Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

martinka79
4. kvě 2010

jakoubka rozhodnutí už nabylo nejspíš platnosti tak je neměnné jemn by jsi mjusela překročit nějaký zákon.. a to jsi nepřekročila takže pohoda.
bajnokova.. držím pěsti...
Brno moje studenstské město. jinak něvím přsně v jakém Lískovci, ale ale v jedno bydlí můj bratranec... 😀 😀

bajnokova
4. kvě 2010

Ty jsi tu studovala jo a co?

martinka79
4. kvě 2010

speciální pedagogiku celých pět let... bydlela jsme totiž na vysočině v Žďár nqad sázavou... tak to bylo kousek.. jé to byly časy...

malovani
4. kvě 2010

Marti: na Vysočinu do Žďáru nad Sázavou jsem zase já jezdila celý léta k babičce a dědovi... takže já mám zase vzpomínky tam...

martinka79
4. kvě 2010

malovaní jo tam to je prima... kde bydleli...?

malovani
4. kvě 2010

Marti: na Stalingradě, na Okružní 😀 😅 ... vždycky jsem jim záviděla, že tam mají sníh a my v Brně nic...

martinka79
4. kvě 2010

jéééé tak to bylo kousek od nás. můj rodný Stalingrad. já na Brodské... kousek od Kravína obchodu... 😀 😀 😀 jj to tam je prima.

malovani
4. kvě 2010

Kravín, no jasně, tam jsme chodili s dědou pro mlíko...

martinka79
5. kvě 2010

tak to tam je stále... 🙂

minda
5. kvě 2010

Objevila jsem toto téma až teď a my už máme školku vyřešenou. Byli jsme u zápisu koncem března, oběhli jsme 4 školky, a spíš jsem nepočítala s tím, že by nás vzali. Patrik bude mít 3 roky až v dubnu 2011. Ale nakonec jsme měli štěstí, Patrika vzali do 1 školky ! Oficiálně od září 2010 (budu platit školné) a fyzicky až na to bude zralý (tedy bez plínek a aspoň trošku samostatný v jídle) nejdříve na 5 dní v měsíci.
Bohužel problém je jak v nedostatku školek, spousta se jich v minulosti zrušila, ale také v tom, že v MŠ zůstává hodně předškoláků, kteří mají odklad. Takže pokud má z MŠ oficiálně odejít např. 60 dětí do ZŠ, ale 20 jich dostane odklad, tak jim těch 20 míst chybí pro nové děti. Je otázka, jestli jsou ty odklady školní docházky oprávněné.
Doporučuji se od září průběžně poptávat na volná místa, některé děti (hlavně ty starší) třeba přijmou do více školek (znám případ i 3letého kluka), takže se to třeba trošku pročistí.

bera28
5. kvě 2010

Holky, já se snad podělám radostí. teď mi volala ředitelka ze školky, kam jsme dali přihlášku a SVIŠŤÁKY PŘIJALI DO ŠKOLKY!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

malovani
5. kvě 2010

Bera: bombááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá 🙂 ...

bera28
5. kvě 2010

malovani, já jsem šťastná jako blecha. Doufám, že víc mamin s takovýma prckama jako svišti, bude mít u nás štěstí. Od září otevírají totiž další novou školku a přihlášky do ní spadají pod tu, kde jsme je odevzdávali i my. Každopádně víc se dozvím v úterý, to si mám dojít pro vyrozumění a dohodnout se na ostatním. Jsem fakt strašně ráda, i když jsme měli v záloze ještě jednu soukromou, která není až tak drahá. Ale takto je to lepší 😵

rosanela
5. kvě 2010

Bery, gratuluju moc..já jsem taky šťastná jako blecha, že Terku nakonec vzali! 😉

rampouch
5. kvě 2010

Ahoj holky, tak já jsem dnes šla pro rozhodnutí do první školky kde nás nevzaly a tam u dveří mi ředitelká řekla, a to jste vy co vás vzaly do jiné mš. No ja zírala jako puk, protože rozhodnutí z druhé mš ještě nemám. Tak alespoň už konečně vím, jak jsme na tom a nemusím se stresovat.

gabiku
5. kvě 2010

Ahojky, máte prosím některá uvedeno v rozhodnutí o přijetí, že dítě je přijato na zkušební pobyt - my tři měsíce. Bohužel jsem si toho při převzetí nevšimla a ředitelka se vůbec nezmínila ☹ . Od září budu platit školné a jelikož bude mít syn jen 2,5 roku, tak bych ho zkoušela dávat do školky třeba jen na pár hodin (max.5 dní v měsíci), ale pokud nebude zralý, tak ho do školky nebudu nutit. Myslíte, že je to důvod neprodloužení pobytu ve školce, když bych si jen platila školné a dítě by zatím vůbec školku nenavštěvovalo?

martinka79
6. kvě 2010

gabiku to nevím, ale my máme taky na tři měsíce tzo je klasika. postup, ale uričtě to není důvod k vyloučení... ty si budeš platiti mmísto na pokud nebude chodit bude tam moci na tu donbu než tvému bude 3roky a ty budeš muset do práce...někdo jiný.. dělává se to... 😉 aspoň u nás. 🙂

holky gatuluji k přijetíííííííííííííí super číst, že to nakonec víc jde než nejde... 🙂

bajnokova
6. kvě 2010

Holky taky moc gratuluji k přijetí já musím počkat do toho 15.5. to je sobota ☹ tak tam zavolám už v pátek do pondělí bych to už nevydržela

jajik25
6. kvě 2010

ahojky docela vám závidím že vám dítka vzaly,nám rozhodnutí přijde nejpozději do konce příštího týdne tak uvidíme

draga
6. kvě 2010

tomča to je divné třeba u nás se mohlo nít do více školek k zápisu, město si to zadalo do PC a když se dostalo dítko do jedné, v další už ho pak rovnou škrtli...nikdo o zákoně nic neříkal, naopak paní ředitelka ve školce co máme pod okny a chtěla jsem tam synka dostat mi sama řekla a´t na to nespoléhám a jdu ještě jinam....ale nakonec se nám letos poštěstilo...

jakoubka já mám to samé taky mi ukončili práci z důvodu organizačních změn.... sice ve školce u zápisu jsme to už nahlásila ale malej chodí do jeslí a tam mám razítko pořád z práce...takže když to nikde nebudeš vykřikovat přezkoumávat to nebudou 😉 a kdyby ano ...musíš si přece aktivně práci hledat a jak si jí máš hledat když bys dítko neměla umístěné...mojí známé na úřadě práce dokonce řekli, že pokud nebude mít dítě ve školce nic jí nebudou hledat...teda ne že by jinak hledali 🙂))

miranda77
7. kvě 2010

nás zápisy do Mš teprve čekají a na přihlášce máme přímo kolonku, kam se vyplňuje, do které další školky se dítě hlásí ... ředitelé/ky se pak dohodnou mezi sebou a taky tam máme i nějaké doplnění, že ředitel může dítě ze školky vyřadit ... ještě jsem to nestudovala

hancas
10. kvě 2010

ahojky holky,u nás mi bylo řečeno toto že pokud si od přijetí do 3 měsíců nenajdu práci vrátí mi je domů ☹ a taky pokud s něma nebudou spokojeni.Takže celkem pohoda no,Ve čtvrtek si jdeme pro rouhodnutí ale z 32 brali jen 17 ☹ takže s tím nepočítám,držte palce

malovani
10. kvě 2010

Hancas: palce samozřejmě držím!!!!

Ovšem nechápu, jak ti je můžou vrátit, když si nenajdeš práci? Když si ji pak najdeš, tak ti je zase vezmou do školky nebo jako jak????
Anebo, když nebudou spokojeni? Jak spokojeni? S čím.....?????

gabiku
11. kvě 2010

Ahojky, tak jsem zjišťovala, jak je to vyloučení dítěte ze školky, které je již řádně přijato. Není to jen tak, rozhodně není důvod, že maminka nenastoupí do zaměstnání, ev. jde na další mateřskou.
Ukončení docházky dítěte do mateřské školy:
1/ Pokud dítě nedochází bez omluvy nejméně 14 dní, může ředitelka po předchozím písemném upozornění rodičů dle §35, odst.1 a výše uvedeného zákona ukončit docházku dítěte do mateřské školy.
2/ Ředitelka může ukončit docházku dítěte také v případě, kdy zákonný zástupce dítěte závažným způsobem opakovaně narušuje provoz MŠ.
3/ K ukončení docházky může dojít v průběhu zkušebního pobytu, pokud jej doporučí lékař nebo školské poradenské zařízení.
4/ Pokud zákonný zástupce opakovaně neuhradí úplatu za vzdělávání v MŠ nebo úplatu za stravování ve stanoveném termínu a nedohodne s ředitelkou jiný termín úhrady, může ředitelka rozhodnout o ukončení docházky dítěte do MŠ

martinka79
11. kvě 2010

já to nezjiš´toval sama ředitelka mi to řekla,ale nebojím se toho... 😉 lmalej bude v pohodě...

janulle22
11. kvě 2010

Ahoj holky, tak mi prave volala pani reditelka ze skolky a malyho prijali... 😵 😵 😵 ja jsem nadsena...
martinko ty jsi mela pravdu.. o par stranek zpet jsi mi psala, ze nas urco vezmou... 😵

majenka
11. kvě 2010

Holky, tak Aničku nevzali, ale nic jiného jsem ani nečekala 😅 . Věřím, že se místo uvolní během roku...prý je to tady hodně časté, tak uvidíme.

bera28
11. kvě 2010

Holky, tak už mám přijetí černé na bílem a kupodivu tam není uvedena ani žádná zkušební doba. A vypadá to, že svišťáci tam budou nejmladší, tak doufám, že neudělají ostudu 🙂

luckaa
12. kvě 2010

Ahoj holky,tak dneska jdu s malou na zápis do školky a zítra zkusím asi ještě jednu,tak nám prosím držte palce,i když šancí moc nevidím,vzhledem k tomu,že jsem těhotná,no uvidíme,třeba to vyjde.

martinka79
12. kvě 2010

gratuluji moc moc.
majenko, to je nepříjemné snad to nějak zvládnete a běhoem roku to půjde..
Luci uričtě to vyjde neboj... 🙂