Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mates22
15. čer 2012

@reruna u nás to samý, ale my tam byli právě s horečkou a doktor v pohodě, sestra protivná, že proč sem mu nedala paralen a otravuju, když mu přece nic není...jenže on se poblil, tak sme jeli

a právě mu zabírá asi jen nurofen, panadol moc ne, takže mu to pak tak vyskočí, no jestli ještě budem přes 39,5 tak jedu

reruna
15. čer 2012

@mates22 přeju vám, abyste nemuseli, snad to bude dobré

ined77
15. čer 2012

@reruna
@mates22 ...jejda holky, tak tohle fakt neznám.my máme nejblíž do zlína a tam jsou do 6h do rána, i když samozřejmě i tam má kolikrát člověk pocit, že obtěžuje 😝 .ale zase musím přiznat, že my tam taky nikdy nejeli "jen tak", takže negativní zážitek (zatím) nemám.jen vím, že dr. jsou tam vzteklí, když si z nich někdo dělá obvoďáka...což zase chápu, znám pár lidí, kteří jezdí na pohotovost jen proto, aby nemuseli čekat v čekárně 😝 .
ale doufám, že dnes v noci nebude potřeba jet nikam, u všech 😉 .

katunka je uložená, na noc dostala ditustat kapky, tak se modlím, ať zaberou...ATB spolkla jako malinu, teplotku zatím nemá, ještě účinkuje nurofen 😉 .
kačce funguje oboje, ale na matýnka moc paralen nezabírá 😒 ...teplota spadne kolikrát až za dvě hodiny a to ještě jen maličko, takže když můžu, dávám jen nurofen 😉 .
ááá, kačenka pláče ☹ ....a já už myslela, že chrupká...tak nic 🙂 😅

mates22
15. čer 2012

tak jsme doma z pohotovosti, v osm dostal panadol a v devět kňoural ze spaní a měl 39,7, moje nervy nevydržely, pak se ještě poblil a jeli sme..........udělali crp a dobrý (14), meningitida prý taky ne, krk má ale hodně červenej. Dala mu rectodelt, že to by tu teplotu mělo srazit. Tak jsme jeli trochu zbytečně, ale lepší než nejet a pak si to vyčítat, kdyby něco. Paní doktorka byla hrozně příjemná 🙂

reruna
16. čer 2012

@mates22 přesně tak, radši jet zbytečně, než si to pak vyčítat, opravdu škoda toho, že vám neudělala dr. to crp hned dopoledne, když jste tam byli....ale to ještě neměl tak vysoké horečky, takže to asi nepovažovala za nutné, ale ušetřilo by vám to nejistotu a jízdu na pohotovost, teda hnusná viroza s takovýma horečkama☹ snad je dneska už lépe

ined77
16. čer 2012

@mates22 ...udělali jste dobře 😉 .
doufám, že už je maloškovi líp 😵 .

katunka už je snad o chlup lepší, i když noc byla hrozná ☹ .ale zatím je bez teploty...tak uvidíme 😉 .
za to já mám depku jen co se podívám směrem okno ☹ ....do toho matýnek má zase svůj den...moje nervy fakt 😔

mates22
16. čer 2012

@reruna ona i na tý pohotovosti říkala, že ráno bylo na crp brzo, tak nevím. A stejně bych byla asi na nerva z tý vysoký horečky, mám toho svýho osobního strašáka-meningitidu, bohužel jsem zažila co to dokáže během krátké doby ☹ a jak se to blbě rozeznává od běžný virózy. Je mu už prd, ale protivnej teda je, jak není po jeho, je zle, chudák Kačka 🙂

@ined77 je mu líp o moc, ani už nevypadá moc nemocně, teď mu teda teplotka vylezla na 38,1, ale ještě chvilku počkám, myslím, že srážedel už dostal dost, dám ho do vany s vlažnou, stejně má to blinkání ve vlasech, to musí dolů. Peru zrovna autosedačku, chvála pratelnému potahu, v tý se taky poblil 🙂. Snad už bude katulince líp, hlavně aby ten kašel trochu ustoupil.....jo a včera mi taky ta doktorka říkala, že teplota se mění během dne i normáně a mezi pátou a sedmou večer je nejvyšší a může bejt i o dva stupně, když je dítě nemocný, ale závěr jsem z toho nepochopila 🙂
depku mám taky, je tam krásně

a jinak holky díky za podporu, připadám si dneska celkem jako hysterka, teda jako plašan děsnej...ale co už, paní doktorka povídala, že se aspoň nenudí :D

ined77
16. čer 2012

@mates22 ...tak to ráda slyším 🙂 .
my si zrovna hrajeme příznačně na doktory 😝 ..jako by toho bylo málo 😅 .
s tou teplotou jsem pointu taky moc nepochopila 😀 ...no nic 🙂 .
už se těším až půjdou raraši spinkat 🤐 , oba vstávali v 5.30 🙄 , tak doufám, že zaberou oba a rychle 😎 😉
a hysterka nejsi, já bych taky jela 😉 .

mates22
17. čer 2012

ahoj holky, tak jsem si včera libovala, že už ta teplota stagnuje na osmatřiceti, celkově byl Kubík lepší, večer to teda trochu skáklo, ale nurofen to měl pod kontrolou. No a ráno po probuzní zase 38,5, protivnej jak blázen...........tak teď fakt nevím, jestli případně zejtra k tý doktorce jít, říkala jen, že by mu udělala crp, ale to už mu dělali na tý pohotovosti. A jak znám zákon schválnosti, tak tutově bude ty horečky ještě zejtra mít ☹. No je to dneska 4 den, tak se musím modlit, aby to byl už poslední záchvěv 😉

@ined77 co katunka? Už je to lepší? A byl Matýnek na tý oslavě?

@reruna co vy, už jste lepší? A mluvíte už všichni?

@mjanca Jak jsou na tom holky? Doufám, že Lucinka už úplně OK a Zuzanka to nechytla 🙂

reruna
17. čer 2012

@mates22 jestli bude mít ty horečky až do zítřka, tak s ním znovu zajdi, přece jen ty 3-4 dny je to při viroze ještě normální, ale pak už by tak vysoké mít neměl...
a díky, my jsme lepší, kluci jsou celkem už v pohodě oba, já ještě teda úplně ne, ale je to lepší, číst pohádky ale ještě nezvládám

ined77
17. čer 2012

@mates22 ...ahojky, děkujeme za optání 🙂 .
matýnek na oslavě byl, dovezli mi ho až ve 20h., ale byl krásně vyřáděný a brzy usnul 😵 .a zjevně mu to prospělo, dnes je daleko hodnější...prostě se nudí, chudáček ☹ 😉 .
katunka...no, tak tam je to jiná ☹ ...čekala bych rapidnější zlepšení.noci jsou stejné, kašle a budí se s šíleným pláčem..dost jí přestalo chutnat a je zasoplená až běda ☹ .to asi dělá ten mucosolvan a sinupret 😨 .
dnes je bez teploty, tak jsme byli na slabou hodinku venku ve stínu..oba byli šťastní jako blešky...no já taky 😅 .
včera měla k večeru 38,2.v noci nic 🙂 .
matýnka asi dám zítra už do školky a zvažuju, že s malou zajedu k dr....i když možná jen mají tyhle ATB u nás pomalejší nástup a zlepší se to 😨 . dnes je máme třetí den...
řekla bych, že u vás už určitě dojde ke zlepšení! 😉 ...ale pokud by horečkoval stále, určitě s ním raději k dr. zaskoč 😔 .
to má teda chudáček pěkně hnusnou virózu ☹ .

@reruna ..tak to je super, že je u vás lépe 🙂 .
snad i tebe to pustí co nejdřív 😵 .

já dnes potkala kámošku s malým, chystali se na koupák 🙂 .....čiiiistá závist 😅 ..no ale co už...taky se dočkáme....ale ať už to je 😅 😎 😀 .
matýnek jim aspoń povenčil pejska....hrozně ho to bavilo 🙂 ....on mě pořád drtí s pejskem....to má nejspíš po mně 😅 , ale na takové záležitosti je času dost 😝 😉 .
tak všem pěknou neděli 🙂

mjanca
17. čer 2012

ahoj holky

@mates22 tak snad uz mu je brouckovi lip 🙂. Zuzka miva teploty k virozam i 5 dnu, pak to zacne klesat, tak snad i tak u vas bude nebo uz je 🙂

@ined77 ach jo, ten kasel, snad uz atb zaberou, mely by uz teda! drzim palce a myslim na vas

jak u nas? samo, ze z patka na sobotu jsem to chytila ja, zvracela jsem az do odpoledne, horecka, zimnice, dnes uz o 100% lepsi 🙂. UF, sileny to bylo.
Zuzka zvracela vcera 2x, bez teploty, normalka radila jako by nic, nechapala jsem, ja skoro na umreni a ona juchala, jen moc nejedla, dnez uz bastila dobre 🙂. Snad je to za nama, i kdyz ted mm rika, ze mu je taky nejak divne, tak jsem zvedava, zda ho to taky skoli nebo ne. Dnes jsem vysavovala cely byt, tak doufam, ze neeee.
Lucka je ok, jen ted nechtela veceri, mela spis zizen, tak doufam, ze bude rano taky ok, jsem rozhodla ji dat zitra na ten vylet a tim koncime skolkovy prvni rok 🙂. Pak si ji necham uz doma.

mates22
18. čer 2012

Ahoj holky, tak u nás už celkem dobrý, malej je bez teploty, začala se mu teda loupat kůže na chodidlech, ale nevypadá to nijak dramaticky, tak ještě vyčkáme, on je mírnej atopik, takže mažeme a uvidíme.... a říkala mi včera sousedka, že jejich mladej, stejně starej s Kubou, měl tuhle pátou nemoc (nebo šestou, už neví) a prej 4 dny teploty a loupání chodidel a vysypal se téměř neznatelně a jen na bříšku až šestej den. Tak třeba se taky ještě vysýpneme 🙂

reruna
18. čer 2012

@mates22 hlavně že je to už bez teplot, s tou vyrážkou se pak nic nedělá, jestli je to ta 6. nemoc
@mjanca tyhle střevní virozy většinou postihnou celou roodinu, u nás to bylo taky tak ☹
@ined77 to je dobře, že si Matýnek užil tu oslavu a co malá, byli jste u dr. s tím kašlem?
My jsme už skoro dobří, ale dneska si na zumbu ještě netroufám, abych se tam zase nerozkašlala...

ined77
18. čer 2012

@mates22 ...tak super, snad už je to za vámi 😉 🙂

@reruna ...no malá má ty ATB, ale je to teda už znatelně lepší, asi fakt zabraly až po těch 72h 😉
na ko půjdeme asi ve čtvrtek 😉 .
já cvíčo zítra zvažuju..teda jestli raději nejít s matýnkem na koupák 😵 .
dnes je už ve školce a odpoledne vyrážíme jen spolu...katunku bude hlídat tatínek...se těším 😵 ...jak na čas strávený jen s malým, tak i popravdě na tu vodu 🙂 .

@mjanca ...děkujeme 🙂 .
tak nakonec to vzalo všechny?? ☹ ...ale snad už je to pryč a bude jen dobře 😵 .

já jdu trošku vyvenčit malou do stínu, ať se jí po obídku líp spinká 😉 .....mmch....včera po o spinkala 3.15h! 😕 😅 ...no však už odpočinek potřebovala 😔

marjama
18. čer 2012

Ahoj holky,
koukám, koukám, těch marodů ☹ Všem přeju brzké uzdravení!
U nás jakž takž. Martí má jen trochu rýmu (ťuk, ťuk, snad z toho nic nebude), zato já jsem chcíplá, bolí mě v krku, jsem utahaná a bez nálady. Chjo.
Mám na vás prosbu trochu mimo téma. Dáváte na konci roku učitelkám ve školce nějakou pozornost nebo kytku? Dělá se to vůbec i ve školce? Nemám s tím žádné zkušenosti. Myslela jsem, že bych každé koupila třeba Ferero Rocher (nebo jak se to píše 😝 ), co myslíte? Dík.

reruna
18. čer 2012

@marjama právě jsem nad tím dneska přemýšlela, myslím, že loni jsem Míšovi kupovala kytku pro každou učitelku a pro kuchařku (mají jen jednu a ona i trochu pomáhá učitelkám) a jak jsem tak ve třídě viděla, měly tam učitelky už kytek od dětí více....ale nevím, jestli nějaké i jiné dárky někdo dával...myslím, že kytka potěší vždycky

marjama
18. čer 2012

@reruna no já si právě říkám, že kytek budou mít asi dost, takže bych vybrala něco jiného, třeba to Ferero nebo nějakou čokošku, no uvidím ..

reruna
18. čer 2012

@marjama tak čokoládou určitě taky nepohrdnou 🙂

evaviki
18. čer 2012

marodom prajeme rychle uzdravenie.. ja teraz riesim, ci Sebik nie je nachlazeny, pocas obednajsieho spanku sa v skolke uz tri krat za sebou pocural, doma cez den ok, ale pocural sa v noci.. vraj ho nic netrapi (len ked nejdeme na pisek.. 😀), tak neviem.. kazdopadne som sa dohodla s dr., ze donesiem moc a skontroluju, ci nema nejaku bakteriu.. no som zvedava.. ma to trapi, lebo plienku odmieta, ze uz je velky chlapec a ja sa obavam, ze ju v skolke zacnu vyzadovat.. :-/ :-/ a zase nechcem mu ju nanutit, aby sa mu nezacali posmievat, ze plienku nenosil a teraz nosi.. dokonca ked sa pocika v skolke, tak tvrdi, ze sa spotil.. nechce to priznat.. :-/

mamkamarketa
autor
19. čer 2012

@evaviki a co mu koupit takove ty trenovaci spodarky? Jsou to normlani snad frote spodku a maji spodni vrstvu z igelitu. Ale vypaji jako obyc slipy.takze by se mu deti nesmaly
Kdyz se stydi 😔

evaviki
19. čer 2012

@mamkamarketa neznam.. nemas nejaky odkaz??

mamkamarketa
autor
19. čer 2012

@evaviki http://www.amazon.com/gp/product/B0013UR9QY/ref...

Kupovala jsem je normalne v chiccu, tomas je pouzival dlouho. Kdyz uz nechtel na noc plinku

verbalinka
19. čer 2012

ahoj, teda vy to tady mate zajimavy ☹ Doufam, ze je vam uz dobre a nemoci skoncily 😉 Ja pisu pres mobil - mam dite stale doma a na net se dostanu jen pres mobil. Stale vas ctu a na dalku drzim palce, at je brzo lip 😉 Zitra jdem do hernicky, protoze uz se silene nudi a ja jsem z neho na nervy. Porad ho mam za zadkem. Nemuzu zapnout pc, protoze chce hned taky a ja nechci, aby u neho porad sedel. Jinak kasle porad, ale ma to suchy. A zacala kaslat i Laura, ale nejspis z toho, jak se ji vraci mliko. Ja se z toho kasle zblaznim! Jeste zacne kaslat manzel a me odvezou! ☹

lojzina
19. čer 2012

ahojte...dlouho jsem tu nebyla.,mam ted brigadu a casu je mene...
Ale mam novinu:u nas ve skolce OPET vsi 😅 😠

ined77
20. čer 2012

ahojky 🙂 ,
jdu jen na skok...kačí jsme zrovna uložila, odpo jedeme pro matýnka..od pondělka už chodí do školky a zatím dobrý, akorát říkal a je to potvrzené i od jiné maminky, že dva kluci ve školce blinkali a jeden se pokakal 😝 ...tak zase nevím co čekat 😔 .dnes se tam ale zeptám a maximálně matýnka už stáhnu..stejně každé ráno brečí že chce být se mnou doma 😒 .a chodit má už jen do příštího pátku, pak budeme mít spolu prázdniny 😵 .
tak jen doufám, že už budou oba zdraví a bude pěkně...tyhle vedra nejdou trávit jinak než u vody 😝 😉 .
u nás dnes zase na slunci ke 40C 😝 ...katunce jsem zamluvila v mimi obchodě stříšku proti slunci na kočárek...pořád bere ješty ty ATB, tak ji nechci nějak slunit a pod boudičkou ona nevydrží, je zvědavka 🙂 .tak proto sběhneme cestou do školky 😉 .
jinak zdravotně...matýnek už je naprosto fit 😵 , akorát mu vyskočila nějaká mini vyrážka, ale to má na 99% z opalovacího krému...jemu sedí jen daylong...zkoušela jsem jiný a tak to dopadlo, ale nic tragického, večer dostal zyrtec a ráno už nebylo skoro nic vidět 😉 .
s katunkou jedu zítra na ko, ale je už dobrá, sice občas ještě zakašle a je slyšet, že hlen tam je, ale tak nějak normálně.doufám, že nebudeme muset ty ATB dávat plných 12 dní 😒.no a jinak nic 🙂..
dnes mám nějaký vyřizovací den a zatím se daří 🙂...včera jsem objednala katunce autosedačku a dnes už ji máme doma!!! 😕 🙂 , dohledal se mi stativ na monitor....zašantročili mi ho při opravě 😅 a jako bonus mi ho pošlou poštou...zdarma 😉 ...takže zatím vše klape 😀 ...co je horší, že mě čeká pěkná kupa prádla na žehlení, takže jdu na to 😝 .
to bude saunička 😅 .

@lojzina ....pro změnu? 😅 😀 ....to je fakt děs...nechápu, jak v dnešní době někdo může mít vši 😒 .
jakou brigádu máš, není-li to tajné? 🙂 ....taky bych potřebovala, jen není hlídání ☹ .

@verbalinka ...ať jste brzy jako rybičky!!! 🙂 ...z kašle už i já vidím rudě 😠

@evaviki ...to určitě přejde 🙂 .
a co zkusit mu říct, že mu třeba postýlku či tepláčky počůral nějaký skřítek?...svést to na nějakou pohádkovou bytost a pod.....možná by mu to psychicky pomohlo, necítil by se trapně a tím pádem by vina nebyla na něm....někde jsem tohle četla jako radu a prý to fakt zabralo 😕 😉 .
plenku bych mu nedávala...to ho potupí ještě víc ☹ .

@marjama,
@reruna
@mates22
@mjanca ..... 🙂 ....jak u vás?

@mamkamarketa 🙂 ...a co ty těhulko a tomík? 🙂
je ti zle? 😕 ...mně ty vedra dělaly v těhu hrozně zle, hlavně na začátku 😝 .

reruna
20. čer 2012

@ined77 my jsme ok, na dvorku máme bazének, tak se už 2 dny kluci i koupali a zatím jsou dobří, ale Luki se chudák hodně potí a tak má už potničky... te´d jsme doma jen na oběd, tady se nedá být, je tu 30 st venku i vevntř, takže bazének to jistí

ined77
20. čer 2012

@reruna ...tak to je paráda 🙂 .
taky bych dnes šla nejraději na koupaliště, u nás je pečák jak blázen, ale kačka ještě nesmí ☹ ...musíme vydržet 😉 .
potničky zase zmizí..to je moucha 😉
tak si hezky užívejte tepla, vody a hlavně zdravíčka! 🙂
pohádky už čteš?

reruna
20. čer 2012

@ined77 už mluvím normálně🙂 dej aspoň děti do vany, když už nemůžete na koupaliště...dneska prý to má být naposledy a v noci bouřky, tak uvidíme

ined77
20. čer 2012

@reruna ...tak to je fajn 🙂
my než se doplazíme ze školky tak bude večer 😀 .stavíme se na chvilku v parku u nás, odpo je tam pod stromy stín a celkem pofukuje, tak to nějak přežijeme 😉 .děti se čmáchají ve vaně každý den 🙂, katunka se totiž bojí sprchy 😅.
jj, dívala jsem se na idnes na počasí a v noci už má pršet 😉 .
jdu to dožehlit a pak skočím pod studenou sprchu nejspíš 😀