Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

bertica.h
13. kvě 2010

ešte nemáme potvrdené,že ju nevzali..takže ešte sná nejaká šanca je..
ale asi TP(aj ked v zářiúby sme to už malio mať vybavené,ale asi ja to,že som doma s mladšou.
dnes som sa rozprávala s inými mamičkami a tie majú vaší rpoblém.
Staršie eti chodia do školky,mladšie majú3roky a nevzali im ich.Takže žiadny nástup do práce. 😖
To je sociálna politika 😠

malovani
13. kvě 2010

Bertica.h: jako, že mají dvě děti, to starší chodí do školky a to mladší jim nevzali?...

bertica.h
14. kvě 2010

malováni ano,povedali,že sa s tím zmířili..na papieri to ešte nikto nemá,ale to tak trocha aj vycítiš 😖

martinka79
14. kvě 2010

ach jo to jsou postupy... ☹

malovani
14. kvě 2010

Já tomu nějak pořád nerozumím... všude je to jinak... ach jo...

ivetinka
14. kvě 2010

ahoj.nechodím jsem,ale musím napsat svůj dnešní poznatek 😒 byla jsem si pro vyjádření ve školce.malému byly tři v březnu.nevzali nás i přesto ,že mám tři děti a jsem absolutně bez peněz.takže ted budu rok a půl doma zadarmo a nikde není psáno že nás vezmou příští rok.tedy jsem hotová z toho jak s námi maminkami zacházejí.absolutně nikoho nezajímáme.ani příští rok nebudeme předškoláci a ti mají přednost.všem pěkný zbytek dne ivča 😉

malovani
14. kvě 2010

Tak to je taky síla...

majenka
14. kvě 2010

Ivetinka: jojo, tak to bohužel je. Také jsem poukazovala na to, že mi v únoru skončí mateřská, a že to je jediný příjem, který máme (také jsem s malou sama), a že když nemám školku, že nemůžu jít do práce....ale k tomu se holt nepřihlíží. Navíc sociálka ti první 3 měsíce nedá ani korunu, protože dokladuješ čtvrtletí zpátky a to ještě budeme mít rodičák...takže se asi mají samoživitelky jít pak pást nebo začít vybírat popelnice...nebo si našetřit na 3 měsíční výdaje z rodičáku 😀 😅 😀

ivetinka
14. kvě 2010

já tedy sama nejsem.zaplaťpánbůh,ale ono to v konečné fázi vyjde nastejno.protože to co pobere manžel dáme na poplatky ,bydlení a podobné věci a na jídlo nevím tedy.navíc škola.to je samé potřebuji 300kč potřebuji 200kč.vše se dnes platí.vím o tom ,že když je samoživitelka,tak také nedostane nic hned.což je hrozné.já nemám ani přídavky,protože na 5 lidí je životní minimum něco kolem 11500kč.to nevím kde vzali,že by to stačilo.je to vážně hrozná doba.při prvních dětech toto nepamatuji.a upřímně lituji maminy co jsou sami.tady ve školce bylo dokonce jedné mamině řečeno,že může tvrdit,že je sama a nakonec může mít bohatého přítele.to je pak vážně výsměch.

jajik25
14. kvě 2010

ahoj holky tak nám konečně přišlo rozhodnutí ze školky,při mém úžasu nás vzaly,moc jsem s tím nepočítala takže mám děsnou radost 🙂
ostatním v situaci nezávidím protože mě to možná čeká taky až půjde druhý syn do školky 😒

jakoubka
14. kvě 2010

ivetinko- ☹ tak to je síla ☹ nepomohlo by odvolání?

ivetinka
14. kvě 2010

jakoubka-zkusím to určitě,ale bude se jen u nás odvolávat kolem 50 maminek takže nevím,asi vše zbytečné 😖

jajik 25-jsem ráda,že alespon někomu udělali radost 🙂 😎 😉

zuzanaviki
15. kvě 2010

Ahoj jsem tu poprvé. Také nás nevzaly dcera je listopadová a už při vyzvedávání přihlášky mi bylo řečeno že nás na 99%nevemou že mají přednost předškoláci potom děti kterým jsou tři do 30 sprna a děti na dopoledne 4hodinový. To že nastupuju do práce den po jejích naroz. nikoho nezajímalo . Mám se porozhlédnout po soukromé školce. Nehorázné jednání , dopadli jsme tak že teda jdeme do soukromé celý plat dam na školku a budu se modlit aby ji vzaly příští rok. ☹

malovani
15. kvě 2010

U vás ve školce dali přednost dětem, které budou chodit na čtyři hodiny před dětmi, které by chodili celý den? 😕 ... To slyším poprvé...

moniska24
15. kvě 2010

Tak koukám,že se školkama je to všude stejné.........V ústí maj plno i v soukromých školkách,vůbec nevím co budu dělat.....abych nepřišla o práci chodím už teď na poloviční a co bude až budu muset nastoupit na plnej,takhle mám co dělat sehnat hlídání na pár dní v měsíci ach jóóó ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

moniska24
15. kvě 2010

Dokonce mi řekla jedna kamarádka,že měli přichystanou obálku a bylo jim řečeno,že ani to nepomůže,bohužel je moc dětiček 😢

zuzanaviki
15. kvě 2010

Taky jsme to zkoušely navrhnou sponz dar nepomohlo . malovani: dokonce to mají napsano v papírech který nam daly u zápisu opsala jsem to zkraceně 1.předškoláci 2. tříleté do srpna zaměstnaný oba rodiče a samoživitelé 3. ted to opíšu celé pro pobavení děti 3leté a jejichž matka bude i nadále čerpat mateřskou tj. děti 4 hodinové 4. deti nesplnujici body 1-3 to jsme my takže mame smolíka

malovani
15. kvě 2010

Zuzanaviki: tak to je mazec teda... jak můžou dát přednost dítěti, když matka zůstává doma před dítětem, jehož matka jde do práce??? To prostě nechápu...

romana29
15. kvě 2010

Bohužel je to tak, že záleží na každé ředitelce/řediteli, jaké si stanoví podmínky přijetí.
U nás je to také tak : předškoláci a pak děti, které mají do konce prázdnin 3 roky a mají trvalé bydliště v obci, nic jiného je nezajímá...Naštěstí tu jsou i jesle, takže část dětí může chodit i tam, ale už mají taky plno.

helenapce
16. kvě 2010

ahoj,
i já se přidávám k nepřijatým a to jdu na podzim do práce. 😨 U nás to samé, přesně jak píše romana29.
Do naší školky přijali 33 dětí z 75 žádostí, takže velký převis. ☹ Bohužel jsme narození až na jaře. Takže nezájem, ale 50% přijatých dětí má maminku doma s dalším miminkem.

bertica.h
16. kvě 2010

malovani,možno podľa veku.ja keby som chcela,Viktorku mi musia prijať.Stačí priniesť papier od psychloga,že je zrelá ísť v v necelých 6rokoch do školy (čo na 95% zrelá je,ale nechcem) a musela by byť teraz prijatá s tým,že je už predškolák.
myslím,že sa kriteria riadia školsjkým zákonom,riaditeľka mi povedala,že keby bolo na nej malú príjme,pretože to chápe,že má vek..ale ona ked dostane od "mesta"nariadené,že má zobrať také a také dieta..s TP(aj ked napr.nemá ani 3roky)..tak ona to neovplyvní

bertica.h
16. kvě 2010

Helenapce,skús jasle,ved malý by mal iba 2,5roka v dobe nástupu..to je asi fakt málo.

helenapce
16. kvě 2010

bertica.h, ne já jsem chtěla od září alespoň 5 dní v měsící a plný nástup v dubnu, kdyby mu byly 3, vzhledem k tomu, že budu pracovat na směny by mi i těch 5 dní v měsící vypomohlo. ☹ Budu muset využít mamku v dlchodu, ale bude náročné, zdraví zrovna nemá nejlepší, ale nedá se nic dělat. Jesle bohužel nejsou žádné poblíž. . ☹

malovani
16. kvě 2010

Bertica.h: jasný, já chápu, že je to podle věku, ale přijde mi divný, že přednost dostane dítě, které bude mít 31/08/2010 3 roky a bude do školky chodit jen na 4 hodiny a jeho matka bude doma, před dítětem, ketré bude mít 3 roky "až" třeba 02/09/2010 a jeho matka nastupuje do práce a dítě by chodilo na celý den... Tak tohle mi prostě hlava nebere...

majenka
16. kvě 2010

Malování: nějaká kritéria být musí 😅 Jak jinak by se dal dělat výběr. A to že dítě chodí na 4 hodiny neznamená, že je maminka doma. Znám spoustu maminek, které normálně pracují, ale nechtějí děti nechávat ve školce tak dlouho...tak chodí jen na dopoledne. Navíc, já to chci také tak-i když budu normálně pracovat, bude malá ve školce jen dopoledne a po obědě bude chodit domů 😉 Takže ono to není zase tak jednoduché, jak se může zdát 😅

malovani
16. kvě 2010

Majenka: ano, ale Zuzanaviki psala konkrétně, že maminky zůstavají doma, psala, že mají v kritériích přednostně dítě, jehož maminka dál čerpá mateřskou dovolenou a dítě bude chodit jen na čtyři hodiny... proto mě to překvapuje... (Zuzankaviki - včera 12:12)...
Nehledě na to, že buďto budeš chodit na půlúvazek nebo máš někoho, kdo ti bude dítě vyzvedávat a odpoledne hlídat, což je obrovská výhoda a většina maminek tímto nedisponuje...

malovani
16. kvě 2010

Jistě, že kriteria být musí, dobře, ať jsou podle věku - 6,5,4,3 roky, pak mladší, proč ne... ale myslím, že celodenní docházka by měla být upřednostněna před pouze čtyřhodinovou...

zuzanaviki
16. kvě 2010

Ahoj ..majenka: samozdřejmě jsem nemyslela maminky ktery mají možnost vyzvednout prcka po obede taky bych to tak delala než ho tam nechávat do večera. ale ty chodí do prace. Tady upřednostnuje školka děti kterým byly tři maminka je doma a dal čerpá MD . mě to moc rozum nebere jinak přihlášených prý bylo 268 a braly okolo 50 dvě třídy narvaný na maximum

bertica.h
17. kvě 2010

čo viem,nektoré školky absolutne netoleruju 4hod.dochádzku.
alebo to robia maminky tak,že zaplatia celý den a dietasi vyzdihuju ako im vyhovuje.Ja by som to tiež tak spravila.Zaplatime normálne celý den,ale verím tomu,že by som častokrát išla okolo 13tej-14tej pre malú.

luckaa
17. kvě 2010

Ahoj holky,bertica,to je i můj případ,taky budu platit celodenní docházku,ale malá tam určitě tak dlouho nebude.Jen u nás tyto děti mají přednost.Takže jsem to taky vyřešila tak,že jsem zaškrtla celodenní s tím,že může jít domů kdykoliv a aspoň,když bych potřebovala,tak ji tam můžu nechat do odpoledne.Dnes mi akorá přišla sms,že si mám přijít v pátek pro rozhodnutí.