Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

martinka79
12. kvě 2010

bera Míša tyk bude nejmladší a co? aspoň se mám na co vymluvit.

luckaa
12. kvě 2010

No,ředitelka říkala,že je letos opravdu velká šance,že se uvolní půlka školky,že normálně berou tak 25 dětí a letos bude 48 volných míst,navíc tu jsou ještě tři další,ne tedy s tolika místy,ale říkala,že se vždycky ještě schází ředitelky a snaží se děti umístit třeba i do jiných školek než si zažádali,pokud rodiče mají zájem,tak snad to vyjde 🙂 .Výsledky se dozvím během příštího týdne.

jakoubka
12. kvě 2010

jani,bera-gratuluji 😵 😵

majenko-vám držím palce,at se nějaké místečo uvolní 😵

luckaa-taky držím palce 😵 a,že jsi těhu snad nemusí vědět,ne?vidět to na tobě ještě není,ne?

My byly včera na info schůzce,a se školkou jsem zatím spokojená,ale na mě nezáleží,tak jako na Kubíkovi v září 😀

že prý těm nějmenším trvá adaptace týden až 14 dní 🙂

a opravdu můžou dítě po 3 měsících vrátit,ale ne kvůli tomu,že maminka ještě nesehnala práci,ale kvůli tomu,že dítě je nezvladatelné 😒
U nás se to teda ještě nestalo.Ale ,že prý se to nejdříve řeší s rodiči a dětskou psycholožkou.

luckaa
12. kvě 2010

jakoubka,já jsem to té ředitelce řekla,vidět to sice ještě není,ale ptala se,jak to mám s prací,tak jsem jí to řekla,tak uvidíme

jakoubka
12. kvě 2010

u nás se teda jen ptali,jestli už jsme doma s mladším sourozencem.
U zápisu byla se mnou paní(v té době ještě na ní nešlo vidět bříško)a včera už se jí pěkně na info rýsovalo 🙂

paolin
12. kvě 2010

Lucko, mně Vítka vzali (je 30.5.) a byla jsem těhu 🙂 Záleží na školce a kolik dětí zrovna berou. Adámka nevzali a během roku děti neberou. Říkali jsem si, co kdyby. Dali bychom ho do školky v lednu. Adaptovat se moc nemusí, chodí do školky od narození a má tam brášku. Škoda, no. Znám hodně maminek, co jim děti vzaly - a to nebudou 3 letí při nástupu a miminky jsou těhotné.

luckaa
12. kvě 2010

No,tady bude informační schůzka za měsíc,tak to už na mě asi taky trošku bude vidět.
jakoubka,chtěla jsem se zeptat,byl na té informační schůzce nějakej tatínek,mě je totiž pořád zle,tak nevím,jestli bych to tam vydržela,je to sice až za měsíc,nevolnosti možná ustoupí,ale z předchozího těhu mi bylo špatně půl těhotenství,tak jestli tam případně nebude můj manžel sám jako exot 😅

luckaa
12. kvě 2010

Jj ,bavila jsem se s ní o tom,jaká je šance,tak říkala,že letos opravdu velká,že jen její školka bere dvojnásobek dětí,takže šance je a že třeba i někteří rodiče,kteří jsou přijati pak nejsou ochotni v září zaplatit,nebo že se přestěhují,takže se ještě nějaké místo uvolní třeba v září.uvidíme,příští týden se dozvím rozhodnutí.

zítra půjdu ještě na zápis do druhé školky,tak uvidíme,i když v téhle je těch míst daleko míň

jakoubka
12. kvě 2010

samostatný tatínek ne,ti hlídali venku 😀 Ale jako problém to není 😉 Byli tam manželé spolu.
Klidně může jít i babička...... 😉
Akorát se tam dozvíš,jaký mají režím dne,od kolika je školka otevřená a kdy se zavírá,telefoní čísla apod.Stejně je to pak psáno i na nástěnkách 😉

paolin
12. kvě 2010

Lucko, u zápisu byl jen manžel. Na schůzce já, ale bylo tam i dost tatínků. Moc toho tam stejně nevykládali 🙂 Děti do školky vodí víc tatínků než maminek. Některé děti to tak i líp snáší.

luckaa
12. kvě 2010

No,ona říkala ředitelka,že tam má takt řičtvrtě hodiny řeč a to já bych se svýma nevolnostma špatně vydržela ve vydýchaném prostoru,pokud budu pokračovat jak teď,takže u nás to bude naopak,já s tatínkama počkám s dětma venku a náš tatínek půjde pro informace,pokud nás teda přijmou 😀

luckaa
12. kvě 2010

paolin,tak snad i tady bude pár tatínků 🙂

no,z toho mám hrůzu,jak to budeme s malou snášet,když ji budu nechávat ve školce,já budu bulet určitě,to vím už teď

jakoubka
12. kvě 2010

luckaa-jasně 😀 věřím,že příjmou 😵
My máme naproti školce cukrárnu a tam to vypadalo jako Den otců a babiček 😀

luckaa
12. kvě 2010

jakoubka,tak to musel být pohled na tu cukrárnu 😀

jakoubka
12. kvě 2010

luckaa-taky budu brečet ☹ On je můj malý závislák,tatku vidí 2 krát týdně 😒
Prý je nejlepší hned dítě předat učitelkám a jít ☹ Ony už vědí ,jak na ně 🙂

luckaa
12. kvě 2010

Taky jsem to už slyšela,že tohle je nejlepší,že si učitelky poradí a kdo si poradí s náma maminkama 😀

Teď se směju,ale pak mi bude hodně těžko,malá brečí chvíli i když odjíždí sem tam k babičce,ale to je vždycky jen moment než sejdou ze schodů,jinak je v pohodě.Snažím se jí připravit na to,jak to tam bude fajn a že si budou hrát,malovat,zpívat a dneska viděla děti jak si hráli na velké zahradě a hned chtěla jít za nima,tak snad se mi podaří jí nějak připravit.

paolin
12. kvě 2010

holky, taky jsem řvala, jak želva. přišla jsem poo a polovina dětí brečela u oběda. měla jsem 100 chutí si Vítka vzít domů a nikam už ho nedávat. pak s ním chodil táta a bylo to mnohem lepší. cca 2 měsíce Vítek chodil domů poo. postupem se mu tam líbilo víc a víc a pak paráda. my jsme teda bojovali prvních 14 dní a pak cca 2 měsíce nic moc. pak už i usnul poo ve školce a to byla velká oslava 🙂 ale Viky se hoooodně špatně adaptuje. jiné děti byly brzy spokojené. školka jim fakt hodně dá.

luckaa
12. kvě 2010

Jéé,no tak to budou nervy,malá jak vidí někoho brečet,tak většinou spustí taky.Snad to nebude trvat moc dlouho,u nás bude malou taky vozit manžel než pojede do práce,takže to bude pláč zase když budou odcházet z domova.Ze začátku bych ale aspoň nějaký den jela s nima.

paolin
12. kvě 2010

lucko, prvních pár dnů to bude blbý. pak už OK. u nás ve školce můžou rodiče do třídy. prima, že jsme si ráno mohli chvíli pohrát, líp se potom odcházelo. teď je to taky prima, páč si může hrát i mrňous 😀 zvlášť přes zimu jsem to uvítala 😉 je teda fakt, že Adam teď řve, že jdeme domů a on chtěl být ještě ve školce 😀

luckaa
12. kvě 2010

Tady tu možnost nabízejí taky,akorát se pak bojím,až bude muset chodit sama,aby to pak pochopila,že už s ní nemůžu.No uvidíme,snad to nebude tak hrozné a zvykne si brzo.

bera28
12. kvě 2010

martinka79, tak snad nám ty prťavce nevrátí, co? 😀 😀

A jak tady řešíte brečení, tak na to jsem taky zvědavá, Myslím, že u nás je ta výhoda, že jsou dva. Určitě vím, že holce chybět fakt nebudu, zato kluk je někdy neskutečný mamánek 😝 Tak snad si ho tam ségra zpacifikuje 😉

bertica.h
12. kvě 2010

ahojte.nás čaká zajtra zápis.myslíte,že budu chcieť od Viktorky niečo?Básen..pesnička?alebo ako to zvyčajne prebieha?dakujem.

martinka79
12. kvě 2010

dcera neplaka, ale synátor asi trochu bude prostě kluk mamánek.. ale jsme připéravená předat a pelášit... 😀 a mysletas na něco fajnového... 🙂 ovšem znám to scénky mi začal dcera dělat až kolem 6roku jak už se ve školce nudila to jsme byla taky hotová i jsem tam volala 😝 maminka jedna starostlivá.
Mišáka snad nevrátí to by byl fičák šel by rovnou do školy se mnou.l 🙂
bertica nic nechtějí pohoda neboj...

miranda77
12. kvě 2010

bernica: no u nas u zapisu nechtej ani deti. Maji tam napsano prijdte bez deti :O.

malovani
13. kvě 2010

Bertica.h: je to sranda, jak je to všude jinak. U nás muselo být dítě u zápisu přítomno (jedna maminka přišla sama, že dítě je nemocné, musela přijít znovu, až se dítě uzdraví i s ním...) a paní ředitelka se teda dětí ptala. Konkrétně po Evi chtěla vědět, jakou barvu má její mikina, pak měla najít pastelku stejné barvy, říct, jak se jmenuje, poznat tři barvy pastelek a písničku a básničku....

Už jsem to tu jednou psala hned po zápisu, ale byla jsem jediná, jinak se všechny holky shodly, že po dětech ředitelka nechtěla nic....

malovani
13. kvě 2010

Nicméně holky, začínám mít hrůzu, že Evi fakt půjde do školky... ona tam teda chce, zatím říká "maminko, já půjdu sama, ty půjdeš do práce a pak pro mě přijdeš", ale představit si to asi úplně neumí, že tam fakt bude celý den... zatoi já si to představit umím a je mi z toho mírně špatně 😅 ...

luckaa
13. kvě 2010

malování,to teda čumím,že chtěla ředitelka barvy,myslím,že ve třech letech je děti ještě nemusí poznat,malá mi je umí vyjmenovat,ale ještě je pořádně nepozná,písniček a básniček umí spoustu,ale po nás teda nic nechtěli,byli jsme na zápisu ve dvou školkách.

malovani
13. kvě 2010

Luckaa: no chtěla, no... aly myslím, že z toho snad ani nic nevyvozovala, třeba byla jen zvědavá...

Ale o nikom jiném, koho by ředitelka při zápisu do MŠ "zkoušela" taky nevím, no...

bertica.h
13. kvě 2010

No..tak sme boli na zápise.
Ružovo to nevidíme.Síce bude mať Viki 5rokov,ale asi do školky zas nepojde. 😖 🙄
Som doma,nemáme prihlásený TP(teraz sme si len kúpili domček)..no ale je to hanba štátu,ak 5ročné dieta nevezmú do školky 😒
Hovorím si,oni o veľa prichádzajú.
Je hrozne dobrá a šikovná,vie čítat,písať,vie počítat a strašne rada pomáha.Akurát jej chýba kolektív a deti.

Uvidíme začiatkom júna či ju zobrali.

malovani
13. kvě 2010

Bertica.h: tak nevzít pětileté dítě, to je snad moc, ne? Co je za problém? Trvalé bydliště?