Děti narozené v září - dáte je už do školy?

zelva
12. pro 2013

Ahoj maminky, mám synka narozeného 7. září, takže by dle data narození ještě do školy příští rok nastoupit neměl, nicméně ty zářijové děti jsou tak trochu na hraně. Tak se chci zeptat jak to máte vy, s dítkem narozeným v září, dáte ho již příští rok do školy nebo ne? Děkuji za odpovědi. 😉

samik2008
12. pro 2013

já mám narozeného syna 28.září.Myslím,že když ho necháte ještě jeden rok ve školce,tak mu nic neuteče. 😉

pajdula
12. pro 2013

Moje sestra má syna narozeného ve stejný den a šel až za rok, měl ale logopedické problémy a ten rok mu hodně pomohl, chodil do speciální logopedické školky a tam je hodně na školu připravovali a výslovnost se u něj o 100 % zlepšila. Ale hodně to záleží na dětech. Znám holčičku, která je na konci září a šla vlastně dřív 🙂 dobře rozhodněte 🙂

petrajurinova
12. pro 2013

My to budeme řešit až příští rok - dcerka 22. září. V plánu mám konzultaci s učitelkou ve školce a pokud ta doporučí, že by na školu mohla být Isula zralá, tak se zajdu ještě poradit do PPP. Pokud učitelka řekne, že je na školu brzy, tak půjde o rok později. Syn je taky podzimní, já i manžel taky a všichni jsme šli do školy těsně před 7. narozeninama a nemyslím, že by to bylo pozdě.

helcenka
12. pro 2013

Kamarádka má syna narozeného 1. září, a do školy šel až v den svých 7 narozenin. Žádné problémy neměl, ve školce řekli, že do školy by jít mohl, už v těch šesti, že by neměl mít problém, ale rozhodnutí nechali na rodičích. Ty se rozhodly takto.

sarka1985
12. pro 2013

Také o tom přemýšlíme, dcera je na všechno hrozně šikovná, dokonce i vyslovovat R a Ř se naučila sama. Jenže zdá se mi, že je společensky neotrkaná. V kolektivu se vždy hrozně dlouho rozkoukává a to i v případě, že ty lidičky zná, takže nakonec půjde až v těch skoro sedmi... Kdyby ale otrkaná byla, šla by už teď od září, zase si myslím, že nějaké odklady jsou zbytečné, později se může hodit každý rok 😉

pampalin
25. pro 2013

Náš malej je narozenej 1. září a šel tedy přesně v den svých 3. narozenin.

sarihy
25. pro 2013

Dcera je narozená 12.září a ani na minutu jsem neuvažovala o tom, že bych jí dala v necelých 6L do školy. A to i přesto, že perfektně mluví, rozumově je na tom taky myslím dobře, grafomotoricky taky...jen je stydlivá a chvíli jí trvá, než si zvykne na nové lidi a nové prostředí...takže představa, že se v jedné třídě setká s dítětem, které bude o skoro rok starší (taky zářijové, či dokonce červencové s odkladem...), tak tomu jí nevystavím...Není kam spěchat, škola já neuteče. Není to odklad, takže to beru tak, že jde tehdy, kdy má.
Jiná věc by byla, kdyby už třeba četla, počítala do bůhví kolika, psala a zajímala se o věci, které se učí v první třídě..nadané dítě bych ve školce nebrzdila....ale u "normálního" dítěte mi to přijde zbytečné, mohlo by jej to poznamenat na celý život..

anushka111
25. pro 2013

Naše malá je narozená na úplném konci srpna a eozhodně budud žádat odklad. Myslím že nejvíc závisí na povaze a vyspělosti dítěte, jestli inklinuje ke stejně starým či starším dětem a je na školu vyspělý proč ne, Můj názor však v tomto je že raději později než-li dřív 😉

karotky
25. pro 2013

Navštivte PPP,nechte tam své dítě otestovat na škol. zralost a podle výsledků se rozhodněte.Pokud by na to dítě nemělo a poslali byste ho tam předčasně,znepříjemnili byste život jak jemu,tak i sobě.Obecně by mělo dítě zvládat samoobsluhu a vypracovat zadaný úkol samostatně,aniž by se mu vyučující individálně věnoval-tzn. bez jakéhokoliv vyptávání se,jestli to má udělat takto nebo takto.Mělo by umět napočítat min. do 10i,poznat na jaké písmeno slovo končí a začíná.Mělo by se orientovat ve dnech v týdnu,v ročních obdobích apd. 😉

medvidek
25. pro 2013

Švagrová je narozena 2. září a do školy šla. Museli podstoupit testy v poradně a tam jí odklad nedoporučili. Naopak sousedky syn je 3. srpna a ve škole jí automaticky ředitelka navrhla odklad, koukala na ní jako kdyby spadla z višně. A to přitom synek zvládl vše co má a i něco navíc a teď je ve třídě nejlepší. 🙂

baris
25. pro 2013

starší dcera se narodila na koncí sprna a my si jdeme rozhodně letos pro odklad školní docházky. Má špatnou výslovnost (když jí chybí 2 přední zuby, tak se není čemu divit 😀 ), pořád nemocná, stydlivá, stráášně dlouho jí trvá, než se začlení do kolektivu, je hravá .... Takže škola by pro ní bylo peklo. Né, že by to nezvládla, ale musela by hodně "dřít".

Ale je to individuální - každé dítě je jiné. Pokud jsi na vážkách, zeptej se učitelek (jak to vidí ony) a pak PPP. Konečné rozhodnutí je ale vždy na rodičích.

Ale podle mě - pokud dítě není "geniální" - nečte už knížky, sčítá, odčítá ... Tak není co řešit - školka jasně vede. Dítěti nic neuteče. Ve školce si dětí "jen hrají" - ano, mají tam režim, předškoláci musí plnit úkoly, ale najednou to všechno skončí a budou po dítěti chtít, aby se 4 - 5x denně po 45min plně soustředilo.

A na to musí dítě dozrát - nejen, že zvládne plnit úkoly, je chytré, ale musí se umět začlenit do kolektivu a zvládnout se soustředit i na činnosti, které ho nebaví. A já vím, že moje Katuška nedozrála - úkoly zvládne, ale ve zbytku pokulhává.

lajla
25. pro 2013

Nedavam🙂 prvni dcerka narozena 25 zari, druha 2 zari..prvni pujde az pristi rok skoro v sedmi letech, nic neutece🙂 a ja jsem rada, ze jeste nic "nemusi" doma si ji muzu nechat kdykoliv se mi zachce, proste si jeste porad lenosime🙂)))

laska.nezna.hranic
25. pro 2013

ještě máme několik let čas, ale nad něčím takovým vůbec uvažovat nebudu. samozřejmě nedám. u staršího bych ráda odklad (důvody vypisovat nebudu), ale zatím je na to moc šikovný, už na tříletce nám doktorka říkala, že na zápis do ZŠ už je připraven, takže to asi neklapne, pravděpodobně tedy oba půjdou tak, jak by měli podle datumu narození, tedy ani dřív, ani dýl.

hansed
25. pro 2013

Jsem učitelka, odpovím tedy spíš z pedagogického hlediska 😉 Pokud je takhle brzy na začátku září, konzultovala bych to s učitelkou v MŠ a s PPP. Protože není pravda, že rok navíc ve školce neuškodí. Někdy uškodit může. Argument, že se dítěti prodlužuje dětství, je zcestný. Protože pokud dáte dítě, které je připravené v 6 letech do školy, o rok později, může vyčnívat, psychicky i fyzicky a ne vždy to ten kolektiv zkousne...
Každopádně je to jen na vás, tohle nikdo tady za vás nerozhodne...

leandre
5. led 2014

Ahoj, také jsem to trochu řešila. Syn je 8.9. Do PPP jsme s ním nešli a nakonec jsme ho nechali ještě rok ve školce Jeho nejlepší kamarád narozený v říjnu ve školce zůstával. Ale i teď pořád nevím, co je lepší. On totiž hrozně moc poskočil během prázdnin a teď také. Ještě je vysoký, jeden z největších ve školce. Baví ho počítání, ale nevím, jak by zase z přehledem zvládal čtení, ale asi jo. Rád má, když mu čteme, písmenka už také pozná, ale zatím sám nečte. Asi bych se rozhodovala i ohledně školy, kam by mohl jít. Já se bála toho, že potencionální školy mají dost plné třídy a asi oproti dětem s odklady by byl v nevýhodě. U nás se v září otvírala malá obecní škola a kdyby fungovala už dříve, vypadá totiž docela slibně, tak bych asi ho zkusila dát dříve. Není tam tolik dětí a paní učitelka i ředitelka vypadají, že jsou šikovné. U nás také vyhrál fakt, že nám dceru vzali do školky, když tam měla brášku a také pro její zvykání je to lepší. Kdyby tam Filípek už nechodil, tak by nám jí nevzali. Také mě napadá jako dobrá alternativa nulté ročníky školy, je to prý něco mezi školkou a první třídou. Některé školy to nabízejí.

hojda
5. led 2014

švagrová má holčičku 8. září a prý to oficiálně nejde, musí být testy, že může dřív. Malá je chytrá jako opička, tak nevím, co tam bude ještě rok dělat.

jarunkaxyz1
5. led 2014

Mám dceru narozenou v půlce září - bude jí 6 a nechám jí bez těžké hlavy ještě jeden rok ve školce, jsem z učitelské rodiny a nehledě na to, že má všech 5 "našich" učitelů stejný názor, tak si myslím, že se v životě ještě napracuje dost, tak proč jí ten rok neprodloužit dětství. Ve finále by jí podle zákona ani ještě nevzali a "aktivně" ji předčasnou školní docházku tedy opravdu vyběhávat nebudu. Podotýkám, že je v mnoha směrech napřed (umí počítat, pozná písmenka, něco i napíše)....ale i přesto ji nechám ve školce.

kamila297
6. led 2014

Pokud učitelky v MŠ a PPP doporučí odklad, proč ne. Ale že někdo nepošle dítě do školy, i když by na to mělo, jen proto, že by musel "oběhávat papíry" nebo chce dítěti "prodloužit dětství", mi přijde jako především lenost a pohodlnost rodičů a pak to nejvíc samozřejmě odskáče chudák dítě, až se bude ve škole nudit a tím všechny okolo otravovat.

mapurka
7. led 2014

Dcera je narozená na konci srpna a o odkladu neuvažujeme. Uvidíme jak u zápisu a když bude třeba půjdeme do PPP a k jejich názoru se přikloníme.

apfele
7. led 2014

Můj syn je narozený 5.září a dle naší místní školy mohou k zápisu děti , které dovrší do 31.8. 6 let, takže ho necháme ještě rok ve školce.

bulharovska
13. led 2014

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit, zda byste kamarádce nevyplnili dotazník. Je anonymní, kratičký, zabere to pár minutek. Moc tím pomůžete. Prosím, fakt to nezabere moc času. Předem děkuji
Dotazník najdete na tomto odkaze:
http://www.survio.com/survey/d/J1Z6G7K7O0X4C8H6M

machulkova
4. únor 2014

Přesně teď jsem řešila tento problém s dcerou, je narozena 31.8.2008 opravdu "hraniční dítě": Psycholožka nám řekla 50% na 50% a u zápisu řekli, že zralá k nástupu do školy. Rozhodnutí je tedy pouze na mně. Vzhledem k tomu, že dnešní doba prochází trendem odkladů, vznikl by vyzrálostní rozdíl téměř 1,5roku mezi jí(nejmladší) a nejstarším dítětem, které mělo odklad. Ve škole už bohužel nikdo nekouká kdy je dítě narozené a jakmile mu ujede vlak už se do něj horko těžko naskakuje. Naše dcerka je moc šikovná s ničím problém nemá, ale zároveň není školní nadšenec, tudíž jsme se rozhodli jít cestou - o rok později. Půjde tedy v čerstvých 7 letech a i tak nebude ve třídě nejstarší. Myslím, že je to opravdu jen rodičích, kteří znají své dítě nejlíp a není žádná ostuda si u těchto narozených dětí říct, tak holt půjde v 7, stejně se jich časem nikdo ptát nebude.

mircisek
4. únor 2014

Mám synka narozeného 5.8. a hodně jsem byla proti odkladu. Ale i učitelky v MŠ i v PPP nám řekly, že je hraniční. Dlouho jsme nad tím s manželem seděli a zvažovali. Syn má celkem velké problémy s logopedií a s tím souvisejícími úkoly, takže by mu asi dělalo problém čtení i psaní. Kromě toho máme fantastickou školku, která mu, co se týče znalostí, dá asi víc než první třída. 😎 Takže já zapřísáhlý odpůrce odkladů budu žádat o odklad. 😒 Jak se říká: Odříkaného chleba největší kus. 😀
Pokud bych měla zářijové dítě, tak bych ho nechala ve školce.