Do jaké míry dětem tolerujete sprostá slova?

brouhadka
6. srp 2012

Tolerujete dětem sprostá slova a ovládáte se v tomto před nimi? Já taková ty "malá" sprostá slova toleruji a nijak na ně neraguji a musím se přiznat, že je také používám. Myslím si, že kdybych to nějak hrotila a zakazovala je, tak bych vše jen zhoršila a děti by se v nich ještě více vyžívali. Ale před prázdninami si malá nosila ze školky taková ty "více" sprostá slova a to jsem již teda zakročila a vysvětlila, že to se neříká, a že u malých dětí to není hezký. Jak je to u vás, máte je striktní zákaz nebo ty mémě sprostá slova také neřešíte?

evulinkab
6. srp 2012

Já to toleruju a radeji na to nereaguju..zatim se potýkám spíš s temi "neslušnými" slovy než s temi přímo sprostými 😉

helcenka
6. srp 2012

My se doma snažíme je sami nepoužívat, ale občas nám taky něco ujede, teda spíš manželovi, že... Syn to pak s oblibou pár dní říká, nebo přinese občas něco ze školky se slovy: Ale Patriček (nebo jiné jméno) to také říká. No tak si o tom promluvíme, zeptám se ho vždycky na to, ať mi vysvětlí, co to znamená a proč to takhle říká. A pak si vysvětlíme, proč to není hezké a proč by se to nemělo říkat. Záleží také na slově, občas společně se synem za nějaké slovo vymyslíme alternativu, samozřejmě úsměvnou. 😉

jajina.c
7. srp 2012

U nás doma občas ujede " ty v... ", jinak syn nemá doma co slyšet, ale stejně ( ještě nechodí do školky ) si třeba z hřiště něco nosí domů...tomu asi nejde zabránit a s nástupem do školky to bude ještě horší. Já mu vysvtěluji, že tak se nemluví atd...Až přinese něco ráznějšího, tak tolerovat nebudu.