Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

svija
7. dub 2011

@kvetinkaivanka - no u nás už zápis byl, ale vyprdla jsem se na to. Malý je narozený v květnu 2009 a u nás tenhle rok absolutně šanci nemá. Trochu se obávám, že ani ten další, ale uvidíme...

kvetinkaivanka
7. dub 2011

@svija aha ☹ no můj je narozený v Září,takže taky bez šance ☹ my taky šanci nemáme,ale tady je za to jeden bod,tak nevím,nevím ☹

petra.a
8. dub 2011

holky, mam taky problem. Mam matersku iba na dva roky, planovali sme druhe mimi ale zatial to nevyslo. Takze riesim, co s malym, kedze v CR nemame ziadne babicky. Rozjednala som si jednu sukromnu matersku skolku, ale je potrebne ihned podat prihlasku. No a mna zaujima, ze ked nas tam vezmu a ja predsa len otehotniem (popripade najdem ine riesenie hlidani) mozem nastup do skolky zrusit? Alebo je to zavazne?

alti
9. dub 2011

@petra.a to záleží na té konkrétní školce jak mají udělaný příjem a tím podmínky k přijetí. Obecně jde samo každá školka odhlásit, jen záleží jaké jsou konkrétní podmínky (na to ti odpoví jen v té školce). U nás když jsem se poptávala po soukromých školkách, tak chtěli hned zápisné (od 2.000,- Kč do cca měsíčního poplatku) tzv. kauce, která se při nenastoupení do školky nevrací, popř. tu kauci používají na vybavení školky ap. 😉 Zkus mrknout na jejich www. stránky tam by to měli mít napsané popř. zavolat a zeptat, že kdyby se malému nelíbilo ap. 😉

pajafra
11. dub 2011

@petra.a Máme úplně stejný problém. Dala jsem si RD na 2 roky - předpokládala jsem, že se mi podaří hned otěhotnět, což se bohužel zatím nestalo. Dcera měla v únoru 2 roky a skončily mi rodičovské příspěvky. Jsem momentálně na UP (na 5 měsíců za cca 3 000 Kč měs.) a potom budeme muset vyjít z manželova platu. Babičky nemáme, do jeslí dát malou nechceme, protože je na jesle podle nás ještě malá a taky se pokouším dál otěhotnět.

pajafra
11. dub 2011

A u zápisů do školek jsme s dcerou byli - bude mít sice 3 roky až příští rok v únoru, což je v polovně školního roku, ale chtěli bysme, aby od 3 let chodila do školky. Podávali jsme celkem 6 přihlášek a z 5 už máme rozhodnutí o nepřijetí - všude brali cca 16 - 20 dětí, přihlášených cca 120 dětí a my jsme se pohybovali někde ke konci. Pro poslední 6. rozhodnutí jdeme zítra.

terkaaa
15. dub 2011

Ahoj, nemáte dorý tip na soukromou školku Praha západ? 🙂

gabriel01
27. dub 2011

Jejda, asi jsem to tam zapomněla vložit🙂 myslela jsem tuhle http://www.kindergarten.cz/ Znáte to někdo?

terkaaa
28. dub 2011

Neznám,neznám

alti
28. dub 2011

Tak mi byli včera taky u zápisu - jak já říkám se podívat co nás čeká opět příští rok! ☹
Jsme z vesnice, kde jsem čekala větší šanci a bohužel... Místa jsou pouze 5 na celodenní a 4 na dopolední docházku a to nás tam stálo kolem 30! Tak mi jako 3-letý v březnu příští rok máme rozhodně smůlu! Nechápu, že s tím nikdo nic nedělá zrušit školky to šlo ihned, ale zvětšit kapacitu ap. nejde a peníze za prodaný školky jsou už fuč!!! Tak je to u nás se vším! Mateřskou a rodičovský pořád snižují a chtějí zkracovat co to jde a kam máme děti dát to je nezajímá.... 😒 Ostatním zápisovým přeji více štěstí!!!!

jitafol
28. dub 2011

Ahoj, my byli dnes pro rozhodnutí. Světe div se, máme štěstí a přijali nás!! Sice do náhradní školky, což znamená dojíždění přes půlku Berouna, ale díky za to. Mamka může vesele do práce.
Holky přeju vám všem taky trochu toho štěstíčka....je to fakt děs jaká je dnes situace.

mamkamarketa
28. dub 2011

@gabriel01 ahoj. ja ti nevim, holcicka nasi zname chodi do prazske pobocky a uprimne za ty prachy nic moc... 😖

gabriel01
29. dub 2011

Fakt?? Tak to je pech:( Mě to právě přišlo jako super nápad, poskytnout svému dítěti takovou příležitost. Přece jenom v dnešní době jsou ty jazyky to nejdůležitější. Proto mi to přišlo jako celkem dobrý nápad.

mamkamarketa
30. dub 2011

@gabriel01 ona je z dvojazycne rodiny. tatinek je anglican anglicky mluvi suprove a i ucitelky je rekly,ze deti co tam maji nekolik let, nemluvi ani z poloviny tak dobre jako ona ve 2 letech. a je to i logicke. jsou to vetsinou ceske deti, to ze si s nema bude nekdo povidat hodinu, dve dopoledne nic neudela. 😖 deti si stejne mezi sebou povidaji cesky.
myslim si,ze dite se ma nejprve naucit svuj jazyk a potom se ucit dalsi. ale podle me mnohem efektivnejsi je poslat mladsiho skolaka na prazdninovy pobyt do ciziny,
ale jeste k te kinderkarten... nema ani akreditaci ministerstva a za ty penize... nic moc... nevim o jakou pobocku mas zajem,ale ta kam chodi holcicka znamych nema ani zahradu, jidlo si dovazi (nemaji ani kuchyni) je to tam hodne male...atd. proste za ty penize to podle meho nazoru nestoji.
muj nazor 😉

gabriel01
31. kvě 2011

Mockrát děkuju za radu. Měla jsem zájem o pobočku na Chodově a řekla jsem si, že se tam půjdu podívat a zjistit jak to tam vůbec vypadá. Školka bez zahrady.. to přece ani nejde🙂 Tak si k tomu ještě pozjišťuju pár věcí a uvidím🙂

eleanoor
13. čer 2011

Ahoj maminky, má někdo problém s přijetím do školky v Praze 8? jsem samoživitelka a nevzali mi ani do jedné školky ☹

slunecnice20
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hipanka
13. čer 2011

@terkaaa soukromá školka Káčko Vysoký újezd

vlada84
5. dub 2012

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat do kolika školek se nyní může podat přihláška? Dceři budou tři 18.dubna 2012, minulý rok nás do školky nepřijaly, takže snad letos se na nás usměje štěstí. Nyní se u nás konají zápisy, jak do státní školky tak do tzv. ,,firemní,, pro pracující rodiče. Děkuji za Vaše odpovědi.

jitafol
6. dub 2012

@vlada84 podle mě by to mělo být jen do jedné školky. Nevím jak je to jinde, ale u nás spolu ty školky komunikovaly při tom přijímacím řízení a lehce by přišly na to, že jich mám víc. A nakonec nás i umístily v jiné školce, než jsme původně chtěli, protože tam nebylo pro nás místo, ale v té druhé ano. Ale říkám tak to bylo u nás v Berouně, určitě ve větších městech to takhle asi nemusí být.

brisalek
6. dub 2012

Není to nijak omezeno, může se podat do kolika školek chce...jestli si teda nestaví město nějak, že to není možné. Na Praze 8 to funguje tak,že vám dají papír kam napíšete, kam jste ještě dávali přihlášku a napíšete kterou školku chcete, v případě že vás vezmou ve více. Bohužel tento rok prý někteří bláznivý rodiče dali přihlášku i na 7 školek a v každé napsali, že chtějí zrovna tu ve které teď jsou☹...jenom tím prodloužili řízení a přidělali všem starosti!!! Některé lidi nechápu🙂

lucyda
6. dub 2012

Ahojky holky ,no ja doufam ,ze malou vezmou je narozena 1.rijna 2009 a ve stredu mam odevzdat prihlasku,musime jeste k lekari ...atd...No jsem zvedava Lucka

jmisa
6. dub 2012

My jsme dávali dvě přihlášky na P4, uvedli jsme na ně, kam se hlásíme ještě a co preferujeme a tak uvidíme, jestli klapne naše bližší nebo aspoň ta další školka.

@lucyda u nás je zápis především pro děti do 31.8.2009, ale obávám se, že ani tak se všichni nedostanou. Ale u vás to může být úplně jiné, záleží hodně na tom, kolik dětí odchází do prvních tříd.