Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

martinka79
12. dub 2010

no u nás věk dítěte,MD délka a další dítko .

petra.vavra
12. dub 2010

u nás
předškolní cesty
děti 5 leté
děti 4 leté
přespolní starš děti
ostatní= rok narození 2007, bez trvalého bydliště apod......

petra.vavra
12. dub 2010

předškolní cesty...ježiš na co já myslim....samozřejmě děti 😲 😀

petra.vavra
12. dub 2010

MD ani maminky, které odchází do práce tu nikoho nezajímají, to je ten důvod, proč já jsem tu tak nas...... vzali dvě děti, jejichž maminky jsou na MD a obě minimálně 2 roky budou!!!!! Prý by to byla diskriminace, kdyby jim řekli ať si nechají děti doma, ale to že moje diskriminace je to, že mi dítě nevezmou a já přijdu o práci je v pořádku....slovo diskriminace se dnes až moc znevažuje a zneužívá, hlavně ku prospěchu těch kteří to zrovna moc nepotřebují......toť jen můj názor, abych se náhodou nedostala do problémů s pravidly diskuze apod. 😉

glickaiva
12. dub 2010

Petra.vavra: to je hrozný, jaké postupy máte ve školce, to bych vřela zlostí a co Teprve, kdyby jim tym naběhl manža 🙂) Asi by si to rychle rozmysleli 🙂
U Nás teda naštěstí berou na prvním místě děti maminek, které musí nastoupit do práce, to je podle mně správný systém, taky jsem byla naštvaná, že nám Adu nevzali, ale co, nedá se nic dělat, zatím jsem na MD, tak at raději vemou děti maminek, které musí do práce, příští rok mi budou muset vzít obě 🙂
Jinak sponzorský dár u Nás taky nezabral, prý by to při kontrole neobhájili.......................

petra.vavra
12. dub 2010

qlickaiva- no mě to taky přišlo logický, že se berou děti, jejiž mamky jdou do práce. To tady nikoho nezajímá, a ředitelka v MŠ mi řekla, že do práce by chtěl každý, ha ha ha, máme "dobrovolných" nepracujících až až... 😠 Já jsem byla ochotná se s nima domluvit i na tom, že kdybych otěhotněla, tak si klidně nechám Terku doma, ale to nikoho nezajímá... 😠

glickaiva
12. dub 2010

Ředitelka na ranu, že???? Takových víc, no nevím nevím..... 😉

petra.vavra
12. dub 2010

já bych jí lípla i víc 😝 😀

jajik25
12. dub 2010

Ahoj holky nás zápis čeká koncem měsíce ale jak vás tu tak čtu tak začínám být čím dál víc na pochybách že mi kluka vůbec vezmou ale aspoň to zkusíme.Kdyby ho nevzaly tak mi to ani tak moc vadit nebude protože jsem doma s mladším synem ale doufám že se i tak zadaří.Docela by mu to pomohlo.Kdyžtak vás potom budu informovat.

glickaiva
12. dub 2010

petra.vavra: joooo 😉
jajik25: určitě pisni, jak jste dopadli, držím pěsti

rosanela
12. dub 2010

Petra.Vavra, když píšeš, že tam vzaly 2 maminky, co jsou na MD, tak to není moc v souladu s kritérii, ne?
To by odvolání u Krajského úřadu neobstálo?

petra.vavra
12. dub 2010

rosanela- ne ne prostě je to dle věku a konec debaty....tak mi to bylo řečeno, už jsem to tu psala....prý diskriminace 😠

malovani
13. dub 2010

Rosanela: hlavní problém je opravdu v tom, že hlavním kriteriem je datum narození... předškoláci, pětiletí, čtyřletí, tříletí od nejstaršího po nejmladšího, roli hraje každý den...

bertica.h
13. dub 2010

no,ked nám zob erú Viktroku,bude mať bez 1mesiac 5rokov..to je otras.
Veľmi sa bojím,ako to bude zášať,hlavne,ked tam bude v triede veľa detí,ktroé sa pozanjú,chodia do triedy spolu od 3rokov..bojím sa,ako zapadne.
ale keby ju už teraz nezobrali,tak neviem..

bertica.h
13. dub 2010

inak,,myslíte,že aj trvalé bydlisko je tak vľmi rozhodujuce?my tu máme iba prchodné,sme Slováci,snád by v tomto problém nebol.
myslíte,že radšej uprednostnia ani nie 3ročné dieta,ale s TP ako 5ročné bez TP?

malovani
13. dub 2010

Bertica, tak pětiletou holčičku už snad proboha vezmou, ne?...

Jooo, s trvalým pobytem, to je otázka, někde ho vyžadují opravdu velmi velice, dokonce mi jedna ředitelka MŠ řekla, že ať si ani neberu přihlášku, protože mám blíž trvalému bydlišti školku jnou, no... ale tak to je snad extrém...

Ale tak u vás je to snad trochu o něčem jiném, ne? Přece nebudeš vozit dceru do školky na Slovensko...

lenkazdenek
autor
13. dub 2010

Petra vara,my snad dávaly na stejnou školku 😅 u nás ten samý přístup,hlavní věk a o jestly seš doma nebo potřebuješ do práce nezájem 😠 takhle je to dle slov ředitelky spravedlivější

martinka79
13. dub 2010

holky u nás měla přednost pracují matka... či ta co chce nastoupit- musí i když dítko nejous tři.. je to osobnosti řewditelky a vedení .. to co tu píšete je prostě pravda k pravdě dané školky... kdo nemá daný trvalák a chce jakoby přednost, že tu bydlí doloží nájemní smlouvu... 😉 . dost jsem tím systémem zklamaná a mrzí mě, že vůbec jako školství s etak posírá... asi se vrátím do práce a budu řídit jako ďábel... 😀 škod, že nemám tak dlouhé ruce abych všem pomohla. 😉

bertica.h
13. dub 2010

malování-my sme bývali v brne,tam to bolo uplne obsadené..teraz sme v menšom meste a tak verím,že konečne dcéra bude v nejakom kolektíve.je veľmi šikovná,vie čítat,písať,ale nemá kamarátov..potrebuje si už sama nejaké kontakty vytvárať..
ked ju teraz nevezmú,budem už veľmi naštvaná.minulý rok som to aj oplakala.
😅

bola som na zápise s bruškom ..tak asi aj preto..

bertica.h
13. dub 2010

musí aj ked nemá dieta 3?
v Brne to tka enbolo.pred nami bola jedna mamička,samoživitelka a nezobrali jej 3r.dieta..prosila tam riaditelku,že msuí chodi´t do práce.riaditelka jej povedala,nech skúsi jasle 😖

martinka79
13. dub 2010

bertica. nemusí.. uričtě ji vemou je to pro ni důležité...

janulle22
13. dub 2010

tak sme doam ze zapisu, bylo nas tama si 7-8 a berou 5-6 ale jedna maminka tam ma miminko doma, druha ceka, takze jestli ej vezmou a nas ne, je to peknej bordel... jjinak to tam bylo fajn, dostali sme omalovanky, voskovky, razitko...tak ted jeste cekat mesic na vyjadreni... 😒

martinka79
13. dub 2010

janu tak to máš asi v kapse.. 🙂

malovani
13. dub 2010

Janulle22: týýýýýýý jo, školka, kam se hlásí 8 dětí, to je mazec!!! máte šanci určitě, ovšem jestli bude hlavním kriteriem věk a ty dvě děti, co jejich maminky pokračují na MD jsou starší, tak jste asi v háji, což by byl teda mazec...

Stejně, 2 děti zůstanou pod čarou, to by mě taky pěkně nasr... stát se to mně...

bera28
13. dub 2010

Holky a zjišťovaly jste si, kolik bylo volných míst loni a kolik vzali a nevzali dětí?? U nás to bylo 584 dětí, odmítnuto bylo 44 s bydlištěm mimo a 98 s trvalým bydlištěm, z toho bylo 34 matek na mateřské dovolené s dalším dítětem a 47 dětí mladších 3 let a 17 ostatních.
Je jasný, že se to každý rok mění, ale aspoň pro představu je dobré si to zjistit.

janulle22
13. dub 2010

no ty deti jsou mladsi nez ada...vidam je obcas venku... ale byli tam 3 ktere neznam a tchynka rikala, ze jsou z okoli...tak uvidime... 😉
marti kez by jsi mela pravdu... 😉
malovani- tady je to tak, ze kolik deti jim odejde do skoly, tolik oni muzou vzit do skolky,... jsme na vesnici...takze to tu tak je... 🙂

rosanela
13. dub 2010

Tak jsem dnes mluvila s ředitelem naší školky a prý ani s odvoláním nemáme moc šancí.. ☹ Do naší spádové oblasti patří ještě další městská čtvrt a tam prý nevzali 20 dětí.. 😒
U nás berou přednostně matky, co jdou do práce, pak až na RD s 2. dítětem..uklidňoval mi ale, že př. rok to vidí pro nás nadějně..4letá děcka, kde jejich maminy jsou na RD, tam už protlačuje..tak asi tak..jsem z toho ale pořád přešlá, když vidím, co má Terka enegie, jak by se ve školce vyřádila, užila si dětí...a já bych měla čas na chodící Lucinku..no je to práce..

Hodně zdaru přeju ve vyřizování!

malovani
13. dub 2010

Nám dnes volala ředitelka z poslední školky, kde ještě živíme naději, že ve čtvrtek ráno si máme přijít pro vyjádření, zda ano či ne... tak jsem zvědavá... nicméně nechápu, proč to neřekla do telefonu, když už volala...

martinka79
13. dub 2010

malovaní to je zvláštní... no já pro představu měla toto vše zjištěné jak ve městě tak u nás na vesnici- odešlo 7do školy tak sedm míst bylo volných neuspokojené matky z loňska žádné... 😉

zuzik.3
13. dub 2010

Tak u nás ve školce chtěli vědět jenom délku docházky, jinak je nic nezajímalo 😕 Pro vyjádření si půjdu v pondělí, ale vůbec netuším jak to dopadne.