Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

vendulka
11. led 2010

Ahojky, tak to teda nevim,ale je super, ze je tu takove tema bo ja zase nevim, kdy jit na zapis, mala je narpzena 14.3.2009 a nevim, jestli muzeme treba na zapis uz pristi rok?v tech dvou letech+-?
Ale myslim si, ze snad neni problem dat vice prihlasek do MS,ne? 😅

lenkazdenek
autor
11. led 2010

Vendulko,já myslím že klidně příští rok 😉 já právě nevím,někde jsem četla,že prý v praze se může jen do jedný školky,tak nevím 😒

vendulka
11. led 2010

no asi si to chce ty skolky obvola ,jinka nevim...zase jsem v jine diskuzi cetla, ze se prihlaska dava ten rok, ky dite dosahne 3 let, tak nevim 😒

lenkazdenek
autor
11. led 2010

Fakt netuším,moná bych ve 2 letech do školky brnkla jak je to s Březnovejma dětma,tady třeba berou děti co jim 3 roky jsou do začátku září 2010 ,naše je listopadová,ale ještě šanci máme,jelikož někde berou i děti co jim 3 roky budou do konce roku,jak je to pak fakt nevím 😒

vendulka
11. led 2010

no te fakt strasny tady toto, no zkusi to v lete obvolat at mi nekdo rekne jak to chodi¨, kdy k zapisu a jak je to s detma co se narodila v breznu apod.bych nerada potom byla pul roku zadara doma jeste s malou, kdyz by sla na zapis az v breznu2012 a vzali by mi ji az v zari 2012 😠

kijonkova.k
13. led 2010

Ahoj,tak já jsem si psala dotaz do naší MŠ (malá bude mít dva posledního února) a bylo mi odpovězeno,že k zápisu až příští rok,letos je brzo.takže k zápisu půjdeme v dubnu 2011,kdy malá bude mít 3 roky a dva měsíce a do školky by nastoupila až v září 2011,kdy jí budou 3 a půl. 😠

power700
14. led 2010

ahoj lenkazdenek- zjistila jsi něco? Můžu podat přihlášku do více školek najednou? My jsme o měsíc mladší než vy.Malé budou 3 roky v prosinci. Ale my nejsme v Praze.

vojtisek2007
14. led 2010

holky, už je to sice dýl, ale když jsem dávala nejstaršího do školky - tak jsme dávala tři přihlášky - v dubnu jsme byli u zápisu a v červenci nebo tak nějak o prázdninách nám přišlo vyrozumění kde ho berou, vzali nás ve všech třech...ale taky nejsme z Prahy

bera28
14. led 2010

holky, tak já mám zjištěno od známé, která dělá vychovatelku ve školce, že pokud budou dítěti 3 roky např. posledního března 2011 a mělo by tedy 1.4. nastoupit do školky, tak se MUSÍ k zápisu rok předem!! Školní rok začíná od září a dítě může chodit na 4 dny v měsíci nebo se platí "udržovací" poplatek za místo.

luucia
15. led 2010

Ahoj holky,

tak já dneska podala přihlášku do školky..dala jsem si jenom jednu, tak uvidíme 😉 snad malou vezmou

Nevíte jak takový zápis probíhá??

jakoubka
15. led 2010

Holky,ony se mají podávat nějaké přihlášky?
Já to beru tak,že až školka vyhlásí zápis,že tam jednoduše jen půjdeme? 😕

luucia
15. led 2010

jakoubka, já si byla v úterý vyzvednout ve školce přihlášku, dneska jsem byla pro potvrzení u dr a hned jí tam donesla..ředitelka mi řekla, že čím dřív tím líp 😉 ale je možný, že to má každá školka jinak..to nevím

bera28
15. led 2010

jakoubka, u nás je to tak, že školka vyhlásí termín vyzvednutí přihlášek a i termín odevzdání (zápis). Ale fakt je to všude jinak. Jestli máš už školku vybranou, tak se zeptej přímo tam.

lucisa
15. led 2010

u nás to probíhalo tak, že se dal papír k dr. stáhnout z webovek školky nebo si je vyzvednout, u dr. ti potvrdí, na co je dítě alergické, jestli je nějaký problém zdravotní a tak, a ten pak odevzdáš u zápisu.
u nás se jen ptali na jméno, datum narození a bydliště dítěte, jména a zaměstnavatele rodičů, + jestli je matka ještě doma, nebo už je v práci, nebo se musí úderem 3 roku dítěte do práce vrátit. takové maminky měly přednost. také ty, které chtěly dát děti na celý den, protože za půldenní nebo 5denní děti mají školky úplně minimální dotace, takže raději berou celodenní. v některých školkách to funguje tak, že si maminka od září platí místo a dítě nastoupí, až dovrší určitého věku, aby třeba nepřišla o rodičák.
a pokud dovrší Vaše dítě 3 roky toto jaro, tak už se vás zápis týká, pokud byste jej chtěly dát v průběhu dalšího školního roku. jinak zápisy do školek bývají o mnoho později, než do škol, většinou tak někdy na přelomu března/dubna......

lenkazdenek
autor
15. led 2010

Ahoj,tak jsem si sehnala kdy jsou ve školkách kam bych chtěla malou dát dny otevřených dveří a týden na to zápisy(první za 14 dní a pak začátkem února) tak se optám jak to s tím počtem přihášek je...je fakt,že z celý prahy máme zápisy snad jako první,v jiných částí prahy jsou o měsíc později 😕

bera28
16. led 2010

lenkazdenka, to jsou u vás fakt brzy. U nás až v dubnu. ale taky už netrpělivě číhám na zveřejnění termínu, abychom to neprošvihli. Já už se takaaaak těším do práce 🙂

la_cheri__2
17. led 2010

Ahojky nám bylo řečeno(3roky budou synovi v listopadu) že ho normálně vezmou už od září a jelikož u nás všechny školky spadají pod tu jednu tak jen jednu přihlášku jdem k zápisu na jaře a jsem zvědavá jestli nás vezmou no

vrtule83
17. led 2010

Ahojky, u nás jsou zápisy v půlce března. A až u zápisu dostaneme přihlášky, vyplnit podpis obou rodičů (pokud jsou 2) a potvrzení od dr. a odnést co nejdřív zpět. Ale také netuším jestli si můžu dát žádostí víc. Poblíž máme 2 školky a já chci malou dát do té vzdálenější, ale nevím zda mi ji opravdu vezmou, nemám se kam vrátit do zaměstnání tudíž nepůjde přednostně. Malé budou 3 letos v červnu a vezmou mi ji zřejmě až od září. Ještěže máme blízko babičku v důchodu.

la_cheri__2
17. led 2010

U nás to řpednostně prý není tka jsem zvědavá...měla byhc být totiž doma s druhým rpckem c se má narodit v září.

pecule
19. led 2010

Ahoj Holky,jsem z prahy 10 a slyšela jsem že pozdější děti nemají šanci.Mému synovi budou 3 až v říjnu,takže s tím nepočítám a nevím co bude dál a hlavně příjdu o práci 😠

lenkazdenek
autor
19. led 2010

pecule,já to slyšela taky,ale furt doufám,do nové práce mám nastoupit už na konci srpna,tak když nebude školkatak asi jesle,je to pěkně naprd fakt 😠 někde berou i děti maminek co jsou beztak doma a někde volný místo není ani pro dítě jehož maminka prostě do práce musí. Ale zkus to za to nic nedáš 😉

naty.motylek
19. led 2010

ahoj holky jsem tu nová vemete mě mezi sebe.Malá mi pujde zachvilku do školky na zápis mužete mi řict jak to vše probihá

pajdula
19. led 2010

ahoj holky,
taky jsem se byla ptát, jak je to se zápisem do školky... malému budou tři v prosinci 2010 a bylo mi řečeno, že v dubnu je zápis. A jestli ho vezmou, tak se bude od září platit poplatek za školku a v prosinci by mohl nastoupit. A mohl by tam od září chodit na těch 5 dní v měsíci... tak snad ho vezmou. Máme v okolí tři školky a všechny vyhlásili zápisy na stejný termín, tak to budu mít trošku honičku asi, ale taky nevím, jestli můžu dát přihlášku do více školek. A jeslti mi ho nevezmou, tak si ho asi budu vodit do práce sebou, protože jinak nevím kam ho dám ☹

lucisa
19. led 2010

pajdulo, termíny si nevyhlašují školky ani školy samy, to určí magistrát města, v případě Prahy asi městský obvod jednotně pro všechny. takže budeš mít asi náročný den. jinak u nás se také hledělo na to (pokud bylo pár stejných kritérií), kolikátý byl člověk zapsaný. takže školku, kterou bys chtěla nejraději, navštiv první.

pajdula
19. led 2010

Luci, díky za info, poběžím tam hned na tu určenou hodinu ...jen doufám, že tam nebudu muset stát ve frontě jako "kdysi" stávali naši 🙂 Jinak my jsme Praha - východ, takže to asi určuje radnice, ale na tom zas tak nezáleží... Samozřejmě jsou ve všech školkách naplněné stavy. Tak teď budeme jen doufat, že ho vezmou.

vendy01
20. led 2010

Ahoj holky! Také se chystáme k zápisu do školky. Malýmu budou 3 v prosinci. Budeme podávat asi 5 přihlášek do školky, tak nám snad alespoň jedna vyjde. Jinak nevím, co bychom dělali, jesle tu nemáme, soukromé hlídání drahé, splácení hypotéky apod.. 😒 Ptala jsem se u doktorky, jestli mi potvrdí víc přihlášek a neměla s tím žádný problém, naštěstí 🙂

majenka
20. led 2010

Pajdula: neřekli ti to tam špatně? Proč by se měl platit poplatek za školku, když nárok bude mít až v prosinci...podle mých informací by se měl platit poplatek až od prosince (pokud bys chtlěla, aby malý nastupoval později). Ještě jednou se na to zeptám, protože nemíním platit školku půl roku jen tak (malá je až únorová) 😠

pajdula
20. led 2010

Majenka: bohužel to tak je, školné se platí od zahájení školního roku (od září) po celou dobu než dítě zahájí docházku do školky, je to z toho důvodu, že když tam nechodí, tak tam zabírá místo pro někoho, kdo by tam mohl chodit a tím školka přichází o školné. Je to běžná praxe ve školkách.

lenkazdenek
autor
20. led 2010

Majenka,mě taky říkaly,že poplatek se musí platit už od září byť dítě nastoupí v listopadu,ikdyž mě by vyhovovalo už v září,protože nastupuju do práce dřív.Je to jakoby udržovací poplatek za to,že ti držej pro dítě místo 😉

majenka
20. led 2010

Ahááá 😕 . Asi to je pochopitelné, ale pro mě jako samoživitelku, je ten poplatek dost peněz 😔 No já stejně jdu k zápisu a doufám, že ji nevezmou 😅 (chci, aby šla do školky až od dalšího září-2011, kdy jí bude 3,5). Protože když ji nevezmou letos, tak ji příští rok skoro stroprocentně vezmou (praxe u nás)...hmmm, kdyby bylo více míst ve školkách, nemusely by maminy vymýšlet takovéhle blbosti...