Dcera má strach z učitelky ve školce. Co mám dělat?

agnesska
11. lis 2008

Ahoj všechny maminky,potřebovala bych poradit-moje starší dcera chodí druhým rokem do školky,ani první rok neměla ani jednou jedinkrát se školkou problém-těšila se tam,nikdy nebrečela...Letos ze začátku v pohodě,začala tam spinkat-to se jí taky moc líbilo,že si po spa ještě může s dětmi hrát,ale tak nějak přišel zlom...Ze začátku to bylo,že se jenom ptala,jestli tam musí spát(podotýkám,že v té době začala trpět žárlivostí na miminko,které se mnou bylo doma a tak byla celkem zlobivá-to se ovšem během cca měsíce urovnalo),pak chodila s historkama,že byla na hambě-ovšem sama v chodbě,pak,že jí učitalka zamknula ve třídě,když už ostatní šli na sváču-pže prý zlobila při spaní(na oba incidenty jsem se uč ptala a ona mi to potvrdila).Byla sem blbá,pže sem si řekla,že k tomu asi uč. měla důvod-ovšem strach mojí dcery z učitelky roste-každé ráno se mě ptá,která tam bude-s tou druhou je to beze slz,v poho,ale když je tam tahle-je to slzavý údolí...včera jsem pro ni přišla a ona měla červený jelito přes oko a tvář-vysvětlení-prý předbíhala na obědě frontu,tak jí ta učitelka uhodila...
no a je toho ještě víc...
jsem bezradná,učitelku bych nejradši zabila,ale to je mi prd platný-nevím,co mám dělat,abych jí ještě víc proti dceři nepoštvala... 😢 máte někdo nějakou radu,nebo zkušenost-za všechny tipy děkuju...

svoma
11. lis 2008

Agnesska,ale tohle si učitelka v žádném případě nesmí dovolit,být tebou,tak si stěžuju vedení školky,takovýhle přístup bych teda rozhodně netolerovala. 😠 😠 😠

slunicko552
11. lis 2008

Agnesska tak to je neuvěřitelné,určitě bych to řešila přes vedení.Jak píše svoma tohle si nemůže dovolit.Měla jsi to řešit hned při prvním incidentu a bití tak to už nemám slov.Rychle to vyřeš než to bude ještě horší 😠

agnesska
autor
11. lis 2008

holky,to je mi jasný-ale myslim,že tim jen přileju olej do ohně-pochybuju,že by došlo na nějaký radikální řešení(za které bych byla opravdu ráda)a ta kr..a na ní bude třeba ještě hnusnější... ☹
jj mam domluvenou schůzku s ředitelkou,ale bojim se výsledku...

mikca
11. lis 2008

agnessko v zadnem pripade bych to je n tak benechala...nejdriv bych ji slusne poprosila co ti k temto "vychovnym" metodam muze rict(by me zajimalo jak by se ona tvarila na to ze jeji dite melo byt nekde zamcene)..bylo by mi asi jedno co mala udellala, ikdyby se stavela na hlavu a odpichovala se usima tak ucitelka si tuto proste nemůze dovolit ji nekam zamknout to je hrozny...jasne deti zlobi, ale ucitelky tam nejsou od toho aby, nekoho nekam zamykaly....u nas se to proste resi tak ze deti , kdyz zlobi, tak si jdou sednout sami ke stolu a nesmi si hrat...to beru..ale tohle bych neskousla..a toho ze si myslis ze se bude mstit na male, toho bych se nebala. ja myslim ze kdyz na ni uhodis, ze tuty praktiky proste nekam nahlasis tak ji zklapne a pokud to bude pretrvavat tak bych to resila z reditelkou nabe se spravcem skolky vetsinou to byva Mestsky urad...urcte to tak nenechavej a dej rec s ucitelkou jinak se to nehne....drzim palce

mirjanka
11. lis 2008

No tak já se taky přidám ,sama učím malé děti na prvním stupni a vím, že některé učitelky prostě fyzické tresty hodně využívají, nikdo si na ně ńestěžuje...Osobně jsem dala v první třídě pár facek na zadek klukovi, když kopl holčičku tak, že jí slezl nehet...prostě v té chvíli vytečou nervy a rodiče to tak berou. U některých agresivních dětí, které ubližují nebo šikanují ostatní je dost těžké se udržet a jednu jim nevlepit.
U malé tříleté holčičky jsou ale tresty nepřiměřené...sama zamčená...to se nesmí ani na základní škole, uhození do obličeje je nepřípustné a ponižující, na hanbě sama na chodbě se taky nesmí ani ve škole...I kdyby byla dcera sebevíc zlobivá, tyto tresty se prostě nesmí používat (učitelky v MŠ, kam dávám svého syna řeší jednoho agresívního chlapečka neustálým domlouváním nebo stojí na hanbě, ale ve třídě, taky řeší problém s rodiči)

elitera
11. lis 2008

Já jsem teda taky dostala ve školce párkrát na zadek, ale to bylo proto, že učitelka byla moje mamka 😉 Ale aby jí zůstal šlic přes oko???? No to jako ne-e! Nechceš se nenápadně poptat ostatních rodičů? Kdyby vás případně zapůsobilo víc, patrně by to mělo lepší efekt. Držím palce!

agnesska
autor
11. lis 2008

ahojky-díky za vaše rady-dneska už ve školce uč nebyla a ředitelku bych měla navštívit zítra...
mirijanko-já vim,že je to občas s dětma těžký,já bych uč dělat nemohla,ale když sem napsala zlobivá,tak tím určitě nebylo myšleno agresivní-nikomu neubližuje,jen je taková rozlítaná a co se týče spaní,tak prostě od roka a půl přes den nespí-tzn.leží tam na postýlce a čučí... což je prý jediná-tomu se mi taky nechce věřit,ža by všechny ostatní děti do jednoho spaly...
no optat se ostatních rodičů mě taky napadlo-viděla jsem jí ráno mnohokrát,jak na takový ty zlobivější děti ošklivě křičí...
musim to ještě dopodrobna promyslet,aby se to ve finále neobrátilo proti Lauře,,,ale je jasný,že te´d už to nechat bejt nemůžu...

mirjanka
11. lis 2008

Agnessko, já jsem jen chtěla napsat, že je někdy těžké se udržet a chránit normální děti od agresivních, nemyslela jsem hned, že tvoje dcera je "agresivní kraken"...hlavně takto malé děti ještě nemají v sobě zákeřnost s jakou bojujeme se staršími dětmi...hyperaktivita je někdy náročná, ale já jí ve své třídě řešila tak, že jsem prostě takové děti pouštěla proběhnout se na chodbě...jinak by se mi ve třídě zbláznily, každé dítě má jinou potřebu spaní a pohybu, hlavně je tvoje dcera ještě malá, aby v klidu vydržela na postýlce beze spaní...myslím si, že učitelka je nejspíš nervově labilní nebo prostě zlá...
ve škole máme učitelku, ze které se některé děti v první třídě počůrávaly...vím to, že takové učitelky existují, ale i strach ze strany rodičů na stížnosti, aby se dítěti nemstila a pak existuje pouze šuškanda...na tvém místě bych to rozhodně řešila

zdenallicka
12. lis 2008

AHoj agness, jsem pedagog a tohle je rozhodne proti vsem pravidlum, prikazum, zakazum a navic i proti etice... Rozhodne to res s vedenim skoly, ale jeste predtim si dmluv schuzku s pi. uc. a poptej se ji, co ti k tomu muze rict... Jak pise MIKCA o "vychovnych metodach - nejsou to vychovne metody. Je to ZAKAZANE a ucitelka si to NESMI dovolit!!! Kdyz si doma svoji dceru placnes, uhodis ji, das ji vychovnou (at si tomu kazdy jak chce rika), je to tvoje vec... Kdyz se to ale stane ve skolce, ve skole, v DD ci v jakemkoliv jinem skolskem zarizeni, je to des!!! Holcicce vysvetli, ze i pani ucitelka nekdy muze mit spatny den (aby se ji nebala jeste vic), ze jiste uzna, ze zlobi (tvoje dcera) a mozna se malinko polepsi.. Tim ale rozhodne ucitelku neomlouvam!!! A co se spani tyce - kazdy rodic si spani muze regulovat dle sveho.. Vim, ze nektere deti proste neusnou, tak je ucitelka necha v nejzassim koutku tridy sedet a malovat si... A je po problemu... A pokud je reditelka co k cemu, bud ucitelku na chvili posle na dovolenou, strhne ji prasule, nebo muzes pozadat o presun dcery do jine tridy... Hodne sil a pevne nervy preji...

lenkabu
13. lis 2008

agnesska:já nevěřím tomu co čtu...na co čekáš?! Učitelka tvoji dceru někam zamkla a praštila ji do obličeje tak že jí zůstal šlinc? To není jakoby ji plácla na zadek přece. Trvej na tom ať učitelku vyhodí.Osobně bych jim pohrozila že jim tam zavolám televizní štáb...tohle je týrání a každá televize se takový reportáže ráda chytí. Ale rozhodně bych neměla klid dokud nebude učitelka bez místa!!!

anneta
13. lis 2008

Agness: já učím v meteřské škole a tohle jsme ještě nikdy neslyšela. Běž si stěžovat za ředitelkou! Dceru při nejmenším přesunou do jiné třídy. A malá bude v klidu.

agnesska
autor
13. lis 2008

mirjnko,zden-díky,od včerejška jsme doma-je nemocná,tak mam čas to promyslet až půjdu za ředitelkou 😉
lenkabu-takhle emotivně sem to chtěla zezačátku taky řešit,ale je to nesmysl,řekla by,že malá lže a bylo by po ptákách-chce to trochu diplomacie...
anneta-no on je problém v tom,že se u nás učitelky střídají všechny ve všech třídách-teda né stejně pravidelně,ale měla by jí tak jako tak...

tomickoval
13. lis 2008

Tak já bych zakročila hned jak potvrdila že ju zamkla ve třídě samotnou 😠 taky bych chtěla aby tam nebyla a nebo kdyby to bylo možné neučit mé dítě. Proč to sakra dělaj když na to nemají nervy. Taky máme ve školce učitelku která ráda křičí po dětech a fackuje. Ale řešilo se to. Potvrdilo to více maminek. Držím palce ať se to co nejdřív vyřeší a malá ať nemá trauma ze školky ☹

tomickoval
13. lis 2008

Bylo by fakt dobré se poptat maminek jestli nemají stejné problémy. Určitě bude zla i na jiné děti ☹

kozimura
13. lis 2008

Agnes,jak sama píšeš,tak se učitelka sama přiznala,že ji nechala samotnou na chotbě a v zamčené třídě.Jak si toto může dovolit?Tak malému dítěti se může něco stát.Nehledě na to,že si navíc školku platíš!Být tebou,tak ani po nemoci dcerku do školky nedám a jdu za ředitelkou s tím,že žádáš nápravu.Divím se ti,žes tam nešla hned,když ji uhodila.To by určitě nemohla říct,že si vymýšlela.Navíc bych

kozimura
13. lis 2008

žádala o vrácení poměrné části zaplacených peněz za "hlídání",protože byla tvá dcera min.2x bez dozoru.

lenkabu
13. lis 2008

agnessko:já jsem to zapomněla napsat....pokud by to popírala,vzala bych dceru k psycholožce a do školky nakráčela s jejím odborným posudkem.Navíc ten šlinc muselo vidět víc lidí ne?

anneta
13. lis 2008

agnesko: oni jí musí zakázat učit tvoje dítě, když požádáš! To je normálka. A co bude s ní to záleží bohužel na ředitelce, pokud nepůjdeš na policii.

agnesska
autor
13. lis 2008

holky díky za vaše názory,jj asi jsem to měla řešit hned,ale to už nevrátim-po víkendu,ale půjdu za ředitelkou-tak potom dám vědět... 😉

zdenallicka
13. lis 2008

agnes: Bud v klidu, porad je cas i prilezitost resit to...:o) Mala je urcite ted v klidu, ale reditelka na tve stiznosti musi reagovat a myslim, ze kdyz vytvorite dostatecny tlak na ucitelku, zmekne a rekne pravdu... Proste bych chtela byt u konfrontace.. Treba ten samy den, aby ucitelka nemela cas pripravit se na to... Zvladnete to... 😉 Ale trvej na opatrenich.. Bud presun do jine tridy, snizeni platu o velke penize (par set nema smysl), dutka, snizeni pracovnich hodin (a tim padem mensi vyplata), odebrani osobniho ohodnoceni.. POkud by na to rida nepristoupila, dej malou do jine skolky... A televizni stab taky nezaskodi... 😀

446309
25. říj 2018

Agnes: Náš syn měl tři roky když nastoupil do školky. Do té doby bylo vše v pořádku. Snažil se mluvit. Nástupem do školky přestal mluvit.Paní učitelka si na něj pořád stěžovala, že neumí jíst, pít z hrnečku,že neumí kreslit,že prostě zlobí. Pak jsem se dozvěděla od paní kuchařky ze školky,že paní učitelka po synovi křičí i za věci které neudělal. Tak jsme zašli k psychologovi a ten nam doporučil asistenta. Asistenta má a stejně kluk nemůže zustat díl ve školce protože budí ostatní deti. Měli jsme i mladší paní učitelku a ta nikdy po synovi nekřicela. Myslím si,že to není o věku učitele,ale o jeho povaze.