Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

malovani
17. kvě 2010

Holky a to budete chodit do práce na půlúvazek nebo vám bude děti ze školky vazvedávat po obědě někdo jiný?

majenka
17. kvě 2010

Holky, já také tak-hlásím malou na celý den, ale pak bude chodit po obědě 😉

Malovani: vyzvedávat ji nikdo nebude-jsem s malou sama a babička bude ještě pracující. A pracovat budu na celý úvazek-ale v kanceláři prostě jen dopoledne a zbytek doma. Pokud by s tím měl zaměstnavatel problém (ale nepředpokládám to), tak si najdu něco jiného na částečný úvazek a zbytek nějaké brigády doma po večerech. Prostě se mi hrozně příčí, že by měla být malá 7 nebo 8 hodin ve školce 😅

paolin
17. kvě 2010

tak u nás mají přednost děti s celodenní docházkou. syna jsem cca 2 měsíce vyzvedávala poo kvůli špatné adaptraci. teď chodí 2x týdně poo a zbytek pospa. má ve školce už nějaké ty kroužky, tak je to fajn 🙂 druhý už to bude mít horší - jestli ho do školky vezmou. snad se mi podaří sehnat práci na částečný úvazek 😉

aaronka
17. kvě 2010

Ahoj holky, tak úplně to sem nepatří, ale chtěla bych se zeptat jak je to s nástupem do práce po mateřské? Když dítě oslaví 3. narozeniny např. 1.1. tak do práce nastoupím následující den tj. 2.1 ? Došel mi jakýsi dotazník z práce a jsem z toho jakási zmatená 😖

vojtisek2007
17. kvě 2010

aaronka - jo přesně tak...

jinak nám Vojtu do školky vzali, taky zatím jen na 4hodiny, ale u nás tedy vůbec nebyly takové problémy jako máte vy všude okolo....vzali všech 52dětí co se hlásilo 🙂

bertica.h
18. kvě 2010

ono ide o peniaze.ked je v školke málo hlásených detí,zoberu akokolvek staré a na akúkolvek dobu.
ked s ahlási veľa detí,beru ich len na celodennu dochádzku,koli peniazom,kt.od štátu dostávajú.
a potom,ked si ich rodičia vyzvedávajú skor..sú iba radi.

luckaa
18. kvě 2010

Holky,tak právě mi přišla smska,že je Nikolka přijatá do školky,takže ať už to v té druhé dopadne jakkoliv,tak prostě školku máme,jsem moc ráda,hlavně kvůli malé,že se pořádně dostane mezi dětičky 😉

vendy01
18. kvě 2010

Tak nám také spadl kámen ze srdce 😵 Dnes nám přišlo rozhodnutí, že nás od září berou!! Jupí! Byla jsem z toho na prášky 😅 Sice budeme cca 10km dojíždět, ale to se nějak zvládne..

bera28
18. kvě 2010

Gratulace dalším budoucím předškoláčkům 🙂

Malovani, já chci děti dávat nejdřív jen na 4 hoďky, 5 dnů v měsíci a pak tedy na celodenní a každodenní 😉 Vodit a vyzvedávat je bude tatínek, ten nepracuje tolik, jako já 😀 Času má fůru 🙂

malovani
18. kvě 2010

Bera: tak to jo, no já pořád zvažuju, že bych šla do práce jen na poloviční úvazek, aby v té školce nemusela být tolik (už teď je mi zle z představy, že bude někde beze mě 😅 )... protože nikoho na vyzvedávání nemáme, takže u nás by to fakt bylo, že by Evi byla ve školce celý den 😖 ...

bajnokova
19. kvě 2010

Ahoj holky já jsem uplně zoufalá v pondělí jsem měla volat do těch dvou školek kde prej šanci máme obě ředitelky mi řekli že nic že se žádný místo neuvolnilo ☹ včera jsem volala do 9 školek v jiné městské části v Královi poli a všude mají plno že letos to je fakt prej hrozný moc dětí, tak vubec nevím co dál, na soukromou 6500kč měsíčně teda nemáme ☹

martinka79
19. kvě 2010

ba¨jnkova a co nějaká kamarádka?? myslím na tebe. 😉

bajnokova
19. kvě 2010

Jako mám moji mamku ale je už starší a každej den to je na ni moc aspoň 2x týdne Sabču někam dát Sabča je hrozně živá

bertica.h
19. kvě 2010

pre nás to teraz nieje tak hrozné,al ked mi nevezmu do školky Anetku(mlašiu),tak n´budem s nou musieť byť doma a budeme žit s manželovej výplaty iba.
lebo žijeme v ČR,ale nieje tu nikto,kto by nám deti povaroval.Vlastne naše deti sa ešte nikdy u nikoho nehlídali..

luckaa
19. kvě 2010

Holky,ještě jsem se chtěla zeptat,jaké máte zkušenosti,protože u nás je školka,kde jsou ty prťata zvlášť a ty starší taky zvlášť a pak školka,kde jsou třídy smíšené.Jaké na to máte názory,ještě lépe zkušenosti,díky za každý názor.

martinka79
19. kvě 2010

já mám zkušenost vlastní jako mamina s pjednotřídkou jsem za ni ráda. dcera bylůa nadšená a docela si hodnš zvykla pomáhat a být v koletivu vše dětí... a jinak odděleníé jako dle věku je normální a má své výhody nikdo děti nebrdí jedou dle osnova atak... já samo dávám syna zase do malotřídky... 😀 a těším se jak bude opečovávanej staršíma apotm sám bude opečovávat malé...

jajik25
19. kvě 2010

Ahoj holky nevím jestli jste se o tom už bavily ale zajímalo by mě co tak děti potřebují do školky?Vím že je to všude asi jinak ale aspoň si udělám obrázek co asi tak bude potřebovat.Díky za odpovědi

martinka79
19. kvě 2010

přezůvky, pyžamo, věci-oblečky do Mś a něco na zahradu u nás i kartáček a hřeben. jinak snad nic.

majenka
19. kvě 2010

Luckaa, vlastní zkušenost nemám, ale určitě bych dala malou do smíšené třídy, kdyby to bylo možné. U nás bohužel taková školka není 😖

luckaa
19. kvě 2010

no,já se právě bojím,aby ty starší neubližovali těm prťatům,když jich tam bude převaha.Ředitelka teda tvrdila opak,že spíš ty starší pomáhají mladším,tak nevím

martinka79
19. kvě 2010

no já tedy zkušenost z ubližováním nemám a co vím a znám z praxe.., tak spíše pak rozepře mají ve třídách stejně starých dětí tam jsou více brutálnější a zlejší.. ☹

martinka79
19. kvě 2010

s ubližováním

paolin
19. kvě 2010

tak u nás je potřeba: oblečení na převlečení, pyžamko, kartáček+pasta, papučky, kelímek na pití na zahradě.
Malý chodí do smíšené třídy. Ikdyž je jich tam 26 a loni odešlo tak 18 předškoláku, tak nastoupily téměř samá mrňata 🙂 mně to přijde fajn. jeden mega sígr tam teda je. i učitelky jsou z něj nešťastný. odmlouvá, pošťuchuje, omezuje...taková klasika. on je pan starší a tedy nadřazený. evidentně mu chybí chlapská ruka, protože manžel na něj funguje 😉 někdy je to blbý, na druhou stranu se ale asi menší děti naučí bránit...

samik2008
20. kvě 2010

u nás musí mít papučky,ve skříňce dané převlečení na venek,pyžamko,kartáček a pastu,hřebínek a kelímek na pití

luckaa
21. kvě 2010

Ahoj holky,tak nás přijali i do druhé školky,takže jsem se teda na Vaše rady a i s přihlédnutím k dalšímu rozhodla dát Nikolku do školky,kde mají smíšené třídy,myslím věkově.

vojtisek2007
21. kvě 2010

u ná jsou taky smíšené třídy a pokud si dobře pamatuju, měl to tak i nejstarší syn, když byl ve školce a bylo to strašn fajn- on šel jako dvou a půl letej,takže těžce nejmenší..."velký holky" se o něj starali, pomáhali oblékat, když šli ven....pak když byl velkej on dostal každej velkej "svýho" prcka na kterýho "dohlížel" a pomáhal mu - při jídle, při oblékání, při tvorbě (kreslení,modelování....), myslím, že je to strašně bavilo....ten jeho prcek byl takovej malej blonďatej brejláček Mates, a vždycky když jsem pro Honzika přišla, tak vylít ze třídy a povídá : teto, teto, Honza byl na mě dneska přísnej, nebo Honzik mě dneska naučil tohle a tamto...bylo takový hezký

vojtisek2007
21. kvě 2010

jen jsem chtěla napsat hlavně k tomu ubližování apod...to jsem za ty 4roky nikdy ve školce nezažila,myslím velký X malý dítě ...naštěstí 😵

luckaa
22. kvě 2010

No,já právě měla kamarádku a její syn s tím měl problémy,najednou začal nerad chodit do školky,až to z něj vylezlo,tak ho kamarádka přeřadila do školky,kde byly věkově stejně staré děti a od té doby zase chodil rád.Ale asi to byla fakt náhoda,ředitelka mi dala takovej papír,kde vysvětluje proč preferuje tyto smíšené třídy(věkově) a jeden z dalších důvodů co se mi líbí a na čem něco je,že ve smíšených třídách není tolik ubrečených dětí z počátku,myslím si,že je fakt rodíl,jestli tam bude třeba 10 nebo 30 ubrečených dětí.Když ty mladší uvidí,že starší nebrečí,tak jim to může jen prospět,navíc říkala,že dělají i to,že děti maminkám během dne při hře fotí,aby viděli,že tam opravdu celé dny jen nestrádají a nebrečí. 😉

vojtisek2007
22. kvě 2010

lucka - to s tím focením je fajn....my máme jen pár fotek z besídek+čerti nebo maškarní 😒

luckaa
23. kvě 2010

Jj,to focení je za začátku,když maminky s těžkým srdcem tam nechávají plačící děti,tak aby viděli,že opravdu celý den nebrečí,že si i v pohodě hrají.