Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

malovani
13. dub 2010

Jak jako délku docházky? jako jestli celodenně nebo půlden?

malovani
13. dub 2010

U nás se do školek hlásilo 84 - 97 dětí a brali 21 - 24... docela převis...

petra.vavra
13. dub 2010

u nás brali 6 dětí, příhlásilo se kolem 30... 😠

zuzik.3
13. dub 2010

jj, celodenní nebo max 4 hodiny nebo 5 dní v měsíci

artuse
14. dub 2010

holky, prosím vám, u nás je zápis až v květnu, ale nevím, jestli si mám už teď vyzvednou v MŠ přihlášku a donést k zápisu už vyplněnou nebo tu přihlášku dostanu až u zápisu? nevíte, jak to je? díky

malovani
14. dub 2010

Artuse: my jsme nejdřív vyzvedávali přihlášku, doma vyplnili, zaměstnavatel vyplnil, doktorka vyplnila apk jsme odnesli do MŠ. Na webu školek bylo napsáno, kdy přihlášku vyzvednout a kdy zase odevzdat.

artuse
14. dub 2010

malovani, díky, na webu je to právě takové nejasné, je tam datum zápisu a u toho vyzvedněte přihlášky🙂 tak jsem to moc nepochopila, kdy....a co do té přihlášky vyplňuje dr.?

malovani
14. dub 2010

Je tam pro Dr. předtištěná kolonka, zda je dítě schopné školkové docházky, zda má alergie... a dá tam razítko, hotovo. Ani s dítěte, k Dr. nemusíš, podívá se do karty. Aspoň teda naše Dr.

malovani
14. dub 2010

dítěte = dítětem

artuse
14. dub 2010

mal, děkuju🙂

janulle22
14. dub 2010

artuse my jsme dostali prihlasku a zadost o prijeti az u zapisu... asi to am kazda skolka jinak, zkus si tam zavolat... 😉 a k dr mame extra papir, kterej si mam ve skolce vyzvednout az tak v cervnu a nechat potvrdit...

bera28
14. dub 2010

Artuse, každá městská část nebo obec to má jinak. U nás byl u všech obecních školek jednotný den vyzvedávání přihlášek a je stanoven i jeden den pro odevzdávání (mezi tím je 14 dní). A já jsem byla ve dvou školkách a každá z nich chtěla do přihlášky informace trochu odlišné. Jedna měla detailní dotazník pro doktorku, druhá jen asi 4 otázky.

artuse
14. dub 2010

holky dík, koukám, že je to fakt hodně různé, zeptám se přímo v mš, nic jinýho nezbývá

martinataylor
14. dub 2010

ahojky,doufám že nevadí že sem vstupuju...my byly na zápisu v březnu,dostali jsme přihlášku,do týdne jsme ji mely donést vyplnenou a ted to bude mesíc a máme si přijít pro písemné vyjádření zda přijaly,či ne.... 😉

pajdula
14. dub 2010

ahojky, tak se taky přidám... na zápisu jsme byli minulý týden a vzhledem k narození v prosinci 2007, tak mě dost zchladila ředitelka školky, že budu určitě v pořadí, ale jistotu mi nedává. Příště si ten porod musím lépe naplánovat červen-srpen (aby byli tři roky jistota). Přihlášku jsme dostali až na místě a vyplňovali tam, k tomu papír od zaměstnavatele, že nastoupím v prosinci do práce (to prý moje šance na přijetí synka zvyšuje)... no a rozhodnutí bude koncem dubna. Jinak berou 50 dětí a už když jsem tam byla asi hodinu po zahájení zápisu měli 60 přihlášek. Přednost mají samozřejmě předškoláci. Tak se necháme překvapit. Jinak jsem podávala přihlášku ve dvou školkách, ale je to v obou obdobné. Teď už jen čekáme a doufáme 😉

jabber
14. dub 2010

Tak u nás to vypadá docela nadějně, na 30 míst mají 36 přihlášek. Přednostně se berou předškolní děti, které musí ze zákona přijmout, další kritéria stanoví ředitelka školky - u nás je to rodič zaměstnaný v dané mš, pak děti obou zaměstnaných rodičů, pak všichni ostatní.

jabber
14. dub 2010

Jo a samozřejmost je bydliště v naší městské části, přespolní jsou až úplně na konci

evi3
14. dub 2010

moja skúsenosť, dcéra je 11/2007, boli sme vo 2 školkach - na obe vidíme z okna a ani prihlášku sme nedostali ... len ak by sa uvoľnilo miesto v priebehu roka. Ja som bola len na 2-ročnom rodičáku , takže som zamestnaná, ale ani to nehrá žiadnu rolu. Našťastie nám vyšli vlani v lete jasle ... inak neviem, čo by som robila. Detí je veľa, zariadení málo ...

malovani
14. dub 2010

Pajdula: narození dítěte červenec, srpen je Ti úplně naprd.... sice máš na začátku školního roku jistotu, že jsou dítěti tři, ale to je všechno a v podstatě je to k ničemu... aspoň teda v těch školkách, co vám já, nejmladší dítě přijaté je narozené březen 2007...

pecule
14. dub 2010

Ahoj,tak já hlásím že nas přijaly i když jsem na posled psala že ne ,tak nakonec jo!!!!!!dnes jsem šla pro oznámení a byla jsem mile překvapená.Paní ředitelka se snažila umístit co nejvíc i když jsme v říjnu a nebyla jsem sama,prostě to šoupala tam kam to šlo.Jsem ráda 😉 a všem holkám přeji at mají to štěstí a příjmou i ty jejich prcky 😉 papa

dask
14. dub 2010

Ahojky holky, tak já hlásím, že dneska máme za sebou zápis do školek, byli jsme celkem ve třech a u nás ročník 2007 neberou vůbec, r. 2006 možná pár dětí narozených začátkem roku ☹ Jedinou jistotu mají předškoláci. Syn je 09/07 a nevezmou nás ani příští rok 😝 ☹ V první školce jsme byli v 10:45 (zápis od 10)byli jsme 55. a berou jen 36 dětí. V ostatních to bylo stejné.
Ségra má o 11 dní starší holku, bydlí na vesnici a jsou bez problémů přijati.
Je to opravdu kraj od kraje a školka od školky.

malovani
15. dub 2010

Dask: tak to je tadky bezvadný, ani jedno tříleté dítě, fakt super 🙄 ...

malovani
15. dub 2010

My si jdeme pro výsledky za chvilku, tak jsem zvědavá, jak dopadnem, poslední státní šance...

bertica.h
15. dub 2010

s tou délkou docházky..ono je to asi tak,že ked si chceme dať dieta na nie celodennu dochádzku,oni potom ako školka dostávaju nižšie dotácie od štátu..preto všetci preferuju celodennu dochádzku.
Ja ked nám malú zoberú si dám celodennu ale chcem ju brávať poobede domov.
Ved ja som doma..aby chodila od rána do neskorého poobedia do školky ..nech si ešte užívame ,kým sa dá 😉

no ale som zvedavá..kedže my jsme "přesoplní",dokonca "přesrepublikový"..

Viktroka je 10/05 a ked sme boli na zápise minulý rok,riaditelka povedala,že beru až od tuším 12/05.

Teším s s Vami,čo Vám detičky do školky zobrali. 🙂

bertica.h
15. dub 2010

malováni,potom daj vedieť.

😉

bertica.h
15. dub 2010

Inak ked sa zamyslím do budúcna..čo budeme robiť ked nám nevezmu mladšie deti?
Naša Anetka bude mať rok,za 2roky chcem aby chodila do školky a ja som išla do práce,ale ked ju nevezmu ta,ako ani Viktorku nevzali,tak ja neviem čo spravím. 😒
aj ked..preferuju sa deti čo už staršieho súrodenca v školke mali..

malovani
15. dub 2010

Bertica.h: jasně, že dám vědět, jsem z toho nervní, i když nemám proč, je to v podstatě dávno rozhodnuté, už s tím stejně nic nenadělám...

Zřejmě začnu odpoledne obvolávat soukromé školky...

malovani
15. dub 2010

Bertica.h: myslíš, že budou preferovat i dítě, které ve školce sourozence mělo, ale už je ve škole? No, snad jo... tady preferujou děti, které sourozence mají ve školce ve stejné době, jako, že je lepší adaptace... akorát jedna školka je tu spojená se školou, tak tam preferujou i dítě, které má sourozence už i ve škole...

bertica.h
15. dub 2010

no vidíš..to ma nenapadlo.ked mladšia pojde do školky..starša nastupuje do školky(snád) a ja do práce.už teraz mi je zle.bude to hrozne náročné.

malovani
15. dub 2010

Nechci Tě děsit, to jsou jen ničím nepodložené domněnky 😅 ...

Náročné to jistě bude, ale určitě nic, co bys nezvládla...