Dětský vzdor. Jak se s ním vypořádáváte?

pantomima
18. únor 2008

Ahojky, chci se zeptat, jak se s tímto vypořádáváte. Teď jsem koukala na Sama doma, mluvilo se tam o vzdoru dětí, ale většinou kolem 3 let. Moje malá 3 a půl měsíce- vzteká se, hystericky křičí, prohýbá se do luku a nejde utišit, nereaguje na žádné podněty- napsala jsem to do chatu v Sama doma, doktorka mi poradila dítko pevně držet, aby napětí povolilo.Jenže ono to mnohdy trvá i 3 hodiny a to je fakt vyčerpávající ☹ .A moje dětská mudr mi řekla, že je to tím, že se dítko budí.

Taky jsem byla hyperaktivní dítě, je to prý i dědičný, i v rámci tzv.lehké mozkové dysfunkce 😖

aponchie
18. únor 2008

ahoj zrovna nam to zacalo asi pred dvema tydny jsem z toho nanervy ale zjistila sem ze je dobre ji ignorovat a zkusit se uzavrit do sebe .vecer ti pisnu vic drzim pesti ono to nakonec prejde.co se tyce dedicnosti je to pravd aale ja byla klidna moje mama akcni jak hrom ma to po ni asi .

pantomima
autor
18. únor 2008

aponchie- ignoruj to ale 3 hodiny 😖 😖 😖 , je to hroznej ječák ☹

aponchie
18. únor 2008

jako je to des ja to znam a to ja jsem jeste nervak fakt na palici zrovna dneska proste nebude jist ani za nic zkousela sem ji dat vse mozne a nic ted me presvedcuje ze musim jit za ni rikam nemuzu tak chytla krec vyvratila se sem ji ale supla na zadek jednu uz me fakt toci dneska a neda se jit ven je tam nechutne

pantomima
autor
18. únor 2008

tak já teďko venku byla, je tam zima ☹ , malá spí, ale už se nemůžu dečkat večera, to ji právě chytaj největší záchvaty vzteku, když takhle spinká, tak je to andílek

kasli
19. únor 2008

Pantomima, tak u nás to začalo také, malej je děsně vzteklej, prohýbá se do luku a když je jo rozeřvanej tak nemá cenu ho ani brát do ruky jelikož, se tak mrská, že by mi vypadl. Já jsme to říkala Dr. a ona na to že ho mám nechat vykřičet, tak se snažím ho trénovat, ale moc to nejde, nemám tu správnou výdrž, a hlavně malej si vždycky vyřve hlasivky 😅
JO ale zjistila jsme, že opravdu zkouší co vydržím a řve protože se chce nosit. Páč když ho vezmu do ruky tak je během minutky v klidu a když ho položím tak se může pos............. 😠

elucinka
19. únor 2008

Jé, kasli, ahoj, tak to máme dost podobné vzteklouny....Adík se chce taky neustále nosit a jak ho položím, tak má záchvat vzteku. V sobotu ho hlídala mamka a řval jak pominutej, tak mi pak mamča říkala, že teda neví, po kom je tak šíííleně vzteklej, ale že to je teda něco...kope nohama, mlátí okolo sebe rukama a řičí jak kdyby ho kuchali zaživa. Teď zrovna tu za mnou leží na posteli na hrací dece a zkouší to na mě....zatím odolávám, ale jsem teda zvědavá, jak to dlouho vydržím 🙂

kasli
19. únor 2008

TAk držím pěstičky ať vydržíš. VOjťas teď za mnou chrupčí v košíku, tak je chvilinku klídek 😉

elucinka
19. únor 2008

uuuž jsem nevydržela. Začal vřeštět tak, žýe se z toho poblil 😠 se z něj faaakt střelím....

marie2
19. únor 2008

Ahoj holky to ještě nic není počkejte až dětičkám bude tak kolem 2 let to vám teprve předvedou záchvaty vzteku 😀 Snaží si prosadit svou za každou cenu a to je pak válka nervů!

eliade
19. únor 2008

holky,pevně ty malý vzteklounky zaviňte....zamotejte je jeko kukličky do prostěradla,chvilku chovat,dudák a je klid...ony ty mimča potřebujou uvolnit to napětí co v nich je a jinak než řevem to neumí...zavinutí pomáhá..aplikovala jsem několik měsíců 😉

pantomima
autor
19. únor 2008

eliade- ale ona je tak napjatá, že nejde skulit ☹ máš nápad?

pantomima
autor
19. únor 2008

krom toho, te'ď se mi ji podařilo vzít do klubíčka- snad správně- a ř ☹ ve dvakrát tolik

marie2
19. únor 2008

nám se osvědčilo celé mimčo rozbalit a chvilku šimrat na bříšku pak oblíct chvilku pochovat abyl klid.

pantomima
autor
19. únor 2008

tenhle vztek ji chytne i nahatou ☹ , dneska jsem ji zkusila dát do klubíčka a pevně držet, a

pantomima
autor
19. únor 2008

ale ona snad řvala dvakrát tolik ☹

petraluk
19. únor 2008

Panti a co zkusit dlouhodobě masáže, třeba by jí to zklidnilo 😉 Pochopitelně nemyslim ve chvíli, kdy se vzteká 😉

pantomima
autor
19. únor 2008

petraluk-po masáži je klidnější, to je pravda,ale je to na chvíli..kdo ví, jestli to dělám dobře 😒

petraluk
19. únor 2008

Nám je ukazovala Lenka po vaničkách, vy k ní chodíte taky ne 😕 Takže by ti je měla taky ukázat. Ale popravdě, jestli umíš normální klasický, tak na tom vůbec nic není 🙂

pantomima
autor
19. únor 2008

petraluk- Lenka mi je asi ukáže 26. to jdeme zase do vaničky, myslím si, ale že to zvládám...k něčemu mi ty studia přeci byly 🙂

kometka5
19. únor 2008

Panti, a myslíš, že je to vztekem? Co když jí trápí bříško? Nebo zkoušela si teplotu?
Myslím, že když jí zabalíš do pleny, tak se uklidní, ale musíš trochu silou, přece jenom jsi pořád silnější než ona, ne?
My jsme tohle prožívali skoro od narození, nejhorší byli večery, jinak byla docela zlatíčko, ale v noci od osmi do dvanácti prořvala a mohli jsme dělat cokoliv (sousedi nás asi milovali) 🙂 , ale pak jsem jí takhle "svazovala" a ona po chvilce přestala. A pak to najednou ustalo ze dne na den...

pantomima
autor
19. únor 2008

komet- teplotu nemá, s prdíkama válčíme docela úspěšně, svazuju jí do zavinovačky, někdy to zabere, a jak do pleny??

eliade
19. únor 2008

pantomimo,písni mi svůj emaila do IP a pošlu ti naskenovaný návod přímo od Harveyho Karpa...ale až zítra

pantomima
autor
19. únor 2008

eliade- máš to tam, moc děkuju!!!

karotky
19. únor 2008

My jsme tyto stavy mívali od 2. do 5.týdne.Bylo to z nevyspání.................Adámka trápily větry a pak z únavy ani nemohl zabrat.Pomohl nám gymbalón. 😉

kometka5
20. únor 2008

Panti, kvůli našemu vzteklounovi jsem si taky koupila knížku od Harveyho Karpa a je fakt, že když jsem to podle něj dělala, tak že se uklidnila.
A do pleny balíš stejně jako do zavinovačky 🙂

pantomima
autor
20. únor 2008

komet- zkusím to 😉

pantomima
autor
22. únor 2008

všem co mi poradili děkuju mockrát, včera jsme malou zavinuli do deky a spinkala 😀 zlatíčko

zato teď řve jako tur 😉 jdu ji přebalit 🙂

dckami
25. únor 2008

Holkyyy, tohle je bomba http://www.babysigns.cz 🙂

jennyska
7. lis 2013

@pantomima @dckami @kometka5 @karotky @eliade petraluk @marie2 @elucinka kasli @aponchie
Ahoj Maminky,

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s Obdobím vzdoru? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/obdobi-vzdoru/ . Pomůžete tak ostatním maminkám, které si právě prochází se svými nejmenšími stejným obdobím a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča