Dětská otázka "Jak se dělá miminko?" Jak to vysvětlit?

skurinka
18. dub 2009

Ahoj holky,
mám doma 4 a půl letého syna a přišel s otázkou, jak se dělají miminka a já vůbec nevím, jak mu to mam vysvětlit.
Jako jak miminka se rodí, to ví. Ale jak se do toho bříška dostanou.
Děkuju za tip 🙂
Joo a tuhle otázku mi dává každý den 🙂

peta3
31. kvě 2009

sikiki, zkus to zjistit - zajímá mě to nejenom jako budoucí maminku, ale i jako učitelku na 1. stupni - mě nic doporučeno nebylo...
Ale když jsme s páťákama na toto téma v hodinách narazili, přinesli různé knížky, co doma mají a jedna byla naprosto úžasně dělaná - je to o rodině, kde miminko čekají, a maminka vysvětlije sourozencům, jak mimko vzniklo a co se děje s ní během těhotemství a pak po porodu, jak se o miminko starat - zkusím zjistit, jak se ta knížka jmenovala, každopádně je dělaná úžasně a citlivě.

hayerova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina76
13. črc 2009
mishha
18. zář 2012

My jsme našemu Míšovi (5let) řekli,že jsem snědla růžový bonbon a čekáme Ninušku 😉

blahova_andrea
18. zář 2012

My byli loni na dovolené, když jsem čekala Míšu a tak jsem se otázkám od nevlastního synka taky nevyhla. A to přitom měl už vlastní mladší sestřičku. Nevím, co mu tehdy povídala jeho maminka, ale otázek měl hodně. Jelikož s dědečkem docela zahradničí, tak jsme si vystačili s obdobou sázení semínka. Tatínek ho zalívá, maminka se pak o něj v bříšku stará až vyroste z fazolky miminko 😀 no a přišlo, a co tam papá a tak...no já měla věčně hlad a nebylo mi v horku dobře a ten zlatej kluk mi stále nosil vodu a já mu říkala, že si musíme dát něco dobrýho, že miminko už tahá za šňůrku a chce baštit (kdopak to mluví 😀). Dokonce mu chtěl nechat i svou porci, když mu pak dá miminko ochutnat mlíčko 😀 a super otázka byla...a to tam to jídlo jako kolem něj lítá a on si chytí, na co má chuť? 😀 no byla to super dovolená!

jesiie
24. únor 2015

já sem řekla tomi maminka se slikne a tatínek taky a koukají spolu na nebe a jak koukaji tak spominji namiinko a pak az za 9 mnesicu se narodi

jajsemkamil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jajsemkamil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jajsemkamil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jajsemkamil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jajsemkamil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ireniq
8. únor 2016

Holky, hlavně na toho trolla nereagujte!!