Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

gustinovi
8. dub 2010

tak určitě, když někdo musí do práce tak se to dá těch nějakých 1800,- za měsíc jako shánět si někoho na hlídání, tak člověk by zaplatil 3x tolik i více za ten měsíc

rosanela
8. dub 2010

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, zkoušíte některá odvolání na nepřijetí do školky?
Máte s tím zkušenost?
Přemýšlím, jestli to mám zkusit..hodně mi štve, že nás nevzali..Terka vyžaduje pořád akci, chce někoho do party, jsem tak spoléhala na školku a oni nás nepřijali..

mart.s.
9. dub 2010

Rosanela, mé kamarádce tak loni kluka vzali. Odstěhovala se jim totiž nějaká dvojčata , a tím se jim uvolnilo místo.

rampouch
9. dub 2010

Ahoj, já jsem byla u zápisu včera a nevidím to růžovo. Niky je narozená 09/07 a já bych od září mněla nastoupit do práce, ale prý nás asi nevemou. Že už teď vědí, že je hodně starších dětí pracujících maminek. Jsem z toho smutná, protože kdybych to věděla, tak si rodičák napíšu na čtyři roky a jsem v klídku. Nevíte, jak je to pak když zůstanu doma s malou po ukončení rodičáku?

martinka79
9. dub 2010

normálka nebereš snad nic max... sociálka doplácí do rozpočtu... jsi doma prostě zadara. ☹

martinka79
9. dub 2010

Rosanela: určitě napiš dnes jsem mluvia s naší prima ředitelkou říkala mi, že to 15dnů os rozohodnutí na to máme nárok... on potom přehodnucují všechny nabrané děti ve stejné ročníku.. a nebo se stane, že někdo vypadne.. ale to by se fakt musel odstěhovat. ☹

sylvar
9. dub 2010

tzn. když nemám na prázdniny hlídání, ale v červnu nastoupím do práce, co jako budu dělat?to mi dají výpověď nebo co?jak se to dělá?

szkatka
9. dub 2010

Ahoj holky
Vím že to tady nepatří,ale čtu co píšete...mě samotnou to bude čekat až Brigitka odroste,pokud nám nevýjde třetí mimi.
Proto nabízím hlídání řekla bych levně,ale jsme z Poděbrad.Tak kdyby měl někdo zájem,může písnout do IP
Jinak ať vám to dobře všem dopadne.Je to fakt boj,někdo by ty jesle ocenil a i já bych je využila.

rampouch
9. dub 2010

sylvar: když šla do jeslí starší a tam to taky platilo, nástup od záři, a já jsem nastupovala od června do práce, tak jsem mněla jednu vysokoškolačku na hlídání a plus se prostřídaly obě babičky. Kamarádka si zase požádala o neplacené volno. Ale slyšela jsem i případ, kdy se o neplac. volno zažádalo a zaměstnávatel to neakceptoval a paní musela dát výpověď.

sylvar
9. dub 2010

a neplacené volno si můžu vzít jak dlouho?jako ty dva měsíce?já budu mít sem tam babičku,ale ne pravidelně, pak taky máme týden dovo, pak malá bude u ségry,ale zbytek je zabytej...momentálně mám hlídání,ale to o prázdninách padne a tatínek nechce Sofinku k nikomu cizímu dávat na ty dva měsíce...školka na 10 dní tak 8tisíc...no mazec, co budu říkat 😔

glickaiva
9. dub 2010

rosanela: zkus se odvolat, já to mám taky v záloze, manžel se to pokusí ze zahraničí vyřídit jinou cestou, kdyby to nevyšlo. Uvidíme, pak bychom se odvolali, dostali jsme nabídku dát Adélku do vzdálenější školky, ale to já nechci, max. občas aby si pohrála, ale ne na zvyknutí, protože pak ji přehlašujte a at si zvyká na novou, navíc příští rok pujdu k zápisu s oběma, tak bude fajn, že budou chodit spolu do školky, budu klidnější 🙂)

Je mi líto maminek, které musí do práce a nemají kam dát dítko, to si vubec nedokážu představit, chudáci děti i rodiče

sylvar
9. dub 2010

glicka, jo jo...

martinka79
9. dub 2010

sylvar co já vím tak neplacené volmno můžeš mít jak dlouho se domluvíš se zaměstanavatelem... 😉 je to na dohodě vás dvou... držím pěsti kdyby jakpo úča mám volno na prázdniny... 😀

szkatka : to je dobrý návrh... 😉

marketa137
9. dub 2010

Ahoj, tak nás nevzali ☹ , máme to zkusit ještě v červnu a pak v září jestli se neuvolní místečko 😉 , ale už to beru tak že půjde až za rok jako předškolák. Bohužel, on by právě potřeboval mezi děti ale zase za každou cenu ho do školky dávat nechci, asi bych ho ěnkam dostala ale já chtěla jen do tý jedný a tam ho nevzali, bohužel jsem doma tak má smůlu 😒

lenkazdenek
autor
9. dub 2010

Já taky řešila jak to bude pokud my malou nevezmou do jeslí a já mám v srpnu nastoupit do práce,odvolání sme zkusily,ale výsledek žádnej,prostě je hodně dětí a školku nenafouknou ☹
Blbý je,.že už i do jeslí se dávaj přihlášky a děti se vybíraj,ale tam teda netuším podle čeho,u nás my řekly,že berou přednostně podle místa bydliště,pracujícím rodičům na celý týden a pro ně čím starší a samostatnější tím líp-takže snad šanci máme,jenže otázka je kolik takovejch dětí co se tam budou chtít dostat bude

rampouch
9. dub 2010

lenkazdenek: starší dcera chodila do jeslí. Přihlášku jsem vyplňovala v březnu, vím to přesně, protože jsem se přestěhovali a já hned začala řešit kde je školka a zjistila jsem, že máme jesle u baráku, tak to bylo supr. U nás v jeslích bylo kritérium pořadí přihlášených dětí.

lenkazdenek
autor
9. dub 2010

Já volala před 14 dny a prej mám v květnu podat přihlášku,tak jsem zvědavá,nebo pak můžu zkusit ještě jedny jesličky,my totiž bydlíme sice na praze 9,ale hlášený sme na 8 a obě části maj vlastní jesle tak nevím do kterých to zkusit,oboje jsou momentálně plný,takže buď se přehlásíme tam kde opravdu bydlíme a nebo to zkusíme na 8 což je taky blízko akorát že tam je zápis až v červnu 😒

rampouch
9. dub 2010

lenkazdenek: dcera chodila do jeslí v praze 10, ale teď bydlíme taky na 9 🙂 Držím palečky, aby ti to s jeslema dopadlo dobře.

pecule
10. dub 2010

Ahoj,tak nas taky nevzali ☹ mně jebne ,ještě tam jdu ve středu pro oznámení,že nás nevzali a jinak to ještě zkusí mně někam nacpat,tak ještě malilinká naděje tady je,ale už tomu nevěřím.Jinak jesle zkusit.

rampouch:ja taky bdlím na P-10 a jesle jsou prej ve Vršovicích tak to půjdu zkusit,ale prej taky asi už budou přeplněný 🙄 .

No holky tak si dáme ještě rok a zadara 😒 tak snad seženu alespon nějakej ten uklid a Honzíka bude hold chodit semnou uklízet.

janulle22
11. dub 2010

ahojky holky tak na zapis do skolky jdem ted v utery, mam z toho strach... nevim co nas ceka... jak to probihalo u vas?je neco co musi decko umet...?sme jeste na noc s plinama, tak se desim toho jak ho odnaucim... 😅

bera28
11. dub 2010

Janulle, na zápis vůbec nemusíš chodit s dítětem. Já jsem dvojky nechala doma. Od ředitelky jsem si vzala papíry, které chce vyplnit, orazítkovat u pediatričky a do 14 dní donést zpět. Jo a ještě je třeba mít RL dítěte a svůj OP.

malovani
11. dub 2010

Holky, ve školkách, ve kterých jsme byli my, tak ředitelky dítě vyžadovaly... jedna Evi zkoušela (jak se jmenuje, jakou barvu má mikina, co má na sobě, pak, aby našla pastelku stejné barvy, jako je ta mikina, pak, aby zazpívala písničku a aby řekla básničku), nevím, jestli z toho něco vyvozuje nebo ne, ale maminky, které přišly bez dítěte, musely odejít pryč úplně nebo se dostavit později s dítětem.

malovani
11. dub 2010

Nikam nás zatím stejně nevzali a nevypadá to moc nadějně ani teď (ještě máme jednu státní šanci), ale ani v soukromých školkách (těch levnějších 4500-7000/měsíc) není místo... Volno je tu v montesorri za 17700/měsíc... což je teda dost ...

janulle22
11. dub 2010

no tady je to ze je zapis a o RL bebi rec, ale vzit ho muzu.
mslovsni- tzo mi rikej, ze meli takove naroky...??? 😅 to je sila teda...

malovani
11. dub 2010

janulle22 - taky jsem byla překvapená 😕 , ale třeba to bylo k ničemu, já nevím... ale chtěla to...

janulle22
11. dub 2010

koukam, ze jsem te pekne zkomolila, ale jsi chytra holka a pochopila jsi... 😉 😉 jsem to rikala tchynce-reditelka mš a dost se divila, ale ve meste je to mozna jine nez na vesnici... 😅

petra.vavra
11. dub 2010

Ahoj holky, ani nás nepřijali, pro nízký vě dítěte 😠 😠 😠 . Při otázce co mám dělat, když musím nastoupit do práce, mi bylo řečeno, že dělat chce každý (ha ha ha, prič tedy máme tak vysokou nezaměstnanost). takže mám být ještě rok doma a za rok jí vezmou, no výsměch jako prase, takže rok doma zadarmo, to jsou skvělé vyhlídky. Školku mám za barákem, na vesnici, kde mi bylo při narození řečeno, že máme automatickou přednost a že se nemusím obávat, že by mi nevzali za 3 roky dítě......hmmm,kdeže loňské sněhy jsou...
psala jsem stížnost na obecní úřad jako zřizovatele školky, skoro se mi vysmáli a rovnou mi bylo řečeno ať se odvolám na Krajský úřad, ale že už dopředu vědí, že mi to zamítnou taky, takže šance uspět je tu v podstatě žádná. Takže jediné řešení je školka soukromá někde v Praze za minimálně 12t./m. No paráda, takže budu jeno vydělávat na školku a zbytek dám za benzín. Omlouvám se za strašný výlev, ale jsem z toho už měsíc totálně vyřízená. Terka chce mezi děti, denně poslouchám, že chce do školky. Dneska měla být reportáž na primě ve zprávách o tomto problému, neviděla jste to některá???Oni mají archiv s 2 denním zpožděni.

janulle22
11. dub 2010

po to co jsem procetla celou diskuzi mam strach jeste vetsi nez jsem mela.. 😅 no uvidime v utery na zapise... tu je zapis jen hodinku a pul, tak predpokladaji asi ze prijde tak 5 lidi a tim to hanse...zalezi kolik deti jim odeslo do skoly a podle toho muzou prijmout nove deti.. 😒 dost blbej syystem, ael co maj delat...skolku nenafouknou

rosanela
11. dub 2010

Petra.Vavra..to je děs..úplně tě chápu, že si z toho vyřízená..já z toho byla taky, a to nemusím ještě do práce..já zkusím to odvolání, byli jsme 4 pod čarou..tak snad..pevně tomu věřím.
Navíc si tam prý musí nechat nějakou rezervu, kdyby nějaký předškolák nakonec nemohl nastoupit do školy..
Jinak všechny mé kamarádky v Plzni, co nastupují do práce, tak jejich děti vzaly..u vás to musí být asi hodně natřískané..kolik vás zůstalo pod čarou?
Zkus taky to odvolání, za to nic nedáš. 😉
Přeju pevné nervy. 😉

lenkazdenek
autor
11. dub 2010

Petra Vara,naprosto chápu,u mě byli pocity stejný 😠 😠
Holky jak furt píšete pod čarou ,nebo v pořadí... u nás nic takového třeba neproběhlo,prostě nepřijatý a basta,njáký zolání během roku jestly se uvolnilo místo,nebo kolikátý sme v pořasí nepřijatých neexistovalo 😒