jsem to celý nevstřebala a doufám, že atb pomohou a bude to konečně za námi. Je fakt "báječný", jak si musíme všechno vyběhat sami a doktorům se nedá věřit 🙄
@ined77 teda to jsou hovada s tí kočárkem 😠 A s tím kašlem radši k dr zajdi, ať máš klid v duši 😉

Já jsem po dnešku totál unavená, takže jdu spát 😔

mates22
12. čer 2012

@verbalinka no to je teda děsný, to ve mně až hrklo.............. a pak spolehni se na doktory, já teda chápu, že s každým kašlem nepošlou na RTG, ale na druhou stranu teď už vím, že pokud mi budou děti kašlat dva a víc týdnů, tak si prostě ten RTG vydupu, naše doktorka je naštěstí zatím celkem v tomhle rozumná a většinu vyšetření, co se zeptám, tak mi schválí, abysme měly jistotu. Teda krom toho alerga, tam nevím proč děti poslat nechce. Hlavní je, že z toho ta meningitida nebyla, to je můj osobní strašák ☹
Snad už bude jen líp a ty ATB zaberou

@ined77 radši tam skákni, pro klid duše, držím palce

u nás kačka soplí a pšíká, klasický nastuzení, ale Kuba se drží, včera sice totál protivnej, ale noc v pohodě a teď taky, dopuju ho vitamínama a probiotikama, tak snad to nějak zvládne.

evaviki
12. čer 2012

@ined77 hmm, to je sila.. asponze vam neukradli cely kocarek.. nam ukradli pred dvom tyzdnami dvojo manzelovych topanok,mal ich pred dverami.. moje tam nastastie nechali, asi sa im zdali moc vyrazne.. 😀 a to som bola doma, len som na par minut zbehla k susede.. barak mame zavrety,ale nieco tu opravovali, tak proste pustili niekoho cudzieho do domu ☹((

@verbalinka uff, hlavne nech sa maly vylieci.. Stastie, ze ste na to dosli..

ined77
12. čer 2012

@verbalinka ..tak to je teda hrůza!!! 😲 😢

@mates22 ...k dr. se snažím zatím marně dovolat a snad nás odpo vezme 😖
kačka začala taky kašlat a má i trošku teplotu ☹ .matýnek je bez teploty a kašle trochu, ale pro změnu je mu jaksi cítit z pusenky, to u něj neznám 😨 .