Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

martinka79
16. dub 2010

mě to vadí i když a vadilo leta letoucí co jsme spolu.. milujis voji enzávislot a určitá rodinná překvapoení. kasu drží MM a vše platí on. 😀

bajnokova
16. dub 2010

Malování-bydlím přímo v Brně v Řečkovicích tak jedna paní ředitelka z jedné školky.Já už teda trochu chodím do práce hlídá mi malou mamka ale to nejde aby ju měla neustále je už z ní unavená ona mi ráda pomuže pohlídá ale ne zase furt a celej den.A taky jsem ten musím chodit do práce stýkat se s lidmi doma by mě to nebavilo 🤐

malovani
18. dub 2010

Holky, s odvoláním, osobně teda nevím, prakticky vyzkoušeno nemám, ale učitelka z MŠ mi říkala, odvolání rozhodně nepsat ... Prý to dopadne tak, že ty ho pošlelš ředitelce, ona ho přepošle na Kraj a tam odepíšou, že ředitelka postupovala správně, místo není a dítě se nepřijímá a jsou s Tebou vyřízení a hlavně je s Tebou vyřízená i ředitelka, škrtá si Tě a když se náhodou nějaké místo uvolní, Tebe už se to netýká... Nemáte s tím někdo konkrétní praktickou zkušenost?

bajnokova
18. dub 2010

Já vubec nevím komu se do ruky dostane to odvolání, já fakt nevím co budu dělat kam se odvolat nikoho to nezajímá že nastupuju do práce 😒

bera28
18. dub 2010

Malovani, tak u nas je to naopak - sama ředitelka říkala na Dni otevřených dveří těm maminkám, které mají úplný prťavce, ať se určitě proti rozhodnutí odvolají. Že se vždycky pro pár dětí místo najde.
No je vidět, že v každém městě/obci je to tak různé, že neexistuje žádný mustr, jak dítě do školky dostat 😒

malovani
19. dub 2010

Bera, to je fakt, že všude je to jinak... no nic, tak se zařídím podle sebe a zkusím ředitelku bombardovat telefonátama... na odvolání je čas 15 dnů... tak uvidím...

majenka
20. dub 2010

Ahojky, tak máme za sebou zápis...šance, že by Aničku vzali je prý hodně malinká 😀 ...a kdyžtak se mám zeptat na konci roku (nastupovala by až v únoru), jestli se někdo neodstěhoval...ze 4 kritérií splňujeme jen jedno, a to trvalé bydliště v místě 😒

gabiku
20. dub 2010

My byli u zápisu koncem března, malýmu budou tři v únoru. Ještě mi to nepřišlo oficiálně, ale už vím, že malýho nepřijali, brali mimo jiných požadavků děti narozené min.v roce 2007. V prosinci se máme stavit, zda se neuvolní místo, jsme vedeni jako náhradník, takže nemám samozřejmě nikde žádnou jistotu, že mi malýho od února vezmou, že se nějaké místo uvolní. Od února hlavně musím nastoupit do práce, takže nevím, co budu dělat. Je to děs.

zuzik.3
20. dub 2010

Tak já si byla včera pro rozhodnutí, no paní ředitelka mě mile překvapila, vzali nás, teda malou 😎 tři bude mít sice teď v červnu ale chodit bude až od záři.

bera28
22. dub 2010

Holky, jen pro "pobavení" - dnes jsem šla odevzdat přihlášky do námi vybraných školek a v té jedné mi řekli, že mi vezmou JEDNO dítě!! Mám dvojčata, takže dost surová varianta! Tak jsme se nakonec dohodli, že tam přihlášku ani neodevzdám. A máme ji tedy podavou jen v jedné. Tak se uvidí. Kdyžtak to jistí soukromá školka.

malovani
22. dub 2010

Bera: to si děláš srandu?!?! 😀 🙄 🤐

majenka
22. dub 2010

Bera: to snad ani není možné, že tohle může ředitelka školky vypustit z pusy 😠 😖

martinka79
22. dub 2010

bera tak to je hustý to bych si snad stěžovala... 😠 a argument, že jdno bylo??? jaké??, 😒

bera28
22. dub 2010

No holky jak vidíte, tak to s přehledem ředitelka takto sdělí. A to se jedná o vyhlášenou školku, troufám si tvrdit, že nejlepší tady v okolí! Taky mě ubezpečila, že příští rok už mi vezme oba dva na 100 %. Jenže já nějak přestávám být přesvědčená, že bych se znovu chtěla pokusit o zápis zrovna tam 😒

bera28
22. dub 2010

Jo ještě doplnění - on se totiž u dvojčat bere rodičák jen jeden, na to "mladší" dítě. To "starší" druhé může chodit do školky klidně každý den, když ho vezmou. Takže si myslím, že to brala asi takto. Ale z etického hlediska je to úplně mimo. Dvojčata se prostě rozdělovat nemají, to je postavené na hlavu!

martinka79
22. dub 2010

BERA TO JE SICE PRAVDA, že se bere jeden rodičák, ale je to prostě postavené na hlavu... 😠 😠 😠 nepochopitelné.. jedno ano druhé ne... a to je kravina aředitelka je podle mě kráva.. promiŇ

malovani
23. dub 2010

No, holky já nestačím zírat... 😨

bera28
23. dub 2010

Martinka, to já vímk, že je to úplně padlé na hlavu 😉 Ale mě už asi nic nepřekvapí.

malovani
26. dub 2010

Holky, Evi se dostala do školky...

rosanela
26. dub 2010

Ahoj,

Malovani, moc gratuluju!!! A jak se stalo nemožné skutečností? Prozraď nám nějaký fígl? 😉 😀
My dali odvolání a čekáme na verdikt.

martinka79
26. dub 2010

malovaní gratuluji... 😀 😀 😀 sklenička vína na přípitek takové události.l

malovani
26. dub 2010

Holky, díky moc!!!

Fígl nemám, spíš je mi trochu trapně... mám tři měsíce velmi nemocného otce, bez naděje na nějaké zlepšení stavu jak fyzického, tak psychického (nepozná nás, ani sebe, má halucinace, sám se moc nepohne..., ovšem klidně to může trvat měsíce, roky?), mamce právě umíral náš sedmnáctiletý kocour (včera umřel), mamka je z toho všeho samozřejmě na prášky (je v inval. důchodu s částečně ochrnutou nohou), já mám strach i o ni a velikej... do toho můj chlap podal výpověď, protože si našel nové místo, jernže oni mu na dobu výpovědní lhůty zkrouhli prachy (nic hroznýho, ale v té kombinaci...)... a s tímhle jsem si šla do školky pro vyrozumění a ředitelka mi řekla "nepřijata" a já se tam sesypala, jak domeček z karet, normální děs, brečela jsem jak blázen, fakt trapná situace moc, moc... jenže nešlo mi to zastavit... ta školka byla nějaká poslední kapka v tu chvíli a já to prostě neunesla, no... nicméně stejně nepřijata, kriteria jsou kriteria... ale dnes volala, že se uvolnilo místo...

malovani
26. dub 2010

Omlouvám se za ten výlev 😅 😔 ...

rampouch
26. dub 2010

Holky, já podala přihlášky dvě. A do jedné z nich nás nevzaly. Jestli nás vzaly do té druhé se dovím až asi za týden. Zrovna si domlouvám práci a jsem z toho frustrovaná. Nevím jestli má smysl se snažit a pak stejně zůstanu doma, nebo naopak to podcením a nakonec mi malou do školky vezmou. Ale spíš asi ne. Už i u zápisu mi to řekly. Ach jo....jsem z této situace v depresi.

rampouch
26. dub 2010

malovani: gratuluji, .... a věřím, že si se zesypala. Když je toho moc najednou, tak to člověk neunese musí to dostat ze sebe ven.
bera28: tak to by mě vytočilo.....asi bych taky na tu školku zanevřela.

martinka79
26. dub 2010

mqlovaní drž se a jsem rád,a že aspoň toto je příjenbé v tvém smutivím životě... ono se to vše zlepší... drž se. 🙂

rosanela
26. dub 2010

Malovani,
vy tedy prožíváte těžký období..držím palce, ať to brzy nějak překlenete..s tvým tátou je mi to moc líto,
my jsme si tím prošli před 4 roky, táta měl raka, bojoval s tím ale statečně 5 let..máma se dala do kupy až tento rok, bylo to náročný..
Školka paráda, alespoň jeden světlý bod ..drž se!

martinataylor
26. dub 2010

UŽ JSEM TU JEDNOU BYLA...kLÁRKA JE 12/2007.Nevzali nás...máme přijít v březnu znovu na zápis.....Od ledna mám nastoupit do práce,papír nikoho nezajímal...že nastupuji....Takže od ledna jsem bez práce,je to des....nikam nastoupit nemužu,když ji nevzali,,je to síla..A pak si má človek vybírat na kolk chce mateřskou let..když nemá jistotu že po 3 letech vám ji opravu vemou a mužete se vrátit do práce....je to naprd... 😒

vojtisek2007
27. dub 2010

ahoj - taky se s vámi podělím o náše zážitky ze zápisu - jsme taková malá "víska" - do 2tis obyvatel - školka jedna, hlásilo se 52 dětí, přijímat chtějí všechny, protože ředitelka je zastáncem toho, že dítě od 3 let potřebuje kolektiv +-stejně starých dětí ať má jejich matka práci či nikoliv...bude se otevírat minimálně ještě jedna třída navíc (naštěstí mají vyhovující prostory), teď mají tři třídy, nabírají 4nové p.učitelky - tohle nám řekla na zápisu, zatím nám žádné oficiální vyjádření nepřišlo,tak jsme zvědavý....jinak kritéria u nás byla taková : 1) předškolní děti, 2) děti zaměstnaných matek, 3) děti s trvalým pobytem u nás. Já když to tady pročítám tak je mi z toho až do pláče....o 12km dál ve velkoměstě běhěm posledních 5ti let zrušili asi 3 školky, protože nebylo dost dětí a teď je nemají kam dávat 😝

rosanela
27. dub 2010

Ahoj!
Holky, teď mi volali ze sekretariátu školy ohledně naší školky, prý se mnou chce ředitel mluvit, kdy mohu přijít..já z toho byla tak vystreslá, že jsem pomalu ani nebyla schopná vnímat ty časy..jsem napnutá jak škandy, jestli tedy nakonec místo bude nebo ne..ufff, to jsou obštrukce..v pátek dám vědět.