Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

martinka79
31. bře 2010

tak já jdu do MŠ pro verdikt zítra dnes šíleně u nás pršelo...

martinka79
2. dub 2010

🙂 tak to mám.. v kapse. rozhodnutí dostanu ve středu... prdelín nastoupí do školky a od září. sice dostane 3mě+s. zkušebku jelikož je ml.3let ale on to zvládne a já si ho vždy po odučení vyzvednu. jupííí

rampouch
6. dub 2010

Já jdu zítra s papíry do školky a verdikt bude snad do konce měsíce. U nás byli povoleny 2 přihlášky, jinak vyřadili z evidence. do školky co mám vedle baráku se hlásilo přes 300 dětí a berou jenom 40, tak tam šanci nemáme a pak jsem si dala ještě jednu rezervní přihlášku, kde se hlásilo kolem 100 dětí a berou 50. No jsme 3. záři, takže spadáme do kategorie 4. Kdyby byla srpnová tak to máme v kapse, ale takto nevim, nevím.....

vojtisek2007
6. dub 2010

holky a když jste k zápisu šli, už jste měli přihlášku vyzvednutou a něco třeba od lékaře vyplněného, nebo nejdřív se jde k zápisu a tam vyplníte přihlášku a řeknou vám, co ještě k tomu všechno chtějí ještě dodat??? My máme tady zápis až 14.dubna - tak nevím, jestli teď jít do školky pro nějakou tu přihlášku nebo jestli třeba s sebou nést rodný list ? Díky za informace

martinka79
6. dub 2010

jj až v Mš mi dali vše potřebné. přihlášku jsem podala.. a k dr. půjdem až před nástupem až budu mít cestu kolem... jinak jsem vyplnila další papíéry jejich takovou depistáž ...o dítěti.
Rod. list na 100%chcou. 😉

jajik25
6. dub 2010

Ahojky nás čeká zápis teď koncem měsíce.O přihlášce teda nic nevím ale minulý rok chtěly aby rodiče přinesly rodný listy dětí.Letos o tom nic nepsaly ale raději si ho beru sebou.Každá školka to má ale jinak.

martinka79
6. dub 2010

rodný list na 100%u nása ho nechtěli jsme vesnice, ale i tak ho po neznámých maminách žýádali. jinak přihlášky ostatní pápíry jsou dle školek... 🙂

majenka
7. dub 2010

Ahojky holky, tak jsem měli minulý týden v MC přednášku s učitelkou ze školky o nástupu do školky...tak oni chtějí u zápisu kromě RL dítěte a OP rodiče i očkovací průkaz dítěte 😉 . Ale my jdeme na zápis až za 14 dní, tak uvidíme.

glickaiva
7. dub 2010

Ahojky holky , tak my byly dnes pro rozhodnutí jestli Adélku vezmou a opět nic, byly jsme i loni, to měla mín a říkaly, že příští rok snad. A stejně nic, jsem pěkně namíchlá. Malá se tam těšila, doma se nudí a dělá ze sebe mimino, protože má doma mladší sestřičku. A to byl ten duvod proč ji nevzaly, nenastupuji do práce, páč jsem na RD. Jsem zvědavá jak dopadnete ostatní maminky dvou dětí v podobné situaci.

bera28
7. dub 2010

No tak já jdu zapsat děti do školky zítra. Předem mě všichni upozorňovali, že vzhledem k jejich datu narození (30.3.) je to bez šance, ale zkusím to. Každopádně od příštího ledna je někam šoupnout musím, protože jdu dřív do práce.
Qlickaiva, a víš kolik je dětí, jejichž maminy nastupují do práce a do školky je stejně nevezmou?? Chápu, že se Adélka doma nudí, ale můžeš s ní vyrazit mezi děti třeba do MC. Ale kam mají dát děti maminy, co doma nejsou??
Dnes jsem měla možnost mluvit s ředitelkou jedné školky, kde byly zápisy dnes a pokarčují i zítra.Jen dnes se zapsalo 105 dětí, z loňska mají v pořadníku 30 a budou přijímat celkem 60! Pouze jedno dítě bylo rok narození 2006, většina 2007 a jaro 2008.

glickaiva
7. dub 2010

bera28 : já samozřejmě chápu, že přednost mají maminky, co musí nastopit do práce, to je pochopitelné. Jinak by to ani nešlo, ale vzhledem k mé situaci, by to bylo taky fajn, manžela mám hodně pracovně vytíženého, bývá v zahraničí i půl roku, jako i ted, takže je to pro mě dost náročné, vyhovovalo by to oběma. Do Dětského klubu chodíme, ale to je dle mně něco jiného a školku to nenahradí.
Když už jsme u těch maminek, co nastupují do práce, je plno maminek, které se nemají kam do práce vrátit, tudíž si práci zhánět budou, nemají potvrzení a tím se jejich šance snižuje, dítě ji nevemou a pak třeba si najde práci a co s dítětem, že????

k.ate
7. dub 2010

glickaiva - třeba u nás to funguje tak, že přednost mají i děti rodičů, kteří si kvuli tomu, že mají prcka doma nemůžou práci sehnat... Aspoň, co jsem četla ve zpravodaji naší MČ. Ale jak to funguje v praxi netuším, četla jsem to jen pro zajímavost, protože přece jen mám ještě dost času na zápis malýho do školky 😀

rosanela
7. dub 2010

Hezký večer!

Koukám, pro nás tady aktuální téma..
Zrovna dnes jsem se dozvěděla, že malou nevezmou..jsem z toho celá přejetá, brali letos u nás totiž rekordní počet dětí, ředitelka nám dávala šanci, ale nakonec se k nám přihlásili ještě předškoláci z jiné čtvrtě města, kteří k nám taky spadají..tak máme smůlu..
Mrzí mi to moc, neboť Terezka miluje děti, je ráda v kolektivu, tak by ji to určitě prospělo (je rozena 7/2007) a rozvíjela by se. Já bych se mohla věnovat mladší, Lucince, až začne chodit, bude to fičák..

Glickaiva, úplně s tebou soucítím..máme podobnou situaci.

A o tom, že se nedostanou děti do školky, co jejich maminky jdou do práce, ani nemluvím..to je systém na hlavu..

martinka79
8. dub 2010

holky je mi vás opravdu líto a jako katorka bych vyhověa obě stránám tedy vše třem... jak mamině co má doma druhé dítko třeba i na 4hodinky, tak maminkám co nemají práci a potřebují ji hledat... a pootm samo pracujícím. já jsem neskutečně šťastná, že mi malého vzali a to mu budou dva a půl roku jak půjde do MŠ, ale jako kantorka prostě nemůžu nastoupit jinak než v září.... samo to máme na zkušební dobu tří měsíců, takže okud to nezvládne bude mít smolíka, já ho budu vozit sebou do školy... 😒

mart.s.
8. dub 2010

Ahoj holky, včera jsem byla odevzdat ve školce přihlášku a 5.5. si jdem pro rozhodnutí. U nás je takový nedostatek školek, že mi loni malého nevzali, a to mu bylo už 3 3/4.Tady kdo má míň než čtyři nemá vůbec šanci. ( Nebo jedině musíš být samoživitelka a nebo cizí státní příslušník - mají prý na ně zvláštní kvóty 😒 ) Míša se narodil v listopadu 2005. tak jsem myslela, že už je to letos tutovka. A představte si , že mi řekli, že to snad dopadne dobře, ale , že mi to zaručit nemůžou. Jestli ho nevemou , tak už se z toho snad zblázním. 😉 Prý se jim tam hlásí asi 120 dětí a berou 40.

lenkazdenek
autor
8. dub 2010

jo holky u nás to,že přednost maj maminky co jdou do práce nefunguje ☹ berou podle věku a bysta!V naší školce nás nepřijaly,myslela jsem,že je to kvůli tomu,že je narozená v listopadu,ale když nevzaly ani známejm který jsou srpnový a známá taky nastupuje do práce+ tam má ta jejich holčička sestřičku tak už fakt nevím jakým sitémem vybíraly 😠
Teď čekáme na rozhodnutí ve druhé školce a pak budem za měsíc podávat přihlášku do jeslí nebo do soukromý školky 😝

glickaiva
8. dub 2010

holky to je fakt hruza! Hlavně ten divnej systém, jak psala lenkazdenek, to je až nepochopitelné.
Logika nad logiku, se divím, žee se neotevře víc školek, vždyt ten buum už trvá dlouho, vždyt by se v pohodičce uživili!

Rosanela: jak jsi psala jsme na tom podobně, hold to budeme asi ještě rok vydržet. Já jsem přemýšlela, že příští rok pujdu k zápisu už s oběma a to už to potvrzení mít budu, tak snad vemou Adu na celý den a Vendu na pár hodin na zvykačku než mi doběhne RD. Je to škoda!

jajik25
8. dub 2010

Mi jdeme k zápisu koncem měsíce,doufám že mi ho vezmou aspoň na ty 4 hodinky když jsme na vesnici a prý má hodně dětí odejít do školy tak uvidíme,ale moc tomu nevěřím protože budu doma ještě s mladším synem.Jenže tomu staršímu by to akorát jen prospělo

marketa137
8. dub 2010

Ahoj, tak dneska jdu pro rozhodnutí. uvidíme, ředitelka nám moc šancí nedávala. Školka má kapacitu jen 50 dětí a letos berou jen 12 dětí 😒 . Už když jsem byla v březnu pro přihlášku tak mě dávala 40 žádost. Sice jsem doma s miminkem ale Vikimu byli už v lednu 4 a fakt potřebuje kolektiv, doma už se nudí a dělá blbosti. Tak uvidíme, pokud ho nevezmou tak bude muset jít až za rok už jako předškolák 😒 . Pak dam vědět jak jsme dopadli 😉

glickaiva
8. dub 2010

marketa137: držím pěsti, at dobře dopadnete!!!!

mart.s.
8. dub 2010

Marketa, tak to jsme na tom podobně. Míšovi byli 4 roky 25. 11. - a taky si neumím představit, že by měl být ještě rok doma. Přesně, říkali jsme si , že přinejhorším mi ho budou muset vzít příští rok jako předškoláka. Ale holky je to strašný. Hlavně, že se pořád všude mluví, že potřebujeme hodně dětí. 😀 Ale co potom s nima, to už nikdo neřeší. Když nás nevzali loni ve 3 a 1/2 tak jsem byla sice taky naštvaná, ale ještě jsem to byla schopná pochopit. Ale jestli nás nevemou letos skoro v pěti, tak to už bude hrůza ☹ .

luckaa
8. dub 2010

Holky jak to probíhá u těch zápisů?

martinka79
8. dub 2010

většinou pohovor a maminku a max. se dítka zeoptají jaks e jmenuje. žádný stres... 😉
Jak jste dopadly moc na vás myslím a držím palečyk. klidně bych si otevřela soukromou MŠ jsem speciální pedagog a nakonec bych jen ze vsi měla min. 5dětí... 😉

lenkazdenek
autor
8. dub 2010

U nás na ápis sebou děti nechtěli,jen si vzaly papíry,a řekly jaká asi je šance a tím to haslo,při výsledkáh nám stroze řekly,nepřijata,je moc malá a tím to haslo,jinde třeba aspoň řeknou zavolejte během roku ste xtý v pořadí a když někdo dítko odhlásí ste na řadě,tady ani náhodou prostě nezájem.
Hlavně,že by vláda chtěla aby se maminky vracely dřív do práce,jenže kam máme asi dát děti aby sme do té práce mohly?

martinka79
8. dub 2010

jj holky centra MC uvažují o předškolách tewď o tom byl velký kongres tak snad to vijde aspoň takto... 😀 já jim samo pomůžu... u nás.

mart.s.
8. dub 2010

Já jsem byla na zápise i s Míšou. Většina nás tam měla děti, ale byly tam i mamči bez. A přesně jak říká martinka. Žádný stres. Malého se ptali akorát jak se jmenuje a co to má s sebou za hračku 🙂 .Měl myš a hned jim začal vyprávět, že máme myši i na zahradě, a že je s bráchou choděj krmit, 😉 A to bylo vše. Jinak většinu věcí chtěli ode mne.

gustinovi
8. dub 2010

tak holky moje dnešní zkušenoasti, my jsme narození 11.4.2008 a zápisy jsou 18.5. potřebuji také aby mi držely místo ve školce pro malou do jejích třetích narozenin, protože mám nástup do práce tak mi taky říkala že přihlášku si můžu podat, ale že moc růžově to nevidí, že je opravdu hooodně dětí, i když ředitelka horzně hodná, chápu to že musí upřednostnit předškoláky. Chtěla mi fakt pomoct hlídání pro malou nemám, rodina bydlí jinde a manžel pracuje v zahraničí, takže jsem tu s malou taky sama. Tak letos na školku kašlu, malou jsem přihlásila do jeslí, začne chodit od července 2010 a bude tam chodit celý školní rok 2010/2011 a příští rok půjdu na zápis a to už budu jako pracující, tak mě jako pracující do školky vezmou. Těmí jeslemi jsem do pojistila, i když zatím do jejich třetích narozeniny 5dní v měsíci, ale ale jak skončí RD tak na celý den.

lucie.krajcarova
8. dub 2010

ahoj holky, zatím školku nepotřebujeme, ale asi to bude boj.. chceme druhé mimčo, takže zůstanu doma, snad to vyjde. a jestli ne, tak fakt nevím, mám jen dvouletou RD.
Gustinovi, kolik stojí takové jesle?

gustinovi
8. dub 2010

Luci tak na těch 5dní když jsem na RD na 550,- + 33,- za den jídlo a kdyby na celá měsíc jako zaměstnaná tak 1100,- + jídlo

lucie.krajcarova
8. dub 2010

díky, to mi nepřijde tak strašné. to by ještě šlo ta cena.