Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

berenika39
15. únor 2012

😉 ještě že nemám takovýhle starosti, v centru prahy bláto, sníh ještě opravdu ani jednou, před tím dva měsíce smog, zahrada bláto, procházky mezi cink cink tramvajema žádná sláva, takže od listopadu byli venku tak asi třikrát. nemusím prát, mít nervy, jestli se oblík, jestli není mokrej. 😉
pořád říkám, zlatý jaro🙂

kjajule
15. únor 2012

@mamkamarketa Hlídací babičku nemáme, teda babičku jo ale ne hlídací typ... ☹
A druhá co by hlídala s radostí tak je zase 160km daleko...Práci z domova bych brala, ale kde ji vzít... 😀

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@kjajule nebo proste delat kancelarskou praci,ale v pripade nutnosti se muze delat z domova.
takze to delame,kdyz je malej nemocny a ja neco musim pracovne zaridit.
dneska to je blby,clovek,kdyz je casto na paragrafu se boji,aby o praci neprisel ☹

ined77
15. únor 2012

@mamkamarketa ..už jsem to zkoušela....3% mám, mě nedávno bolelo ucho..tak teď se zhodí 😝 .
malá pláče pořád..už jsme dojednala auto a asi s ní zajedu prostě na pohotovost ☹ .
pro sichr...mně se to fakt nelíbí 😢 .

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@ined77 urcite tam s ni zajed. rekni si o kapicky. alespon budes mit klid na dusi.
drzim palce!!!!!!

ined77
15. únor 2012

@mamkamarketa ..děkujeme 😵 .nooo, tak zatím váhám, co se vrátil prcek ze školky, malá pookřála...jako vždy 😀 , teď dostala po 3h další čípek a je "v pohodě", akorát se bojím noci no ☹ ...musela bych totiž poprosit babičku jestli by malého pohlídala... 😒 ..a ten by chtěl jet samozřejmě s námi 😔 ...no ale auto kdyžtak zajištěné mám, tak uvidím a kdyžtak bych kol té 18h vyjela, kdyby se to zase zhoršilo.
mít doma MM jedu hned.....ale zase to tak blbě vyšlo, ostatně jako vždy 😝 .

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@ined77 a tece ji neco z ouska?
jee to je mi moc lito a chapu. ja sice auto mam,ale neridim. manzel je pracovne v zahranici 😒 takze nevim co bych delala kdybych musela s malym k dr ☹

ined77
15. únor 2012

@mamkamarketa ...neteče jí nic 😨 no já mám ještě celkem horký řidičák a fakt nerada bych tam jela s oběma dětma,. malému bývá v autě zle a běžně i při cestě do školky si stěžuje, že mu není dobře...a jet v tomhle složení 40 km.....plus počasí...no moje nervy už teď 😅 .
ale snad to nějak přečkáme a když by ne, holt poprosím babi, malého scénu přežiju a pojedeme 😝 .
my máme auto zase jen firemní a odpo se o něho dělíme se švagrem 😀 , ale snad na jaře budeme kupovat další, na leasing samozřejmě...tak už to pak bude lepší 😉 .

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@ined77 tak treba to bude dobry. a svagr te odvezt nemuze? vis jako ridic. ja si nedovedu prestavit ridit a mit vzadu placici nemocne dite 😔
drzim palce at je male dobre

reruna
15. únor 2012

@ined77 tak u nás se dětská nedívá, ani normální, ani na pohotovosti, posílají rovnou na ušní, jestli to nepřestane bolet, tak zajděte na kontrolu, mělo by se jí ulevit po atb a nurofenu... míšovi to teklo po tom píchnutí asi 4 noci, ale přes den to neteklo....

ined77
15. únor 2012

@mamkamarketa ..to nevím, možná večer hlídá...vím já, jak to oni doma mají 😎 .já malou vozím vepředu, vypnu airbag a jedeme 😉 .ona je ale v autě hodná, občas popláče před usnutím jinak jen tak kuká 😵 .
děkujeme, vypadá to líp, tak snad to vydrží 😉 .zítra písnu 🙂 .
opatrujte se a moc děkuji za konzultaci 😀 ...páá

ined77
15. únor 2012

@reruna ...aha vidíš, i matýnkovi to teklo jen když ležel.určitě to bude po ATB lepší, až zaberou teda....ufff, ale je to náročné 😅 .
hmm, u nás fakt do uší hledí vždycky 😉 ...co kraj to jiný mrav 😀 .

evaviki
15. únor 2012

@krizecek tak ja budem konkretna u mojho syna.. obcas ma jedna ucitelka prudi, ze sa neoblieka.. (asi jej to robi aj trosku natruc, ostatne sa nestazuju, vedia, ze to umi aspon ciastocne. ale proste nechce a bojkotuje to).. maly si oblecie tricko s kr.rukavem, pripadne aj s dlhym, ak mu ukazem, ktora strana ma byt v predu.. to iste slipky a teplaky.. pancuchy si neoblecie, ponozky taky ne, zimne boty taky ne.. svetr si sam taky neda, este jednu ruku by dokazal, ale druhu uz tam nenarve, nedokaze si prehodit ten svetrik cez zada.. to iste bunda.. neumi si zapnut nakrcnik (ma ho vzadu na krku na suchy zip.. o zapnuti zipsu mozem len snivat.. pyzamo ma vacsie, to si oblecie a vyzlecie bez problemov.. Ak mas nejaky trik, ako naucit obliekat dieta veci typu bunda a ako ho naucit zapnut zips, ked ma evidentne problem s jemnou motorikou, tak sem s nim.. a takisto tazko mozem ziadat od trojrocneho dietata, aby vedel, co vsetko si ma obliect.. ta ucitelka predsa len vie,ze je ven teplejsie a pod.. to dieta nie..

llllucka
16. únor 2012

Koukám,že tady pěkně válčíte.Vrátím se k tomu oblékání.No nevím,ale mě příjde jednodušší když dítě oblíkám s rukavicema.Dneska jsou ty rukavice tak dělané,že do bundy je rvu delší dobu než dítě s nima do bundy,to je hned.Ale syn se obleče sám,jen se nezaplne a nezaváže tkaničky.Doma ho oblíkám s rukavicema,ve školce se oblíkne bunda a pak si sám nasadí rukavice.Co chodil do školky,tak sníh nebyl,teď do školky nechodí,až v pondělí a pak jsem zvědavá,jak to bude se sněhem.
Mě teda nijak nepohoršuje,že děti spí a učitelky tlachají.Spíš by mě rozčilovalo,kdyby to dělali,když děti nespí.Nečekám,že nemají nějaký oddech,je to práce jako každá jiná.A je fakt,že hodně rodičů děti doma nic neučí a čekají,že je všechno naučí školka (mám ve svém okolí pár takových),ale postoj krizenecka mi příjde už trochu mimo.Promiň,ale tříleté dítě opravdu nemůže ještě umět všechno a třeba ani starší ne.Každé ditě je šikovnější na něco jinýho.Já mám naštstí super školku,kde dětem pomáhají a kontrolují je před opuštěním školky,jestli jsou správně oblečené.A to jsou tam 2 třídy a většina dětí má 3 roky.

evaviki
16. únor 2012

Tak mi zase doma.. Sialene spal,v podstatě bol od pul paty vzhůru,tak som si řekla, ze ho nechám doma.. Este mu aj začíná rýma, ma ucpany nos, tak uvidíme.. Chceme ist na víkend za sněhem,ale to musi byt ok.. I ked len s rymou by som isla..

samsa
16. únor 2012

Holky, my jsme taky od pondělka nahromadě 😠
Chtěla jsem se zeptat, jestli od dětí chytáte ty jejich rýmy a kašle. Já loňský školkový rok ne, ale letos jsem od prosince již potřetí nachrchlaná, rýma, bolení v krku, kašel, navíc se mi to vždy táhne, klidně i 3 týdny. Vždy jsem to chytla od dětí. Ani netuším, co si vzít na imunitu, ještě kojím. V lékárně mi poradili preventan, ale snědla jsem 3 balení a efekt nula.
@ined77 co malá? Je mi vás moc líto s ouškem, chuděrka ☹

evaviki
16. únor 2012

@samsa prvých par mesiacov som chytila vsetko, teraz sa od listopadu viac menej držím (klop,klop).. A taky vsetko chytal manžel, ktorý inak vobec nebývá chory.. Za 5rokov bol nemocny raz, od záři,co je Sebik v skolke, bol nemocny tak 6 krát...

evaviki
16. únor 2012

@ined77 ako ste přežili noc??

samsa
16. únor 2012

@evaviki tak to je síla. Můj manžel se naštěstí drží, ale on hodně pracuje a skoro nebývá doma, takže není v kontaktu s dětma jako já. Naštěstí, nedovedu si představit, že by to chytal taky.

ined77
16. únor 2012

ahojky 🙂 ,
jen v rychlosti, malá mi dopo neusnula..nezmar malý 😠 😀 .
včera usnula už v 18.30, byla k.o., v 19h jsem jí ještě dávala čípek, ale naštěstí ji to neprobralo 😀 .další čípek ve 22h., to už plakala a bolelo ji to, ale pak byla jako střela a 1,5h vyloženě řádila 😅 .pak teda usnula a spinkala až do 4h, to jsem jí dala sirup nurofen a spala až do 7h. 🙂 .
je jí evidentně líp, akorát myslím, že ji z ATB bolí bříško ☹ .
kuknu víc po o, doufám, že ta prcka malá bude spinkat 😉 .
matýnek ráno opět děs....zase řev až do školky ☹ ...zítra pro něj jedu a zkusím dát řeč s uč. jestli neví co s tím 😔 .
nemoce od dětí zatím nechytám...myslím jednou jsem měla rýmu a kašel, jinak nic...aspoň tak 😅 .

mates22
16. únor 2012

@ined77 aspoň, že tak ..... já dávám k těm ATB probiotika, nevím, jestli by jí to na to bolení bříška pomohlo, ale určitě to neuškodí
@samsa já to od ní moc nechytám, zato náš mladej a náš tatínek celkem pravidelně

Koukám, že jsme teď světlá výjimka, snad že dochodíme i celej druhej tejden (ťukám jako blázen). Jdeme jí vyzvednout, vyškemrala si dneska po o.

ined77
16. únor 2012

@mates22 🙂 ...jj, probiotika malá bere normálně už od 1 měsíce, laktobacílky 😉 .ale ono je to dryják ty ATB, plus taky ty hleníky, to udělá v bříšku své ☹ .
doufám, že usne, teď jsem ji uložila...čípek má čerstvý, tak by ji bolest budit neměla 🙂 .ale teda čistit jí to ouško, to je očistec 😅 .
moc vám to přeju 😵 ,. jen ať vydržíte zdraví co nejdéle 😉 !
jak často malá chodí domů po o? taky bych to pak chtěla matýnkovi dopřát, teď to bohužel nejde, nevychází to časově ☹ , ale pokud ho přeloží a já doufám že ano tady k nám, tak jednou za čas proč ne 😉 🙂 .

jinak co se týče ještě školky, oblékání a pod....včera jsem neměla sílu reagovat 😀 .
náš malý leccos umí, ale taky je to palička dubová a když si zamane, že to nejde, tak to nejde a nepohne s ním nic 😝 .nikdy jsem nespoléhala na to, že školka je od toho, aby malého tyto základní věci učila, ale...spoléhala jsem na sílu kolektivu...že uvidí, že jiné děti to dělají normálně a zapojí se také.viz. čůrání...malý nikdy nechtěl čůrat do pisoáru, vždy raději v sedě, nočník nebo WC to bylo jedno, ale stačily dva dny ve školce a začal čůrat normálně ve stoje...prostě viděl ostatní kluky a chtěl taky 😉 .
sám si oblékne tričko...ptá se ale jestli ho má dobře obrázkem dopředu, slípky, tepláčky,pyžamko, punčošky...ty někdy obráceně,ponožky, ale taky ne perfektně, mikinu jak kterou, většinou má problém u těch s kapuckou, bundu, ale nezapne ji, boty jak se mu chce. dost bojuje s kombinézou, tam se nasouká jen nožkama, čepici si dá ale.... 😅 ...v souhrnu se nějak obléct dokáže, částečně určitě...takže já problém vidím v tom, že když se na něj houkne aby pospíšil, tak se naopak zastaví a trucuje 😝 ...tak to aspoń dělá doma, ale celkem jsem přesvědčená, že ve školce se zachová minimálně podobně.já vím, že je to na prd, ale sama nevím jak z něj vydolovat větší iniciativu a větší snahu ☹ .určitě to ale není tím, že bych spoléhala na školku nebo flákala výchovu 😕 .přičítám to prostě telecímu období 😅 ...a myslím právě naopak, že pokud do něj nebudu hučet neustále že se to MUSÍ naučit, tento jeho "vzdor" přejde sám a situace se zlepší. snad se moc nepletu 😎 😀 .

evaviki
16. únor 2012

este k tomu obliekaniu ma napadlo.. Sebik ma tri roky a necele dva mesiace.. kazdy mesiac robi pokroky, zlepsuje sa aj v obliekani.. je podla mna velky rozdiel, ked ma cerstvo tri roky a ked pojde do statnej skolky, tak bude mat 3 3/4.. to si myslim, ze tiez vela spravi. v tejto malej skolke na to maju urcite viac casu..

ined77
16. únor 2012

@evaviki 🙂 ...takhle malý capart se naučí každý další měsíc hafo nových věcí...za rok už nás tohle trápit nebude, o tom jsem přesvědčená 😉 .nic se nemá hrotit 😉 .já chápu, že to uč. nemají jednoduché a taky vím, že spousta dnešních dětí roste jako dříví v lese 😝 ...ale je to dobou a s tím půjde těžko něco udělat.já se snažím svého synka naučit slušnému chování, to aby se uměl s ostatníma dětma podělit, aby nikoho neplácal, uměl požádat a poděkovat, pozdravit a rozloučit se...atd.chápu, že když je ho potřeba dooblékat, že ostatní zdržuje, ale je to prostě druhotné...k tomu si dojde sám..budu raději když bude slušný než aby si uměl zavázat tkaničky 😝 😉 .

verbalinka
16. únor 2012

@ined77 to je mi malé líto ☹

U nás už chodí do školky, vše má ok. Ale v pondělí mi psala jedna maminka, co má kluka ve druhé třídě, že jsou doma kvůli spále. Tak se lehce děsím, ale přece ho nenechám doma až do léta 🙄 A v úterý mi manžel říkal, že holčička, co sedí v šatně hned vedle Willíka byla ráno celá bílá a unudlená. Opravdu nechápu, že ji vezmou.
No, dávám zase echinaceu s rakytníkem, probiotika a omega369 a přidala jsem ještě Multi sanostol (ale ten spíš kvůli jídlu).
Ad oblékání - taky doma oblékáme, je to rychlejší, ale funguje na něho školní autorita a už od začátku je nejšikovnější (a to nastupoval ve 2r a 9m). A školka opravdu krásně funguje a sám se naučil punčocháče, doma bojkot - nechtělo se mu. Bohužel se ve školce učí i věci, který by zrovna moc nepotřeboval 😀 ale uč s autoritou a k tomu s vlídným přístupem dokáže hodně. i když mají tam ve třídě kluka, který je prostě rozmazlený drzý spratek a ten jen natáhne nohu a řekne "neumim", uč pošle někam ( a to doslova) a to mu je max.4 roky. Jsou třída +- stejně starých. Takže učitelky chápu, že to musí být očistec a jsou rády, když se dítě snaží 🙂

verbalinka
16. únor 2012

@krizecek tak to si neodpustím - moje máma pracovala jako uč mš (později i zš) před lety a sama je ze současných učitelek zoufalá. Za dob mojí mámy ve školce bylo 38 dětí, byly zvyklé, že prostě děti oblékaly, protože tříleťák (i čtyřleťák) nemá tak dobrou jemnou motoriku, aby si sám zapnul bundu na zip. Byly dvě učitelky a vždycky ještě pomáhala uklizečka (školnice apod.). Dnes je ve školce dětí max.28, v době nemocnosti max.20 a uč si stěžují, jak to mají těžké a jak trpí. Samozřejmě chápu, že nadrzlý spratek, který jen natáhne nohu, je na facku a je to vina rodičů, ale tvrdit, že tříleté dítě má umět zandavat rukavici do bundy, sám si ji obléct a ještě zapnout, je úplně zcestné 🙄 Snaha se počítá. Já se snažím to učitelkám co nejvíc ulehčit, takže má kalhoty jen na gumu, milkiny přes hlavu, aby nemusela zapínat další zip. Ale vše je o trpělivosti a o času.
Prostě mám pocit, že současné uč by nejradši jen děti přívitaly a pak je zase odpo odevzdaly, aby měly co nejmíň práce. Ale samozřejmě neházím všechny do jednoho pytle.

A k nemocím - za dob mojí mámy měli pro nemocné děti separační místnost. Dítě, které rodiče přivedli, zdrhli a bylo evidentně nemocné, prostě skončilo na celý den v separaci, aby nenakazilo ostatní. Trošku kruté, ale při odevzdávání dítěte rodičům se jim řeklo, že dítě bylo celý den samo zavřené a oni už to nemocné nikdy nepřivedli. Mám pocit, že je to teď ve školství nějak divné a jde to někam a nejenom, co se týká nemocí 🙄

ined77
16. únor 2012

@verbalinka 🙂 ...ahoj 🙂 ..už máme to nejhorší doufám za sebou 😅 .
tak to je malý ale opravdu hodně šikovný 😵 . s těma nemocema..asi je to potřeba brát tak jak to je a musí se doufat, že vše na dítko nesedne. 😔 ..to by tam ti prckové fakt nemohli chodit vůbec 😒 .
chlapeček je tedy opravdu samorost 😕 ...a to si ty uč. nechají líbit? neřeší to nějak aspoń s rodiči?? 😕
no ne, já vždy říkám...já bych uč. být nemohla...snad ještě v té mateřince, ale i to musí být hodně o trpělivosti a tou já bohužel moc neoplývám 😅 ..no a potkat tam ještě takového malého rozumbrada 😲 😔 ...držte mě dva tři pět 😀 .

ined77
16. únor 2012

@verbalinka ...fíííha..tak to bylo drsné s tou separací 😕 ...akorát to chudák dítko odneslo za rodiče 😢 ...

reruna
16. únor 2012

ad oblékání - zip si umí dítě většinou zapnout až kolem 5 let, tkaničky až když jde do školy... tříle´ták, který si sám například zapne zip, zapne knoflík, zaváže čepici pod krkem, natáhne rukavice je spíš výjimka a většina jich to neumí ještě ve 4 letech... u nás ve školce učitelky samozřejmě pomáhají i uklízečka a samozřejmě chtějí po rodičích, aby vedli děti k samostatnosti, ale chápou, že některým to jde lépe a jiným hůř. U nás jsou smíšené třídy, takže těch nejmenších je tam pár a pomáhají i starší děti - náš se ve 4,5 letech umí obléct už skoro sám, ale některé zipy mu nejdou a zavázat si čepici taky nedokáže... jenže mu to strašně dlouho všechno trvá, tak se přiznám, že často mu pomáhám více, než je třeba. Mladší má 2,5 a třeba tričko si sám ještě neobleče ani nevysleče - ma krátké ručičky, bundu ani svetr si sám neobleče... punčocháče vůbec, ponožky ani náhodou, umí si vysléct jen slipy a tepláky a taky si umí obout boty a to je vše... prostě vidím, že na to ještě motoricky nemá, ne že by neměl snahu, ale děti se v tomto vyvíjí fakt rychle,t ak doufám, že až půjde do školky v září jak očerstvý tříle´ták, tak toho zvládne více...
Jinak ráno po probuzení párkrát zakašlal, tak doufám, že to bylo jen ze suchého vzduchu...nebo mě klepne...

lojzina
16. únor 2012

ahoj,zdravim zdrave a marudkum at je brzy lip 🙂
S tim oblekanim-neco zvladnem neco ne,kdybych rano nechala oblikani na nem tak muzem zustat doma 😅 ,ne kecam,pravdepodobne bysme prisli do skolky minimalne hodne pozde 😔