Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

kacab
25. led 2011

@berynka jo... už jsem to psala... omlouvala se... ještě to někde může fungovat, jak jsi psala... ale výhledově se to sjednotí.... to že na to mamka najela jsem brala jako předpis, ale bylo to jen doporučení.... a divila se, že by kde mohla fungovat korupce a podplácení míst... když příjde inspekce, vše musí být naprosto průhledné a sjíždí i seznamy odmítnutých uchazečů a porovnávají s příjmutými a vše se musí sakra zdůvodnit....

berynka
25. led 2011

@kacab, pohodě 🙂 . Ono se všechno totiž řeší až "po". Ono se vědělo a ví, kolik se narodilo dětí v letech 2006 a 2007. A nepružně se čekalo, jak to dopadne 😒 .Teď už to zase klesá, takže se to nakonec podá tak , že se situace kolem jeslí a školek záslužně vyřešila 😝 .
Moje mamka taky dělá ve školství (přímo na pedagogické škole 😉 ) a kvůli uplatnění žákyň sleduje kapacitu školek a jejich celkovou situaci a říkala, že si pamatuje, jak ředitelky a učitelky obcházely porodnice a lanařily maminky, ať k nim dají jejich dítě 😎 . A vidíš teď!

kacab
25. led 2011

@berynka no tady to letos vyšlo tak, že se vzali i holčičku co jí po vánocích byli teprve tři.... Rodiče platili školný a teď nastoupila.. a příští rok zase odejde hodně silný ročník dětí do školy a ač je tu malých docela dost, budou taky v rámci vycházek chodit házet přihlášky do schránek, aby to vůbec naplnili...a budou rádi za prťata... ale třeba vloni někteří 3leťáci museli být vděční za vesnickou škoulku v sousedství..... Ideální je naplánovat letňátko 😀 😀 😀

neu.sona
29. led 2011

Holky, a od kolika může dítě chodit na 5 dní v měsíci do školky? Našemu Matesovi budou 3 roky v květnu 2012. Tudíž, bych s ním chtěla jít asi na zápis letos, s tím, aby ho vzali ale třeba už od září na 5 dní v měsíci. Myslíte, že je nějaká reálná možnost?

petrunka01
30. led 2011

@neu.sona Ahoj..záleží,jakou máte situaci ve školkách konkrétně u vás.Ale ze zkušenosti z mého okolí ti moc velkou šanci nedávám..Je ještě malej,myslím,že ho nepřijmou z důvodu nesplnění věku.Ale zkusit to samozřejmě můžeš,teoreticky by to problém být neměl,pokud bude ve školce místo.Ale osobně bych asi šla k zápisu až příští rok.Já to měla podobně,syn je v červnu a šla jsem k zápisu ten rok,co mu byly 3,takže šel od září,když mu byly 3 a něco rovnou na celý den.

bufina
1. únor 2011

Ahoj, chci se zeptat, máme už pro dcerku přihlášku do školky a musíme tam mít i razítko od doktorky. Chystám se k ní zítra s malým, protože je nemocnej, ale už hodně brzo ráno, takže dcerku sebou brát nechci. Je možné že by mě ten papít doktorka potvrdila i když ji tam sebou mít nebudu? Vyjádření lékaře tam je v tom smyslu jestli dítě potřebuje nějakou zvláštní péči, jestli je očkovaná, nemá alergie atd. To se mi zdají všechny věci takové, že to dítě u toho vidět nemusí. Bych tam s ní jinak musela zajet ještě některej jinej den.

paolin
1. únor 2011

@bufina naše Mudr dala na přihlášku razítko bez problémů. byl tam jen manžel. neměl by to být problém. kdyby ti to vrtalo hlavou, tak jí zkus zavolat 🙂

svija
16. únor 2011

Ahoj, já mám dotaz, jestli je pravda, že se dávají při rozhodování o přijetí i nějaké plusové body za zájem. Normálně bych šla k zápisu do školky až příští rok a prcek by šel do školky až od 3 let a 4 měsíců. Jenže jsem slyšela, že je lepší jít k zápisu už letos, kdy malému ještě ty tři roky nebudou, že mi ho sice nevezmou, ale že do příštího roku dostanu nějaké plusové body právě za to, že jsem se už předtím zajímala a že je větší šance, že mi ho vezmou. Nevíte o tom něco? Je to pravda nebo jenom nějaká fáma 😕 ?

verbalinka
16. únor 2011

@svija nez o zajem jde o to, ze pri jednom odmitnuti mas dalsi rok skoro jistou sanci, ze dite vezmou. Slysela jsem to z vice zdroju. My jdeme taky na zapis, i kdyz ho nejspis jeste nevezmou.

leonaxyt
16. únor 2011

@svija Tak konkrétně na tohle jsem se tady u nás ve školce ptala - a absolutně to tu tak neni, ředitelka na mě koukala jak na blázna - takže se rozhodně zeptej v konkrétní školce, protože je to fakt "dům od domu" jinak ☹ . Já jsem to taky takhle slyšela a spolíhala jsem na to ☹, ovšem bylo mi jasně řečeno, že žádnej "pořadník odmítnutých" prostě nebude a že letos je zápis ztráta času a energie:///.

alti
2. bře 2011

Chtěla bych se zeptat, jestli jste dávali potvrzení od zaměstnavatele už u zápisu do školky nebo, až jste měli rozhodnutí o přijetí společně s potvrzením od lékaře??? Nevím jestli mám toto potvrzení od zaměstanavatele odstarat už teď? 😨 Díky

berynka
4. bře 2011

@alti, asi je to jak kde. Někde chtějí hned do přihlášky uvést zaměstnavatele (nebo ÚP) a pak možná někdy doklad, že to tak je. A v některé školce chtějí kopii smlouvy (potvrzení od zaměstnavatele) třeba až po těch třech měsících ve školce.

zlatka
4. bře 2011

@alti Já bych ho určitě dala, pokud to místo máš a nemáš ho problém od nich dostat. V hodně školkách je právě potvrzení od zaměstnavatele jeden z důvodů, proč dítě přijmout, dává se těmto maminkám přednost. Alespoň tady u nás. A není-li práce nebo je-li maminka na MD, tak má smolíka. Jenže těžko se hledá práce, když není prcek umístěnej ve školce, takovej začarovanej kruh.

alti
5. bře 2011

Díky, potvrzení od zaměstnavatele mám, tak ho dám hned k té přihlášce, ale obávám se, že nám místo do března (ledna) držet nebudou ☹ u nás je nátřesk do školek obrovskej, tak budu doufat. 😒

tonica
5. bře 2011

Alti - dcera je leden 09. Prihlasku jsem podala rovnou s potvrzenim od zamestnavatele, ale i u nas je takovy zajem, ze mi rovnou rekli, at s kladnym rozhodnutim nepocitam. ☹ U nas se dava prednost detem, ktere do zari dovrsi tri roky a pokud tam maji jiz sourozence. Jinak ja bych to potvrzeni rovnou dala, tim nic nezkazis.

alti
6. bře 2011

@tonica taky si myslím, že není špatné to přiložit hned k přihlášce (co kdyby jedno místečko) bylo k mání. 😉
U nás bohužel jde letos málo předškoláků do školy, říkají, že dokonce dosud nejvíc dětí (6) dostalo odklad.... 😒
a ty místa zvlášť v těchto dobách chybí a to všude ministr vytrubuje jak budou příjmat 2-leté?!!! Figu borovou, když nejsou školky. ☹ Nejhorší, že to budeme muset řešit soukromou školkou nebo už nevím v práci mi jasně řekli, že dýl čekat nebudou..... 😠

tonica
6. bře 2011

Alti - jsem na tom stejne. Musim nastoupit a taky na mne dyl cekat nebudou. Nejhorsi je, ze ani v soukrome mi neslibili, ze volne misto budou mit. U nas se soukroma skolka pohybuje od 7-10tis. Je to darda, ale pokud nevyjde ani to, pujdu se asi rovnou past.... 😠

gabriel01
23. bře 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda máte nějaké zkušenosti se školkami jazykovými. Na tuhle myšlenku mě navedla kamarádka a připadá mi to jako skvělý nápad. Na netu jsem našla tuhle stránku jazykové školky a zajímalo by mě co si o tom myslíte, popřípadě zda vaše dítě takovou školku navštěvuje🙂 Děkuji za rady🙂

berenika39
23. bře 2011

@gabriel01 jakou?

dadous
23. bře 2011

@gabriel01 u nas jedna jazykova školka je, a je draha a nic moc je tam nenaučej 😝

terkaaa
28. bře 2011

Ahoj, chtěla jsem se Vás zeptat ohledně zápisu do MŠ. Přišel mi doporučený dopis z MŠ - Výzva k projednání podkladů přijímacího řízení. Nevíte co to znamená? Z ostatních školek mi přišlo rozhodnutí, jen z této tahle výzva na určitý termín kdy se mám dostavit. Máte s tím někdo zkušenost?

bertica.h
28. bře 2011

@terkaaa to som ešte nepočula.doložila si všetky potrebné doklady?rodný list,potvrdenie o tom,že budeš nastupovat do práce?

terkaaa
28. bře 2011

Mám Aničku prosincovou, takže nepočítám s tím, že by nás vzali. Když jsme tam byli vše jsme jí dali, potvrzení o nástupu do práce po mně nikdo v žádné školce nechtěl. Mluvila jsem s ředitelkou před 14 dny a ona, že mi rozhodnutí pošle poštou a najednou tohle. Nevim co po mně může chtít.

terkaaa
28. bře 2011

A hlavně všechny ředitelky posílají sms nebo volají ať si přijdeme pro rozhodnutí a tahle mi posílá výzvu, tak nevim co se mnou chce řešit. Jestli nás berou a jen se potřebuje domluvit. 😉

msevy
30. bře 2011

Ahoj holky, zítra nás čekají taky zápisy do školek - malýmu teď byly 3 roky, tak snad budeme mít alespoň nějakou mini šanci na přijetí. Čekám sice druhý mimčo, ale pracuji na živnosťák a i po narození nemůžu zůstat celý den s druhým doma - dopoledne bude hlídat babička. Takže sice je to překážka, ale chtěla bychi to do přihlášky přiznat - jsem zaměstnaná a ještě k tomu mám další práci na živnosťák - tak snad to třeba vyjde. Je mi jasný, že maminky, které potřebují nastoupit do práce, budou řvát, ale já se doma válet taky nebudu. tak nevím jestli to přiznat nebo ne. Prý, když to později ve školce zjistí, tak můžou dítě i vyloučit ze školky. Nevíte o tom něco?

alti
30. bře 2011

@msevy podle naší paní ředitelky to možný není, protože by to byla diskriminace tvého dítěte! Tvé dítě je 3 leté a má na školku nárok a to jestli jsi doma nebo v práci by nemělo mít na přijetí vliv, protože Tvé dítě nemůže za to jestli jdeš do práce nebo jsi se sourozencem doma!
U nás je problém opačný a to, že našemu prckovi budou 3 roky až v březnu příští rok a já mám práci domluvenou už od ledna, ale na školku nárok nemáme, protože od září berou jen děti které budou mít 3 roky nejpozději v záři! To že potřebuji do práce ji nezajímá a že budou brát radši děti, které jsou doma s maminkama co jsou ještě s druhým na rodičovské mi bylo takto zdůvodněno! Takže tak můžeš argumentovat i Ty! 😉

berenika39
30. bře 2011

@msevy ahoj, já taky bojuji na více frontách, nejsme z prahy, ale potřebuju mít petra v praze u sebe ve školce. zatím je to tak, že asi ve čtyřech školkách byly absolutně odlišné podmínky - někde striktně od městské části, někde o tom rozhoduje výradně ředitelka školky, to, co někde bylo nepřípustné, jinde šlo v pohodě. není na to žádné pravidlo, krom toho, že přednost mají předškoláci, tam je to jasně dané. at vám to vyjde.

mircka
31. bře 2011

Ahojky, my si vystáli 1,5 hodinovou frontu na vyzvednutí přihlášky a evidenčního listu. Paní ředitelka si psala i čas, kdy jsme se byli přihlásit. Snad malého přijme - v prosinci bude mít 4 roky. V podmínkách mají napsáno, že přednost mají matky, které nastupují do práce před těmi, které jsou například s druhým dítětem na rodičovské dovolené - což je i můj případ.

msevy
1. dub 2011

Ahoj holky, tak jsme včera byli na zápisech - tedy manžel. Já s mým břichem bych tam akorát tak maminky provokovala. Podle ředitelky je docela šance, že by nás mohli vzít. Ale to ještě neví, že budu v červenci rodit. Byli jsme se podívat i v Montessori školce - tenhle typ výuky mě vůbec nebere, ale máme to hned vedle domu. To je asi jediná výhoda. Jinak jsem spíš pro klasickou předškolní výchovu. Nemáte někdo zkušenost se školkou Montessori? Mám trochu strach, aby pak malej neměl na základce problémy - tam pak budou přesně daný pravidla, celou dobu ho vychováváme tak, že jsou určité mantinely a Montessori mi přijde, že je dost bez pravidel. Prostě, ať si dítě dělá co chce samo a diskutovat a diskutovat.

kvetinkaivanka
7. dub 2011

@svija ahojky,tak já taky pořád řeším školku.U nás je dnes zápis a váhám,jestli tam jít,nebo ne.Jak jsi psala,tak u nás ve školce jsou ty body za to,že dítko nevezmou do školky.Potřebuji,aby mi prcka příští rok vzali do školky,tak proto to tolik řeším ☹((( už jste byli na zápis nebo ne???