Dítě nosí špatné návyky ze školky. Jak je odstraníme?

syraell
5. bře 2011

Ahoj, s nástupem Kubajse do školky se přidružilo nemálo nešvarů. Jednak jsme celá rodina, včetně mimina neustále marod, ale hlavně začal náš milenej prvorozenej používat pěkně nemilý způsoby komunikace. Nedávno začal v případě nesouhlasu, kdy není po jeho hrozit pěstí. Bohužel se toho úžasnýho zlozvyku ne a ne zbavit. Na čas nám pomohla sehraná scénka s čertem za dveřma - stačilo připomenout a hrození jaksi samo od sebe pominulo. Teď už ale chlapec zase vystrkuje růžky. Máte nějakou radu?
Díky všem!

bledulka
5. bře 2011

syrael- malému budou v létě 4 roky, že? (podle albíčka a fotek z 3. narozenin) To už by mohl být vnímavý k tomu,co mu říkáte.
jednak bych si s ním zkusila popovídat-třeba formou pohádkového příběhu. Nabídla bych mu také i jiné vyjádření vzteku, nelibosti a a dalších negativních pocitů...on si ten nesouhlas asi potřebuje "odprožít"... i dospělý potřebuje strávit,když není po jeho,nebo se mu děje něco nespravedlivého..

přímo s hrozením jsme problém neměli,ale pokud chceme nějaký negativní jev potlačit, či pozitivní upevnit, tak u nás pomáhají jedna nebo i kombinace těchto věcí

1.- vysvětlím synovi vše úměrně jeho věku
2.- sehrajeme před synem scénku s tatínkem,kde tatínek nebo já napodobíme negativní jev a ten druhý ho za to napomene a vysvětlí partnerovi že se to neděá,proč atd..-syn někdy jen poslouchá a dělá že to nevidí,ale je vidět,že mu to v hlavě šrotuje..někdy se zarazí a pak i on sám se připojí s vysvětlování proč se to nedělá
3- zahrajeme si v rámci hraní divadlo s plyšákama,kde různí plyšáci představují členy rodiny a tam napodobuji ak negativní jevy,tak i to,jak se to má dělat, napravit když něco udělám špatě atd.. je to hra,kluky to baví a v těch hlavičkách jim něco zůstane.. (pak jsem i staršího přistihla,jak i sám si hraje tuhle hru) což e mimochodem i psychology doporučovaná hra,jak děti učit.. prostě nastolíš situaci,kdy plyšáci nějak jednají a pak to někam vyústíš s nějakým poučením (nař. že je dobré staréme dědečkovi pomoci ,když mu něco upadne,že je hezký se s bráškou dělit .. atd-prostě co tě napadne)
4.- veškeré pozitvní jevy chválím před ním někomu jinému- třeba do telefonu-když vím,že mě syn poslouchá- např. telefonovala jsme s mužem a říkám mu,aby syn slyšel :"představ si tatínku,že mě dnes Tomášek pustil první ze dveří a řekl mi,at jdu první,že jsem holka-to je od něj hezký viď tatínku" ...a syn který si hrál tak samozřejmě zbystřil, řekl k tomu "ano maminko, holky mají přednost" a ted se může přetrhnut nejen vůči mě,ale i ostatním holkám (ve školce) aby jim otevřel dveře atd..

nevím,zda jsem pomohla, holt ta školka přináší i tyto jevy -tak snad se vám to podaří zmírnit 😉 🙂
držím palce 🙂