Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

jjaanca
9. únor 2010

Ahoj holky, jsem z tý školky docela hotová. V březnu musím nastoupit do práce a jestli mi Lucku nevezmou do školky tak nevím co budu dělat. Tohle mi napsali z jedný školky:
Dobrý den,
na základě Vašeho dotazu sděluji následovné:
- pokud je dcera rozená až v březnu, šance je 10 procent, je třeba se ptát v průběhu roku
- přihlášku smíte dát pouze na jednu školu
- školné cca 700,-Kč - může se změnit

S pozdravem
Schmidtová ředitelka školy

Už jsem si plánovala že jestli budu platit udržovací popl. tak že to zkusím vyřešit tak, že by od září do března chodilo nějaké nepřijaté dítě, třeba od maminky co je na MD s mladším, a v březnu by mi místo přenechali. Jestli to jde nevím, ale asi to nebude aktuální protože je takový nátřesk, že to nepůjde asi s udržovacím popl. Přece jenom březen je dost pozdě ☹

tomahavk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
misi78
9. únor 2010

Holky to je otresne s tema skolkama a poplatkama. Ja mam malyho zapsanyho do jesli od jeho cca dvou mesicu. Mel by tam jit pristi rok v breznu kdy mu budou dva roky. Ty jesle pak funguji i jako skolka, ale nevim jestli se plati stejne penize jako v jeslich coz je u nas 5000 ☹ A taky doufam, ze ho vezmou, jinak nevim co bych delala. Materskou mam na dva roky.

kulllisek
15. bře 2010

Ahoj holky,

s tou školkou je to celkově nahouby! Mojí malé budou příští rok koncem května 3 roky, k zápisu jdeme už letos s tím, že ji dávám k zápisu na rok 2010/2011 a do školky by šla hned den po svých narozeninách, tedy 1. 6. 2011 a já hurá do práce. Když to nevyjde tenhle rok, tak to zkusím znova příští rok s tím, že by šla až od září a já s ní zůstala přes prázdniny doma, dobrý je to v tom, že máme aspoň 2 šance, tak uvidíme, jak to bude. Je fakt, že bych s ní nejradši to další léto ještě strávila a malá by šla až od září, ale když nám to vyjde letos a malá půjde už od příštího roku od června, budu ráda, že jsem ji vůbec do školky dostala. V práci budu chvíli a pak si pořídíme druhé mimi:o)

invax
15. bře 2010

Se školkama bude letos velkej problém.Ono je to ve většině školek tak,že si můžete podat přihlášku třeba do 5 školek,ale oni to mají prý mezi s sebou tak,že to mají v počítači a když vidí,že máte více přihlášek,jste pro ně nespolehlivý,nevědí,jestli vůbec nastoupíte a nevezmou vás.Tak jsem to teda slyšela já.I tak je to bordel,protože nám třeba u zápisu řekli,že rozhodnutí má přijít do měsíce,ale že taky mohou poslat přerušení správního řízení a podle toho,kolik budou mít odkladů pro letošek,tak se teprve dozvíme,jestli nás teda vezmou nebo ne,prej tak do konce května.Ale nakonci května už bude po všech ostatních zápisech.Přednostně prý berou děti zaměstnaných rodičů a v místě bydliště.

lenkazdenek
autor
15. bře 2010

ONo s těma zaměstnanejma rodičema je to jak kde,unás zas berou děti narozený do konce srpna a je jedno jeslt yje jechich maminka v práci nebo doma..... my sme listopadový,takže šance nic moc,u nás ve školce prostě upřednostní vek,takže když tam bude dítě který je v říjnu,ale maminka je doma,tak ho veumou spíš než naší ikdyž já nastupuju do práce 😒
My by jsme měli dosat vyrozumění příští úterý-už sem z tho kapku nervní 😅

nannycz
16. bře 2010

Ahoj, mam trochu informaci i z druhe strany: skolka na kraji Prahy - cca 120 zajemcu na cca 50 mist. Kriteria:
1) bydleni v miste - "prespolni" obraceli uz na zapise ve dverich
2) oba rodice v praci - kdyz je rodic na MD/RD, je to velke minus
3) vek - cim starsi, tim vetsi sance
Udaj o MD/RD se vyplnoval do prilohy prihlasky - k lekarskemu potvrzeni, takze to vedi...

pecule
16. bře 2010

Ahoj holky,zítra snad budu o něco chytřejší,Je den otevřených dveří,tak snad se něco dozvím co s tím prckem jestli má šanci a nebo ne,budu věřit,že jo i když do práce se tedy moc netěším 😝 😀 a za týden je zápis.Tak pak se ozvu jak jsme dopadli.

lena27
17. bře 2010

u nás tedy pokud se přihlásíte do více školek tak automaticky vyřazujou. my jdeme za chvíli k zápisu tak jsem na to zvědavá. ale proč to nezkusit, za to přece nic nedám a třeba zrovna bude místo.

pecule
17. bře 2010

Ahoj,tak jsme dnes byli na dni otevřených dveří.Honzíkovi se tam moc líbilo,hlavně hračky(auta)řekli mi
,že i když je v říjnu,že šanci má a že minulej rok se podařilo všechny děti umístit. Pokavad splnujete všechny kriteria tak šance je,tak snad to vyjde a přihlášku jen jednu,že pak zbylí děti rozhazujou kam se dá.

jandalinka
20. bře 2010

Ahoj holky!
Tak je to tak,že opravdu si smíte podat jen jednu přihlášku do jedné školky.Je prý nový systém,že každé dítě má přiděleno magistrátem města číslo a jakmile v databázi zjistí,že máte víc podaných přihlášek do školek,tak ostatní zatrhnou a dají Vám svolení jen na jednu,co je nejblíž Vašeho bydliště.
Já sice si dala 3přihlášky,raději,prý ten nový systém ještě není pořádně vychytaný a v některých městech se teprve rozjíždí. 😖 .Já jsem tedy zvědavá,jestli nás vezmou.Jsme listopadový a v jedný školce mi řekla ředitelka,že v žádném případě až nepočítám od září,pokud bych chtěla,aby malá nastoupila a v druhé školce mi ředitelka řekla,že není problém,tak opravdu každá školka je jiná 😒

melouna
21. bře 2010

To se stalo aj mé kamarádce,její syn bude mít tři roky v říjnu a nevzali ho, že prý které dítě nebude mít do září 2010 tři roky tak bude napsané jen jako náhradnk, a když nějaké dítko nenastoupí tak pak má šanci. Takže hledá práci a zaráz domlouvá hlídání. Obvolala školky,ale bohužél je to stejné i tam. To je vážně hrozné, my budem mít tři roky v červenci, tak doufám, že se vejdeme. Už teď dostávám jen něco málo přez 4000Kč (rodičovský příspěvek) a musím chodit do práce. Protože jsem mladá maminka a chybělo mi 10dní do odpracovaných 2let. Takže mateřskou jsem nedostala ☹ .
Tak snad tohle byla poslední podpásovka.

glickaiva
21. bře 2010

Holky, klidně jděte k zápisu do více školek, je hodně dětí, takže máte pak větší šanci na uspěch, oni podle žádostí vyhodnotí koho vezmou a koho ne, třeba u Nás je vydaná vyhláška podle jakého poředníku děti berou, nejdříve děti maminek, které budou nastupovat do práce, pak samoživitelky atd.
Věk dětí u Nás nerozhoduje pokud musíte nastoupit do práce, pak jestliže jim dáte potvrzení, dítě Vám vemou.

glickaiva
21. bře 2010

jo a koukám, co město to jiný systém, tak to můžu být ráda, za to co tu máme 🙂

carys
21. bře 2010

Majenka souhlasím s tebou.Mělo by být více míst ve školkách.Což není a ted je u mě třebas problém,že bych chtěla dát dítě do školky,budou jí 3 roky v říjnu,ve školce mi řekly že přednost mají pracující matky což nejsem a když si najdu práci dříve,budou chtít abych hned nastoupila což nemůžu,nemám hlídání a muže pryč od pondělí do pátku takže musím počkat až jestli mi vezmou opravdu dítě do školky a asi 3 měs před nástupem si zajistit zaměstnání.Nebo teda nevim jak jinak to udělat.Jinak vám řeknu co mi bylo řečeno už ve dvou zdejších školkách.Pokud nejsem zaměstnaná,dítě v době zápisu musí mít tři roky ne v době nástupu do školky.A šla jsem. 😖 😖 😖

bajnokova
21. bře 2010

Ahojka tak já vubec nevím zitra su jdu vyzvednout přihlášky tak nevím jestli mužu do více školek nebo ne tenkrát když jsem dávala starší dceru do školky tak to šlo

jabber
21. bře 2010

S tím přihlašováním dítěte do více školek bych byla opatrná, u nás je to taky jak píšou holky - dáš si přihlášku do víc školek a vyřadí tě z databáze úplně 😅 Ale všechny tyhle informace o přijímacím řízení do mateřských škol byste měly najít na webových stránkách vašeho města nebo městské části 😉

jajkaz
22. bře 2010

Ahojky, jen jsem nakoukla... Jsem uč. MŠ, ale o přidělených číslech a vyřazení z evidence přihášek v případě podání více přihlášek... To jsem neslyšela.... Je fakt, že školky porušili a teď je náročné dítě umístit... Třeba jsem slyšela, že ve vedlejší vesnici odchází 17 předškoláků a hlásí se kolem 50 dětí nových.... Vždy se dává přednost předškolákům (v případě, že nastupují takhle pozdě). Jinak opravdu těm, co mají rodiče již v zaměstnání. ☹ Je to špatné a třídy přeplněné... No holky, ať se vám brzy podaří najít místečko ve vámi vybrané MŠ 😉

majenka
22. bře 2010

Holky, kdo už máte za sebou zápis-vyplňuje se tam, zda bude dítě chodit na celý den nebo zda jen na dopoledne? Máme zápis za měsíc a ještě to nemám rozhodnuté, protože nevím, jak mi to v práci umožní/neumožní/seženu jinou....

jakoubka
22. bře 2010

majenko-ano,vyplnuje se to tam 😉
Nevím jak jinde,ale u nás upřednostnují děti,které se zapíší na celý den

glickaiva
22. bře 2010

majenka my už zápis máme za sebou, roznodnutí zda-li malou vemou budeme mít 7 . dubna. Pak se budou domlouvat dataily, u Nás je to tak, že si dobu můžeme kdykoliv v průběhu změnit, takže být tebou dám na celý den a pak se to podle potřeby upraví. Ale každá školky to má jinak, Naše je hodně vstřícná a flexibilní.

med
23. bře 2010

Ahojky, my jdeme k zápisu ve středu, tak jsem zvědavá, jak obstojíme. My v Praze všichni řešíme, kam dáme děti do školky, že nejsou místa.... Máme chalupu u Slavonic (přesně na hranici Čechy, Morava, Rakousko) a tam jsem se bavila s jednou mamčou, shodou okolností učitelkou ze školky... U nich dokonce platí rodičům 500,- měsíčně za to, že dají dítě do školky, když jsou s dalším na mateřské... aby jim nezrušili školku. Koukala jsem jako blázen.

majenka
23. bře 2010

Holky, díky za rady 🙂

Med: to je problém snad všech měst (nedostatek míst ve školkách/školách) a vesnic (málo dětí) 😅 . U nás je to to samé a známí bydlí na vesnici a také mají problém s tím, jestli jim pro malý zájem nezavřou školku....

shariii
23. bře 2010

Je to bída se školkama ve velkých městech.Já už rozhodnutí mám a nevzali:( Ještě budu čekat zda se někdo třeba neodstěhuje, jsme v seznamu náhradníků. A to jsem se měla vrátit do práce, ale byl tu takový nával, že na tohle kriterium snad ani nedošlo, brali to dle věku. Že někde na vesnicích i rodičům platí jsem taky slyšela, to je sice fajn, jenže tam jsou sice školky, ale zase ne práce. Je to začarovaný kruh:(

majenka
23. bře 2010

U nás se také nebere v úvahu to, zda maminka má nebo nemá práci, nebo zda je či není samoživitelka...hlavní je věk dětí, to zda tam už mají sourozence...

bajnokova
23. bře 2010

Tak přihlášky mám doma 😉 ptala jsem se a mužu si dát přihlášek víc tak dávám 3 a jsem v celku nějak v klidu v jedné školce moc příjemná paní ředitelka že to loni taky vypadalo hruzostrašně a nakonec vzali všechny co se přihlásili , bydlíme v místě bydliště kde je školka 3 roky taky bude mít tak říkala že by to snad mělo dobře dopadnout

martinka79
23. bře 2010

my jsme na vesnici a školka naprasknutí, sedm volných míst a 17žadatelů. Mám to asi v kapse.. uvidíme jak to dopadne. 😉 syn půjde do MŠ dokonce dříve než ve třech letech snad. a pokud ne beru se bou do práce, nic jiného mi asi nezbyde. 😀 ovšem on je zvyklý... a já si to mohu dovolit, práce mi je koníčkem a končím brzy.
držím všem pěsti, aby to vyšlo.

lenkazdenek
autor
26. bře 2010

Tak nás nevzaly,ikdyž nám zprvu šanci dávaly,nakonce nic ☹ takže už jsem obvolala jesle a ani tam to není moc valný,pak už jen njáká soukromá školka,nebo fakt netším,nemůžu si dovolit být dalš rok doma zadarmo 😒

pecule
30. bře 2010

lenkazdenek:tak to je hustý,já se to dozvím příští týden,že mi řeknou ,věřila jsem a ted už moc ne i když budu bojovat až do konce.A jak je to s těma jeslema,že jsou docela drahý ,ne???

lenkazdenek
autor
30. bře 2010

pecule,jesle drahý ani tak nejsou,jako je spíš fakt,že ty státní jsou beznadějně plný 😖